Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

APC Smart-UPS v/s 650 prebija bateriu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 26 2008, 22:44    Předmět: APC Smart-UPS v/s 650 prebija bateriu Citovat

Tak som dal dokopy Smart-UPS v/s z roku 1996 - vymenil som zle elyty a kupil novu bateriu (polamany predny panel od padu zlepim az ked bude vsetko fungovat). Vsetky baterie v tejto UPS (doteraz asi 3) odisli tak, ze sa nafukli - podozrieval som nabijanie.

Teraz to meram a podozrenie sa potvrdzuje. Napatie vyslo pomerne rychlo na 13,8V a stale pomaly stupa - momentalne je 13,87V. Na baterii je pritom napisane, ze pre standby pouzitie sa ma nabijat na 13,5-13,8V. Nevidel som tam ziadne nastavovacie prvky - da sa to vobec nejako nastavit?

(druha UPS, co som rozoberal - MGE Ellipse 500 - nabijala presne na 13,6V)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 5:31    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Tak som dal dokopy Smart-UPS v/s z roku 1996 - vymenil som zle elyty a kupil novu bateriu (polamany predny panel od padu zlepim az ked bude vsetko fungovat). Vsetky baterie v tejto UPS (doteraz asi 3) odisli tak, ze sa nafukli - podozrieval som nabijanie.

Teraz to meram a podozrenie sa potvrdzuje. Napatie vyslo pomerne rychlo na 13,8V a stale pomaly stupa - momentalne je 13,87V. Na baterii je pritom napisane, ze pre standby pouzitie sa ma nabijat na 13,5-13,8V. Nevidel som tam ziadne nastavovacie prvky - da sa to vobec nejako nastavit?

(druha UPS, co som rozoberal - MGE Ellipse 500 - nabijala presne na 13,6V)


urcite sa to da nastavit. Toto je "normalne" pri tejto UPS, ze ma zvysene nabijacie napatie. Urcite viem, ze sa na doske meni nejaky odpor prave pre znizenie Unab. Ak sa mi to podari zistit. dam ti vediet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarous



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 216
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 6:30    Předmět: Citovat

Nerieš to,je to OK.Problémy boli s klasickými Smart-ami,toto je v/s,ja jej hovorím "skoro Back" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 7:08    Předmět: Citovat

Co je tam za baterie? nějaké AGM olovo?
Ještě jsem neviděl, aby byla poškozená baterie nafouklá, není důvod. Kdyby při přebíjení vznikaly plyny, můžou ven gumovou zátkou na plnicím otvoru (i když je přes ně přilepený štítek, není to hermeticky). A rozpadlé desky zkřehnou a rozlámou se a když už by nabyly na objemu, stlačí se do té skleněné vaty mezi deskami. Už jsem viděl hodně zničených aku z UPS a nouzových světel, ale deformovanou skříňku nikdy. On je i ten plast dost houževnatý. Vyboulené akumulátory jsem viděl jen staré louhové články v plechovém obalu a nebo brutálně přebité hermetické články.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 7:56    Předmět: Citovat

Myslim, ze UPS je z roku 1995, potom v roku 1996 menili v servise celu dosku, lebo to bola nejaka zla seria a obcas sa to cele vypinalo (UPS, co namiesto ochrany pred vypadkami vyraba vypadky vlastne - genialne Laughing )

Original bateria bola tusim Panasonic, po par rokoch skoncila tak nafuknuta, ze bol problem ju odtial vybrat. Dalsia (tusim CSB) rovnako. Posledna bola LONG z GME, tam sa nafukol jeden clanok, ktory nasledne aj praskol (ale nevytieklo odtial nic).

Teraz som kupil v GME zase - je to Shimastu (nejaka Cina) 12V/12Ah VRLA a nechcem, aby sa to zase opakovalo. Neviem, kde by to skoncilo po nabijani celu noc - ci na 13,9V alebo aj viac. Skoda, ze nemam uz ziadnu zlu bateriu - ked maju velky vnutorny odpor, tak sa tam dobre mera nabijacie napatie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 8:08    Předmět: Citovat

to vypadá, že ta sračkoidní UPS nabíjí velkým proudem a články se brutálně ohřejou a ty těsnicí špuntíky zřejmě nějaký *okot zalepil nafest, jinak si to neumím vysvětlit. Pak je možné že deformace zůstane i po vychladnutí.
Nabíjel jsem CSB (staré, kde už o nic nešlo) proudem 1/2 C a nevyboulily se, ale přes zalepené víčko bylo slyšet že ventilky odfukují. Na a samozřejmě šuměly jak Niagara.
Mně tyhle "gelovky" připomínají produkci DVD mechanik s životností půl roku: vyrábět srašný spotřební šunt, ale obrovských kvantech jako krátkodobou spotřebku, aby si to lidi kupovali jako rohlíky a pak to končí na skládkách.
SHIMASTU je zajímavý název.
Oni si už dělají (_._) dost nezakrytě Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 8:17    Předmět: Citovat

Jarous napsal(a):
Nerieš to,je to OK.Problémy boli s klasickými Smart-ami,toto je v/s,ja jej hovorím "skoro Back" Very Happy


To si myslis ty. Tvoja odpoved nie je ziadne riesenie, ziadny navrh. Ja s UPS robim kazdy den a ako som uz napisal, raz som mal tu istu zavadu a poriesil som to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 8:30    Předmět: Citovat

Nasiel som nejake schemy (asi nebudu sediet) a servisne manualy (po rusky...), takze zoberiem multimeter do ruky a uvidim. Alebo mi cabernet poradi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 8:31    Předmět: Citovat

cabernet napsal(a):
Jarous napsal(a):
Nerieš to,je to OK.Problémy boli s klasickými Smart-ami,toto je v/s,ja jej hovorím "skoro Back" Very Happy


To si myslis ty. Tvoja odpoved nie je ziadne riesenie, ziadny navrh. Ja s UPS robim kazdy den a ako som uz napisal, raz som mal tu istu zavadu a poriesil som to.
Je třeba trohu poupravit odpor akter nevykecam protoze ho sam vzdycky hledam Laughing

Jarous: smart VS se oproti back liší lepší korekcí napětí. Jinak na nastavení je blbější než BACK Pro

Crifodo: U UPS jsou nafouklé Aku docela standartní. Nechladí se tam a UPS je V2tšinu času jen nabíjí. Až se dostanu do práce hodí fotku.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 8:34    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Co je tam za baterie? nějaké AGM olovo?
Ještě jsem neviděl, aby byla poškozená baterie nafouklá, není důvod. Kdyby při přebíjení vznikaly plyny, můžou ven gumovou zátkou na plnicím otvoru (i když je přes ně přilepený štítek, není to hermeticky). A rozpadlé desky zkřehnou a rozlámou se a když už by nabyly na objemu, stlačí se do té skleněné vaty mezi deskami. Už jsem viděl hodně zničených aku z UPS a nouzových světel, ale deformovanou skříňku nikdy. On je i ten plast dost houževnatý. Vyboulené akumulátory jsem viděl jen staré louhové články v plechovém obalu a nebo brutálně přebité hermetické články.


Bateriu dokaze nafuknut to ze je prebijana. Ako som uz pisal, kazdy den prichadzam do styku s UPS. V UPS sa robia aj 2-stavove nabijacky, kedy 1. stupen je rychlonabijanie cca 15V, druha 13.7V je udrziavanie. Tie male APC to asi nemaju tak. Ked sa stane, ze nabijacka nabija stale len na 15V(t.j.prebija), tak po case mozes s tou bateriou hrat bowling. Mnohokrat to mam overene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 8:41    Předmět: Citovat

rezis je z nas od toho odporu asi najdalej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 9:21    Předmět: Citovat

cabernet napsal(a):
rezis je z nas od toho odporu asi najdalej...
Jsem nejak nepochopil Shocked
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3488

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 9:27    Předmět: Citovat

Moje zkušenosti - jsou věci, které nejdou logicky vysvětlit, čím víc toho člověk o elektrice ví, tím více věci nechápe. Viděl jsem spoustu UPS s nafouklými baterkami, skoro až nešly vyndat, jako první jsem u nich kontroloval jak počáteční nabíjecí proud když byly vybité a poté dlouhodobě koncové udržovací napětí (bylo 13,5 až 13,7V) - a i když bylo vše OK, byly nafouklé. Pravda, převážně šlo o neznačkové AKU, ale už jsem viděl nafouklé k prasknutí i PANASONIC. Naučil jsem se ničemu se nedivit a jsem v klidu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarous



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 216
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 9:37    Předmět: Citovat

Very Happy Cabernet, ty vieš človeka naštvať ,neviem síce ako dlho sa venuješ UPS-kám,ja osobne APC-čku od 1994 a myslím si ,že niektorým ľuďom na fóre som už pomohol poriešiť problémy s týmito UPS-kami:-D Nabíjacie napätie na UPS je v rozmedzí 13,6 až 13,8 V na batériu,preto by som to asi neriešil. UPS Smart od APC nabíja konštantným napätím s obmedzením nab.prúdu v závislosti od kapacity batérie. Áno,nabíjanie sa nastavuje zmenou odporu R1xx ,(dosť bolo prezrádzania know how Smile )u Smart UPS v/s som zatiaľ tento problém neriešil,takže neviem poradiť,bohužiaľ.Inak veľa zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: st srpen 27 2008, 9:47    Předmět: Citovat

Smart 650 V/S ??? 650 se delaji Back Pro a ne Smartky.
Dvouurovnove nabijeni nevim nevim . Obycejne BACK mají sprosty napětovy zdroj kde proud omezuji vnitrnim odporem trafa Laughing a pretizeni vyhodnocuji dle ubytku na privodnich vodicich a tedy napeti na samotne UPS.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund