Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

výdrž AA aku v kompaktech olympus
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 9:19    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):

Jojo, teď mám Panasonic Smile A čím že se zabývá ten Olympus? Smile


Dneska už to začíná být jedno, protože pro všechny značky vyrábí stejná parta žlutých v plechové boudě pod kopcem, tam kde končí rýžové pole.

Tradiční fotografická firma z časů, kdy aparát představovalo z 50+-% umění vypočítat a vyrobit obejktiv a z 50+-% umění navrhnout a vyrobit precizní mechaniku a nad tím vším udržet systém kontroly kvality a provozovat síť servisů.
Viděl jsem několik aparátů HP, čip šumící jako prase, v designově úžasném těle se viklá objektiv zvláštní kvality, barevné ladění jako od Warhola a ergonomie pro úchyla. Díky Grcek
HP si vážím jako značky z dob měřicích přístrojů, kalkulaček a snad i prvních tiskáren z dob cen 20.000+. Teď už je to normální žlutá firma.
Samsung a Panasonic ať si dělají svoje ledničky a varné konvice...
Lepší než 6V gelovka na 3,3V foťák je 6V gelovka pro foťák na 4 články AA Rolling Eyes
Foťák pro 3,3V bych asi řešil 3 NiCD články v držáku pro 3 AA články.
6V gelovku bych do ruksaku nedával, blbě se v tom sedá v hospodě na židli, radši bych ji strčil do náprsní kapsy. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 9:24    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Lepší než 6V gelovka na 3,3V foťák je 6V gelovka pro foťák na 4 články AA Rolling Eyes
Foťák pro 3,3V bych asi řešil 3 NiCD články v držáku pro 3 AA články.

No to bys asi moc neuspěl, skončil bys opět na přechoďáku držáku baterek. Ty dnešní držáky (určitě made in PRC) jsou tak do 100mA. Gelovka má fastony a DC/DC měnič 93% účinnost, tak v tom nevidím problém.
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 9:35    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):

No to bys asi moc neuspěl, skončil bys opět na přechoďáku držáku baterek. Ty dnešní držáky (určitě made in PRC) jsou tak do 100mA. Gelovka má fastony a DC/DC měnič 93% účinnost, tak v tom nevidím problém.


Možná bych se smířil i s účinností 91,7% Very Happy ale téměř jistě by se mi nechtělo měnič vyrábět, když existuje řešení jednodušší, na výběr je naštěstí z obrovské řady zdrojů.
S těma PRCdržákama máš bohužel pravdu, asi se budeme čím dál víc prát o nalezené smetištní komponenty z dob kvalitních výrobků. Poslední roky skoro univerzální závěr každého tématu bastlírny.
Pozorujete tu jemnou perverzi, kupujeme si menší a menší foťáky a mobily a pak k tomu bastlíme krabicoidní gelovky 10x těžší a 3x objemnější než napájený přístroj? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 9:45    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Marie Fůrie napsal(a):

No to bys asi moc neuspěl, skončil bys opět na přechoďáku držáku baterek. Ty dnešní držáky (určitě made in PRC) jsou tak do 100mA. Gelovka má fastony a DC/DC měnič 93% účinnost, tak v tom nevidím problém.


Možná bych se smířil i s účinností 91,7% Very Happy ale téměř jistě by se mi nechtělo měnič vyrábět, když existuje řešení jednodušší, na výběr je naštěstí z obrovské řady zdrojů.
S těma PRCdržákama máš bohužel pravdu, asi se budeme čím dál víc prát o nalezené smetištní komponenty z dob kvalitních výrobků. Poslední roky skoro univerzální závěr každého tématu bastlírny.
Pozorujete tu jemnou perverzi, kupujeme si menší a menší foťáky a mobily a pak k tomu bastlíme krabicoidní gelovky 10x těžší a 3x objemnější než napájený přístroj? Twisted Evil

Jsem ten měnič (velikosti tužkové baterky) vyndala z mrtvýho notebooku a zaplechovala ho do krabičky z plechu z kanystru, fastony a kabel z pračky, konektory za 20Kč, gelovka za 99Kč. Řešení za které by se cenově ani žlutí nemuseli stydět Smile
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 10:05    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):

z plechu z kanystru, fastony a kabel z pračky, konektory za 20Kč, gelovka za 99Kč. Řešení za které by se cenově ani žlutí nemuseli stydět Smile

Jestli myslíš ten kanystr co myslím já (khaki 2mm plech) tak to máš docela páru v rukách děvčico Twisted Evil
Žlutým by ses nevyplatila, tam nejde o materiálové ale o mzdové náklady! Musela bys spát v koutě na rohožce, nevědět co to je důchod, lékař, dovolená, dělat 14 hodin ve všední den a 12 hodin ve víkendu, pak se dostaneš na žluté náklady!
Měnič velikosti tužkáče z 6 na 3,3 v ntb neznám, viděl jsem zatím jen měnič pro TFT (asi jako menší pravítko), nebo měniče jakožto součást zdrojové desky (dohromady asi jako menší pohlednice). Jestlis ho ale přemotávala, tak jsi pro žluté už vůbec nezajímavá, tam na to mají 83sec/kus Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 10:15    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Marie Fůrie napsal(a):

z plechu z kanystru, fastony a kabel z pračky, konektory za 20Kč, gelovka za 99Kč. Řešení za které by se cenově ani žlutí nemuseli stydět Smile

Jestli myslíš ten kanystr co myslím já (khaki 2mm plech) tak to máš docela páru v rukách děvčico Twisted Evil

Žlutě lakovaný kanystr od techničáku, cínovaný plech, tloušťka malá Smile
Crifodo napsal(a):
Měnič velikosti tužkáče z 6 na 3,3 v ntb neznám, viděl jsem zatím jen měnič pro TFT (asi jako menší pravítko), nebo měniče jakožto součást zdrojové desky (dohromady asi jako menší pohlednice). Jestlis ho ale přemotávala, tak jsi pro žluté už vůbec nezajímavá, tam na to mají 83sec/kus Razz

Nepřemotávala, jak byl jsem ho tam dala, jen konektor jsem sundala. Byl to osazené MAX797 + 2xNDS9410, Uin 5-25V, Iout >2A, takovej nacvakávací modulek to byl, k foťáku jak dělanej Smile
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 12:43    Předmět: Citovat

Řekl bych, že Olympus nehlídá absolutní napětí, ale rychlost jeho poklesu při vybíjení. Když jsem primární alkalický 1.5V "vybitý" na napětí 1.3V použil do jiné mašiny, držely chvíli asi do 1.2V a pak velmi rychle zkolabovaly téměř na 0V. Jinak v mé 510UZ mám 1.2V/2.7Ah a drží bez problémů. Spíš je víc trápí samovybíjení.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 14:05    Předmět: Citovat

Kdyz uz jsme u tech fotaku tak taky neco napisu. Mel sem Olympuse C-745UZ na 4 tuzkovky a mel sem v tom nabijeci 2300mAh GP a vydrzel tak mozna 200 fotek a to ukazoval stale plnou baterku a pak najednou BLIK a na LCD me blikala cervena prazdna baterka a po nekolika fotkach se vypl Confused Mno a kdyby se vypl aspon tak ze zajede objektiv, to neee, on se proste vypl s vyjetym objektivem a vubec ho to nerusilo. Takze ja sem ho pak 5 minut furt zapinal a vypinal a po 1mm ho zasouval z5. Jinak ted mam od kvetna fotak FujiFilm finepix s6500fd a je taky na 4 tuzkovky a sem spokojenej jak blecha. Nafotim pres 500 fotek a klidne vetsinu s bleskem a to je podle me dobry na EVF zrcadlovku. A to ji zivim 2700mAh GP akumulatorama. K mobilum Siemens, se radsi nebudu vyjadrovat. Kontakty baterek je jejich chronicka nemoc a to asi vsech modelu a nejlepsi je hlaska "Prosim cekejte", to bych s tim mobilem hodil o zed Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 14:46    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
K mobilum Siemens, se radsi nebudu vyjadrovat. Kontakty baterek je jejich chronicka nemoc a to asi vsech modelu a nejlepsi je hlaska "Prosim cekejte", to bych s tim mobilem hodil o zed Evil or Very Mad

ME45 uz 8 let, dokupoval jsem pouze novy akumulator. Slape jako hodinky. Takze to svoje hodnoceni si strc za klobouk Razz

Jinak to s temi NiMh vs. Olympus je zname nekolik let. Nevim ze se tomu kazdy rok divi zase nekdo jiny Rolling Eyes

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 14:50    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
drabek06 napsal(a):
K mobilum Siemens, se radsi nebudu vyjadrovat. Kontakty baterek je jejich chronicka nemoc a to asi vsech modelu a nejlepsi je hlaska "Prosim cekejte", to bych s tim mobilem hodil o zed Evil or Very Mad

ME45 uz 8 let, dokupoval jsem pouze novy akumulator. Slape jako hodinky. Takze to svoje hodnoceni si strc za klobouk Razz

Jinak to s temi NiMh vs. Olympus je zname nekolik let. Nevim ze se tomu kazdy rok divi zase nekdo jiny Rolling Eyes


Mno tak to bud rad ze Ti vubec funguje Wink Siemens je proste Siemens Laughing Kdyz nekdo rekne ze ma prave mobil Siemens tak se me okamzite vybavi to zname "Prosim cekejte" Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 14:51    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Nevim ze se tomu kazdy rok divi zase nekdo jiny Rolling Eyes


to samý bych moh říct o dotazu "jak řídit motor pomocí pwm" nebo " jak udělat zdroj 30V/3A" Razz
co bys dělal, až by každý všechno věděl? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 15:03    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
stepa napsal(a):
Nevim ze se tomu kazdy rok divi zase nekdo jiny Rolling Eyes


to samý bych moh říct o dotazu "jak řídit motor pomocí pwm" nebo " jak udělat zdroj 30V/3A" Razz
co bys dělal, až by každý všechno věděl? Rolling Eyes

Svine rejou, bude prset Wink

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 15:13    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Mno tak to bud rad ze Ti vubec funguje Wink Siemens je proste Siemens Laughing Kdyz nekdo rekne ze ma prave mobil Siemens tak se me okamzite vybavi to zname "Prosim cekejte" Razz

Mě zase píše Motorola "Čekejte prosím..." a ještě machruje s přesýpacíma hodinama jako nejmenovaný os. Myslela jsem, že technika pokročila, ale asi ten krok byl moc krátký nebo kanál moc velký, páč stará Motorola MicroTAC International 8400, nic takového nepsala a její odezva na požadavky byla kratší než moje reakční doba. A to je od sebe dělí 8 let.
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 15:27    Předmět: Citovat

stará Motorola 6800 nic takovýho nedělala, a byla rychlá jako vítr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 15:38    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
stará Motorola 6800 nic takovýho nedělala, a byla rychlá jako vítr.

Very Happy
V tom founu byla spíš její o 0 mladší sestřička Wink
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund