Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV OVP CTV 2126
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 21:15    Předmět: Citovat

Ahojte. Nechcem zakladať nové vlákno, o tomto probléme je ich tu "húfa". Práve mám túto TV na stole - bol vadný prvý zdroj (IRFIBC30G), VN zdroj (BU508, úplne prerušený C147, zhorená L144 a pár vysušených kondenzátorov ISKRA, C145, C142, C150 atď, asi klasika). VN trafo je tam HG3752.

Primárny zdroj ide teraz OK, so sekundárnym je to horšie. Po zapnutí ihneď odpáli BUčko. Pri testovaní so 100W žiarovkou v sérii (namiesto prepoja 3-4 v XC141) a odpojení všetkých záťaži na VN trafe (VD142+C149, VD164, VD144+C154, žeravenia XC143 a VD181) sú napätia na VN trafe:
2 - 14VAC (72VDC)
6 - 19,5VAC
4 - 51VAC
3 - 1,8VAC
8 - 18VAC

Vyzerá to na vadné VN trafo? Osciloskop mám žiaľ pokazený (iné vlákno), napätia sú z multimetra FLUKE, ktorý vie VAC aj pri niekoľko kHZ.

Rovnako ma zaujíma (pri prípadnej výmene), či je trafo skutočne zameniteľné s HR8006, nakoľko podľa datasheetu HR vôbec nesedí zapojenie vinutí.

Ďakujem za reakcie.

Obrázek narušující formát stránky byl smazán, vlož si menší. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 22:55    Předmět: Citovat

passion napsal(a):
... VN trafo je tam HG3752.

Primárny zdroj ide teraz OK, so sekundárnym je to horšie. Po zapnutí ihneď odpáli BUčko. Pri testovaní so 100W žiarovkou v sérii (namiesto prepoja 3-4 v XC141) a odpojení všetkých záťaži na VN trafe (VD142+C149, VD164, VD144+C154, žeravenia XC143 a VD181) sú napätia na VN trafe:
2 - 14VAC (72VDC)
6 - 19,5VAC
4 - 51VAC
3 - 1,8VAC
8 - 18VAC

Vyzerá to na vadné VN trafo? Osciloskop mám žiaľ pokazený (iné vlákno), napätia sú z multimetra FLUKE, ktorý vie VAC aj pri niekoľko kHZ.

Rovnako ma zaujíma (pri prípadnej výmene), či je trafo skutočne zameniteľné s HR8006, nakoľko podľa datasheetu HR vôbec nesedí zapojenie vinutí.
Ďakujem za reakcie.

Takže podle tebe je příčinou odpálení BU-čka ten sekundární zdroj? Shocked Cry
A impulzní napětí na VN-splitku se měří DMM (byť je to FLUKE) Shocked Cry

Ale podle tohoto by ta záměna měla sedět - jen nevím, zda je správná ta náhrada HG3752? Na NETu jsem nic kloudného nenašel. Zítra se ti podívám v dílně - před lety jsem trafa NOKIA M12-105 nahrazoval jak HR Diemen, tak i těmi HGxxxx - později PETxx-xx Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 14:48    Předmět: Citovat

Možno sa zle vyjadrujem, ak áno, opravte ma prosím. Primárnym zdrojom u nás vo firme (nie na opravu TV) nazývame prvý zdroj, teda v tomto prípade vstupné impulzné trafo s IRFIBC30G a s následnými napätiami na sekundárnej strane prvého zdroja (124VDC atď.).
Sekundárnym zdrojom nazývame druhý zdroj v poradí, čo je v tomto prípade komplet zložený z BU508 s VN trafom a omáčkami okolo neho.
Ak sa v opravovni TV používa iná terminológia, nechám sa poučiť a rád sa dozviem niečo nové. (nemyslím to s iróniou)

Keď sme už pri príčine, predpokladám, že BU508-ku má na svedomí práve to vadné VN trafo. Určite mu "pomáhal" na večný odpočinok aj vadný C146 (ktorý predpokladám ho má chrániť spolu s C147 pred napäťovými špičkami pri prechodoch) a ostatné vysušené kapacity okolo zdroja (C145, ktorá zníženou kapacitou razantne zmenila priebeh budenia...). Zhorená L144 je následok prerazenej BU508. Večné pokusy o zapínanie TV s už vyskratovaným BU508 v sek. zdroji nevydržal ani IRFIBC30G v primárnom zdroji. Toľko k mojej dedukcii. Čo mohlo byť prvé a čo posledné je vec domnienok (či boli prvé vyschnuté elektrolyty, alebo bol prvý zničený C146, prípadne prvé nevydržalo nekvalitné VN trafo, ktoré začalo mať medzizávitové skraty a začalo zaťažovať BU508). Každá z tých možností má určitú pravdepodobnosť k realite. (C145 bol vraj menený asi mesiac pred totálnym kolapsom TV, keď sa začala prejavovať zlá poduškovitosť obrazu).

Rád by som chcel vedieť vaše názory na merané napätia na VN trafe (napätie pre žeravenie je skutočne nízke pri behu na prázdno) a možnosť jeho náhrady.
Ešte raz ďakujem a vážim si prípadné reakcie.
passion.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 18:10    Předmět: Citovat

Tak pokud chceš opravovat telky, tak si nejprve "vyjasni" názvosloví! - tvůj "sekundární zdroj" se totiž v TVP nazývá ŘKS (Řádkový Koncový Stupeň !!!) - a sekundární zdroje jsou jak ve vlastní zdroj. části TVP (tj. mj. i ten tvůj +B=126V a všechny další) a pak jsou to sekundáry za VN-trafem (pro napájení vertikálu, videozesilovačů, žh. obrazovky, ... ) Rolling Eyes

Zničení BU-čka (v tvém případě) mohly mít na svědomí 2 věci:
1. ten přerušený (bez kapacity) kond C146 (největší pravděpodobnost!) a
2. vyschlý ellyt C145 (jak správně uvažuješ - špatný bud. průběh, nadměrně zatěžovaný trand!). Podobně se projeví vyschlý C142 Cry
Tlumivka L144 ale neshořela v důsledku probitého BU-čka, ta odchází pernamentně u všech OVP-ček, dlouhodobým nadměrným přetěžováním (asi je poddimenzovaná).
A už vůbec špatně uvažuješ, že ti odešlo VN-tr. v důsledku předešlých vadných součástek - já jsem dokonce přesvědčený, že bude dobré Shocked Wink
Ještě něco k němu: To HG3752 tam určitě není od začátku (bylo už 100%-ně měněné !!!) - páč v originále tam bývalo to (mnou zmiňované) tr. NOKIA M12-105 (staré provedení!). Páč hodně odcházely (v době kdy byla na tyto TVP až 4-letá záruka, tak ještě v ní!) a nahrazovaly se: HR8006, ELDOR 1192.1287B, PET19-33B a nakonec se dávaly "vylepšené" (zesílený sloupek s VN-kablíkem) NOKIE M12-105 Shocked
Asi 3x mně poslal nositel servisu (v té době - INTERSERVIS Liberec) jako náhradu HG3757 (nikoliv HG3752 - jak výše uvádíš ty) - a bez problémů fungovalo Shocked Rolling Eyes
Tady jsou ty ekvivalenty.

passion napsal(a):
... Večné pokusy o zapínanie TV s už vyskratovaným BU508 v sek. zdroji nevydržal ani IRFIBC30G v primárnom zdroji. .... (C145 bol vraj menený asi mesiac pred totálnym kolapsom TV, keď sa začala prejavovať zlá poduškovitosť obrazu).

O tomto bych si taky dovolil polemizovat - zdroj má svou ochranu proti přetížení (zkratu) - tj. nemohl odejít po zkratu BU-čka (spíše po "odborném" zásahu opraváře Cry ) a tento TVP nemá obvod korekce poduškovitosti (obrazovka s 90° vychylováním!) Shocked Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 19:17    Předmět: Citovat

Ahoj, viem, čo je RKS, mylne to tu tiež nazývame "sekundárnym zdrojom". Čo je primárna časť a čo sekundárna časť zdroja samozrejme chápem. Ďakujem sa objasnenie pojmov v TV technike.

Zničenie pôvodného BU môže byť tak, ako popisuješ. Len nerozumiem tomu, prečo odchádza aj teraz po výmene vadných diskrétnych súčiastok a odstránení všetkých studených spojov. Teraz mám v RKS pomerané všetko krížom-krážom, samozrejme len pomocou DMM, keďže scope sa mi nedarí rozchodiť. No predpokladám, že keď RKS ako tak ide (v sérii so žiarovkou), tak TDA na budenie BU bude dobrý. Stále sa domnievam, že bude chyba vo VN trafe, nakoľko pomer a hodnota napätí bez záťaže na výstupe nekorenšpoduje s udávaným datasheetom trafa. Nechcem to už vyskúšať bez žiarovky, som si takmer istý, že je to zlé a BU by šlo do hája. Možno sa mýlim. Ako vravíte u vás - jsem z toho už na větvi. Opäť tá istá otázka - sú tie napätia a pomery na VN trafe podľa vás OK?

To označenie trafa HG3752 som možno ja zle odpísal, zajtra overím, teraz som v práci. Pýtal som sa majiteľa TV - VN trafo bolo už skutočne menené asi pred 5timi rokmi, pôvodne tam bola nokia. Menený bol vtedy aj BU508 a C145 a dôvodu prerážania VN trafa na kostričku až po totálny kolaps RKS a C145 mal ani nie 100mikro . Pred nedávnom opäť menil C145 z dôvodu (napísal som poduškovitosti, možno som sa zle vyjadril) že obraz bol rôzne deformovaný do strán.

V každom prípade moja druhá opätovná otázka - datasheet zapojenia HR8006 jednoznačne nesúhlasí so zapojením M12-105 v schéme. Pozerám sa na to zle ja, alebo kde je chyba?

Vstupný sieťový zdroj mohol kľudne odísť po skrate BUčka bez zásahu opravára. Už som sa s tým neraz stretol. V TV boli odídené BUčka už z rôznych dôvodov a tranzistory vstupných zdrojov s poistkou. Všetky mali ešte plomby na skrutkách.

Killroy - prepáč za nesprávny formát. Sám požívam rozlíšenie 1366x768, tak mi neprišlo nevhodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 19:50    Předmět: Citovat

passion napsal(a):
Ahoj, viem, čo je RKS, mylne to tu tiež nazývame "sekundárnym zdrojom". Čo je primárna časť a čo sekundárna časť zdroja samozrejme chápem. Ďakujem sa objasnenie pojmov v TV technike. ...
... až po totálny kolaps RKS a C145 mal ani nie 100mikro . Pred nedávnom opäť menil C145 z dôvodu (napísal som poduškovitosti, možno som sa zle vyjadril) že obraz bol rôzne deformovaný do strán.

V každom prípade moja druhá opätovná otázka - datasheet zapojenia HR8006 jednoznačne nesúhlasí so zapojením M12-105 v schéme. Pozerám sa na to zle ja, alebo kde je chyba?

Vstupný sieťový zdroj mohol kľudne odísť po skrate BUčka bez zásahu opravára. Už som sa s tým neraz stretol. V TV boli odídené BUčka už z rôznych dôvodov a tranzistory vstupných zdrojov s poistkou. Všetky mali ešte plomby na skrutkách.

- Tak takhle to možná nazýváš jen ty a tobě podobní Cry
- Pokud měl C145 ještě necelých 100µF, tak by s ním telka mohla běhat ještě možná i rok. V takovém případě nemůže být příčinou zničení BU-čka (to odchází až při polesu kapacity na cca několik µF - řádově jednotky) Shocked
- Datasheet zapojenia HR8006 jednoznačne súhlasí se sch. - jen se na něj podívej pořádně!!!
Tebe mýlí to, že jsou primáry "prohozeny" (to co je ve sch. nahoře, je v datash. dole - a naopak Exclamation ). Souhlasí i číslování pinů! Shocked
- Pokud je zdroj v pořádku, tak je "blbuvzdorný" - nemůže odejít v důsledku zkratu na sekundáru (zkratu BU-čka) Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 20:09    Předmět: Citovat

Mňa mýlilo hlavne to, že napätie HSYNC a spätnú väzbu pre TDA nie je "na vinutí" pre žeravenie, ale to asi nie je podstatné. Tiež ma mýli, že sa používa ako zem pin9. Musím zajtra pozrieť DPS v TV, možno to bude OK, respektíve určite, keďže to nahrádzate.

Čo vravíte na tie namerané napätia?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurill



Založen: May 12, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 20:13    Předmět: Citovat

Tiež sa čudujem pojmu primárny a sekundárny zdroj. A keď už, tak sekundárna časť zdroja nie je RKS.
Potom aj tie chybné súčiastky... U troch pokazených TV nemožno nájsť toľko studených spojov a zlých kondenzátorov.
Vn trafo nechaj tak, bude ok. Tie orig. odchádzali ako píše kokun, ale tu to na to nevyzerá.Tie merania okolo neho sú aj tak nanič. Nazývaš to stavom bez záťaže, ale v skutočnosti ho napájaš iba jednosmerným U a aj to cez žiarovku.
Radšej si pozorne prečítaj príspevky kokuna a podobné vlákna na tomto fóre. Je ich tu neúrekom. Namiesto vypisovania špekuluj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 20:14    Předmět: Citovat

passion napsal(a):
...
Čo vravíte na tie namerané napätia?

Nic - protože takhle jsem VN-splitko v životě neměřil Shocked Rolling Eyes
Říká ti něco impulzní průběh napětí? I tím tvým FLUKE naměříš úplné koko*tiny Cry

P.S. A ještě jsi nenapsal, jaké to HG-éčko tam ve skutečnosti máš!
A pokud to s ním předtím nějaký čas běhalo, tak bylo správné (jen ty neumíš číst a psát Cry ) - a i teď jsem přesvědčený, že je z 99% dobré.
Jak píše výše kolega jurill - v té telce nebude najednou vadných 10 součástek naráz Shocked Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 21:01    Předmět: Citovat

jurill - Tie názvy primárneho zdroja a sekundárneho (RKS) pri TV asi nebudú až taká rarita, toto mi vyhodil google:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=35307

kokun - Trafo som dnes neodpísal, pretože som v práci, ako som už písal. Čítať a písať samozrejme viem. Ak som sa pomýlil, tak to sa stáva, občas spraví každý preklep.

Takže zajtra budem kypieť kreativitou. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 21:12    Předmět: Citovat

Takže to už jste dva, kteří obvod ŘKS nazývají "sekundárním zdrojem" (ty a smm22) Shocked

A pokud jsi v práci i v sobotu v 9:01 pm , tak bys měl vydělat tolik peněz, že by jsi taky mohl dát vydělat i nějakému chudákovi servisákovi Shocked Wink

P.S. Do takové práce by se mi taky líbilo chodit - a řešit si tam své koníčky Rolling Eyes
A ten DMM FLUKE máš taky půjčený z "práce" ? Páč chudý bastlíř mívá "Fluke" asi tak z Lídlu Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 21:39    Předmět: Citovat

Oprava TV sa zvrtla na moje zamestnanie, pekne...
Asi by sa ti nepáčilo byť 120km od domova, na ubytovni, spať tam zadarmo. Padla mi o siedmej večer. Ráno o tretej vstávam, o ôsmej končím, 5 hodín zarobených a pekná nedeľa pred nami, všakže. Ver mi, radšej by som bol cez víkend doma s rodinou. Fluke mám zo svojho bývalého zamestnania. Môj zárobok je šedý priemer v našom priemysle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne listopad 07 2010, 14:40    Předmět: Citovat

kokun - Trafo je tam skutočne HG3757, chyba bola u mňa. Už viem, prečo som nemohol druhý krát vygugliť stránku HG3757=HR8006, keďže som zadával HG3752. Chybu som spravil pravdepodobne pri písaní príspevku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 07 2010, 16:14    Předmět: Citovat

passion napsal(a):
kokun - Trafo je tam skutočne HG3757, chyba bola u mňa. ...

Takže je to přesně tak jak jsem předpokládal a teď musíš přijít na to, proč ti odešlo (odchází) to BU-čko. Ale tohle se tu řeší snad v každém třetím vlákně.
Jak ale píšu už po třetí, nebude to rozhodně kvůli trafu - to je na 99% dobré!
Vadný byl C146 - tedy nejpravděpodobnější příčina Exclamation
Projdi znovu všechno na studenty, doplň, co jsi povytahoval, vyměň L144 (56µH se blbě shání - já používám 68µH, ty bývají většinou v mínus. toleranci!), nastav správné napětí zdroje pro ŘKS (+126V? - dle tvé obrazovky!) a mělo by to jet.
Tvé úvahy o "načatém" IC/TDA8143 budou asi liché - ten se poškozuje při "střelbě" na tom VN-splitku - což se tentokráte nekonalo, takže bude taky na 99% dobrý!

passion napsal(a):

kokun - .... Čítať a písať samozrejme viem. Ak som sa pomýlil, tak to sa stáva, občas spraví každý preklep.

Až si přečteš pár mých příspěvků zpátky, tak zjistíš, že jsem nezd*rbal za nesprávné údaje jen tebe, ale prakticky každého, kdo si po sobě nepřečte a nezkontroluje vše, co je podstatné, než příspěvek odešle (zvláště, když se jedná o Zadání vlákna!). Potom se tu na několika stranách dohadujeme, prakticky o hov*nu Shocked Cry
Něco jiného je překlepnout se o písmenko v textu a něco úplně jiného, když se z jednoho trafa najednou stane trafo úplně jinačí. Pro toto potom nemám omluvu! Shocked Twisted Evil

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne listopad 07 2010, 19:03    Předmět: Citovat

S preklepom musím s tebou súhlasiť. Jedno číslo a narobí to divy a nezrovnalosti, ako v tomto mojom prípade. Aj keď mne išlo v podstate o možnosť náhrady HR8006kou do schémy. V každom prípade sa ospravedlňujem.

Späť k TV:
Práve to, že mám tam všetko naspäť - všetky T, C (C146 som na požadované U dostal u nás kúpiť len 7n5, okamžité odpálenie BU by to však nemalo spôsobiť), L (L144 som zohnal len 47µH, myslím, že to tiež nie je kritické).
Napätie pre RKS bez jeho pripojenia bolo a aj je nastavené na 132V, čo je v tolerancii podľa SM (+124V +-15V naprázdno pre Philips A51...). S pripojeným RKS bez žiarovky v sérii to nemám šancu odmerať, pretože BU okamžite odpáli. Už som prišiel o dva - prvý po výmene C146 a L144 som predpokladal, že to bude OK - nebolo. A druhý po nájdení a odstránení všetkých studeňákov, tiež som myslel, že je to OK, a nie je. Už som to prešiel krížom-krážom, nič iné som nenašiel. Nemám chuť poslať do neba ďalšie BUčko (to by sa už pomaly naozaj oplatilo zaniesť do servisu Laughing , čo môj zápal do problému momentálne nedovoľuje). Viac by mi/nám napovedali priebehy zo scope, no ako píšem, môj mám pokazený, snažím sa to riešiť tu.

Zajtra sa pokúsim si požičať scope z práce (opäť nočná), tak v utorok keď prídem domov, to pomeriam a podelím sa. Zatiaľ dík za trpezlivosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund