Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GSM alarm
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 9:41    Předmět: Citovat

axetom:

Měl jsem tentýž problém - v autě T mobile, když to zavolalo a na druhé straně jsem to odmítl, v autě to pořád hlásilo "účastník nedostupný" a nikdy to nespadlo, hlásilo to třeba 2 dny. Volal jsem několikrát oprátorovi, ten nevěděl co s tím, později mi začala občas zlobit simka, operátor ji vyměnil a od té doby mám pokoj.
K té jednotlačítkové volbě - kontakty relé není dobré řešení, spínej to přes optron (např. PC817), dělám to tak u všech mobilů. Když by sis nevěděl rady, pořešíme to přes SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 9:52    Předmět: Citovat

axetom napsal(a):
ano:( Leda me naapdlo pridat k tomu nejakej casovac a po sepnuti sireny treba za 90s by aktivoval relatko co by zase seplo tlacitko cervenyho telefonku. Ale jak se znam , cim vic veci tam bude tim je realnejsi sance ze se to pos.... Very Happy


njn...najcistejsie by to bolo AT-prikazmi a ked by si tam este mal dorabat nejaky casovac,tak potom je uz naozaj jednoduchsie riadit to PICkom Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
axetom



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 10:05    Předmět: Citovat

aha:) tak v tomhle pripade to je u me jako kdybys mluvil nejakou cizi reci:) Az takhle schopnej teda bohuzel nebudu tak to vypada ze holt budu mit smulu:D /// tak sem prave dostal do rukou telefon s prehranym FW a svete dic se, telefon se po 10s obsazeni sam polozi:) Tudiz mate tu nekdo jen navod na nejaky jednoduchy casovac dejme tomu 10s po privedeni napeti aby sepnul?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 10:18    Předmět: Citovat

Very Happy ...co uz.....casovac si vies vygooglit aky len chces...zadaj do google ,,casovac s 555,, a najde ti ich milion,mozes si vybrat aky sa ti paci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 10:27    Předmět: Citovat

Něco vymyslíme.
Jestli to dobře chápu, tak nějaké čidlo (dveřní kontakt, pohybové čidlo atd) aktivuje jednak sirénu a zároveň se vyrobí cca 2s dlouhý impulz pro jednotlačítkovou volbu mobilu a za dalších 90s se vyrobí další 2s impulz pro červené tlačítko, které ukončí hovor, tak to chceš?
Napiš, jaké napětí máš k dispozici (pouvažuj nad tím, že ta dvě tlačítka mobilu nebudeš spínat přes kontakty relé, ale těmi optrony).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
axetom



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 10:33    Předmět: Citovat

breto diky za ochotu:) MOmentalne je vse skoro jiz ok, protoze telefon po prehrani fw zacal hovory pokladat. Dudiz zavolam si s nim na muj , muj polozim a telefon z ktereho se volalo se do 10s polozi take. Jako zdroj signalu chci pouzit sirenu autoalarmu. Potrebuju nejak odfiltrovat aby to nevolalo porad. kdyz sirena 1x pipne cca 0,5s je zamceno, kdyz pipne 3x odemkne se auto, 4x pipne znamena ze nekdo vyvolal varovny poplach a kdyz houkne 5x je to varovani ze pri dalsim otresu auto houka naplno. Tudiz potrebuju nejak odfiltrovat tech 5 houknuti, aby se to seplo treba po tom co sirena bude houkat dejme tomu 6-10s. pak aby to seplo treba relatko pres ktere se mi sepne tl. rychle volby a vytoci to moje cislo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 10:43    Předmět: Citovat

Není problém, potřebuji jen vědět:
1. jak je připojena siréna - jeden její kontakt je na zem a na druhý se připíná +12V nebo je to obráceně?
2. na výstup toho našeho časovače, který vyrobí cca 2s impulz pro jednotlačítkovou volbu, chceš to relé nebo ten optron?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
axetom



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 10:49    Předmět: Citovat

co ej lepsi? rele ci optron? ani vlastne nevim co to optron je:) Jeden kontakt sireny je uzemnen a druhy se spina 12V. ma to i vystup na pager ten alarm ale jak ten funguje o tom v navodu neni ani zminka proto bych radeji pres tu sirenu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 11:31    Předmět: Citovat

Pokud zvládneš toto udělat, ostatní podrobnosti přes SZ, ať to tady nenatahujeme .

Naposledy upravil breta1 dne čt leden 07 2010, 15:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
axetom



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 12:15    Předmět: Citovat

jo zvladnu to jeslti muzes posli mi do mejlu prosim seznam soucastek co budu potreboval zachvilku mizim do plzne tak si to u p.Kuse nakoupim jeslti bude mit otevreno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 12:46    Předmět: Citovat

máš to v mejlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
axetom



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út leden 05 2010, 11:53    Předmět: Citovat

mohl bych poprosit o zkouknuti zda jsem to prekreslil dobre? abych mohl udelat tisteny spoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: út leden 05 2010, 13:20    Předmět: Citovat

Myslím, že je to OK.
Teď se dívám, že je tam chyba, katoda zenerky nesmí být na GND a dioda D2 je obracene.
A možná bych dal paralelně k ZD kondík 100n (blokuje napájení IO mezi PIN7 a PIN 14.


Naposledy upravil breta1 dne čt leden 07 2010, 15:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
axetom



Založen: Feb 22, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st leden 06 2010, 16:51    Předmět: Citovat

tak mi to kamarad poslal rovnou hotove ze jsem jen prekreslisl a vyleptal. Ted sem to osadil, ale zatim nemam ten optron. Ten budu mit v patek, chtel sem to zkusit zastim s relatkem na 12V co tu ted mam , ale to se ani po minute nehne:( je mozny ze je neco spatne nebo to neutahne to relatko? soucastky mam osazene presne podle rozpisu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st leden 06 2010, 17:47    Předmět: Citovat

axetom napsal(a):
tak mi to kamarad poslal rovnou hotove ze jsem jen prekreslisl a vyleptal. Ted sem to osadil, ale zatim nemam ten optron. Ten budu mit v patek, chtel sem to zkusit zastim s relatkem na 12V co tu ted mam , ale to se ani po minute nehne:( je mozny ze je neco spatne nebo to neutahne to relatko? soucastky mam osazene presne podle rozpisu

Postupuj systematicky.
1. Odstranil jsi ten zkrat na zenerce, jak jsem psal, je na PIN 14 cca 5V?
2. Sepne rele, kdyz zkratujes K s E tranzitoruQ1?

Jak si predstavujes zapojit ten optron- nakresli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund