Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

výdrž AA aku v kompaktech olympus
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 564
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: po říjen 27 2008, 22:55    Předmět: Citovat

Olympus 350 po vymene baterii neudrzi cas ani pri rychle vymene, uz to tu nekdo taky zminoval.Nerozebiral jste nekdo, je tam na zalohovani Gold cap ? Da se rozumne rozebrat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st květen 27 2009, 4:57    Předmět: Citovat

Ahoj jsem také držitelem olympusu na 2 tužkový a ještě 3 lidi co znám. Každej máme nabíjecí baterky od jinýho výrobce, ale mě vydrží cca nejdýl to je tak na 30- 40 fotek. V pondělí jsem volal do servisu olympus se svým problémem který mě už vytáčel , také jsem přemýšlel o technické úpravě abych tam mohl vložit CRV3 která se používala v předešlých modelech ale prý od ní odstoupili po té co to ve světa asi ve 2 nebo 3 případech ve foťáku explodovalo(tak se toho výrobce zalekl). V servisu mi doporučili nabíjecí baterie SANYO ENELOOP které mají velmi nízkou vybíjeccí charakteristiku. Včera jsem je koupil a rovnou nabité od výrobce vyzkoušel,výsledek 120 fotek všechny s bleskem a poté ještě všechny po jedné odmazat, ukazaztel ukazuje stále plné nabití tak dnes jdu pokračovat v testu. Ale už tento výsledek je pro mě malou výhrou. Baterie 2ks stojí cca 160,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st květen 27 2009, 9:42    Předmět: Citovat

Re:PavelN
Napis ake baterie si mal predtym (kapacitu, znacku) pripadne "3 lidi".
Tiez mam podobne skusenosti.
Problemy boli s bateriami nizkej kapacity a podradnej znacky.
Od 2500mA a viac (2700, 2800mA) uz to bolo OK. Znacky stacili priemerne (alebo lepsie). Rozdiel v znackach bol, ako dlho vydrzia. Pri castom pouzivani slabsie znacky vydrzali cca 6mesiacov. Lepsie 12-24.
Ano, Eneloop je technologia ktora ma velmi nizku vybijaciu charakteristiku ale opodstatnenie ma ak nabite baterie stoja nepouzivane niekolko mesiacov. Nic ine.
Rovnako dobre (alebo lepsie) skusenosti mam s Panasonic.
Najlepsie boli Varta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2009, 5:06    Předmět: Citovat

včera jsem na původní nabití vyfotil dalších 80 fotek, pak už mě to přestalo bavit(u všech nastavení blesk s každou fotkou)-a stále ukazuje plné nabití, .
Co se týče použitých aku 1/švagrová Trust(nebo thrust-nevím) výdrž po nabití cca 20-30 fotek, kapacita 2500mAh
2/otec a bratranec mají GP2700, výdrž podobná, a svůj typ Energizer 2700-výdrž 30-40 fotek. Co se týče u těch emeloopek tak mají vybíjecí charakteristiku malou i při používání-drží si pevně kapacitu při skokových zátěžích(nabíjení blesku...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 30 2009, 10:11    Předmět: Citovat

Tak koněčně vybito,na nabití od výrobce nafoceno cca 220 fotek (všechny s bleskem+všechny foto po jedné vymazány ), foceno asi na 3x.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: st červen 03 2009, 20:46    Předmět: Citovat

Olympus FE-210, vadné meranie napätia a obrovská vlastná spotreba v OFF režime (batérie sú v prístroji bez používania vybité asi po 2 týždňoch). Príklad chýb: 5 záberov, vypnem. Zapnem... batérie vybité... asi 5x neúspešné zapnutie, potom naskočí - plné batérie. Urobím asi 25 záberov, vypne sa - batérie vybité. Zase metóda 5x zapnúť naprázdno - auto vyp. Potom zase naskočí, odfotím cca 15-20 záberov, batérie skapali. Používam AA 2300vky Energizer - 2 páry a AA 2500vky GP - tiež 2 páry. Nabíjačky HQ a Vanson, dokonca som skúšal nabíjať aj zdrojom s prúdovým obmedzením, stále rovnako.
_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 5:11    Předmět: Citovat

I já mám energizer ale 2500(prvně jsem psal 2700-spletl jsem se), a foťák se chová velmi podobně jako u tebe, ale tyhle baterky mě potěšili čeká mě druhá fáze testu kdy jsem aku nabíjel na své nabíječce energizer a né na origo eneloop(prý by neměl být problém). Ale nabíječka Eneloop se 2ks baterek se dá koupit na internetu za 350,-, já jsem zatím koupil pouze 2ks baterií na vyzkoušení-toto mi poradili v servisu Olympus Praha(centrální servis olympus)-o tomto problému vědí a tyto baterky se zatím osvědčili nejlépe-což potvrzuji(zatím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 17:15    Předmět: Citovat

Souhlasím s Pavlem, Eneloop jsou v Olympech super, oproti ostatním nekvalitním akumulátorům (GP, Energizer,...)je rozdíl silně znatelný.

Viz Crifodo: Li-ION akumulátor je to nejhorší co může u Olympusu být (nevím jak u ostatních značek, ale Olympus je na tom s Li-ION špatně) protože mají velký vnitřní odpor a po jednom roku mi u dvou originálních Li-ION aku klesl výkon z cca 100 snímků na 30 snímků a to nebyly akumulátory nějak silně vuyžívány (zhruba 100cyklů každý). Vnitřní odpor je po roku tak velký, že když automatika vypne, tak je na akumulátoru naprázdno 3.8V
Na druhou stranu u staré C-1400L udělám 200snímků na GP ni-MH 1.8Ah a to je to velký žrout, tudíž starší modely asi vypínaly až při nižším napětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2009, 21:59    Předmět: Citovat

Tak dík za info, skúsim sa poobzerať po tých spomínaných SANYO, lebo ma to sem-tam už riadne štvalo. Aj tak si ale myslím že sú to sku... šmejdi, pretože napr. kompakty od Panasonic-u s týmito batériami problémy nemajú. Confused THX
_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miri



Založen: Jul 28, 2006
Příspěvky: 199
Bydliště: Nový Jicin

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 7:03    Předmět: Citovat

Máme doma také Olympus FE 210 a byly s ním docela dost problémy. Na nové čerstvě nabité aku Sanyo se nedalo nafotit více jak 40. fotek v nejvyšším rozlišení. Docela mě to vytáčelo, tak jsem zašel za známým do prodejny a ten mi poradil Aku ReCyKo + . Moc jsem jim nevěřil, ale zatím jsou tři týdny po nabití ve foťáku a robka s ním nafotila kolem 240. fotek. Teď jsem ho zkoušel zapnout a ukazuje pořád nabité aku- no to mě snad picne!
_________________
Miri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2009, 15:19    Předmět: Citovat

já tu mám olympus SP570-UZ a v tom drží normální nimháče bez problému docela dlouho. Ale teda zase neukazuje varování před vybitýma aku. Prostě chcípne.Občas ukáže vybité aku a zasune objektiv, někdy chcípne rovnou.
Jinak ty recyko+ jsou celkem dobrý, mám je jako rezervní v kapsičce, protože mají malý samovybíjení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2009, 19:34    Předmět: Citovat

Já mám SP-590,provoz s Ni-MH bez problémů,na 2,4Ah AA jsem nafotil asi 330 fotek a aku neukazovalo vybití.Mám i C-720,kde jsem nafotil přes 170 fotek,taky bez problémů.Jde o to co za aku se používá.Kdysi jsem měl Sanyo 2,1Ah ,1 ks za 120Kč,(2004) a s C-720 jsem nafotil tak 40-50 fotek a konec,potom jsem měl panasoniky ,1ks za 150 Kč a výsledek cca stejný.Kdyý jsem si koupil v červnu SP-590,tak jsem si koupil v Liedlu sadu 4ks Ni-MH 2,5Ah za 89 kč a zatím pohoda.
Návrat nahoru
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 564
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: pá září 11 2009, 18:51    Předmět: Citovat

Od sameho zacatku jsem mel problemy s vydrzi aku v Olympusu C-350
Vyzkousel jsem ruzne vyrobce,kapacity v NiMh verzich od 1600 do 2800.
Po nabiti a vlozeni do fotaku bez nasledneho foceni hlasil cca po 14 dnech fotak vybito.Po vymene za Eneloop problem zmizel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 18:32    Předmět: Výdrž AA NiMH Citovat

Vy, kteří používáte v Olympusech 2ks akumulátorů NiMH, si uvědomte to, že plně nabité, zapojené do série mají 2.9V. Pochopitelně že ty s např. s kapacitou 2700mAh, vydrží déle, ale jakmile klesne napětí u každého z těchto dvou aku o dvě až tři desetiny volt, tak výsledný účinek je ten, že foťák již ukazuje baterie vybité i když mají ještě 1.2 - 1.25V. Po útrapách, které jsem s tímto také měl, jsem se rozhodl koupit Li-ion akumulátor RCR-V3 a jsem spokojený, všem doporučuji Very Happy Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2009, 5:57    Předmět: Citovat

No to je hezký také jsem o tom uvažoval ,ale do olympusu je nedostaneš. Používali je v nižších řadách, ale asi u třech kusů(vě světě) se stalo že v tom foťáku ta baterie explodovala, aniž by prokázali že za to může foťák se toho olympus zalekl a od těchto baterií upustil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund