Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVD + Video na SCART
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarda02



Založen: Oct 13, 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 13:41    Předmět: DVD + Video na SCART Citovat

Dobry den!
Zakoupil jsem si SCART ADAPTER, abych mohl pres SCART napojit do televize jak video tak DVD-prehravac. DVD prehravac funguje bez problemu(je-li video vypnuto, resp. v "standby"), ovsem chci-li sledovat VHS, pak mi DVD-prehravac stahuje zvuk na minimum(temer nejde slyset ani pri max. zasileni) a to i v pripade, je-li DVD prehravac v "standby"(pak pomuze jedine uplne vypnuti DVD ze site). Nevi nekdo, co s tim? Dekuji.

Jo, jeste bych si dovolil doplnit, ze predtim jsem mel video s vlastnim SCART VSTUPEM I VYSTUPEM a kdyz jsem to DVD zapojil pres nej, tak to nedelalo zadny problem. Jak je to mozne? To melo to video uz samo vesteveny ten odpor nebo jak? Dik.

Jednu otazecku(ohledne toho prepinani) jsem uz dodal a je to na konci mezi prispevky, ale jeste bych pro Vase info podotkl, ze ten adapter jsem koupil ve sleve za cca. 200Kc.


Naposledy upravil Jarda02 dne po říjen 17 2005, 14:16, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
007
Moderátor


Založen: Nov 11, 2003
Příspěvky: 220
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 15:00    Předmět: Citovat

Mohlo by pomoct zapojení odporů 10kOHM do serie se audio signálem z DVD nebo použít SCART slučovač s přepínačem.
_________________
007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bart1



Založen: Jul 12, 2004
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 10:27    Předmět: Citovat

V tom adaptéru jsou všechny vývody propojené natvrdo. Mám obdobný problém. Z DVD vše OK. Z videa je i špatný obraz - hrozně tmavý. Zatím jsem se nezmohl na nic jiného, než když se dívám na video tak vyškubnu kabel z DVD. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
riker



Založen: Jan 20, 2005
Příspěvky: 143
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 11:43    Předmět: Citovat

Nejlepší je si zakoupit scart rozbočovač/slučovač s přepínačem vstupů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 14:05    Předmět: Citovat

riker napsal(a):
Nejlepší je si zakoupit scart rozbočovač/slučovač s přepínačem vstupů.

Souhlas. Problém vidím pouze v tom, že takový box s přepínačem vstupů stojí několik set korun ( asi od 350Kč výše, nějaký kvalitnější i přes 500, 700 a pod.) kdežto ty napevno propojené zásuvky co má Jarda02 stojí nějakých 50 až 90Kč podle počtu zásuvek...

A moje zkušenost je taková, že tak maximálně jeden zákazník z třiceti je ochoten dát větší peníz, všichni ostatní si raději koupí to levné i když hůře funkční.... Při dnešních směšných cenách DVD není nikdo ochoten investovat do propojovacího příslušenství sumu kolem 30% i více z ceny, za kterou si ten DVD přehrávač koupil.

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 14:58    Předmět: Citovat

Skus se mknout na NEDIS,teď měli na ten box nějakou akci...
_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 16:32    Předmět: Citovat

DjRix napsal(a):
Skus se mknout na NEDIS,teď měli na ten box nějakou akci...

Akce mají zpravidla pouze pro stálé zákazníky. Ta akce na Scart box (SCART 37) platila pouze do 25.9.2005 a stál 289Kč při odběru 3ks a více!!
Běžná cena pro koncového uživatele je v jejich e-obchodu 375,-Kč. Poštovné + balné při hodnotě objednávky do 500Kč účtuje Nedis 186,-Kč včetně DPH!!!
Takže když to sečtu, 375 + 186 = 561,-Kč. To si může koupit rovnou v normálním kamenném obchodě Wink

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 18:25    Předmět: Citovat

PetrK napsal(a):

Akce mají zpravidla pouze pro stálé zákazníky. Ta akce na Scart box (SCART 37) platila pouze do 25.9.2005 a stál 289Kč při odběru 3ks a více!!
Běžná cena pro koncového uživatele je v jejich e-obchodu 375,-Kč. Poštovné + balné při hodnotě objednávky do 500Kč účtuje Nedis 186,-Kč včetně DPH!!!
Takže když to sečtu, 375 + 186 = 561,-Kč. To si může koupit rovnou v normálním kamenném obchodě Wink


Jo to jsem zapoměl,já od nich nakupuju,tak mi ty nabídky chodí mailem. Sorry

To co nedávno udělali s poštovným je nehoráznost nejvyššího stupně,pěkně mě to nas..lo,protože dost často potřebuju díl tak za 2-3 stovky a k tomu dát další 2 stovky za poštovný je zlodějna a to od nich nakupuju už od 99 roku!! Exclamation Exclamation

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 19:50    Předmět: Citovat

DjRix napsal(a):
........
To co nedávno udělali s poštovným je nehoráznost nejvyššího stupně,pěkně mě to nas..lo,protože dost často potřebuju díl tak za 2-3 stovky a k tomu dát další 2 stovky za poštovný je zlodějna a to od nich nakupuju už od 99 roku!! Exclamation Exclamation

To mě povídej, s tím mě taky pěkně naštvali. Ceny poštovného za profi balíky včetně slev které u České Pošty při tom svém objemu mají znám, chápu že něco stojí také pracovník který to musí zabalit atd..., ale nasadili hodně vysokou laťku, řekl bych že účtují zcela jistě bezkonkurenčně nejvíc ze všech firem v ČR, u objednávek do 500Kč mají na tom poštovném, balném a dalších nákladech 100% zisk.
Já od nich nakupuju prakticky od začátku co ta firma vznika, někdy od r.1990 nebo 91. Roční obrat peněz které u nich utratím není ani trochu zanedbatelný, takže si myslím že stálé zákazníky by měli určitě zohlednit. Přešel jsem proto s hodně nákupama k AME, spolehlivá firma na 100%, mají super vymakané CD ze kterého si nainstaluješ do svého PC kompletní ceník i s obrázky!! a provádíš už pak pouze jednoduchou aktualizaci přes net. Ráno odešlu e-mail s objednávkou a následující den to tu mám. V Nedisu nakupuju pouze když mám toho víc, tak od 2000Kč a více. Jeden díl který momentálně potřebuju na opravu se nevyplatí tam nyní při těch cenách co účtují za poštu objednávat.

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 19:58    Předmět: Citovat

Souhlas s tebou Petře,taky se snažím nakupovat jinde,navíc poslední dobou mám pocit že v Nedisu vyházeli ty "schopné" a zaměstnávají tam pitomce,protože někdy když tam volám z fušky tak si připadám jak trotl.

Taky tam utratím myslím si docela dost,i když teď už né tolik co dřív,ale v Nedisu se asi odlivem zákazníků netrápí,když tohle udělali.


Co k tomu dodat jsou to Žrout

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá říjen 14 2005, 20:17    Předmět: Citovat

Je to zřejmě tak, že čím větší firma tím je to horší. Já jsem přešel na AME hlavně u polovodičů a to především z toho důvodu, že pokud objednám tranzistory řady BUxxx atd. PHILIPS tak si můžu být jistý že skutečně ty originály přijdou, Nedis mě často dodal čínské repliky a když se tím živíš, tak víš o jakých problémech mluvím. Kvalita dneska dodávaných ND včetně některých IO je zoufalá a vybrat toho správného dodavatele není vůbec jednoduché. Navíc když telefonuju do AME, mluvím vždycky s tím kdo ví o co jde. AME dělá i servis takže tyto problémy znají Wink
_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 0:37    Předmět: Citovat

Také jsem dříve bral od Kerru. To ještě jezdili po rozvozu a doručovali za malý peníz zboží až do domu. A platilo se na fakturu, alespoň ti stálí zákazníci. V poslední době, co je firma prodána Nedisu se to rapidně zhoršilo. I Nedikerr má CD, ale aktualizace přes internet jim dodnes nechodí. AME je opravdu pružnější a víc jdou zákazníkovi vstříc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 4:01    Předmět: Citovat

Artax napsal(a):
..... Nedikerr má CD, ale aktualizace přes internet jim dodnes nechodí.

Máš pravdu Artaxi, ale není to jejich CD jako "firemní Nedis Kerr" ale je to CD Nedis. Složité, na pomalejším PC skoro nepoužitelné, a jak píšeš bez podpory aktualizace v ČR...

Oproti tomu z CD Ame se to jednopduše nainstaluje do PC a pak už cédéčko nepotřebuju, celý ten jejich ceník je nenáročný, rychlý a přitom krásně přehledný atd.... Musím uznat že tohle se Ame hodně povedlo.

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 10:38    Předmět: Citovat

Nedikerr má patch, která umožní instalaci CD na pevný disk. Mají ho na svých stránkách už pár let. Něco ale skřípe mezi mateřským Nedisem a českou dcerkou. Přijde mi, že jen honí prachy a nestarají se o zákazníka. Necítíš u nich to co v AME, totiž, že ví co prodávají. Jo a ještě jedna věc mě docela krkala. Občas se stalo, že objednané zboží přišlo s jinou cenou, samozřejmě vyšší, žádné upozornění. Nebo přišlo něco jiného, prý náhrada. Ale v našem případu, byla to nějaká chroma do Telefunkena, náhrada nešla. Sehnali jsme pak z vraku originál a bylo. Dodnes neodpověděli na reklamaci, podložil jsem to datasheetem, že to nemůže chodit bez úprav, ale kašlou na mě. Tím jsem s nima skončil.
Návrat nahoru
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 15 2005, 10:41    Předmět: Citovat

Ups... nějak jsem se zapomněl přihlásit, ten anonym jsem já! Je halt brzo ráno!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund