Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GSM alarm
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 7:39    Předmět: Citovat

PCman napsal(a):
Kdysi jsem to taky dělal s alkatelem ontoch easy měl jsem tam simku oskar slyším vás.Alkáč šel nabýjet přímo 12V takže pohoda a ještě si pamatoval poslední hovor.To znamená vytočil jsem z alkatelu mé číslo a ukončil hovor tak zůstalo mé číslo jako poslední.Na tlačítko volání(zelené)jsem napájel dva dráty a ty dal na spínač na dveře takže když někdo otevřel dveřetak mi hned zvonil tel co jsem měl v kapse.

A co když zavola někdo jiný, pak by to volalo zpátky jemu.
Lepší je využít funkce jednotlačítkové volby, tam nastavit číslo kam volat, spínací impulz prodloužit (asi na 2s) a spínat optronem.
Více než 5 roků mi to jede bez chybičky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 8:40    Předmět: Citovat

a co takto pouzit AT-prikazy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 8:56    Předmět: Citovat

BaluSK napsal(a):
a co takto pouzit AT-prikazy Laughing

Idální možnost.
Ale ne každý umí udělat AT příkazy a navíc ne ke každému starému telefonu to půjde. Kdežto ten "tlačítkový" způsob funguje na kdejakém starém krámu, který by už každý dávno vyhodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 13:15    Předmět: Citovat

Suhlasim s Tebou,len je tu na mieste otazka ze ci je vhodne zverit strazenie objektu telefonu ktory je uz vo vysluzbe a ktory niekto vyhodil...na druhej strane su vsak typy telefonov,ktore overil cas a su spolahlive aj napriek svojmu veku.Za roky servisovania telefonov uz mam tiez taketo modely vyselektovane a overene.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 13:20    Předmět: Citovat

Na to číslo co bylo v tom alcatelu nikdo nevolal nikomu jsem to číslo nedával roč taky a i kdyby stačilo jednou za měsíc jak jsem seděl v autě ten telefon jen prozvonit aby byla jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 13:39    Předmět: Citovat

PCman napsal(a):
Na to číslo co bylo v tom alcatelu nikdo nevolal nikomu jsem to číslo nedával roč taky a i kdyby stačilo jednou za měsíc jak jsem seděl v autě ten telefon jen prozvonit aby byla jistota.

Když už bych to chtěl na hlídání auta, nespoléhal bych se , že zavolá někdo jako omyl nebo že operátor nezavolá zase s nějakou úžasnou nabídkou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 14:21    Předmět: Citovat

Zatial kazdy mobil, co som mal v ruke, po stlaceni zeleneho tlacidla otvori zoznam VOLANYCH cisel - takze nehrozi, ze by to volalo niekoho cudzieho. Alcatel to ma inak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: út březen 03 2009, 14:28    Předmět: Citovat

ano ta stará paštika to měla tak že při stiknutí vytočil poslední volané číslo nebo se pletu a bylo to až na druhé zmáčknutí už si to nepamatuji jestli jsem to měl otevřené v tom seznamu a nebo jestli to hned na první zmáčknutí vytočil je to už dávno měl jsem to ve staré Š120
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vinca



Založen: Nov 20, 2007
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: so prosinec 19 2009, 11:24    Předmět: Citovat

hodne se me libi zabezpeceni prez GSM, akorad me trapi jedna vec a to je, jak se bude nabijet mobilni telefon ukryty v aute, ja vim, ze to jde napr. prez zasuvku 12V, ale co kdyz s tim autem nepojedu tyden ci dva tydny? jak na tom bude baterka v aute? nebo jak resite nabijeni toho telefonu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: so prosinec 19 2009, 12:34    Předmět: Citovat

Je nekolik reseni:
1. Pokud je baterka v mobilu KO a do nove nechci investovat nebo ji nejde sehnat, vyndat ji, udelat DC/DC menic na 12V/4V a dat velky elyt tesne u kontaktu baterky v mobilu [pri odpojeni aku se ale mobil vypne].
2. Kdyz je baterka jakz takz, nechat ji tam a mobil trvale napajet pres urcenou autonabijecku k danemu mobilu [cca 2 roky tak pouzivam nejaky stary siemens a nokii5110, aku v aute o tom urcite vubec nevi].
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: so prosinec 19 2009, 13:47    Předmět: Citovat

trvale dobijat baterku v telefone nie je koser riesenie,napokon vacsina telefonov potrebuje po dobiti nabijacku odpojit...ten menic je spravna cesta,odber je uplne zanedbatelny a dopisat do PIC aby sa telefon automaticky zapinal je brnkacka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: so prosinec 19 2009, 14:04    Předmět: Citovat

BaluSK napsal(a):
trvale dobijat baterku v telefone nie je koser riesenie,napokon vacsina telefonov potrebuje po dobiti nabijacku odpojit...ten menic je spravna cesta,odber je uplne zanedbatelny a dopisat do PIC aby sa telefon automaticky zapinal je brnkacka Wink

Mozna by bylo dobre, kdyby se sem napsaly typy mobilu, pro ktere to neni koser, ja jsem zatim na takovy nenarazil, aby se musel po nabiti od nabijecky odpojit, ale hrozne rad bych se o vasich zkusenostech s temi mobily neco blizsiho dozvedel z praktickych zkousek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: so prosinec 19 2009, 14:31    Předmět: Citovat

tento tón si si mohol odpustiť,chcel som len poradiť...tieto záležitosti mám vyriešené softwarovo aj hardwarovo na celkom slušnej úrovni (podotýkam že všetko je vlastný vývoj) čo sa týka mojich praktických skúseností,možeš byť kľudný,sú viac než bohaté.Podeliť by som sa aj mohol,ale to by si sa musel opýtať trochu slušnejšie,ja už mám bližšie k dôchodku ako Ty po puberte Wink
A čo sa týka košér alebo nekošér pernamentného dobíjania akumulátora v mobilnom telefóne nebudem s Tebou rozoberať,pretože pokiaľ nevieš čo je na tom nekošér,tak by tá debata nemala aj tak žiadny význam.
Sorry že som sa ozval Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vinca



Založen: Nov 20, 2007
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: so prosinec 19 2009, 15:22    Předmět: Citovat

chlapi, preca se tu nebudete stengrovat, ja zkratka potrebuji zabezpecit auto, do alarmu se me moc nechce, ale ten telefon by se dal a mozna i to, ze by slo vypatrat, kde to auto zmizelo, nemam na to, abych se platil sluzbu za hlidani auta nekde na pultu centralni ochrany.
Ja mel za to, ze taktez kdyz nabijam mobil a je nabity, tak preci muze byt porad v nabijecce nebo ne? A rozumim tomu tak, ze ten telefon by byl aktivovany pri nastartovani? a pokud bych vypl motor, tak telefon by se vypl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: so prosinec 19 2009, 15:51    Předmět: Citovat

vinca napsal(a):
chlapi, preca se tu nebudete stengrovat, ja zkratka potrebuji zabezpecit auto, do alarmu se me moc nechce, ale ten telefon by se dal a mozna i to, ze by slo vypatrat, kde to auto zmizelo, nemam na to, abych se platil sluzbu za hlidani auta nekde na pultu centralni ochrany.
Ja mel za to, ze taktez kdyz nabijam mobil a je nabity, tak preci muze byt porad v nabijecce nebo ne? A rozumim tomu tak, ze ten telefon by byl aktivovany pri nastartovani? a pokud bych vypl motor, tak telefon by se vypl?

Samozrejme že mobil môže byť stále pripojený k nabíjačke,lenže môže sa kľudne stať (a aj sa stane Very Happy ) že telefón baterku nabije doplna a kým nabíjačku neodpojíš aspoň na okamih a znovu nepripojíš,tak znovu nezačne nabíjať ani keď je baterka už na minime.To že to nervóznemu kolegovi funguje je len tým,že pri štartovaní vozidla nastane pokles napatia v palubnej sieti (logicky aj v nabíjačke) a fyzicky je to ten istý stav,ako keby si na okamih odpojil nabíjačku.V žiadnom prípade to však nie je košér riešenie.Dalšou nevýhodou tohoto riešenia je relatívne veľký odber nabíjačky pri dobíjaní telefónu.A nakoniec ,čo je najdôležitejšie je ,že takto používaný akumulátor telefónu má značne skrátenú životnosť a keď ten akumulátor doslúži,nabíjačka telefón neutiahne (až na veľmi vzácne výnimky)
To s tým naštartovaním telefónu si nepochopil správne.Funkciou autoštart som myslel to,že PIC kontroluje zapnutý stav telefónu (samozrejme AT-príkazmi) a keď zistí že je telefón vypnutý,tak ho automaticky zapne.Je to užitočná funkcia,pretože mobil sa môže vypnúť sám z rozličných dôvodov(napríklad aj pri krátkodobom odpojení akumulátora v aute.Táto funkcia zaručuje že mobil je stále zapnutý (to samozrejme neplatí keď sa mobil pokazí Wink )
Neviem či ten mobil chceš používať v aute aj ako komunikátor (to znamená že mobil pri narušení vozidla zavolá čísla zo SIM karty) alebo chceš len živý mobil ukrytý v aute kvôli lokalizácii.Pokiaľ chceš,schému na impulzný menič 12/4 V Ti môžem hodiť do mailu,je to veľmi jednoduchá záležitosť a odber to má fakt zanedbateľný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund