Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s PCMCIA WiFi
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 13:58    Předmět: Problém s PCMCIA WiFi Citovat

Zdravím, mám menší problém s WiFi PCMCIA kartou Orinoco (Silver 802.11b), problém spočívá v tom, že se mi dost často stává že se připojení ukončí a během půl vteřiny se to zase připojí, není to zas tak extrémní problém, akorát když něco stahuju tak se to přeruší a musím od začátku a taky musím v prohlížeči pořád klikat na obnovení stránky, protože se vždy načítání zastaví.
Původně jsem myslel, že by to mohly být ovladače nebo starý FW, ale s novým FW a třemi jinými ovladači se nic nezměnilo, pak se mi podařilo zjistit, že SNR je u mě v rozmezí 15 až 17dBm (což je docela málo) přičemž karta má citlivost 15dBm, navíc karta před tím než jsem ji začal používat jela nonstop někde v nějakým routeru skoro 7let, no prostě jsem si sehnal jinou málo používanou ale úplně totožnou kartu. S ní se mi zvýšilo SNR na 22dBm a víc podle počasí (což jsem vzhledem ke stáří té předchozí očekával), to je podle mě dost na to aby to fungovalo tak jak má, ale problém s odpojováním pořád zůstává. Navíc při tom odpojení se vždycky na krátkou dobu přeruší zvuk (mám totiž pořád puštěnej winamp), což mě fakt vytáčí. Jinak wokna mám XP SP1.
Fakt už nevím co s tím, díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8985
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 14:18    Předmět: Citovat

A je to tim, ze se odpojuje ta karta? V nekterych mistech kde je hodne WiFi siti se mi stava, ze se navzajem hadaji a pokud mam nastaveny kanal na "auto" tak se porad prepinaji na volny kanal a pri tom to samozrejme pada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 14:31    Předmět: Citovat

Ne, karta se neodpojuje, odpojuje se jen síť na kterou jsem připojen, to s tím hádáním...no nevím, tady chcípnul pes, je tu jen ta "moje" síť a pak ještě jedna jiná, ale ta je na jiný frekvenci. Ještě jedna věc je zajímavá na vysílač mám přímou viditelnost cca 500m ale signál tomu vůbec neodpovídá, což taky nechápu.
Ten poskytovatel od koho to mám má na tom vysílači ještě jinou technologii (jinou frekveci) na tu jsem se zkoušel připojit přes anténu co je ve víku NTB (asi 5dB vs. anténa na střeše 21dB) a šlo to parádně, až na to, že tomu dost vadili žaluzie Sad

To nastavení kanálu něco jinýho než "auto" nepomáhá - vydrželo to připojený asi 10 vteřin Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8985
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 15:04    Předmět: Citovat

To nastaveni kanalu jsem myslel spis na APcku, ne na karte. Zkus si stahnout skvelej program Net Stumbler: http://www.netstumbler.com/ , tim zjistits o pripojeni hodne detailu (kanaly, silu signalu atd...). Kabel od anteny je v poradku? Nema treba velkej utlum kvuli mech. poskozeni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15532
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 15:12    Předmět: Citovat

Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale PCMCIA kartu máš v NB a chytáš wifi na 500 m. Wink Máš jistotu, že umí ta karta vyzářit i ten výkon na tu vzdálenost, aby bylo spojení stabilní a síť tě při komunikaci neodpojovala ??? To není jen o citlivosti karty na tu vzdálenost, ale také o viditelnosti té karty na tu vzdálenost tou sítí. Je to něco jako s mobilními telefony. Když k nim dáš externí anténku, tak se dějí divy. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 15:33    Předmět: Citovat

Presne tak, s integrovanou antenou na 500m??? Zajdi si s NB co nejbliz k AP a vyzkousej, zda se to rozpojuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 16:09    Předmět: Citovat

Takze Orinoco silver patri k tomu (nej)lepsimu co kdy bylo. S temito kartami jsme meli prvni linku do internetu na 42km s jednou retranslaci. Slapalo to skvele, dokud nebylo ruseni.

Jinak SNR 15-17dB by melo stacit, tyhle karty udrzi pri tomto SNR plnou modulacni rychlost 11Mbit/s Pri 22 uz neni problem vubec.

Ovsem pokud jedes jen na integrovanou antenu, muze byt problem v tom, ze jiny jede na venkovni a ma SNR treba 30 a vic. Zvlast, je-li to v zarusenem prostredi, muze to byt proste malo a pak je to citlive na kde co.

Spravce AP by mel udrzovat klientske pripojky tak, aby signal byl u klientu rovnonomerny, aby jeden nemel SNR treba 15 a druhy 40. Tomu se ale casto nedeje (mistni ISP treba flakne 15dB sito klientu co je od AP 100m a stejne sito da klientovi co je od AP 1km) Potom zejmena pri velkem provozu (toku dat) pres AP se klient se slabsim signalem chova nestabilne a podobne jak popisujes.

Pouzij ten netstumbler a zjisti jak silny signal mas a kolik siti pochytas. Obecne by se ale na 500m uz mela pouzit nejaka 8-10dB panelka.

Wifi je dneska ducharina a na 2,4GHz zvlast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 16:28    Předmět: Citovat

Asi jste to špatně pochopili, můj poskytovatel má na vysílači 2.4GHz i 3.5GHz (nebo tak nějak), já jsem ale připojenej na 2.4GHz přes parabolu 21dB (ale jednou jsem to jentak neoficiálně zkoušel na 3.5GHz se síťovkou která je integrovaná v NTB a má vestavěnou anténu cca 5dB). TAKŽE JEDU NA PARABOLU 21dB A NE NA INTEGROVANOU ANTÉNU jak někteří nesprávně pochopili, na ni jsem to jen jednou zkoušel.

Kabely jsou OK, to bylo první co jsem zjišťoval.

p32: výkon karty je dostatečný, předtímhle jsem měl PCI kartu ZCOM XI-626 a jelo to v pohodě (signál byl sice taky slabý, ale nesralo se to).

Jinak rychlost musím mít nastavenou na 1Mb/s jinak to je nepoužitelný


Naposledy upravil AmarokCZ dne po srpen 25 2008, 16:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 16:45    Předmět: Citovat

Stáhnul jsem si teda ten prográmek a nic jsem nezjistil (jedinej přínos je ten graf). Jinak graf je zajímavej, už od pohledu je nějakej podezřelej....


bbacc5.gif
 Komentář:
Graf....

Stáhnout
 Soubor:  bbacc5.gif
 Velikost:  8.79 kB
 Staženo:  50 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 17:02    Předmět: Citovat

Na 21dB parabolu je ten signal katastrofalni, pokud je vzdalenost 500m. At to resi provider, co se s tim trapis ty ? Muze ty byt zarusene, cert vi. Jak dlouhy mas kabel od te anteny a co tam je za typ ?
Orinoco ma vystupni vykon 33mW, Zcom 100mW
Posli foto te 21dB paraboly, to me celkem zajima, co tam mas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 17:16    Předmět: Citovat

Mno, tak ta vzdálenost je možná 800m ale pořád to nic nemění na tom, že je to na ....
Anténa je tam přesně tahle http://www.jiklservice.cz/img/wifi2_v.jpg
Kabel je RG-8, prostě něco jako tenhle - http://www.setronic.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=237799
Kabelu je asi 4-5m a jsou tam cestou 3 spoje (konektory) - jeden u antény a dvakrát u pigtailu.

ZCOM jsem do PC dával s tím, že to má 65mW, tak to alespoň uváděl výrobce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 17:28    Předmět: Citovat

Taky jsem jednou zkoušel připojit anténu přímo, tzn. PCMCIA-Pigtail-Anténa, prostě abych vyloučil vliv kabeláže ale ničeho jsem tím nedosáhl ani když jsem šel s NTB ven a zkusil různý místa na zahradě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33975
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 18:39    Předmět: Citovat

Na zahadne problemy s wifi (typu 2m od AP je problem sa pripojit) sa mi osvedcilo zmenit kanal na AP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 19:02    Předmět: Citovat

To je dobrý, ale poskytovatel se mi na to asi vysere...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po srpen 25 2008, 20:54    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Mno, tak ta vzdálenost je možná 800m ale pořád to nic nemění na tom, že je to na ....
Anténa je tam přesně tahle http://www.jiklservice.cz/img/wifi2_v.jpg
Kabel je RG-8, prostě něco jako tenhle - http://www.setronic.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=237799
Kabelu je asi 4-5m a jsou tam cestou 3 spoje (konektory) - jeden u antény a dvakrát u pigtailu.

ZCOM jsem do PC dával s tím, že to má 65mW, tak to alespoň uváděl výrobce...


Ta antena neni zadnej zazrak, jediny sita ktery za neco staly byly California a Andrew, nicmene na necely 1km by to melo tak jako tak stacit, ale ty hodnoty me moc nesedi, ovsem zalezi co je za antenu na protistrane, jestli nejaky vsesmer a na tom 50 klientu, pak se neni cemu divit

Tan kabel je OK, 5m tohodle kabelu je v pohode, doma jsem ho mel 15m, ale SNR bylo teda skoro 36dB (orinoco proti orinocu, 700m), ale to je fuk, zalezi na ruseni dalsich vlivech

Z-COM ma 100mW, sice cipset umi regulaci, ale vetsina ovladacu ne, ale to je fuk, u radio jde stejne o citlivost a dalsi jine parametry, ten vykon je celkem nepodstatny.

Tenhle problem musi resit predevsim provider, problem muze byt u nej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund