Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

čtečka RFID
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
caven



Založen: Aug 15, 2006
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: so září 27 2008, 17:43    Předmět: čtečka RFID Citovat

Zdravím,nesetkal jste se tady s tou čtečkou někdo ??? Potřeboval bych poradit jak to rozchodit, trápím se s tím už přes dva dny a pořád mi z ní nic neleze ..Když sem měřil vlnoměrem jestli opravdu vysílá na těch 125kHz tak to vysílá... Kdo s tím už někdy dělal tak prosím jestli by mi neporadil.. Díky


ctecka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ctecka.jpg
 Velikost:  132.37 kB
 Staženo:  89 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1838
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: so září 27 2008, 22:26    Předmět: Citovat

Ak si trafil napajacie piny ze to vysiela, tak priloz PIT a pomeraj nohy, kde lezu data. Tych noh je hodne, datasheet nemas?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9774
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 19:33    Předmět: Citovat

caven napsal(a):
Zdravím,nesetkal jste se tady s tou čtečkou někdo ??? Potřeboval bych poradit jak to rozchodit, trápím se s tím už přes dva dny a pořád mi z ní nic neleze ..Když sem měřil vlnoměrem jestli opravdu vysílá na těch 125kHz tak to vysílá... Kdo s tím už někdy dělal tak prosím jestli by mi neporadil.. Díky


Máš k tomu i ten RFID čip? - Bez něho to nemusíš taky nahodit. Další věc je, zda ta čtečka nevyžaduje PC i jen pro spuštění komunikace z čipem , jestli to není to jen "tupý" převodník. Má to svou nějakou logiku?

Dodatek:
V práci jsme měli testovací soupravu - Čtečku a dva čipy. Součástí té soupravy byl i soft na testování přijmu. Opakovaně to načítalo číslo čipu. Zajímavostí měl být udávaný dosah 5m při frekvenci tuším kolem 150KHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 9:45    Předmět: Citovat

Spíše to patří do rubriky AUTO_MOTO - ale mám podobný problém, který se týká komunikace čipu v klíčku s imobilizérem v autě (FELICIA). Chci zjistit, co vysílá čip v klíčku (PIT). Nezajímá mě jeho vyslaný kod, ale jen nosná frekvence. Zjistil jsem, že vysílač RFID vyšle poměrně silný signál na cca 125 kHz, ale nevím, co vyšle nazpátek PIT. Potřeboval bych zjistit, jestli PIT vyšle zpět kod na téže frekvenci (ale myslím že ne, protože ten vyslaný silný signál není ničím kodovan ani přerušen, je to jen nosná- odposlechnuto radiem na 2. harmonické 250kHz na rozsahu DV, kde není slyšet v akustickém pásmu žádné kodování).
Pokud někdo ví, na jaké frekvenci PIT odpovídá, byl bych rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1838
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 9:49    Předmět: Citovat

Cip odpoveda na tej istej frekvencii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 10:08    Předmět: Citovat

mihal napsal(a):
Cip odpoveda na tej istej frekvencii.

A jak pozná, že už čip odpovídá, když pořád vysílá svou silnou nosnou? Znovu připomínám, že nosná není přerušována žádnými mezerami, aby se do nich čip trefil, to mám změřené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 10:09    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Spíše to patří do rubriky AUTO_MOTO - ale mám podobný problém, který se týká komunikace čipu v klíčku s imobilizérem v autě (FELICIA). Chci zjistit, co vysílá čip v klíčku (PIT). Nezajímá mě jeho vyslaný kod, ale jen nosná frekvence. Zjistil jsem, že vysílač RFID vyšle poměrně silný signál na cca 125 kHz, ale nevím, co vyšle nazpátek PIT. Potřeboval bych zjistit, jestli PIT vyšle zpět kod na téže frekvenci (ale myslím že ne, protože ten vyslaný silný signál není ničím kodovan ani přerušen, je to jen nosná- odposlechnuto radiem na 2. harmonické 250kHz na rozsahu DV, kde není slyšet v akustickém pásmu žádné kodování).
Pokud někdo ví, na jaké frekvenci PIT odpovídá, byl bych rád.

Čip odpovídá tak, že mění zátěž připojenou na přijímací anténě. Vysílač to pozná podle měnícího se tlumení vysílací antény (měnící se amplituda na rezonančním obvodu anténa-kondík). Je to tedy amplitudová modulace, čip sám nic nevysílá, není zdrojem, jen proměnným spotřebičem.
Návrat nahoru
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 10:20    Předmět: Citovat

Jak je prosím potom možné, že tu amplitudovou modulaci neslyším na druhé harmonické v rádiu- odebírá-li se energie z vysílací cívky, je v prostoru přítomen amplitudově modulovaný signál a měl bych ho rádiem zjistit - probíhá snad někde nad 10kHz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31973
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 11:25    Předmět: Citovat

Myslím, že je to tím, že vysílač se snaží udržet stálou úroveň pole kolem antény a pokud mu začne stoupat odběr přiblížením rezonující zátěže, "přitopí" - a jako signál vyhodnocuje vlastně ten přírůstek proudu do antény/koncového stupně, takže zvenčí vlastně nemáš jak zjistit kolísání intenzity pole. To, co "odsaje" čip v klíčku nemáš šanci zaregistrovat a vysílač to doplní vlastně bez zpoždění. Musel bys mít něco, co zobrazí změnu intenzity pole/hustotu siločar po přiblížení klíčku k vysílací anténě. Kolísá jen ten proud do koncového stupně - a ten je pravděpodobně dostatečně odstíněný...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 11:44    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Myslím, že je to tím, že vysílač se snaží udržet stálou úroveň pole kolem antény a pokud mu začne stoupat odběr přiblížením rezonující zátěže, "přitopí" - a jako signál vyhodnocuje vlastně ten přírůstek proudu do antény/koncového stupně, takže zvenčí vlastně nemáš jak zjistit kolísání intenzity pole. To, co "odsaje" čip v klíčku nemáš šanci zaregistrovat a vysílač to doplní vlastně bez zpoždění. Musel bys mít něco, co zobrazí změnu intenzity pole/hustotu siločar po přiblížení klíčku k vysílací anténě. Kolísá jen ten proud do koncového stupně - a ten je pravděpodobně dostatečně odstíněný...


To beru, to zní velice pravděpodobně. Navíc, když tak o tom přemýšlím, se zamezí možnému odposlechnutí kodu radiem, když je potenciální zloděj s řidičem v kabině.
Proč to zkoumám- chci tu komunikaci narušit, aby zloděj, i když mi šlohne můj originál klíč, bude mít smůlu.
Hodlám umístit rezonanční obvod poblíž cívky RFID, který bude elektronicky periodicky odlaďován a tak poblázní čtečku...
Jsem zvědav, jak dopadnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31973
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 11:53    Předmět: Citovat

Na tohle pozor - viděl jsem Feldu, kterou se majitel pokoušel celý den nastartovat - když vycucal byterku, přitáhl na vozejku baterii z náklaďáku, kterou používal na chatě. Vždycky mu "chytla" a vzápětí "chcípla" - netrvalo to dohromady ani půl vteřiny. Druhý den si na to pozval svého tchána, baterky přes noc dobil - situace se opakovala, celý den trápili startér, zkoušeli všecko možné. Výsledek stejný. Tak zavolali servis, ať pro ně přijedou s odtahovkou - přijel klučík snad těsně po vyučení, vyžádal si klíčky, sedl za to, otočil - stejný výsledek. Pozorně si prohlédl klíček a pak si řekl o náhradní - ten majitel pro něj musel dojít domů, nepoužíval ho. A světe div se, felda naskočila na první škrtnutí - je to o tom, že ten čip v původním klíčku byl narušený asi pádem, jak tvrdil ten mechanik a immo ho identifikoval jako ilegal - tak zablokoval vstřikování. Nevím, jak dlouho to "čte" tem čip v klíčku - jestli jen během startu a těsně po něm, nebo neustále - aby sis nějakým wobblovaným rezonančním obvodem neznemožnil normální provoz...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 12:01    Předmět: Citovat

Tak z toho zničení bych strach neměl, ten tvůj popisovaný případ bych tipoval na mechanické poškození.Ten vyslaný výkon RFID je totiž dosti značný - takový můj udělaný sací měřič to chytil až metr daleko.
Mám změřené, že když je tam správný klíč, komunikace trvá asi 0,5s, krdyž je tam illegal klíč, pokouší se RFID o spojení asi 5s - to už mám vychytané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31973
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 12:38    Předmět: Citovat

Já nemyslel zničení klíčku - já myslel proměnnou zátěž realizovanou tím rozmítaným obvodem - jak by na ni v případě jejího provozu i v době startu reagoval právě immo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
caven



Založen: Aug 15, 2006
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 12:44    Předmět: Citovat

no ta moje čtečka taky vysílá na těch 125kHz, ale když k ní přiložím nějakou tu kartu např. od městské nebo přístup do školy a nebo ten čip pro psy tak z toho stejnak nic neleze ... Tak nevím jestli je špatná, ale to se mi zdá jako blbost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31973
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 12:51    Předmět: Citovat

Jestli ono to nebude tím, že různé druhy čipů komunikují na různých frekvencích...?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund