Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapojení hledáčku ze Sony CCD-F375E
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út září 30 2008, 15:55    Předmět: Zapojení hledáčku ze Sony CCD-F375E Citovat

Zdravím.
Nemá prosím někdo dokumentaci k hledáčku z výše zmíněné kamery? Stačí i význam těch 6 vodičů co z něj vedou. Ráda bych zkusila na té piditelevizi něco zobrazit Smile
Předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne říjen 05 2008, 23:00    Předmět: Citovat

http://www.leeland.net/socaviasdi.html

nebo

Video Viewfinder Connector eg DXC-3000, MX3
1 Gnd (12v return)
2 Rec/Tally Out
3 (spare)
4 VF Video Out (G)
5 Battery Indicator, Out
6 VF Video Out (X) 1v p/p
7 + 12v out (10.6~17v, 3A)
8 (spare)

není to totéž, ale dá se najít gnd, +Ucc, tím naskočí žhavení a vn, pak zkusíš kde to něco dělá na videosignál. Ostatní jsou podružnosti.
Až si pořídíš větší garsonku, podebatujeme o Elektronika VL-100 Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 9:03    Předmět: Citovat

Jinak za nějakých 8-15 ojro se dá na webu zakoupit service manual pro celou kameru a pak je to jednoznačné.
Ale myslím že cena dokumentace pak převýši zbytkovou cenu jedné možná i dvou mikrotelevizek Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 9:25    Předmět: Citovat

Dík, ale za 8-15 ojro mi to nestojí. Nicméně je v něm stejná obrazovka jako v tom odkazu a skutečně, 1 a 2 jsou napájení. Už svítí obrazovka Smile Akorát nějak bliká. Musím splašit zdroj videosignálu. Pin 4 je katoda LEDky indikující RECording. Zbývají 3 nožičky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 9:41    Předmět: Citovat

Já bych 15 ojro taky vložil do kulturnějšího statku.
Blikání může způsobovat houpání ss úrovně videozesilovače při absenci signálu. Pouštíš tam tolik, kolik tam pouštěla kamera (6V)?
Myslel jsem, že zdroj signálu (Rodinná pouta Twisted Evil ) se už klepe na druhým konci BNC-áku Very Happy
Fotku sem hodit nemůžeš?
http://www.plcdrives.com/forum/f34/sony-handycam-ccd-f55-viewfinder-pinout-25498/ - chlapci řešili přesně stejné problémy před 4 lety, můžeš jít v jejich šlápotách i co se týče overbright Rolling Eyes


Naposledy upravil Crifodo dne út říjen 07 2008, 10:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 10:24    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Pouštíš tam tolik, kolik tam pouštěla kamera (6V)?

Pouštím tam 6V, bere si to 135mA, kolik tam pouštěla kamera nevím.
Crifodo napsal(a):

Myslel jsem, že zdroj signálu (Rodinná pouta Twisted Evil ) se už klepe na druhým konci BNC-áku Very Happy

Cože jaká pouta, to je nějaké S/M? Shocked
Crifodo napsal(a):

Fotku sem hodit nemůžeš?

Pro Tebe klidně deset Wink
(Pod tím fialovým sanyem je IO XRA7147F)



hledacek3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hledacek3.jpg
 Velikost:  51.19 kB
 Staženo:  517 krát


hledacek2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hledacek2.jpg
 Velikost:  58.17 kB
 Staženo:  499 krát


hledacek1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hledacek1.jpg
 Velikost:  53.64 kB
 Staženo:  522 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 10:37    Předmět: Citovat

RP-čka jsou jakýsi dekadentní seriál, já na sebe TV nepouštím, ale (myslím že) Ekkar o tom onehdy pohovořil.
Zkus stáhnout Ucc na 5V, možná že kamera do toho cpe míň o nějakou filtraci.
PAL kompozitní vytáhneš z kdejakýho DVD nebo Nvidie, ne?
Z těch fotek jsem volaký zmätený, nemůžeš to natočit do posice a la
http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/leeland_2003_1320908 ?
bude to asi hodně podobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 10:53    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
RP-čka jsou jakýsi dekadentní seriál, já na sebe TV nepouštím, ale (myslím že) Ekkar o tom onehdy pohovořil.
Zkus stáhnout Ucc na 5V, možná že kamera do toho cpe míň o nějakou filtraci.
PAL kompozitní vytáhneš z kdejakýho DVD nebo Nvidie, ne?
Z těch fotek jsem volaký zmätený, nemůžeš to natočit do posice a la
http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/leeland_2003_1320908 ?
bude to asi hodně podobné.

Při 5V se objeví vodrovné proužky, něco jako zpětné běhy.
DVD ani Nvidii tu nemám, ani doma Embarassed Ale mám doma XT s EGA a ta má kompozit výstup Smile
Obrazovka je tam stejná jako v linku, ale elektronika je zjevně jiná.



hledacek4.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hledacek4.jpg
 Velikost:  53.57 kB
 Staženo:  531 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 11:03    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Ale mám doma XT s EGA a ta má kompozit výstup Smile

Twisted Evil
ty chceš datlovat na XT s hledáčkem přilepeným k hlavě leukoplastí??!!??!!
Pako Very Happy
tak si zkus ještě opatřit vrak handycamu bez hledáčku Rolling Eyes
přiznej se, že budeš teprve shánět vidicon?
je to přejaseno protože nesedí ss úrovně ze zdroje signálu, viz poznámka u těch chlapců...
Napřed bych zkusil napodobit provozní podmínky a až pak bych vyráběl další problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 11:15    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Twisted Evil
ty chceš datlovat na XT s hledáčkem přilepeným k hlavě leukoplastí??!!??!!
Pako Very Happy

Jak to děláš, že mě vždycky hned prokoukneš?
Crifodo napsal(a):
tak si zkus ještě opatřit vrak handycamu bez hledáčku Rolling Eyes
přiznej se, že budeš teprve shánět vidicon?

V té kameře byl CCD snímač, s tím si chci také někdy zkusit pohrát. Myslíš asi tohle:



optika+CCD.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  optika+CCD.jpg
 Velikost:  65.79 kB
 Staženo:  496 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 12:20    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
s tím si chci také někdy zkusit pohrát.


Na světě existuje zvláštní kasta lidí, schopných konstruovat šílená monstra s přídavkem poetiky a dosáhnout toho, že po stisknutí tlačítka pravou rukou se sepne solenoid, pustí vzduch do turbíny, roztočí dynamo, pohoní motor, nastartuje dieselový motor, skácí strom a ten přes systém pák podrbe kostruktéra za levým uchem. Jsou to tzv. pábitelé, ale znám jen jednoho jediného, kterého to živí: Petr Nikl Very Happy

CCD čip není tak úplně k CRT stylový, chtělo by to něco na
tomhle principu. CCD pracně z nějakých 1000x800 px udělá jakobarevný RGB obraz, pak se zpatlá do YUV a ten do analogového kompozitu a ten pak do čb hledáčku Grcek
S tím vrakem bude honička, bez dokumentace obzvlášť.. ale jestli máš dlouhý zimní večery v pustině Rolling Eyes spuštění bývá podmíněno samotestem že všechny funkční celky jsou v pořádku, čidla čidlujou, stěrače stírají. pak je otázka expozice a spolupráce s tím a oním...
Rozumnější se mi jeví použití malé čb mikrokamerky s výstupem video a propojení do celku, takhle to někdo používá třeba pro nahlížení do dutin nebo za roh.
No a nebo na ten příjem naší milé TV Twisted Evil zrovna dneska jsem dostal výzvu k doplacení 75,- které prý dlužím ČT za roky 2005-7! uvažuju, jestli tohle je kapka kterou přeteče pohár Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 12:31    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
CCD čip není tak úplně k CRT stylový, chtělo by to něco na
tomhle principu. CCD pracně z nějakých 1000x800 px udělá jakobarevný RGB obraz, pak se zpatlá do YUV a ten do analogového kompozitu a ten pak do čb hledáčku Grcek
S tím vrakem bude honička, bez dokumentace obzvlášť.. ale jestli máš dlouhý zimní večery v pustině Rolling Eyes spuštění bývá podmíněno samotestem že všechny funkční celky jsou v pořádku, čidla čidlujou, stěrače stírají. pak je otázka expozice a spolupráce s tím a oním...
Rozumnější se mi jeví použití malé čb mikrokamerky s výstupem video a propojení do celku, takhle to někdo používá třeba pro nahlížení do dutin nebo za roh.

Já ten CCD nechci propojovat s hledáčkem, to jsem tu kameru nemusela rozebírat, protože hledáček hledal. Spíš chci ten CCD připojit přes párMSPS A/D převodník k FPGA a zkusit obraz zdigitalizovat. Jsem prostě zvídavá, nestavím perpetum mobile, jen mě zajímá jak věci fungují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 12:48    Předmět: Citovat

Andrea tak nějak zhruba napsal(a):
Já ten CCD nechci propojovat s hledáčkem. Spíš chci ten CCD připojit přes párMSPS A/D převodník k FPGA a zkusit obraz zdigitalizovat. Jsem prostě zvídavá, nestavím perpetum mobile, jen mě zajímá jak věci fungují.

Ach tak, to je jiná. Akorát nevím, jestli střeva od kterých se vědomě zříkáš dokumentace půjdou rozchodit tak efektivně jako kdybys pořídila rovnou čip s dokumentovanou funkcí. Jestli se to jedná o barevný obraz, tak byl lepší RGB vrak, jestli ti stačí čb, tak by byl jednodušší modul čb, i na řízení. Ne že by tvoje cesta byla vyloučená, ale připomíná to prosektora, který si pro větší efekt nasadí zamaštěné brýle Rolling Eyes
Co s tím výstupem z FPGA pak dál? rozpoznání xichtů? navigace robota k ledničce s martini? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 13:32    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Co s tím výstupem z FPGA pak dál? rozpoznání xichtů? navigace robota k ledničce s martini? Rolling Eyes

Co s výstupem? Nic, jen tak to zkusit, získat zkušenosti. A v ledničce není martiny ale Havana Club Anejo Blanco Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2008, 13:39    Předmět: Citovat

madonna mia, jak dlouho chceš sbírat zkušenosti?? není ti už 16, už musíš být napučená jak houba Twisted Evil !!
koukej už vydávat plody!
A destiláty přece dáma nepije Sad to nech tatínkovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund