Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký foťák?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 20:35    Předmět: Citovat

Souhlasím s Crifodem a Stepou, fotit z několika cm je blbost, pro ukázku jsem nafotil pár součástek v pouzdrech 0603, spodní fotka je na co nejblíž se super makrem (jsou tam součástky i ve větších pouzdrech než 0603), horní fotka je na půl zoomu se předsádkou vytvořenou tím, že je na objektiv přilepen druhý totožný objektiv ale opačně (tzn.přední čočky jsou k sobě), focenou Olympusem C-760UZ, fotky jsou pouze zmenšené, bez výřezů.


P9160148.JPG
 Komentář:
Super makro 3cm

Stáhnout
 Soubor:  P9160148.JPG
 Velikost:  115.3 kB
 Staženo:  65 krát


P9160161.JPG
 Komentář:
S "předsádkou" ze vzdálenosti 20cm

Stáhnout
 Soubor:  P9160161.JPG
 Velikost:  93.01 kB
 Staženo:  74 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 20:38    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
dig. stabilizaci obrazu

To se podle me pletes...tenhle kanón ma praveze optickou stabilizaci obrazu...dig. stabilizace je pouze marketigovy trik a hrani se slovicky, je to totiz ve vetsine pripadu zvyseni ISO citlivosti.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 21:03    Předmět: Citovat

Sry, dobre jsem to myslel, volovinu jsem napsal. Jasne ze optickou.

Jinak optika mne prave u tohoto aparatu velice prijemne prekvapila. Seriozni 10x opticky zoom, ktery netrpi znamymi neduhy jako chyba podani barev nebo deformace okraju obrazu neni u teto tridy aparatu zrovna standardem. Kdyz jsem to koupil, tak jsem s tim trochu blbnul a treba jsem fotil bily kancelarsky papir a papir s rastrem z 10 metrove vzdalenosti ze stativu a s plnym zoomem, takze umim posoudit.

Kdysi jsem prave kvuli optice kupoval Olympusy, ale posledni dobou jsem zklaman kvalitou a tak jsem hledal alternativu a byl prijemne prekvapen Canonem.

Mimochodem, jeste k tem jetym aparatum. Ja treba vymenil za poslednich 8 let tech digitalu asi 15. Koupil jsem a pak znechucen treba plastikovou optikou ktera pri pojizdeni zoomem zretelne krivila obraz velice rychle prodal se ztratou pryc jako jety. A muzu rict, ze z tech vsech fotaku u mne natrvalo zakotvila Olympus Camedia C-300 jeste pomalu z prelomu tisicileti a ted tento Canon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza_jan



Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 425
Bydliště: Doma

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 21:14    Předmět: Citovat

Já nemám focení jako hobby, ani se s tím neživím a tak jsem spokojený se starým Canonem PS-A510. Když čtu občas recenze na na foťáky, tak si připadám jako totální mimoň, protože jsem silně out. Fotky, které mi to dělá na automat a vestavěné funkce, tak mi pro moji potřebu stačí. Z foťáku můžu tisknout přímo na tiskárnu až na velikost A4. Bilboardy se nechystám vyrábět a ta A4 na domácí použití je až až. Malý věci to fotí taky podle mého přiměřeně. pro porovnání tam je pohozený špendlík. Druhý obrázek je trochu zvětšený výřez.


img_01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  img_01.jpg
 Velikost:  73.38 kB
 Staženo:  59 krát


img_02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  img_02.jpg
 Velikost:  53.97 kB
 Staženo:  59 krát



Naposledy upravil honza_jan dne út září 16 2008, 21:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 21:14    Předmět: Citovat

C-300 bol aj môj obľúbený foťák, funguje dodnes ako záložný.
Teraz používam C-8080, aj na makro je vyhovujúci, prípadne pred objektív vrazím predsádkovú čočku +4D ak chcem väčšie detaily.
Makro od 0cm je pekná marketingová blbosť, už len preto, že si neviem predstaviť nasvietenie objektu narazeného na objektív... Laughing

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 22:17    Předmět: Citovat

Zas až taková blbost to není, viděl jsem jednoho borce, co fotil transparentní předlohy tímto způsobem, je to vlastně totéž co mikroskop. Musí se alespoň ocenit to, že když píšou 0cm, tak je to ve skutečnosti 0cm, využití v praxi je však hodně mizivé....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel1953



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 187

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 7:08    Předmět: Citovat

Díky za reakce, pánové. Pěkně se to tady rozjelo!
Vím, že výběr není jednoduchý. Mám tady stařičký OLYMPUS C-960 s 1,3mpi. Na to stáří ( cca 10 let - zdědil jsem ho před asi osmi lety ) fotí pořád perfektně, jen ta makra nejdou. Potřebuji totiž občas zdokumentovat součástky např. v mob. telefonu.....
Obávám se, že přístroj do deseti tisíc to těžko zvládne. A víc dávat nechci, když si vezmu, že za dva tři roky bude téměř bezcenný.

Ještě k dalším požadavkum: rád bych s hledáčkem, ideální by bylo s aku, ale možnost tam dát i AA, nechci výklopný displej ( obava z překlesání kabelu - kontaktů ), optika skleněná - samozřejmě -, možnost předsádek. Při focení venku i možnost slušného ZOOMu.
A teď babo raď!
S pozdravem
Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 8:46    Předmět: Citovat

Toho se neobávej, přístroj do deseti tisíc to určitě zvládne, podívej se na to co jsem vyfotil, je to foceno s foťákem který ve své době stál devět tisíc.
K těm požadavkům...hledáček to má u lepších vžkdycky (avšak nebývá optický), požadavek na AKU a zároveň tužky je nesplnitelný (nevím o žádném foťáku který by tohle splňoval), mno a ZOOM...tím se výběr zužuje na nějaký "ultrazoom", doporučil bych tři:
OLYMPUS SP-560 UltraZoom (~6tisíc)
FUJIFILM FinePix S8000fd (~5tisíc)
PANASONIC Lumix DMC-FZ18 (~8tisíc)
Jako největší mínus bych u Panasonicu viděl napájení, avšak ze všech tří má nejlepší optiku a celkovou kvalitu obrazu, opticky je na tom nejhůř FUJI, osobně bych šel kvůli napájení cestou Olympusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 8:57    Předmět: Citovat

Pavel1953 napsal(a):
Potřebuji totiž občas zdokumentovat součástky např. v mob. telefonu.....
Obávám se, že přístroj do deseti tisíc to těžko zvládne. A víc dávat nechci, když si vezmu, že za dva tři roky bude téměř bezcenný.

Ale to vis ze zvladne!
Pavel1953 napsal(a):

Ještě k dalším požadavkum: rád bych s hledáčkem, ideální by bylo s aku, ale možnost tam dát i AA, nechci výklopný displej ( obava z překlesání kabelu - kontaktů ), optika skleněná - samozřejmě -, možnost předsádek. Při focení venku i možnost slušného ZOOMu.

No hura, ted si to zuzil z nekolika desitek foto na par kousku Very Happy

Tak pokud chces opticky hledacek, tak si vyber nejaky canon serie PS A6xx, nebo A7xx.

Pokud muze byt hledacek elektronicky hledacek, tak sahni po nejake EVF od canonu, nebo fuji.

Dalsi vec, opticka stabilizace obrazu...v tehle cenove kategorii bych na ni trval(obcas se to hodi). Maji ji obe zminene skupiny doporucene vyse.

Mrkni na tuhle stranku, zadas si tam parametry, ktere pozadujes a ono ti to vyplivne foto, ktere to ma. Vyzkousej si to.
http://www.fotoradce.cz/vyber-fotoaparat.php

Tak dal upresnuj info Wink

Tak z toho co nabidnul Amarok, bych se co nejvetsim obloukem vyhnul tomu olympusu(zasadne nebrat), dalsi vec je, ze funguje POUZE na xD karty! I kdyz panace nemam rad, je pravda, ze dobrou optiku maji, ale ten jejich negramotny FW do fotek moc zasahuje(proto je nemam rad) a dalsi vec, maji takovy specificky sum typicky pro panasonicy. Dal uz to je na tobe.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 9:46    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Tak z toho co nabidnul Amarok, bych se co nejvetsim obloukem vyhnul tomu olympusu(zasadne nebrat), ....

Co se ti nelíbí na Olympusu, kámoš ho má, nestěžuje si, párkrát jsem s nim fotil a kvalita je dobrá ... v porovnání s tím Fuji rozhodně mnohem lepší (oproti Panasonicu nevím, ten jsem v ruce nikdy neměl).
Co se týče toho Panasonicu a jeho FW, tak je to pravda, ale další věc je že se to dá přenastavit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 10:41    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
stepa napsal(a):
Tak z toho co nabidnul Amarok, bych se co nejvetsim obloukem vyhnul tomu olympusu(zasadne nebrat), ....

Co se ti nelíbí na Olympusu, kámoš ho má, nestěžuje si, párkrát jsem s nim fotil a kvalita je dobrá ... v porovnání s tím Fuji rozhodně mnohem lepší (oproti Panasonicu nevím, ten jsem v ruce nikdy neměl).
Co se týče toho Panasonicu a jeho FW, tak je to pravda, ale další věc je že se to dá přenastavit....

Proti olympusu mam 3 zasadni veci. Zaprvy xD karty...to je nejvetsi pr*ser tyhle znacky, nevyuzijes to nikde jinde. Zadruhy jsem fotil s nekolika olympusy(pravda, ze konkretne s timhle ne) a byla to hruza des, nikdy vic to nechci mit v ruce! Zatreti, tragicka vydrz na tuzkovky...tyka se i konkretne tohohle modelu.

Abych nebyl zase tak kriticky...podival jsem se na Dpreview, v testu konkterne tohohle olympusu je porovnani techto 3 foto, ktere si zminil a zase tak spatne to nevypada(urcite lepsi jak ta fujina)...ale ty 2 zasadni veci to nemeni.

ad FW u panacu...uplne vsechno se nastavit neda Wink , ale je pravda, ze s chvilkou pocatecniho hrani z toho vybouchas slusny fotky.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ST4BL
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 12:49    Předmět: Citovat

Také nejsem profesionální fotograf a digitál používám pouze příležitostně.
Pokud člověk předpokládá, že fotoaparát bude používat delší dobu (nejen 1 nebo 2 roky), pak doporučuji do úvahy následující parametry:
1) Použitá karta - SD je de facto standard, proto se ho pokud možno držet. Firmy, které si tvoří vlastní standardy (Sony se svými MS) vůbec neberu do úvahy.
2) Napájení - Je vhodné vybrat takový přístroj, u kterého po 3 nebo 4 letech, když klekne akumulátor nebudu mít problém s novým kusem. Bohužel, stále je jediný standard - AA tužky.
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33980
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 12:54    Předmět: Citovat

Canon pred x rokmi vymyslel nejaky tvar li-ion akumulatoru (BP-511) a potom to pouzival v roznych fotakoch a kamerach. Mozno to pouziva stale. Mam to v PowerShot G3 a da sa to kupit za par stoviek (neoriginalne) - ale najlepsie je, ze to nepotrebujem. Original akumulator stale funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 15:18    Předmět: Citovat

Stepa: ne že byl byl zastáncem Olympusu a Fuji, ale xD nebo SD ... mě je to jedno, když koupím kartu (když už píšu o kupování, tak nevýhoda xD karet je podle mě jen jedna, a to cena - 2GB stojí 600.- kdežto SD se dá sehnat od 100.- do 600.-), tak ji používám ve foťáku a ne že s ní cestuju ze zařízení do zařízení, navíc využití paměťový karty je mimo foťák dost mizerný...
Co se týče Olympusů, tak jsem měl možnost jich pár starších zkusit a dalo by se říct, že souhlasím se Stepou, výdrž na akumulátory hrozná (třeba dvoumegáč bez zoomu na dvě tužky 2Ah vydržel asi 60fotek bez blesku, dokonce jsem se dočetl, že s C-350 je vyjímka udělat přes 40snímků) a kvalita nic moc, přesto jsem si po těhle zkušenostech koupil Olympus a jsem plně spokojen (snad jen kromě toho, že není na tužky ale na Li-ION aku). Oproti dříve se Olympus opravdu zlepšil a mezi značkami Canon, Olympus, Panasonic a Fuji není většinou prakticky žádný rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st září 17 2008, 17:23    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Stepa: ne že byl byl zastáncem Olympusu a Fuji, ale xD nebo SD ... mě je to jedno, když koupím kartu (když už píšu o kupování, tak nevýhoda xD karet je podle mě jen jedna, a to cena - 2GB stojí 600.- kdežto SD se dá sehnat od 100.- do 600.-), tak ji používám ve foťáku a ne že s ní cestuju ze zařízení do zařízení, navíc využití paměťový karty je mimo foťák dost mizerný...

No pro me je otazka karet dost zasadni...pouzivam totiz PDA, jako prohlizec fotek na cestach, pripadne fotobanku a s xD si muzu vytrit akorat tak jeste p*del Very Happy .

xD maji 2 nevyhody(vic jich ani neni) a to cena a pouziti jinde. Kdyby ty moulove od olympusu byli co k cemu, jako fuji, ktery rozsirili svoje fotaky o SD(asi pochopili, ze to tak bude lepsi), tak budou mit troufam si tvrdit vetsi prodeje.

AmarokCZ napsal(a):
Oproti dříve se Olympus opravdu zlepšil a mezi značkami Canon, Olympus, Panasonic a Fuji není většinou prakticky žádný rozdíl.

K tomuhle se nebudu vyjadrovat...mam na to vlastni nazor a o tom toto tema neni Wink

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund