Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalita diskuse
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2008, 22:33    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
a některé opravdu odborné sekce omezit v přístupu - minimálně registrovaným, což není zase tak striktní omezení, aby to někoho diskriminovalo. Ale může to vést k vyšší míře zodpovědnosti za svůj projev...

Po nejakem omezeni pro TV sekci jsem uz volal vcera...je to cimdal tim horsi, jaci "diletanti" bez znalosti riskuji zdravi. Ovsem BEZ ODEZVY.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2008, 10:25    Předmět: Citovat

A jsme zpátky u nutnosti upgrade fóra. Tady to prostě efektivně omezit nejde...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
_Jan
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2008, 20:24    Předmět: Citovat

Nevim kdo prvni tu pronesl "zlutacky merak". Já to nebyl.

"Nikdo nemůže čekat,že pokud se proflákne fakt chybějícího multimetru,osciloskopu nebo vědomostí,že se mu budou hrnout rady od lidí,kteří museli hóóódně investovat právě do těch měřidel a vědomostí."
To mám chápat tak, že pokud nejsem to co TY, tak nemám právo na radu? Tak to potom běžte někam, a rady si nechte pro sebe.
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31918
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2008, 21:38    Předmět: Citovat

Někde už všichni jsme, o to neměj péči - a ty rady si opravdu RÁDI necháme pro takové, kteří se budou chovat méně arogantně...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2008, 23:35    Předmět: Citovat

Jane, jaký ty máš dar, vybírat si z toho, co bys měl číst, jen to, co se ti hodí pro útok, a vytrhnout to z kontextu, aby to vypadalo, že ty nic, to všichni ostatní...
Při tom vytrhávání ti samotnému uniká, co ti vlastně chtěli sdělit.
Tak se laskavě uklidni.
Pro jistotu ti připomenu: členové Bastlírny tu nejsou k tomu, aby byli připravení tobě a jenom tobě okamžitě posloužit. Snažíme se vzájemně si pomoci. Zpočátku i tobě - že tu snaha byla, to byla. Do té doby, než se přišlo na to, že děláš tajnosti s informacemi, po kterých ti třeba šlo pomoci. Místo toho jsi tady vylil pár kbelíků arogance.

To, cos měl při narození kolem krku, měla naprostá většina z nás taky. Tak se podle toho začni konečně chovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2008, 16:01    Předmět: Citovat

_Jan napsal(a):
Nevim kdo prvni tu pronesl "zlutacky merak". Já to nebyl.

"Nikdo nemůže čekat,že pokud se proflákne fakt chybějícího multimetru,osciloskopu nebo vědomostí,že se mu budou hrnout rady od lidí,kteří museli hóóódně investovat právě do těch měřidel a vědomostí."
To mám chápat tak, že pokud nejsem to co TY, tak nemám právo na radu? Tak to potom běžte někam, a rady si nechte pro sebe.
Tak mi teda řekni Ty chytrolíne proč by ti někdo radil v situaci,kdy jediná rada v dané situaci je "Vezmi osciloskop a změř průběh",když je známo,že osciloskop nemáš.Netvrdím,že ho nemáš zrovna Ty,byl to příklad. V této situaci ,je zbytečné radit a pošlem Tě do servisu nebo ještě trošku dál. Laughing
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
1ramon



Založen: Nov 11, 2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 7:31    Předmět: Citovat

1ramon napsal(a):
Ivane, kritizuješ, ale nevzpomínám si, kdy jsem tady od Tebe naposledy viděl nějakou užitečnou radu. Asi tady nejsem moc dlouho Wink

kutilmil napsal(a):
Uplne sa stotoznujem s 1ramon

Hill napsal
Pánové, je vidět, že nečtete starší témata, čímž porušujete pravidla. Už kvůli některému z vás bylo několik vláken zamčených, protože se tu navážíte do těch, kdo vás byli ochotní postrčit o kousek dál, ať se něco přiučíte taky sami. Jestli chcete návod, jak spravovat televize, tady ho nenajdete. Za to navážení zamykám i toto vlákno.
Příště očekávejte BAN na bastlírnu.

Pane Hille, jak moderujete diskusi je Vaše věc, do toho Vám nemám co kecat. Takovou aroganci jsem ale opravdu od Vás jako moderátora nečekal. Zamykat vlákno a hrozit banem za to co jsem napsal....Kutimil měl zřejmě na mysli něco úplně jiného než jen tuhle větu, ale to je jedno. Já se do nikoho nenavážím. Vláken jsem za tu krátkou dobu co jsem tady pročetl dost, ne že ne. Právě proto že jsem je četl tak vím, že na 1 odborný přísěvek jmenovaného připadá 10 nadávek do obrazek_cenzuraů, odeslání do patřičných míst apod. U neregistrovaného bohužel nejdou jen tak dohledat příspěvky, ale Vy určitě víte o čem mluvím. To co jsem napsal mělo příčinu v tom, že ve vláknu o TV 445 které má 3 strany se pomalu na dvou tlachá o tom kde se píše měkké a tvrdé Y a kdo je jaký blb. To je opravdu užitečné počtení, ale toto je pro změnu v pořádku. Vašich banů se nebojím, už mě tady neuvidíte, takže mě můžete zrušit. Vím že Vám tady chybět nebudu. Kdyby bylo ale někde uvedené že je to forum profesionálních elektrotechniků a opravářů TV , tak bych Vás neobtěžoval svou přítomností ani předtím. Kdbyste uvedené vlákno nezamknul, napsal bych to Tam, aby bylo všem jasnější o co jde. Bohužel asi bylo nutné ho zamknout. Přeji Vám hodně štěstí. Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 9:22    Předmět: Citovat

Ano, vím, o čem mluvíš. Anonyma, který se podepisuje Ivan, jsem už někdy předloni žádal, ať se zaregistruje, protože právě jeho příspěvky jsou hodně užitečné. Ivan to nepokládá za nutné, ale podepisuje se. Nemá to vliv na užitečnost jeho rad, které od začátku dával.
Tedy dával nejméně do doby, kdy se tu po nás začaly chtít rady v rozsahu dvou ročníků bývalého SOU rádiotelevizních mechaniků od diletantů, kterým nešlo některé věci vysvětlit, protože velkoryse přeskočili základy. Chtěli si (nebo někomu) prostě opravit televizi. Nedokázali ani popsat, jak se závada projevuje, ale dostat radu typu "vyměň C46 a D302", to by je potěšilo. Co na tom, že mají hokej v tom, co je vertikál a co horizontál, že netuší, kde je pozistor, jak ovlivňuje barevnou čistotu, co jsou konvergence a co je korekce podušky, hlavně, že to napřed zkusili srovnat kroužky na obrazovce, rozkroutili všechny trimry a pár jadýrek, případně rozházeli servisní menu.... ?
Zpravidla pak tu televizi po nich musí opravit někdo jiný a je za vola, když to nemá za cenu materiálu a není za dvacet minut hotovo.
Až budeš platit provoz dílny, třeba i pronájem prostor, energie, všechna pojištění, daně, shánět dokumentaci, absolvovat školení na nové typy chassis, platit normy, školení padesátky a platit i za přezkoušení na ITI, že to můžeš další dva roky dělat, platit revize pevně instalovaných zařízení, ručního nářadí i spotřebičů s pohyblivým přívodem, vlastně taky nevystačíš s multimetrem, ty měřáky se musí taky někde sehnat a někomu zaplatit, zjistíš, že za tři stovky na hodinu to nepoplatíš, ani když budeš bydlet u rodičů a budou tě živit. A to jsem ještě určitě na něco zapomněl. A ty podepíšeš, že se někomu nelíbí rozdíl mezi cenou materiálu a práce.
Vždycky všude platilo, že utáh šroubek: 5 Kč, věděl který: 95 Kč . Tohle se traduje mezi automobilisty už nejméně 70 let a platí to pořád.
Ono totiž není vidět, na kolik přišlo předtím to "věděl, který".

Proto od včerejška dochází k přiměřenému přitvrzení pravidel. To, co neznalé tazatele štvalo, byly nejčastěji rýpance sloužící k ověření, jestli tazatel nekecá, že to skutečně opravil, a jestli celé naše snažení nebylo házení perel do koryta. Měli jsme to dělat všichni už dřív. Pořád jsme to odkládali a byla to chyba. Některým účastníkům, kterým nebylo rady ani pomoci, příliš narostla ramena a napadají tu i ty, co se jim pomoci snaží.
Je pravda, že nás učili, že když chceme zachránit topícího se, že nás může stáhnout s sebou. Proto k břehu táhnout po zádech, když se kroutí, tak za vlasy a, nemá-li je, otočit ho a vzít ho kolenem do břicha, aby na chvíli nezlobil a pustil nás, ať můžeme k tomu břehu doplavat. Už je to mnoho let, ale snad to platí pořád.

Speciálně v TV technice to budeme udržovat zjednodušeně ve stavu:
A) ukaž, že o tom něco víš, popiš, jaks doteď postupoval, cos zjistil a jak se to projevuje. Bude-li zřejmé, že se v tom dobře orientuješ, jen jsi narazil a nevíš, jak dál, pak se tu rada najde.
B) ukaž, že si jen myslíš, že tomu rozumíš, ale jinak jsi milosrdně imunní proti základům elektrotechniky nebo TV techniky, bude vlákno uzamčeno a/nebo přesunuto do koše. I bez dalšího varování.
C) napadnout někoho za to, že nepomohl (a pomoc může mít různé podoby) znamená porušení pravidel, zejména tedy odstavců 8 a 16. Bude bez náhrady mazáno, při opakovaných excesech přijde BAN, případně změna hesla.
D) u sběratelských kousků jde o něco jiného, tady to může pokazit především arogance tazatele a jeho ignorování dobře míněných rad, jinak nic.

To bylo slovo moderatizátora. Howgh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31918
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 13:24    Předmět: Citovat

Hille, dalo by se Tebou výše uvedené povinně zobrazovat při zakládání nového vlákna nebo nějakým jiným způsobem všeobecně zviditelnit i třeba na titulní stránce Bastlírny? Ono to totiž není výhradní starost TV rubriky, podobné lamí dotazy (i když bohudíky mnohem méně často) padají i v jiných sekcích fóra.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2008, 13:28    Předmět: Citovat

To je moc dlouhý, to každý přeskočí. Už teď zobrazené upozornění při zakládání nového vlákna a vkládání příspěvků mnozí nečtou. Bude tedy třeba přitvrdit zamykání, mazání a další kroky. Pak si možná někdo přečte i tohle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: po leden 05 2009, 1:19    Předmět: Citovat

Mne to asi moze byt tak schuma-fuk, ale schvalne: mrknite sa na Televizory a projektory na jednu z posledných tém(nechcem byt konkrétny aby sa dotičný tazatel neurazil). Pripadá mi to tak, že iba naháňa hodnosť, pretože má už príspevkov až-až a pritom sa pýta na také hovadiny... (Pre dotyčného: Ak si túto poznámku náhodou našiel a spoznal sa v nej, nehnevaj sa na mna. Ja naozaj nedokážem nikomu nadávať a tak podobne. Skús sa zamyslieť nad tým, s čím si chcel poradiť v tom príspevku a na čo všetko to vysvetľovanie nakoniec bolo)
_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po leden 05 2009, 14:01    Předmět: Citovat

Po Vánocích bude evidentně v Koši narváno k prasknutí. Přejídání a alkohol evidentně tlumí (nejenom) mozkový buňky...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po leden 05 2009, 14:31    Předmět: Citovat

No pokud jde o poslední téma v sekci Televizory a projektory, viz www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=207957#207957 ,tak na své odpovědi trvám a považuji ji za slušnou a adekvátní. Protože když někdo nedokáže napsat rozvitou větu a trochu blíže definovat problém, jiná odpověď ani nemůže následovat. Pokud upřesní co je to vlastně "nejde zapnut", popř. co se v té době v telce děje, můžeme pokračovat v debatě nad konkrétním problémem. A všem křiklounům a nespokojencům bych doporučil si napřed řádně přečíst uvodní vlákno sekce.


Killroy


Naposledy upravil Killroy dne po leden 05 2009, 14:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31918
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po leden 05 2009, 14:37    Předmět: Citovat

Klid, Kille - ono se to vystříbří, lajdáci a diletanti odpadnou jako na prvním sněhu - viz včerejší nehoda na D1, to je přímá ukázka Darwinovy teorie výběru.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po leden 05 2009, 14:42    Předmět: Citovat

Já bych řekl, že půjde o jiný případ "dotazu".

Ta Killroyova reakce je naprosto normální a správná a odpovídá kvalitě dotazu.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund