Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Peavey VK head
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 7:09    Předmět: Citovat

To Pejsvídek:

Skutečně, bastlení se dnes už vzhledem k cenám finálních produktů moc nevyplatí. Jediná cesta, která by stála za to, je koupit vadný zes za hubičku a za druhou jej nechat opravit. Ale u odborníka, nepřál bych Ti riskovat život po zásahu nějakého absolventa Stanice mladých techniků...

BTW: když propočítáš, kolik zaplatíš třeba v ezk.cz za díly, trafo, mechaniku, tak furt to bude dost a stále se bude jednat o obecnou konstrukci pro kutily, nikoli však vhodné pro muzikanta. Tam jsou obvody navrhovány s přihlédnutím ke skutečnému účelu použití a proto je profi kombo/hlava zvukově i spolehlivostně mnohem lepší, než bastly for all.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pejsvidek



Založen: May 10, 2006
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 10:39    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):

to Pejsvidek - Co jsi stavěl že ti to nechodilo? Na zesilovači toho až tak moc není. Teda pokud se nepustíš do věci, o které nevíš jestli vůbec funguje a nerozumíš jí. Můj bratr kdysi stavěl kombo a jako první postavil 350W konec z fetů. Nikdy mu to nechodilo páč jsme ani jeden netušili jak to funguje a návod byl v AR, takže samá bota. Mě se osvědčil dost dobře zesilovač Leach. není to drahé, věcně jednoduché, pochopitelné a zprovznitelné.

Very Happy "návod byl v AR, takže samá bota" Tak tohle mě pobavilo Smile Já stavěl přesně leach amp z AR. Udělal sem k tomu i předzesilovač s korekcema (oboustranej - děsná práce s tim - ve škole máme jenom jednostranou zářivku), zdroj ze soft startem, ale ten leach ne a ne fungovat. Nikdo neví čim to je, ale prostě to při překročení jistý úrovně napájecího napětí začne odebírat jednotky Ampér. Pak sem zjistil, že 2 trandy ( jedna komplementární dvojice tranzistorů) sou spálený. Nevim čim to je. Nemám na to potřebný vybavení, takže na osciloskop a zdroj sem musel chodit do dílen, kde učitel byl už dost naštvanej. Teď mi to leží ve sklepě. Mrzí mě to, páč sem kupoval ne-levný trafo a plno práce. Zjistil sem, že se to nevyplatí, ale teď bych to stejnak rád nějak využil, aspoň jako zálohu.

Ale teď hledám nějakej zesilovač do 9 000,- A tenhle peave VK vypadá dost lákavě. Tak mě zajímalo, jestli je to dobrá volba (zvuk si vyzkoušim sám) Tady mě zajímají technický věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 11:38    Předmět: Citovat

Pejsvidek napsal(a):
Nikdo neví čim to je, ale prostě to při překročení jistý úrovně napájecího napětí začne odebírat jednotky Ampér.


Maximální napájecí napětí je u zesilovačů celkem zásadní věc - hlavně, pokud ty tranzistory jedou na doraz Very Happy

Jinak v tomhle oboru se vyskytuje příliš mnoho lidí, kteří si myslí, že tomu rozumí. Ještě že mě do mé práce téměř nikdo "nekecá"....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pejsvidek



Založen: May 10, 2006
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 13:25    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Maximální napájecí napětí je u zesilovačů celkem zásadní věc - hlavně, pokud ty tranzistory jedou na doraz Very Happy


No, ty tranzistory vydrzi 140 V. A napájecí napětí sem měl maximláně na 56V. Jinak tohle sem zjišťoval na zdroji ve škole a ten odběr byl už při překročení myslim něco kolem 12V. Takže tim to nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 15:43    Předmět: Citovat

Tak se někde moc otevírají. Zkusil ses podívat po kapacitách? Stalo se mi, že mi kondík pouštěl proud, chovalo se to nevyzpytatelně. Prostě napůl proražený ale byl to starý kond. Nevím jak vypadá tvoje zařízení.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pejsvidek



Založen: May 10, 2006
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 20:56    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
Tak se někde moc otevírají. Zkusil ses podívat po kapacitách? Stalo se mi, že mi kondík pouštěl proud, chovalo se to nevyzpytatelně. Prostě napůl proražený ale byl to starý kond. Nevím jak vypadá tvoje zařízení.

No to sem nezkoušel, nemam na to vybavení. Bohužel.
Teď koukám po nějaký tý hlavě. Tuhle někdo prodává za 9 000,- s novýma lampama JJ. Tak přemejšlim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 21:06    Předmět: Citovat

No, tak zkus jako první najít vazby mezi zesilovacími stupni a postupně to odpojuj až do místa, kde se to začne otevírat .. víc poradit nemůžu. To bych to musel mít na stole Smile
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pejsvidek



Založen: May 10, 2006
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 21:22    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
No, tak zkus jako první najít vazby mezi zesilovacími stupni a postupně to odpojuj až do místa, kde se to začne otevírat .. víc poradit nemůžu. To bych to musel mít na stole Smile

Smile tak já to na ten stůl vemu, v sezimáku mam babičku Very Happy
Kdepak, už bastlit nechci, dost se mi to nevyplatilo. Rozhodně ne teď kdy tomu ani nerozumim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 21:28    Předmět: Citovat

No, jestli chceš tak klidně. Můžu se pokusit ti pomoct. Musíme se ale dohodnout předem abych byl k mání.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: čt říjen 02 2008, 3:33    Předmět: Citovat

Pocuj nepouzil si na koncove trandaky teplovodivu pastu ktora je urcena na pocitace (konkretne na chladic pre CPU?). Je totizto od urciteho napatia vodiva a potom to moze robit taketo zverstva.

JA som Leach z Aradia staval najmenej 20krat a vsetky sli na prve ozivenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: čt říjen 02 2008, 5:48    Předmět: Citovat

Jo, takové zvěrstvo je pravda. Číňani jsou v tomhle směru vyzpytatelní. Mimochodem ty leache jsou dobrá konstrukce. Trochu jsem si ho upravil a stavím podstatně silnější verzi. TA stávající se bohužel nedá napájet vyšším napětím kvůli max. Uc-e trandů. Takže max. opravdu kolem 300W v originalu.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pejsvidek



Založen: May 10, 2006
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt říjen 02 2008, 10:44    Předmět: Citovat

Pastu sem tam napatlal, ale jenom na jeden tranzistor. Nějak se mi to nezdálo. Tak sem to z toho zase sundal, chtěl sem to nejdřív vyzkoušet na zkušební provoz. Jinak tam mám ty izolační podložky z plastu nebo zo to je, aby se prostě trandy vodivě nespojili s chladičem. Tak sem nevěděl jak tam mam tu pastu dát. Polarita součástek je vpořádku, všechno je OK, ale prostě ty dva spálený trandy Smile Podle schématu mi přišlo, že by to fungovalo s jednou dvojicí těch komplemetárních tranzistorů MJ15003/MJ15004. Ale už sem to nestihl vyzkoušet. Teď sem na vejšce a nevim, jak je to tu s laborkama. Přemejšlel sem, že bych to možná postavil znova, prostě komplet osadit celej plošnák, ale chtělo by to asi po částech a vždycky to proměřit. Ta hodnota leach je celkem malá oproti celýmu zesilovači, takže by se to možná vyplatilo Smile (vypočítal sem to na 491,80,- Smile A tady v plzni je myslim GM, takže bych to měl bez poštovnýho a balnýho. Co sem mohl zkazit na tom zesilovači ? Cesty se nikde nepropojujou, všechno sem vyčistil a proškrabal šroubovákem a zakalafunoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt říjen 02 2008, 10:48    Předmět: Citovat

Pejsvidek napsal(a):
Pastu sem tam napatlal, ale jenom na jeden tranzistor. Nějak se mi to nezdálo. Tak sem to z toho zase sundal, chtěl sem to nejdřív vyzkoušet na zkušební provoz. Jinak tam mám ty izolační podložky z plastu nebo zo to je, aby se prostě trandy vodivě nespojili s chladičem. Tak sem nevěděl jak tam mam tu pastu dát. Polarita součástek je vpořádku, všechno je OK, ale prostě ty dva spálený trandy Smile Podle schématu mi přišlo, že by to fungovalo s jednou dvojicí těch komplemetárních tranzistorů MJ15003/MJ15004. Ale už sem to nestihl vyzkoušet. Teď sem na vejšce a nevim, jak je to tu s laborkama. Přemejšlel sem, že bych to možná postavil znova, prostě komplet osadit celej plošnák, ale chtělo by to asi po částech a vždycky to proměřit. Ta hodnota leach je celkem malá oproti celýmu zesilovači, takže by se to možná vyplatilo Smile (vypočítal sem to na 491,80,- Smile A tady v plzni je myslim GM, takže bych to měl bez poštovnýho a balnýho. Co sem mohl zkazit na tom zesilovači ? Cesty se nikde nepropojujou, všechno sem vyčistil a proškrabal šroubovákem a zakalafunoval.

Ty jseš tady v Plzni na FELu jo?
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt říjen 02 2008, 10:52    Předmět: Citovat

Abychom to shrnuli, než tě Marie Fůrie obloudí svým luzným zjevem Very Happy : Ten VK za ty prachy jde, pár jsem jich měl v ruce. Holt jsou v tom čínské demo lampy, poměrně mizerné odpory, poťáky a elyty. Za čas je vyměníš. Krabice, plechařina atd. jsou snad neporuchové, trafa nevím. Ještě levnější a obdobně vypadající je Crate BH serie, ale na tu je trochu fronta, ty silnější modely v ČR asi ještě ani nebyly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pejsvidek



Založen: May 10, 2006
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt říjen 02 2008, 11:01    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Abychom to shrnuli, než tě Marie Fůrie obloudí svým luzným zjevem Very Happy : Ten VK za ty prachy jde, pár jsem jich měl v ruce. Holt jsou v tom čínské demo lampy, poměrně mizerné odpory, poťáky a elyty. Za čas je vyměníš. Krabice, plechařina atd. jsou snad neporuchové, trafa nevím. Ještě levnější a obdobně vypadající je Crate BH serie, ale na tu je trochu fronta, ty silnější modely v ČR asi ještě ani nebyly.

Dobry shrnuti Smile Myslim, že už sem něco dorazilo, dokonce to vyjde na stejný peníze jak ten VK, teda ještě o kousek míň
http://kytary.cz/crate-celolampovy-zesilovac-v100h-2-kanalova-hlava/98227/?SE4769:0:0:1:0
Ještě slyšet tyhle 2 hlavy vedle sebe a bylo by to super Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund