Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 21PT5457/58
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zslaby



Založen: Jun 28, 2008
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: ne září 21 2008, 19:44    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
kybl napsal(a):
Zdendo,nezapomeň,že jsi mediálně známá osobnost narozdíl od nás všech....
Jestli s ním budeš chvíli diskutovat,tak budeš mít nervy ve svém avatarovi.


TED RADIM JEDNOMU PANOVI JAK ZAOSTRIT OBRAZ NA MONITORU ZE HO MUSI ROZDELAT MONITOR A ZE MUSI TOTO UDELAT TADY JE OBRAZEK TAK KOUKEJ [/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 21 2008, 19:59    Předmět: Citovat

Musel jsi udělat pokus,aby jsi našel FOKUS? Razz
Návrat nahoru
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne září 21 2008, 20:16    Předmět: Citovat

zslaby napsal(a):
TED RADIM JEDNOMU PANOVI JAK ZAOSTRIT OBRAZ NA MONITORU...

Skláním se před tvou inteligencí: Pray To jsi nás fakt přiučil... A co kdybys tedy poradil i tady ty Vševěde:
www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=181410#181410
Budeš léčit vertikálem nebo trandy na hrdle? A jak jsi vlastně daleko s tím tvým filipesem L01.2E.AA?

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adept



Založen: Nov 01, 2006
Příspěvky: 328
Bydliště: Znojemsko

PříspěvekZaslal: ne září 21 2008, 21:35    Předmět: Citovat

zslaby napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
Já bych vytvořil hvězdnou pěchotu Oberleutnant v pozici tazatele a Zslaby jako odborný poradce. Zadat jim tématický úkol např. Tesla Martino pomocí kamerového systému sledovat jak to dopadne.


super kdy to bude ten kamerovy system jak tu pises ? uz se tesim na to akci. Very Happy
od 1.1.2009 budeš mít nové stránky na kterých se budeš ukazovat. Myslíš to vážně? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne září 21 2008, 21:41    Předmět: Citovat

Klid, pánové, každé království přece musí míti svého šaška. To, že naše maličká republička jich má 6 půlek (minimálně plnou Sněmovní ulici Laughing Laughing Laughing ) ještě neznamená, že by naše Bastlírna neunesla nějakého toho jednoho až dva - Leoš Oberleutnant je jasný, Zdeněk Slabý je zvolitelný aklamací...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zslaby



Založen: Jun 28, 2008
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 13:38    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Klid, pánové, každé království přece musí míti svého šaška. To, že naše maličká republička jich má 6 půlek (minimálně plnou Sněmovní ulici Laughing Laughing Laughing ) ještě neznamená, že by naše Bastlírna neunesla nějakého toho jednoho až dva - Leoš Oberleutnant je jasný, Zdeněk Slabý je zvolitelný aklamací...


odpoved na straky budu mit nove.. !!

taky je pekna legrace takhle jsem se dlouho nebavyl.. hura lepsi nez nuda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zslaby



Založen: Jun 28, 2008
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 13:41    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
zslaby napsal(a):
TED RADIM JEDNOMU PANOVI JAK ZAOSTRIT OBRAZ NA MONITORU...

Skláním se před tvou inteligencí: Pray To jsi nás fakt přiučil... A co kdybys tedy poradil i tady ty Vševěde:
www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=181410#181410
Budeš léčit vertikálem nebo trandy na hrdle? A jak jsi vlastně daleko s tím tvým filipesem L01.2E.AA?

Killroy


tak ze jsem vymenil cely sekundar kondiky a vsechny tranzistory, zmeril vsechny dioda, a odpory a pojistky, a vsechno je ok, ale stale to vypina po 15sekundach se sama prepne do rezimu stamby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 13:44    Předmět: Citovat

Ešte treba vytrhať staré cestičky plošného spoja a dať nové Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 13:46    Předmět: Citovat

zslaby napsal(a):
taky je pekna legrace takhle jsem se dlouho nebavyl.. hura lepsi nez nuda.

Moc se neraduj - na internetu vůbec nejsi anonymní a to, že budeme brát některé Tvé výstřelky jako šaškování ještě vůbec neznamená, že nemůžeš dostat BANána - optej se Leoše Oberleutnanta, jak k němu přišel. Takže se mírni a budeš tady dlouho fungovat....

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19529
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 13:48    Předmět: Citovat

Nehádejte se mi tady, ať to vlákno nemusím mazat, prosím!
BAN dáváme až těm hodně otravným. Zatím jich bylo sedm a jednoho jsme pustili zpět. Snad to bylo dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zslaby



Založen: Jun 28, 2008
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 14:51    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Nehádejte se mi tady, ať to vlákno nemusím mazat, prosím!
BAN dáváme až těm hodně otravným. Zatím jich bylo sedm a jednoho jsme pustili zpět. Snad to bylo dobře.


Ahoj priste ja jsem potreboval radu ale koukam ze kazdy jen si tu delal legraci ze me. to je skoda. moc dekuji ze stojis za mnou Zdenek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 16:11    Předmět: Citovat

zslaby napsal(a):
Ahoj priste ja jsem potreboval radu ale koukam ze kazdy jen si tu delal legraci ze me...

Zdendo sám si o to říkáš.. A co se týče L01.2E.AA a tvé bezhlavé výměny, tak je lepší projít fórum a odpověď bys měl najít. Už se to tu řešilo a je to jednoduché.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19529
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 19:21    Předmět: Citovat

zslaby mimo jiné napsal(a):
Ahoj priste ja jsem potreboval radu ale koukam ze kazdy jen si tu delal legraci ze me. to je skoda. moc dekuji ze stojis za mnou Zdenek

Nejde přece o to, jestli za tebou někdo stojí, nebo ne.
Ale to, že zdroj po chvíli může vypínat z důvodu přetížení dalšími obvody, se tu fakt už kdysi řešilo u různých televizí (pár příkladů u Philipsů):
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21597&highlight=l01
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1243&highlight=l01
atd...
Na to není univerzální rada, nezbude ti, než projít jednotlivé odběry ze zdroje, zkontrolovat diody na závěrné napětí (jestli po ohřátí některá z diod na sekundáru nezačne pouštět zpátky, protože jí kleslo závěrné napětí - bacha na to, i ve zdroji 12V potřebuješ diodu se závěrným napětím aspoň 200V, ale na to přijdeš, že napětí na kondíku za diodou začne klesat i bez odběru), může se přehřívat vertikál a tím mu naroste odběr, řádkový tranzistor nedostává korektní průběh budicího signálu a vn díl postupně zvyšuje odběr, může mít svod některý kondík kdekoli na šasi, těch možností je moc.
Hodně pomůže osciloskop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zslaby



Založen: Jun 28, 2008
Příspěvky: 245

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 21:16    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
zslaby mimo jiné napsal(a):
Ahoj priste ja jsem potreboval radu ale koukam ze kazdy jen si tu delal legraci ze me. to je skoda. moc dekuji ze stojis za mnou Zdenek

Nejde přece o to, jestli za tebou někdo stojí, nebo ne.
Ale to, že zdroj po chvíli může vypínat z důvodu přetížení dalšími obvody, se tu fakt už kdysi řešilo u různých televizí (pár příkladů u Philipsů):
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21597&highlight=l01
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1243&highlight=l01
atd...
Na to není univerzální rada, nezbude ti, než projít jednotlivé odběry ze zdroje, zkontrolovat diody na závěrné napětí (jestli po ohřátí některá z diod na sekundáru nezačne pouštět zpátky, protože jí kleslo závěrné napětí - bacha na to, i ve zdroji 12V potřebuješ diodu se závěrným napětím aspoň 200V, ale na to přijdeš, že napětí na kondíku za diodou začne klesat i bez odběru), může se přehřívat vertikál a tím mu naroste odběr, řádkový tranzistor nedostává korektní průběh budicího signálu a vn díl postupně zvyšuje odběr, může mít svod některý kondík kdekoli na šasi, těch možností je moc.
Hodně pomůže osciloskop.


Dekuji.
Diody jsem vsechny vyletoval a zmeril a jsou ok...
Kondiky jsem dal pro jistotu nové vsechny....
ten vertikal pekne topi tak asi v nem bude chyba ?
zadny svod tam nemam koukal jsem tam poradne..
moc ti dekuji ze me pomahas takovy lide moc uz nejsou... moc si toho vazim...


Tranzistory BC 636, a BC 547B , a BD 135 ,BUT11APX/1200 jsem dal taky nové...
Pojistky jsem vyletoval a zmeril taky jsou OK....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po září 22 2008, 21:28    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu,že to mění barvy,tak bych hledal zvýšený odběr obvodech konce RGB včetně napájení toho stupně -/200V/.Nemám schema,tak jen dedukuji.
Ještě reakce na Tvůj předešlý příspěvek:Pokud nebudeš nikoho nasírat suverenitou,tak bude daleko více lidí,kterým budeš moci děkovat za to,že Ti pomáhají.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.


Naposledy upravil pajosek2 dne po září 22 2008, 21:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund