Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalita diskuse
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 21 2008, 18:44    Předmět: Citovat

Neboj se, to je jen první vlaštovka. Bohužel stoprocentní demokracii nelze nikdy zaručit.

Mám pocit, že posledních pár dní tady nad republikou rozprášili nějakej nervovej plyn či co to je.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út říjen 21 2008, 19:06    Předmět: Citovat

Mi to zase připadá,že v Bohnicích rozdaly pájky a permanentky na NET.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan16
Zablokován


Založen: Oct 04, 2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: so listopad 08 2008, 22:34    Předmět: Citovat

Ale kdepak kdepak pánové a dámy, nejlepším řešením je vůbec se na to nekoukat. Mě je to například téměř u víte čeho. O vědomostech to neříká nic. Je to zcela bezsmyslné. Počítání příspěvků bych ale ponechal, mě občas zajímá, kolik jsem toho už napsal Smile Jen bych upravil ty jména hodností, některá mi příjdou dost samolibá, jako například team boss a podobné jiné.

EDIT: Team boss, bych upravil tak, aby tam nebylo slovo boss, protože boss je slovo nadřazenosti, a dotyčný vůbec nemá mít důvod být nad někým nadřazený.


Naposledy upravil Jan16 dne ne listopad 09 2008, 13:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 2:06    Předmět: Citovat

jasan, klidně mi napište míst teembose uživatel, je mi to úplně jedno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 9:27    Předmět: Citovat

Ale no tak: jsou stránky, kde i slova děkuji, díky a jiné výrazy slušnosti jsou nahrazovány tečkami, protože prý diskuse má být věcná a na odborné úrovni a takový balast tam nemá, co dělat. Tak se člověk často ani nedoví, jestli se tazatel podle rad zařídil, případně, jak moc mu pomohly, protože se na odpověď radši vykašle. Nemyslím, že by to server zatížilo až tak moc.
Nad jiných (švýcarských, abych nejmenoval) stránkách se zase bazíruje na tom, aby se parametry součástek a přístrojů uváděly zásadně jen podle katalogových listů a technických parametrů uvedených v uživatelském manuálu, i kdyby v nich byla chyba. A na subjektivní názor typu líbí/nelíbí nebo lepší/horší tam vůbec není místo. Kdysi jsem sehnal knížku, v níž čtyři dvoustrany nebyly vytištěné. Jeden z účastníků fóra mi je poslal, ale za poděkování jsem byl adminem pokárán, že nečtu pravidla. No, nečetl jsem je celá, je jich tam moc, asi tak 20x tolik, co u nás. Lomnické suchary byly proti tomu jemé pečivo.
Zpátky na Bastlírnu: většinou celkem brzy jasné, jestli to vlákno někam vede, někdy ne. Naproti tomu se třeba i v jinak beznadějně vyhlížejícím vláknu vyskytne pár věcí, které stojí za to, nemazat je, přestože se mezi tím, než se na něj kdokoli z moderátorů stihl podívat, zvrhlo.
Možná, že jsme příliš tolerantní, například stále se opakující dotazy na stejné a už vyřešené téma bychom měli častěji odkazovat na původní vlákno a zamykat, za napadání, arogantní a sprosté příspěvky dávat třeba časově omezený BAN nebo aspoň vůbec neodpovídat, anonymům odpovídat jen na obecné otázky, a podobně. V tom bychom ale měli "jet" všichni, kdo na Bastlírně máme nějaký zájem.
Zatím nám totiž diskuse supluje i pozastavený chat, na kterém jsme si právě zvykali nezávazně poplkat, když Alovkovi nezbylo, než ho vypnout, šlo tehdy o rozhodnutí, které funkce vynechat, aby rychlost přístupu na Bastlírnu zůstala přinejmenším trochu akceptovatelná.

Asi by tu šlo mnoho věcí dělat jinak, ale pořád si nejsem jistý, jestli by to bylo bastlířsky a lidsky lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan16
Zablokován


Založen: Oct 04, 2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 13:38    Předmět: Citovat

Z dovolením jsem si vypůjčil jeden příspěvěk, je to přesně od takového plkala, kterému jde jen o hodnost.

citace:
a) když se Ti něco nechce, tak to nedělej
b) bez druhého měřáku to nespravíš
c) bez schématu to nespravíš
d) bez znalostí elektrotechniky to taky nespravíš
e) bez rozebrání to nespravíš
f) většinou ani modlením to nespravíš, natož to jen tak nechat ležet na stole
g) povídáním si o problému to už vůbec nespravíš!
h) začni něco dělat, pokud se chceš někam dostat (i když to nespravíš, možná se něčemu přiučíš)


To napsal přímo mě. Smysl jsem v tom nenašel.

EDIT: Našel jsem si další příspěvky tohoto uživatele. Ve většině odpovídá hned jako první, a v 50ti procentech jsou to podobné hlody. Přesně, jak psal tn, kdo založil toto vlákno. "dotaz začátečníka vždy vyvolá odpovědi plné arogance".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne listopad 09 2008, 23:39    Předmět: Citovat

je to bez kontextu, ale pod některé výroky jsem se ochotný podepsat i bez toho kontextu, pod všechny s jistým mě vhodným kontextem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan16
Zablokován


Založen: Oct 04, 2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 14:30    Předmět: Citovat

Ano, uznávám psaní nesmyslů naschvál, ale pouze v případě, že je to účelné, a ne pouze kvůli zvýšení počtu příspěvků, machrování, a další nevhodné věci.
Když mi tohle napíše k opravě multimetru, je v tom vůbec něco smysluplného? Možná akorát to, že bez schématu to neopravím, bohužel 50% věcí bez schématu opravit lze, pokud je závada zjevná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 20:17    Předmět: Citovat

Jan16 napsal(a):

EDIT: Team boss, bych upravil tak, aby tam nebylo slovo boss, protože boss je slovo nadřazenosti, a dotyčný vůbec nemá mít důvod být nad někým nadřazený.


Já bych zase nejraději některým nováčkům a zůčastněným dal nálepku bastlířské batole. Hlavně těm, co tady rozumují nad tím, jestli je indukčnost kmitočtově závislá veličina nebo ne a podobně.

Boss kromě výrazu vedoucí či šéf taky znamená ozdobný knoflík. Čili něco jako ozdoba fóra.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan16
Zablokován


Založen: Oct 04, 2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 20:37    Předmět: Citovat

Já bych ti to zase řek asi takhle: Chceš dát na výsměch někomu "nálepku" za jeho nevědomost? Když se tak vysmíváš začátečníkům, pověz nám, co ty jsi uměl a znal ve 12ti-16ti letech, ať se taky pobavíme. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 10 2008, 20:38    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
je to bez kontextu, ale pod některé výroky jsem se ochotný podepsat i bez toho kontextu, pod všechny s jistým mě vhodným kontextem Smile

Já jsem se po tom kontextu podíval a podepsal bych ten seznam téměř celý, jeden bod bych ale upravil (například, že povídáním o problému to sice nespravíš, ale třeba tě přitom napadne, proč to nejde).

Jane16: to sis nemohl od bandy vypůjčit jinou ukázku, než tuhle, která zrovna dává smysl?
Máš totiž pravdu v tom, že z jeho 69 nejnovějších příspěvků, které jsem si prošel, je 10 rejpanců a možná zbytečných, protože řekl A, aniž by dodal potřebné B, nicméně všechny současně ukazují, že umí, nebo přinejmenším ví, o co jde, jen ten jeho styl komunikace asi každý neskousne. On se málokdo těší na to, aby ho někdo jiný nutil k samostudiu, že?
No co, každý jsme nějaký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2008, 22:35    Předmět: Citovat

Jan16 napsal(a):
Já bych ti to zase řek asi takhle: Chceš dát na výsměch někomu "nálepku" za jeho nevědomost? Když se tak vysmíváš začátečníkům, pověz nám, co ty jsi uměl a znal ve 12ti-16ti letech, ať se taky pobavíme. Twisted Evil


Ano, chci dát nálepku, ovšem nikoliv za nevědomost, ale za blbost. Úplně stejně jako ty chceš brát právo zkušenějším na tomto fóru projevit svůj názor jako autority, které tady už leccos zažily. Nikdo tě tady nedrží, pokud nesouhlasíš s tím, jak funguje Bastlírna, tak SBOHEM a neotravuj.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lolobrigita
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út listopad 11 2008, 22:52    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
jezevec napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
Tohle fórum je jen pro zvané nebo i pro širší veřejnost pokud přispívá na provoz?

S placením to nemá nic společnýho.
http://www.cs-servisforum.com/faq.php?


Ony i ty FAQ jsou locked for anonymous.


Tady:

CS-Servisfórum není určeno amatérům bez základních znalostí elektrotechniky, těm kteří se pokouší o amatérské "opravy" přístrojů spotřební elektroniky bez potřebných znalostí jednotlivých obvodů. Laické dotazy zde nikdo nezodpoví, žádná schemata ani servisní manuály zde volně ke stažení nejsou a postupy na servisní módy také ne! Tyto materiály jsou zde nedostupné také všem neaktivním uživatelům, byť by se jednalo o servismana. Neaktivní uživatel který pouze tiše chodí na návštěvu sbírat informace ale sám není nikdy ochoten druhému kolegovi pomoci, nemůže očekávat pomoc ostatních uživatelů.

Každý registrovaný uživatel má možnost zapojit se do diskuse ve všech sekcích fóra, tedy odpovídat na příspěvky i zakládat nová vlákna. Má také možnost uploadovat (nahrávat) soubory do sekce Schemata/servisní software. Download (stahování) souborů a příloh mohou pouze uživatelé, kteří mají u svého nicku uvedeno Povolený reg.uživatel.

Tento statut přidělují moderátoři a je možné jej udělit neomezeně nebo i jenom na určitou dobu, případně jej kdykoliv v budoucnu zrušit.

Neexistují žádná pevně daná pravidla pro přidělení statutu povolený reg.uživatel.

Pokud by byla stanovena například podmínka přesně daného počtu příspěvků nebo zaslaných souborů, našlo by se dost uživatelů kteří by psali nic neříkající nesmyslné příspěvky aby nasbírali potřebný počet a nebo by posílali schemata která nikdo nežádal. Zbytečně by se tak přetěžoval server a hlavně neplnilo by to ochranný účel který chceme.

Statut povolený reg.uživatel přidělují tedy moderátoři na základě posouzení aktivity individuálně u každého uživatele, dle jeho odbornosti a ochoty pomáhat ostatním uživatelům a pod. O přidělení statutu nerozhoduje jednotlivec ale přidělují jej moderátoři spolu s administrátorem kolektivně, po vzájemné dohodě a hlasováním. V případě skutečně aktivního uživatele může být přidělení statutu povolený reg.uživatel otázkou velmi krátké doby od zaregistrování. Na fóru je mnoho uživatelů kteří zcela bez problému získali tento statut již v průběhu prvního měsíce od registrace, na druhou stranu je i dost uživatelů, kteří jsou registrování několik měsíců, mají velký počet příspěvků a přesto povolení ke stahování stále nemají, jelikož jejich příspěvky jsou nic neříkající a nebo pouze žádající o něco.

Abychom ochránili citlivá infa jako jsou servisní módy před neaktivními uživateli, dáváme taková infa do přílohy. Stačí jej napsat například v poznámkovém bloku a dát ke svému příspěvku jako přílohu ve formátu txt. Uživatel který nemá povolené stahování si přílohu nepřečte. To je také důvod proč byl zaveden systém statutu povolený reg.uživatel.

Z toho co bylo výše napsáno tedy vyplývá, že nemá smysl se zaregistrovat a hned jako první příspěvek si dát požadavek na sdělení servisního módu!

Uživateli, který nebude mít žádný příspěvek za poslední 2 měsíce bude uživ. jméno smazáno a jeho IP adresa blokována !
Návrat nahoru
Jan16
Zablokován


Založen: Oct 04, 2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2008, 23:04    Předmět: Citovat

O tak to ale pozor pánové. Já se jako nezkušený bastlíř (mé vědomosti != Vaše vědomosti) pouze zeptal, stejně jako se blbě ptají i ostatní. Řekněte mi ale aspoň jeden normální rozumný důvod, proč na blbý dotaz začátečníka reagovat z 90ti% takhle rozzuřeně a pobouřeně?
"projevit svůj názor jako autority" - "jako autority" - "autorita" znamená hromada 90% vzteklých narážek?
To že "autority již něco zažily" Vám nebeu, jen to, že máte vědomosti není důvedem k tomu, abyste hned zuřili, jak se někdo blbě zeptá.
Už to nehodlám dál rozpatlávat, protože se stejně nikdy nedohodneme na kompromisu (to se nejedná jen o mě). Nejlepší řešení je ingnorovat, jinak úloha nemá řešení, tečka.

Jen ještě takový poznatek mimo: Na některých forech (nevím jak zde) to spěje k názoru, že když někdo chce něco udělat "takto", a není to zrovna to samé, co by "chtěli" ostatní, tak to skončí tím, že něčí problém se
vůbec nepohnul, zato si vyslechl spoustu (mnohdy) sprostých nadávek, at to udělá jinak (koupí jiné, nové, atd.) - nejsem zde dost dlouho na to abych mohl zde posuzovat tuto situaci.

"Nikdo tě tady nedrží, pokud nesouhlasíš s tím, jak funguje Bastlírna, tak SBOHEM a neotravuj." - tohle přesně svědčí o vaší aroganci, a pyšnosti, že to tu patří pouze Vám. Nemyslím si, že je tomu tak. V překladu:
"My tě tady nechcem, pokud se ti nelíbíme, jak tu šéfujeme, tak VYPADNI a už nás nes*"

"Uživateli, který nebude mít žádný příspěvek za poslední 2 měsíce bude uživ. jméno smazáno a jeho IP adresa blokována !"
A pak se divte, že tu lidi plkají nesmysly. Třeba kvůli tomu, aby měli aspoň příspěvek za měsíc.

"Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku." - A když se někdo zeptá na něco laického, tak dostane status nepovoleného uživatele? Jak tohle jde dohromady? On se na něco zeptá, protože by se něco rád dozvěděl, pro rozšířených svých vědomostí, a vy takhle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2008, 23:20    Předmět: Citovat

K tomu CS-foru...celkem dobry pristup, ale to posledni pravidlo se mi zda dost krute. Vyskytne se nemoc, pripadne zaneprazdnenost a hnedka BAN na IP? Zavedl bych tvrdsi pravidla pro TV sekci...je to cimdal horsi a to to jenom ctu a vstrebavam, do TV se moc nevrtam(pouze z nouze), takze nezucastneny pohled. Typicky - anonym(takze oprava jednorazova, zadny jiny zajem, nez ekonomicky) prijde, chce opravit TV, nekdo mu rekne dej to do servisu, on se obori ze je obrazek_cenzura, ze si to opravi sam. Moje babicka si taky neopravuje auto, protoze o nem vi lautr houno, ale ti co vi lautr houno o TV ji stejne chteji opravit.


to JAN16: vem to jinak...kdyz prijdes do nejake spolecnosti(ty jsi prisel sem), hnedka se zacnes rozkrikovat? Potom Te sef chytne za koule a poletis oknem ven. Patrne si sednes do kouta a budes sledovat, pripadne lehce konverzovat a otukavat...timhle pristupem asi niceho nedosahnes - vem si ze si tu budujes pozici, jako v te spolecnosti.

Tomu, ze se do tebe nekdo pusti, kdyz to je dotaz, ktery tady je uz treba nekolikrat vetsinou i vyreseny se ani nedivim...taky tady existuje tlacitko hledat. Ty levny zlutacky multiky jsou vicemene na jedno kopyto, takze se toho o nich da tady najit dost.

Dalsi vec, vezmeme napriklad ten tvuj thread o multiku...napises, ze se v tom nechces moc rypat, ze nemas asi dostatecne vybaveni na opravu. ALE chces to opravit. Co od toho cekat, jakou reakci? Kdyz chces neco opravit, musis taky neco zmerit, aby bylo jasne, co je v hajzlu.

A tim ze zacnes vyskakovat si nepomuzes. A navazet se do Hilla, nebo Zdenka(tvuj posledni prispevek k tomu multiku) asi moc kuprospechu nebude Confused Dal delej jak uznas za vhodne.

Jan16 napsal(a):
"Uživateli, který nebude mít žádný příspěvek za poslední 2 měsíce bude uživ. jméno smazáno a jeho IP adresa blokována !"
A pak se divte, že tu lidi plkají nesmysly. Třeba kvůli tomu, aby měli aspoň příspěvek za měsíc.

Ty TRDLO! To je k tomu CS-foru! Poradne si to precti!

EDIT//
Dalsi vec...informace zdarma, spousta informaci. Kde tohle sezenes? Nic do toho nedavas, nemas "narok" mit nejake pozadavky.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund