Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MC600Q - optika, obsluha

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: ne září 07 2008, 19:10    Předmět: MC600Q - optika, obsluha Citovat

Zdravím všechny bastlíře. Mám problém s tímto gramofonem. Koupil jsem ho prakticky nefunkční a postupně odstraňuji jednotlivé závady. Po počátečních, klasických problémech s blikajícími diodami, šramocením v pohonu, nefunkčnímu ovládání raménka atd. jsem se zasekl u dvou věcí. Jednak mi nefunguje snímání okraje desky - byl vadný KPX81, po výměně se nic nezměnilo. IR dioda svítí, napájím ji trvale a snažím se vzájemným náklonem a seřizováním výšky o co nejvyšší citlivost. Současně měřím napětí na fototranzistoru a podařilo se mi dosáhnout nad deskou poklesu napětí jen asi o 0.2V, to je asi málo. Nad bílou plochou padá skoro na nulu.
Druhá věc je že vlastně nevím jak má probíhat automatické nasazení přenosky na okraj desky - pokud tlačítko < stisknu jen krátce tak přenoska jen kmitne kousek směrem k talíři a hned se vrátí. Pokud jej držím déle tak po tom kmitnutí zpomalí a pokračuje nad desku. Poté gramofon normálně funguje a můžu se tlačítky libovolně posouvat vpřed/vzad. Pokud během reprodukce stisknu krátce < nebo > tak se přenoska jen zvedne (pauza?) a druhým krátkým stiskem zase pokračuje v přehrávání. Nemáte někdo uživatelský manuál anebo nevíte jak má obsluha přesně vypadat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne září 07 2008, 19:52    Předmět: Citovat

Tím prvním krátkým stiskem šipky se má spustit celá sekvence automatického nalezení okraje desky a přehrátí. Bohužel, k tomuto typu snad neexistuje dostupný servisní manuál - servis se dělal jen přímo ve výrobní fabrice v Litovli, takže nebylo ani odkud vynášet "makulaturu"... Ale ten uživatelský manuál bych snad někde vyhrabal...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne září 07 2008, 19:58    Předmět: Citovat

Servisní nikdo nemá, jedině jesli by to někdo nevyžádal z archivu, který by měl být v Hlinsku (odvezeno z Litovle).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 07 2008, 20:09    Předmět: Citovat

DKL napsal(a):
Pokud během reprodukce stisknu krátce < nebo > tak se přenoska jen zvedne (pauza?) a druhým krátkým stiskem zase pokračuje v přehrávání.

Tohle je v pořádku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: ne září 07 2008, 20:18    Předmět: Citovat

No, zdá se mi že je ten prvotní pohyb dost energický. Nevím jestli to tak má být. Po tom co se mi podařilo rozchodit i koncové vypnutí tak stejně rychle proběhne i návrat raménka. Je slyšet jak raménko ťukne o stojánek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: ne září 07 2008, 20:30    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Tím prvním krátkým stiskem šipky se má spustit celá sekvence automatického nalezení okraje desky a přehrátí. Bohužel, k tomuto typu snad neexistuje dostupný servisní manuál - servis se dělal jen přímo ve výrobní fabrice v Litovli, takže nebylo ani odkud vynášet "makulaturu"... Ale ten uživatelský manuál bych snad někde vyhrabal...


Aha, myslel jsem že se musí držet až do nalezení okraje, no jinak jestli by jsi byl ochotný to najít a alespoň nafotit... Samozřejmě až bude čas.


Naposledy upravil DKL dne ne září 07 2008, 20:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: ne září 07 2008, 20:35    Předmět: Citovat

sambiliong napsal(a):
DKL napsal(a):
Pokud během reprodukce stisknu krátce < nebo > tak se přenoska jen zvedne (pauza?) a druhým krátkým stiskem zase pokračuje v přehrávání.

Tohle je v pořádku


I za tuto informaci dík, zpočátku se mi to jevilo (ve spojení se špatnými tlačítky) spíš jako chyba než vlastnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: pá září 12 2008, 16:05    Předmět: Citovat

Po krátkém stisku šipky "Vlevo" se raménko zvedne a plavným pohybem najede na okraj desky. Tam se usadí na desku v drtivé většině případů naprosto přesně, ale někdy (spíše vyjímečně třeba jen po obrácení desky) se netrefí. Již při testu tohoto modelu před dávnými lety v AR se to stávalo. Zřejmě je to dáno tvarem okraje desky. Dále je nutno přesně nastavit dorazovým šroubkem v zadní části raménka výšku přenosky nad nad deskou při najíždění. Hodnotu momentálně nesdělím, jelikož jsem zatím nenalezl manuál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: pá září 12 2008, 18:47    Předmět: Citovat

Otázka je co znamená "plavný pohyb". V mém případě přenoska doslova vystřelí, avšak (pokud tlačítko < nedržím) tak se hned vrátí na stojánek. Pokud však tlačítko držím déle tak raménko zpomalí a můžu pohodlně ručně najít libovolné místo na desce.
Při koncovém vypnutí se raménko zpět vydá stejně energicky až doslova narazí na stojánek. Je to vpořádku?
A ta optika se mi jeví jakoby málo citlivá. Pokud před raménko nastražím bílý papír (v dosahu onoho rychlého kmitu a ve výšce desky) tak raménko normálně stihne zabrzdit, klesne a započne "přehrávání". Avšak okraj desky nenajde - pokles napětí na snímacím fototranzistoru je tak malý že jej elektronika nezpracuje. Opakuji že jsem fotodiodu a fototranzistor nastavil fyzicky na maximální citlivost (největší pokles napětí na fototranzistoru) a jejich čočky dokonale vyčistil. Stejně i základní výšku přenosky nad deskou mám nastavenu na nejlepší výsledky. Vypadá to jakoby infradioda měla malý výkon (ale prokazatelně svítí).
Jsou to už poslední mouchy na tomto stroji, původně nefungovalo skoro nic a velice rád bych jej měl plně funkční. Ten návod by se mi taky moc hodil. Servisní manuál je podle všeho nesehnatelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: so září 13 2008, 11:30    Předmět: Citovat

Takže oba poslední problémy jsou vyřešeny. Obě závady způsoboval přerušený odpor R45 - 1k8. Po výměně začalo fungovat i vyhledávání okraje desky. Vše teď probíhá jak výše popisujete. Takže děkuji za rady, ona se bez znalosti správné funkce dost dobře závada hledat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: ne září 14 2008, 8:59    Předmět: Citovat

Nemůžu se přihlásit, ale jestli ještě chceš ten uživatelský manuál, mám ho i se schématem oskenovaný, tak dej vědět - pošlu Ti ho mailem.
Ekkar
Návrat nahoru
geza2001
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 9:43    Předmět: Citovat

Dobrý den,
můžu Vás také poprosit o zaslání manuálu na Teslu MC600Q?
Děkuji

geza2001@centrum.cz
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 17:58    Předmět: Citovat

Máš to tam.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund