Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký foťák?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel1953



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 187

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 18:26    Předmět: Jaký foťák? Citovat

Dobrý podvečer,
jsem postaven před volbu fotoaparátu. Nějaký malý kompakt tu mám, ale rád bych něco lepšího, ale chci - jako každý - za málo peněz trochu víc muziky. Požadavek je , aby byl schopen udělat i slušnou fotku spálené součástky - např. SMD rezistor. Venku by měl umět také něco slušně nafotit ( s mojí pomocí ). Cenu si představuji tak do deseti tisíc. Přístrojů je na netu moc a tam uváděných parametrů je strašně.
Hlavně mi za tento dotaz nenadávejte....
Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12341
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 18:45    Předmět: Citovat

Hlavně to musí mít makro z blízka, pokud možno i optický zoom nablízko (to je dost vzácné) a možnost vypnout úplně všechny automatiky (ostření, clona, čas...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 18:46    Předmět: Citovat

Do deseti ti síc bych ti doporučil nějakou elektronickou zrcadlovku (ELF).
Ale být tebou, tak si trošku připlatím a za nějakých 12-13k si koupím pravý zrcadlo, ceny šli dnes už hodně dolu.

Hlavně si nekupuj kompakt s plastovýma čočkama v optice a zázračnýma 10Mpix za 7000Kč....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 18:50    Předmět: Citovat

Záleží jaká témata preferuješ, někdo potřebuje třeba rychlost a jiný dlouhý časy pro noční snímky nebo dlouhou výdrž na aku.
jestli chceš trochu zodpovědně vybrat, projdi spíš než bastlírnu odborné diskuse na foto serverech a hledej uživatelské recenze modelů které tě tak asi zajímají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 19:23    Předmět: Citovat

Dobrá stránka je http://recenzie.hladacik.sk/index.php?xpanded_folders=0,1#Loc1 Sú tam odkazy na dostupné recenzie digitálnych foťákov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 19:27    Předmět: Citovat

Zrcadlo nekupuj, podle tveho popisu ho nevyuzijes a z mnozstvi nastavitelnych prvku budes zoufaly. Co me dnes tankuje na trhu je porad zvysovani Mpx, ale velikost chipu zustava stejna! Ktera marena tohle vymyslela...

Doporucil bych ti nejaky EVF od Fuji, dneska jsou to asi nejlepsi kousky(nebal bych se sahnout i po necem jetem...pokud majitel neni dobytek, tak se dostanes k vybornemu pomeru cena/vykon).

Ale na nejake konkretni rady si udal !zalostne! malo informaci...preferujes AKU, nebo dobijeci tuzkovky? Chces velky zoom, nebo radeji siroke ohnisko? Pises ze kompakt mas, co tedy mas? Ten fotoaparat co ted shanis nema byt kompakt? Jde ti i o vahu foto? Pripadne dokoupitelne prislusenstvi? Zelezny zavit stativu? Zavit stativu v ose objektivu. Nebo ti nejde vubec o stativ? Musi mit foto hledacek, nebo ti staci display? Pripadne chces naklapeci display? Nebo display s antireflexni upravou, aby byl citelny na slunicku? Chces mit plny manual s moznosti nastaveni automatiky, nebo plny automat? Scenicke rezimy? atd atd atd

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 19:33    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
nebal bych se sahnout i po necem jetem...pokud majitel neni dobytek, tak se dostanes k vybornemu pomeru cena/vykon).


Čipy bohužel stárnou a tím se zhoršuje jejich poměr s/š, na to nemá velký vliv jaký dobytek měl foťák v držení...

http://www.fotografovani.cz/art/ot_df/ccd_slepota.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 19:46    Předmět: Citovat

Jancis1 napsal(a):
Dobrá stránka je http://recenzie.hladacik.sk/index.php?xpanded_folders=0,1#Loc1 Sú tam odkazy na dostupné recenzie digitálnych foťákov.

Tá stránka s odkazmi na recenzie je fakt dobrá.

Ja mám na Olympuse super makro od 2 cm. Ale na fotenie smd nič moc. Takže hľadať taký foťák, čo zvláda makro od 1 cm, alebo najlepšie od 0 cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 19:47    Předmět: Citovat

Crifodo...nerikam kupovat 5 let stary fotak(celkem hovadina)...ale cca pul roku/rok...ten rozdil v cene je vice nez patrny(nekolik 10%).

Pred tydnem si psal, ze mas 4 roky stary AZ-2 od Olympusu. Tak proc ho nevyhodis, kdyz je slepej? Zase se tady dohadujeme o blbostech a tahame o slovicka Wink

Devo70 napsal(a):
Takže hľadať taký foťák, čo zvláda makro od 1 cm, alebo najlepšie od 0 cm.

Neverit recenzim a vyzkouset na vlastni oci...v 90% to je pouze lakadlo na zakazniky. Uz vidim, jak nekdo opira optiku o SMD ci neco jineho Very Happy , takze makro od 0cm je celkem usmevne. Navic kolikrat k tomu neni ani takovy pristup, abys to vrazil blize jak 1-2cm.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 19:52    Předmět: Citovat

V dobách klasické fotografie existovala triviální metoda pro focení makro a sice předsádková čočka. Použitelná i v dobách digitálů s ostřením na principu hledání optimálního kontrastu, vyzkoušeno. Stačí jakákoliv lupa s malou ohniskovou vzdáleností, čočka z okuláru mikroskopu atd. Není třeba shánět se po specialitách za drahé peníze.

Jinak u digitálu s 5+ Mpx bych se nebál fotit desku s SMD i tak, že bude požadovaný detail zabírat třeba jen 10% zorného pole, v počítači si pak vytáhnu detail. Nepředpokládá se obyčejně publikování pouzdra SMD v plném rozlišení 3000x2000 px Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 19:58    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Nepředpokládá se obyčejně publikování pouzdra SMD v plném rozlišení 3000x2000 px Wink

A jeste to nechat v RAWu Laughing

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 20:11    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Pred tydnem si psal, ze mas 4 roky stary AZ-2 od Olympusu. Tak proc ho nevyhodis, kdyz je slepej? Zase se tady dohadujeme o blbostech a tahame o slovicka Wink


já to jako blbost nevidím, na správným použití slovíček závisí, jestli sdělím co chci říct.
V tom odkazu se píše (celkem logicky), že některé čipy některých výrobců stárnou fatálně a jiné nepozorovatelně.
Ten AZ2 fotí skvěle a čip má 100% kondici, to tvrdím i když není můj. Podobně kolegyně má dost starý Olmypus mju ještě 3mpx a taky čip drží. Všeobecně se mi zdají Olympusy téhle řady trvanlivé. Stejná kolegyně si pak pořídila nějaký Fuji a to je ubohost. Jiná kolegyně digitál HP dost drahej a po krátké době humus všech humusů, ale i opticky od začátku. Čip fotí téměř černobíle, nedá se to dohnat už ani softwarovým vytažením barevné sytosti o 50%.
S nákupem půlročního foťáku máš pravdu, tam je stárnutí nepatrné. Mě ale nenapadá, proč se normální uživatel zbavuje kvaltního digitálu za půl roku, když ho má od Ježíška ještě ani nestihl nafotit dovolenou Rolling Eyes
Takhle nové foťáky mají za sebou buď něco neblahého (pád, mechanická závada objektivu, špatný dotek v USB konektoru) nebo je do bazaru dostala snědá ruka. Povídačkám o "nevhodném dárku" já prostě nevěřím.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 20:20    Předmět: Citovat

Cikan nejsem, nikam jsem ho nehodil, ani mi nespadnul a po roce jsem se UZ zbavil, protoze byl moc velky a ja chtel neco do kapsy...proste se zmenili priority a sel pryc. Znamy kupuje novy foto kazdy rok, protoze chce zkusit neco jinyho(jednu dovolenou a dost) a ma to vicemene jako konicka(foto jde od nej jako nove)...cikan ani corka taky neni. Na tohle povis co? Mas moc predsudku.

Nerikam, ze kazdy to dela jako znamy, pripadne jako ja...urcite se najde dost vychcanku...ale obcas(nekdy i casteji) ty tvoje nazory jsou velmi jednostranny.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 20:23    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Cikan nejsem, nikam jsem ho nehodil, ani mi nespadnul a po roce jsem se UZ zbavil, protoze byl moc velky a ja chtel neco do kapsy...proste se zmenili priority a sel pryc. Znamy kupuje novy foto kazdy rok, protoze chce zkusit neco jinyho(jednu dovolenou a dost) a ma to vicemene jako konicka(foto jde od nej jako nove)...cikan ani corka taky neni. Na tohle povis co? Mas moc predsudku.

Spotřební lidi do spotřební doby. Mně je tenhle styl cizí, asi mám předsudky Wink
Mám rád dokonalé výrobky "s duší" které mě dlouho provázejí.
Ale to sem do tématu moc nepatří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 20:33    Předmět: Citovat

Ja mam doma tohle:

http://www.megapixel.cz/canon-sx100-is

Fotim s tim prave ruzne reklamace, opravy, shorene pristroje pro pojistovnu nebo zaruku a podobne veci, soukromne pak rodinu, prirodu...

Prikladam jen tak pro zajimavost foto jako priklad - foceno ted vecer, z ruky na pracovnim stole pod lampou ze vzdalenosti asi 30 cm a oriznuto v pocitaci kvuli velikosti povolene prilohy na cast desky - staci ti takova kvalita ??

Ja to koupil pred cca rokem mnohem draz, dneska se tenhle fotak da koupit kolem 5000. Ma manual i automatiku, dig. stabilizaci obrazu. Da se prepnout do rezimu plneho automatu, nebo se rucne vyhrat se vsim (od citlivosti ISO, pres clonu, cas az po silu blesku v tusim sesti stupnich a korekci barev podle fotky bileho papiru)



test.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  test.jpg
 Velikost:  88.37 kB
 Staženo:  84 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund