Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úprava rozsahů
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cackler



Založen: Dec 17, 2007
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: po září 15 2008, 21:26    Předmět: Úprava rozsahů Citovat

základní dotaz Smile Potřebuji upravit dva měřáky na rozsahy 10mA a 200V obojí DC. Protože jsem chudej student tak si nemůžu dovolit skutečný měřáky, ale jen tu čínskou pomstu z GME za pade Very Happy Na výběr mam vlastně jen z 15V nebo 30V s internim předřadníkem a 3A nebo 10A s externím bočníkem viz http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&id=331831140

Nějaký hodně podobný měřák byl už komentovám zde http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21626 ale vlastně žádnej skutečnej závěr nebo měření, jestli opravdu je úplně k ničemu nebo jestli to aspoň měří orientačně.

Chci je použít do zdroje jen jako orientační měřáky, na nic víc dobrý nejsou, ale lepší než nic.

Jde mi o to jaký ty měřáky koupit pro těch 10mA bude asi dobrej ten na 10A, ale nevim jakej pro těch 200V. Jestli by šel taky použít ampérmetr nebo jestli koupit ten na 30V a zkusit nějak kuchnout ten předřadník?

Planuju je koupit v nejbližších dnech, tak se sem vrátim, protože budu potřebovat ještě případnou pomoc s výpočtem a výrobou bočníku a předřadníku Smile

Takhle ty měřáky aspoň ozkoušim, když mi teda někdo pomůže, aby ostatní věděli co to je skutečně zač Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po září 15 2008, 21:52    Předmět: Citovat

Co tak raději na Aukro nebo z výprodeje koupit nějaké pořádné panelovky, třeba Metra, nebo poláky ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cackler



Založen: Dec 17, 2007
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: po září 15 2008, 21:58    Předmět: Citovat

aukce sleduju už dlouho, potřebuju to už konečně dodělat.

Prosím už sem se rozhod, že to chci udělat takto, tak těď bych potřeboval který ty měřáky bude nejlepší koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 8:35    Předmět: Citovat

Především nikde není psáno, že ty měřáky mají základní citlivost takovou aby vůbec fungovaly na rozsahu který si představuješ.
Ten čínský šrot nemá ani vyrovnání nuly, pochybuju že bude mít vystárnuté magnety a že se vejde vůbec do těch 5%.
Každý má požadavky trochu jiné, moje představa o měřáku na zdroji je taková, že má být velký a přesný, když už tam je: často potřebuju znát nastavené napětí přesně a taky přesný proud, při kterém zdroj omezuje. Připínat si k tomu účelu na svorky zdroje další multimetr nebo dva mi přijde idiotské. Přesné měřáky na zdroji ušetří cenné místo na stole kterého obyčejně není nikdy dost. Pro nějaký ušmudlaný zdroj k nabíjení autobaterie ale ten čínský póvl stačí, to uznávám. Pro laboratorní zdroj nikdy Twisted Evil
Poctivé měřáky se pořád prodávají, klidně bych volil spíš MP80 nebo i 120 jestli to konstrukce zdroje dovoluje (kdybych dělal zdroj od nuly, tak bych měřákům přední panel uzpůsobil, ne naopak).
http://www.denkl.cz/eshop/merici-pristroje/merici-pristroje-/:2::::
jak vidno, ceny nejsou zásadně odlišné od těch sraček z GME.
GME mimochodem dál degeneruje Smile



degeni.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  degeni.GIF
 Velikost:  1.84 kB
 Staženo:  86 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 8:46    Předmět: Citovat

Přesně tak, ruce pryč od podobných "měřáků" made in china. Jsou to přístroje pro děti, vyráběné dětmi Twisted Evil .

Jestli máš nouzi o místo, sežeň raději 2x MP40 nebo dej jeden něco jako MP80 a přepínej ho. Já jsem si včas nakřečkoval na podobné účely polské měřáčky 0-300V a 0-100V, které mají stejný vzhled a přístroj se spotřebou 1mA Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 8:50    Předmět: Citovat

Nebolo by lepsie ako voltmeter pouzit digitalny LCD (alebo LED) modul? Tie maju tiez v GME, akurat musis vyriesit napajanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 8:59    Předmět: Citovat

Přesně tak, jdi do digitálních 3 1/2místných modulů - jeden přijde bratru na stovku a mají přesnost lepší než 0,5%. Do ručkáčů už bych dneska nešel - MP40, 80 a 120 už se koupit skoro nedají a ty čínské parodie na měřák jsou špatné i na mířený hod do koše...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 9:07    Předmět: Citovat

Digitální údaj je přesný, než potřebuješ znát kromě přesné hodnoty i dynamiku nárůstu. Tam kde ti analogový měřák ukáže cuknutí odběru nebo pokles napětí, máš na digitálu jen bláznivé poskakování číslic.
Měření jiných než ss a sinusových veličin je obecně u digitální indikace problém. Ale lepší přesné a nepohotové LCD než čínské indikátory, které nezměří nikdy nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 9:17    Předmět: Citovat

Opravdu existuje MP80 na 10uA? Viděli jste ji někdo?

http://www.denkl.cz/eshop/mp80-0-10ua-14973
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 9:22    Předmět: Citovat

Neviděl, ale protože byla v MP120, proč by nebyla v MP80 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 9:28    Předmět: Citovat

Jaký má asi tak základní úbytek? 600mV? Nebo víc?

EDIT: Tak prý 60mV. Nějak mi to nejde do hlavy.
100uA měřák měl myslím něco kolem 250mV a 10uA má jenom 60mV.
Jaktože to dovede udělat plnou výchylku?

http://www.metra.cz/Data/files/Panelove-web.pdf


Naposledy upravil PavelFF dne út září 16 2008, 9:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 9:37    Předmět: Citovat

Našel jsem to v tabulkách. MP40 se dělala od 60uA (Ri 4kOhm), MP80 a MP120 od 10uA (Ri 6kOhm).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 10:24    Předmět: Citovat

MP80 na 10 uA používám - tedy skutečně existuje
Ekkare - tyto měřáky metra stále vyrábí 1ks bude stát do 1000Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cackler



Založen: Dec 17, 2007
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 10:56    Předmět: Citovat

hhe to si mi to tady rozjelo přesně směrem kterym sem nechtěl, hm co nadělam.

Ten digitální si určitě koupim, ale jde o to že tenhle zdroj na kterej to chci dát nemá ani regulaci, proto nepotřebuju žádný přesný hodnoty a je to škoda peněz. Jenom pro kontrolu, že tam mám napětí a jestli se s odběrem proudu neblížím maximu.

Citlivost u toho 10A je psaná 75mV.

Jinak u DENKLa jsem našel spousty starej součástek za "starý" ceny a všechno podle internetu skladem. Jednou jsem mu psal email, ale neodpověděl, ale plánuju tam udělat velkou objadnávku tak uvidim co mi přijde. Je to na dobírku tak jestli do krabic nebalí šutry tak by to mělo bejt v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 16 2008, 12:06    Předmět: Citovat

cackler napsal(a):
hhe to si mi to tady rozjelo přesně směrem kterym sem nechtěl, hm co nadělam.

Když ty čínský sračky jsou sračky, tak cos čekal že si přečteš...?
K indikaci napětí i proudu docela dobře stačí každá LED v lineárním režimu, k dost přesnému odhadu blížícímu se tomu šmejdu z Chiny pak bargraf z 10 ledek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund