Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

výdrž AA aku v kompaktech olympus
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2474
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 21:35    Předmět: výdrž AA aku v kompaktech olympus Citovat

Připadá mi, že v olympusech, které jsou napájeny AA, je oproti ostatním značkám fotoaparátů výrazně nižší výdrž AA akumulátorů. Často i čerstvě nabité aku jsou po vložení detekovány jako skoro vybité i když v jiném fotáku fungují normálně. Jako kdyby tam nějak více vadilo nižší jmenovité napětí, 1,2V oproti 1,5V u standardních baterií. Nemáte někdo podobné zkušenosti? S těmito problémy jsem se setkal u více modelů olympusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 21:44    Předmět: Citovat

Jo - souhlas. Dělá to hlavně u NiMH aku, i když mají o pár mV vyšší nominální napětí než NiCd. I když mám NiMH čerstvě vytažené z nabíječky, nafotím na C-370 Camedia (Olympák, co jiného) jen několik málo fotek a už mi zčervená ikona baterií - a po chvíli se foťák vypne úplně. Zato na čerstvé alkalické NENABÍJECÍ články fotím a fotím... A to i s bleskem. Navíc bych řekl, že se to zhoršilo po opravě (výměně krytu) - jako by v servisu "poštelovali" referenci pro tu detekci sníženého napětí směrem k vyšší hodnotě, přitom s elektronikou nic nebylo, jen byly následkem pádu na podlahu odlomené pacičky držící zavřenou šachtu na baterky... Nevím čím to je, přitom si myslím, že vnitřním odporem baterií to nebude - NiMH má nižší vnitřní odpor, než alkaline článek, takže pokles napětí při odběru by na něm měl být také nižší.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 409

PříspěvekZaslal: út září 09 2008, 21:57    Předmět: Citovat

Asi budú musieť ešte v olympuse trošku poprogramovať, lebo osobne používam pomerne jednoduchý samsung a ten má v nastaveniach výber typu napájacieho článku. Predpokladám, že sa mení veľkosť ref. napätia SW cestou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 5:33    Předmět: Citovat

bohužel stejný problém
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 6:17    Předmět: Citovat

jestli foťák počítá stav baterií z primárních alkalických článků, které začínají na 1,55V a končí na 1,2V a pak tam dáš NiMH, které začínají na 1,35 a končí na 1,1V tak se nediv.
Po nějaké době může být unavený převod vysouvání objektivu a aparát pak navíc má špičkový odběr podstatně větší než nový. Totéž v chladnu.

Zkus příště vybrat nějaký model s vestavěným LiIon akumulátorem, je to přesně definovatelné a máš na dlouho pokoj. Až za 3 roky akumulátor zestárne, koupíš nový, starý si necháš do rezervy, při jeho velikosti se vždycky někam vejde, a máš 99,845% jistotu že vyfotíš co potřebuješ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2474
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 6:33    Předmět: Citovat

Jeden kolega se dokonce tuto skutečnost dvakrát pokoušel neúspěšně reklamovat jako závadu, ale vždy mu to ze servisu vrátily, že je vše OK. Je mi divný že taková renomovaná značka jako olympus si takovéto problémy může dovolit, dá se přece předpokládat, že převážná většina uživatelů bude používat na místě AA nabíjecí typy se jmenovitým U 1,2V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 6:51    Předmět: Citovat

Mám obavu, že u spotřebního zboží už neexistuje pojem renomovaná značka. Už jenom dražší nebo levnější spotřebka.
Renomovaná je snad už jen profi oblast, ve které se platí daleko uctivější ceny a kde chinské montovny většinou zatím jen uctivě šoupou nohama v povzdálí. Ne že by to žlutí technologové nedokázali, ale zatím se zabývají něčím jiným.
Japonská optika bývala pojem, ale jak se stává spíš elektronikou než optikou, dostává to čínské rysy.
Spotřební průmysl nemá moc velký zájem na ekonomickém používání výrobku, zajímavější je pro ně velký obrat primárních článků. Nezabývám se situací na trhu s digitálama, ale u většiny soudobých modelů snad už ani AA články rozměrově vůbec není kam nacpat? ty ploché kompakty pojmou tak akorát 6mm placičku LiPol.
Úplně hrozný napájecí/nabíjecí management měl mobil Motorola 2288, 3x 5/4 AAA, přebíjením si je zničil do vysokého vnitřního odporu a pak spadl při komunikaci s buňkou GSM Evil or Very Mad ale to je snad 10 let zpátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 7:54    Předmět: Citovat

Těžko soudit, zda je Olympus v oblasti fotopřístrojů ještě renomovaná značka. Měl jsem kdysi kinofilmový mju 1 a s ním téměř nešlo vyfotit špatnou fotku. Byl i krásně proveden. Od té doby - a říká to široká odborná veřejnost - prudce poklesli. Kupovat kompakt od téhle značky vždy končí reklamacemi, závadami a vztekem. Znám to i ze svého okolí. Kvalita prý začíná až u zrcadlovek. Inu, asi zvolili pro výrobu kompaktů nesvědomitého žluťáka.
Jinak o kvalitě a problémech s Olympusem (samozřejmě i s jinými značkami) je toho dost na www.fotografovani.cz .

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 8:20    Předmět: Citovat

Abychom Olympus jen nehaněli, mám tu na stole AZ-2 asi 4 roky starý, tenhle model není špatný i baterie ještě docela drží. Výhoda je 2 cm hloubka vč. objektivu v pracovní poloze, už se nic se škvrkáním nevysouvá (typ periskop). Kompaktní pro nenápadné focení a vzadu velký displej. Wink


AZ-2.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AZ-2.JPG
 Velikost:  109.91 kB
 Staženo:  341 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 8:23    Předmět: Citovat

Tyto problemy muzu jen potvrdit. Mam C720 a s NiMH aku to bylo jak popisujete. Nedavno jsem koupil uplne novou sadu aku od Ansmanna a s tou je to zatim vyborny, nafotim i 200 fotek s bleskem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 8:44    Předmět: Citovat

Co jsem viděla jeden návod k Olympus krabičce na mýdlo na tužkové baterky, tak tam nikde nebylo uvedeno, že to chodí na NiCd nebo NiMH a skutečně to na ně nechodilo, resp. se to chovalo jak popisujete. Reklamovat se to samozřejmě nedá, takže hezky kupovat primární články.

Já jsem dřív měla HP M407. Ze začátku v něm NiMH vydržely dlooouho, pak se ale výdrž velice rychle zkracovala. Nepomohla ani koupě nových baterií, čerstvě nabité, pár fotek a foťák se vypnul. Problém byl v unavených kontaktech v šachtě na baterky. Když jsem je hodně napružila, tak to fungovalo, ale brzy se zase narovnaly. Tak jsem tam tu baterku nakonec zaletovala napevno a nabíjela se ve foťáku. Teď má ten foťák mamka a baterky drží. Jen ten nabíjecí algoritmus asi nepočítal s 2500mA baterkama, protože za noc je to nenabije.
Foťák na tužkovky už nechci, jedině s LiIon akupackem.
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 8:57    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):
takže hezky kupovat primární články.

Ještě je jedno řešení, takové východoevropské. Viděl jsem to několikrát a v případě nouze bych asi postupoval podobně. Externí baterie a džek narvaný do zdířky pro externí zdroj Wink

Pořizovat aparát od nefotografické firmy jako HP nebo Panasonic nebo Samsung, je zvěrstvo nebo minimálně riziko. Se zubem taky nejdu k zelináři a na oběd k autoklempíři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 9:04    Předmět: Citovat

Ještě k těm unaveným kontaktům, takhle jsem zachránil mobil SL55 před balistickým letem do koše. Pořád se samovolně vypínal a dotyčné majitelce, ač za něj dala 10++kkč, se prudce znelíbil.
Vzal jsem si ho " na součástky" a po vyčištění kontaktů na akupacku i v mobilu brusnou gumou chodí mobil dodnes.. teda nechodí neb má idiotský systém menu, ale je používání schopný.
Mám obavy, že ve vyspělejších zemích od nás na západ, kde už je selský rozum a kutilství překonané, v koši končí většina takových "závad".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 9:06    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Marie Fůrie napsal(a):
takže hezky kupovat primární články.

Ještě je jedno řešení, takové východoevropské. Viděl jsem to několikrát a v případě nouze bych asi postupoval podobně. Externí baterie a džek narvaný do zdířky pro externí zdroj Wink

To jsem používala, 6V gelovka v baťůžku, DC/DC na 3,3V a kablík do foťáku.
Crifodo napsal(a):
Pořizovat aparát od nefotografické firmy jako HP nebo Panasonic nebo Samsung, je zvěrstvo nebo minimálně riziko. Se zubem taky nejdu k zelináři a na oběd k autoklempíři.

Jojo, teď mám Panasonic Smile A čím že se zabývá ten Olympus? Smile
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 10 2008, 9:14    Předmět: Citovat

Mam starsi Canon s velkou Li-Ion bateriou - vydrzi to velmi slusne, samovybijanie male. Kupoval som ho pouzivany a prekvapilo ma, ze aj po tolkych rokoch stale bateria drzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund