Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabídka starých rádií
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 18 2008, 11:13    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Zbytečné to není,musí tam být jistota aby nevznikl požár.


Myslíš jako na Výstavišti Question Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 18:19    Předmět: Citovat

Zdravím všechny příznivce a sběratele starých rádií. Tak už mám více méně hotovou restauraci svého Radia Havel Zlatá Legie a album o něm je na http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/wdocu/0000513
Nakreslil jsem podle toho svého přijímače i schéma, nemaje nic jiného k dispozici a jen jsem se díval na podobná rádia, abych si jen ověřil, že je to tak možné. Musel jsem opravit reproduktorovou membránu, pomocí ubrousku, jen jedné vrstvy a lepidla Herkules na lepení Puzzle, to jde dost dobře upravit do tvaru membrány a potom pomocí olejových barev na malování obrazů, jsem tomu dal ten správný odstín. Tato barva není tvrdá, je dobře elastická. Vyměnil jsem slídu na stupnici za sklo, které tam má být správně a dal jsem novou průhlednou slídu na mapu v horním víku. Další co bylo potřeba udělat byla oprava dvou elytů, jeden hliníkový, válcový s maticí na šasí, do vnitř jsem umístil nový radiální se správnou kapacitou a na správní napětí. Další elyt byl válcový, zalitý asfaltem a po uvolnění vnitřku, jsem dovnitř dal dva v sérii pro větší napětí a dosažení správné kapacity a znovu zalil asfaltem. Igelitové dráty jsem nahradil opředenými. Musel jsem vyčitit a znovu nabarvit šásko a vyčistit všechny součástky. Pro tuto činost bylo nutné vše ze zhora na šasí odmontovat. Bebýnku jsem lehce poopravil a odstranil lak, který jsem tam kdysi nastříkal, obrousil ji a potom nabarvil řídkou fermeží a hned dostala zase tu správnou barvu. Velikou radost mi udělalo po zapnutí uslyšet první zvuky z naladěné stanice. Je to přímozesilující dvoulampovka, tří vlnová a hraje myslím na svou konstrukci a stáří pěkně. Jsem s tím velmi spokojen.
Pro ukázku sem dám pár fotek, na zbytek se podívejte na výše uvedenou adresu. Jen tak ještě sehnat více informací o tomto rádiu, ale kde a jak? Zatím se mi nedaří,ale nevzdávám to Wink



P1020051.JPG
 Komentář:
Takto to vypadalo před rekonstrukcí

Stáhnout
 Soubor:  P1020051.JPG
 Velikost:  67.91 kB
 Staženo:  193 krát


P1020056.JPG
 Komentář:
Takto to vypadalo před rekonstrukcí

Stáhnout
 Soubor:  P1020056.JPG
 Velikost:  95.64 kB
 Staženo:  188 krát


P1030029.JPG
 Komentář:
Takto to vypadá po rekonstrukci.

Stáhnout
 Soubor:  P1030029.JPG
 Velikost:  67.72 kB
 Staženo:  199 krát


P1030036.JPG
 Komentář:
Takto to vypadá po rekonstrukci.

Stáhnout
 Soubor:  P1030036.JPG
 Velikost:  62.29 kB
 Staženo:  203 krát


P1030039.JPG
 Komentář:
Takto to vypadá po rekonstrukci.

Stáhnout
 Soubor:  P1030039.JPG
 Velikost:  40.32 kB
 Staženo:  171 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne st říjen 29 2008, 18:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 18:43    Předmět: Citovat

Supeeer. Mas to pekny. Pochvala.
_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 18:51    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Supeeer. Mas to pekny. Pochvala.

Jé ahoj stepo, děkuji, také se mi to líbí a hlavně že to hraje, to je super Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 18:54    Předmět: Citovat

Pěkný. Já bych jako třešničku na dortu ještě otočil ten malý elektrolyt, aby nebyla na první pohled viditelná ta Tesla. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 18:57    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Pěkný. Já bych jako třešničku na dortu ještě otočil ten malý elektrolyt, aby nebyla na první pohled viditelná ta Tesla. Wink


Hm, to je pravda, já to tak udělal k vůli tomu vývodu dole, v této poloze byl lépe přístupný, ale zkusím to otočit. Děkuji za připomínku Wink Very Happy

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 19:05    Předmět: Citovat

Máš ode mne gratulaci.Já se nyní po chvilkách snažím dodělat ten Philips 470.Až to bude,dám fotky do příslušného vlákna,ale nasadil jsi mi laťku dost vysoko.Snad taky budu mít taky úspěch.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 20:14    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Máš ode mne gratulaci.Já se nyní po chvilkách snažím dodělat ten Philips 470.Až to bude,dám fotky do příslušného vlákna,ale nasadil jsi mi laťku dost vysoko.Snad taky budu mít taky úspěch.


Ahoj Pajosku 2, děkuji za slova gratulace, hezky se to poslouchá, člověka to potěší. Jo já věřím, že se ti to povede a také to bude krásné.

Máš ještě nějaké ty rádia jak jsi nabízel? Nějak jsem k tomu přičichl a mám sto chutí si něco od tebe vzít. nemáš nějaké lepší fotky na výběr z těchto rádií co jsi nabízel? Děkuji předem. Jo jen se zeptám, nevím jestli se nepletu, tobě jsem posílal ty kryty na páječku? Jestlipak pokud jsi to ty, slouží ke tvé spokojenosti?

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 20:37    Předmět: Citovat

Jenys: moc pěkná práce. Proč jsi tam ale nenechal ten původní knoflík vyp/vln.rozsahů a je tam místo něj to přepínadlo?

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 20:49    Předmět: Citovat

Ten středový nemá být kulatý, on musí ukazovat polohy. Tenhle je tam zatím, než seženu něco lepšího. Z boku má být také nějaký jiný než kulatý,aspoň podle toho popisu, který knoflík je na co a ten středový je páčkový, nebo jak se tomu říká. Ten středový jsem tam kdysi z nouze dal já a ten boční tam nebyl vůbec. Ten co tam je teď na boku, je jen kamufláž, tam musím nějak vymyslet jak nastavit tu hřídelku, nějak šikovně a sehnat podobný knoflík jako je uprostřed. Jinak k tomu nemám žádnou dokumentaci a schéma jsem si musel namalovat sám podle toho rádia. Wink


Návod Havel.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Návod Havel.jpg
 Velikost:  21.06 kB
 Staženo:  177 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek dva
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 21:03    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
Máš ode mne gratulaci.Já se nyní po chvilkách snažím dodělat ten Philips 470.Až to bude,dám fotky do příslušného vlákna,ale nasadil jsi mi laťku dost vysoko.Snad taky budu mít taky úspěch.


Ahoj Pajosku 2, děkuji za slova gratulace, hezky se to poslouchá, člověka to potěší. Jo já věřím, že se ti to povede a také to bude krásné.

Máš ještě nějaké ty rádia jak jsi nabízel? Nějak jsem k tomu přičichl a mám sto chutí si něco od tebe vzít. nemáš nějaké lepší fotky na výběr z těchto rádií co jsi nabízel? Děkuji předem. Jo jen se zeptám, nevím jestli se nepletu, tobě jsem posílal ty kryty na páječku? Jestlipak pokud jsi to ty, slouží ke tvé spokojenosti?
Tak ty rádia,co jsem nabízel už jsou všechny prodány. Kámoš teď nabízí podobnou sestavu,ale z Prahy je to daleko a on poštou nechce.
S tím krytem na páječku ses nespletl,funguje dobře.Moc mi to pomohlo,protože tento typ páječky je výborný.Skvěle padne do ruky.
Pokud bych narazil na nějaké rádio,které bych nechtěl,tak mám s Tebou počítat? Pokud ano,tak mi to asi budeš muset občas připomenout.
Měj se a pokračuj i nadále v tak úspěšné práci.
Návrat nahoru
jardx



Založen: Sep 02, 2008
Příspěvky: 195
Bydliště: Kolínsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 21:41    Předmět: Citovat

Zdravím na aukru je na prodej,také pěknej kousek
http://www.aukro.cz/item466717711_radio_havel.html
a jestli chceš nějaké rádio na restaurování tak:
http://www.aukro.cz/item470235045_titan_atlas.html
toto rádio je super,škoda že je tak zničené a neúplné.To se opravdu při ladění rozsvěcovaly body na mapě podle stanice která byla naladěná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 21:45    Předmět: Citovat

Jenys mimo jiné napsal(a):
Ten středový nemá být kulatý, on musí ukazovat polohy. Tenhle je tam zatím, než seženu něco lepšího..

Aha, myslel jsem že je původní a docela by se mi to líbilo. Páčku budeš muset asi vyrobit..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 21:51    Předmět: Citovat

pajosek dva napsal(a):



Tak ty rádia,co jsem nabízel už jsou všechny prodány. Kámoš teď nabízí podobnou sestavu,ale z Prahy je to daleko a on poštou nechce.
S tím krytem na páječku ses nespletl,funguje dobře.Moc mi to pomohlo,protože tento typ páječky je výborný.Skvěle padne do ruky.
Pokud bych narazil na nějaké rádio,které bych nechtěl,tak mám s Tebou počítat? Pokud ano,tak mi to asi budeš muset občas připomenout.
Měj se a pokračuj i nadále v tak úspěšné práci.[/quote]

Jenys napsal(a):


Hm, tak to nevadí, ale pokud bude něco zajímavého, tak na mě prosím pamatuj. Já mám doma ten Kongres a pak Mikrofonu Kosmofon. Jinak nějaké malé a stolní, něco z tranzistorových třeba Zuzanu, Dolly, Doris, nějaké Panasonici a Philips, Transilvánii, Jaltu, a tak. Také jedno, které jsem dělal ještě na vojně v roce 1975 ve dřevěné skříňce, tranzistorové. Wink Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne čt říjen 30 2008, 11:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st říjen 29 2008, 21:52    Předmět: Citovat

jardx mimo jiné napsal(a):
To se opravdu při ladění rozsvěcovaly body na mapě podle stanice která byla naladěná?

Ano, dělal to Telefunken a i jiní výrobci.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.42 sekund