Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prasklý displej u Panasonicu TZ1
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: po srpen 04 2008, 22:09    Předmět: Prasklý displej u Panasonicu TZ1 Citovat

Nemá někdo tušení kde by se dal sehnat tento displej a všeobecně i do jiných značek (pominu-li značkové servisy). Po pádech fotoaparátů následuje většinou prasknutí displejů a ceny za opravy, zvláště u starších modelů, jsou zcela neúnosné. Někteří majitelé takto poškozených přístrojů se stále nehodlají podřídit diktátu doby-zahoď a kup nový model.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út srpen 05 2008, 11:06    Předmět: Citovat

toto není celé označení kamery abych se kouknul udodavatele ale na www.ame.cz vám rádi pomohou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: so srpen 16 2008, 21:05    Předmět: Citovat

Panasonic DMC - TZ1 ??? První z řady tézetek??
_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2008, 4:58    Předmět: Citovat

Na www.ame.cz lze objednat doba dodání 2-3 týdny ale bohužel ta cena je cca 3000-3500,- jak jsem řek přesněji po tel ,nebo e-mail, u dodavatele to mají označené jako LCD display kit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: pá září 12 2008, 17:13    Předmět: Citovat

Nakonec vyřešeno koupí novějšího modelu TZ2 s kompl. přísl. v zastavárně za 2990 Kč, takže při takových cenách náhr. dílů a oprav mohou servisáci klidně vymřít a spotřebitel funguje podle hesla:"Užij-zahoď-servis nevyhledávej". Rovněž "zlaté české ruce" při tomto systému asi zakrní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolemjdouci
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st prosinec 24 2008, 20:46    Předmět: Citovat

Koupim tu tz1 bez lcd ..... pokud ji jeste mas Smile
Návrat nahoru
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: st prosinec 24 2008, 21:40    Předmět: Citovat

Tu TZ1 jsem už prodal, takže když se vše nakonec spočítá, nemá cenu vůbec podporovat nějaké servisácké vydřiduchy a platit jim 3000Kč, když nakonec vše vyšlo napolovic a ještě mám o něco málo novější model.
Byl jsem v obdobné situaci už kdysi, kde mi u Kyocery M410R odhadli v servise v Třebíči cenu opravy optiky na 5000Kč, když ten model v oné době měl cenu asi 4tis. Kč. Koupil jsem raději další vadný kus s vadou elektroniky a po dvou večerech práce byl na stole opět zcela funkční stroj za zlomek původní ceny opravy v servise.
Obdobné je to i opravami mobilů, kde ceny po uvedení do prodeje silně klesají, ale ceny náhr. dílů nikoliv, takže veškeré opravy jsou silně nerentabilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25 2008, 9:00    Předmět: Citovat

Myslis,ze za cenu orig. nahradniho dilu muze servisacky vydriduch??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25 2008, 9:45    Předmět: Citovat

Já jako spotřebitel nezkoumám jaký je na ceně opravy podíl za náhr. díl a jakou část ceny činí náklady na práci. Zajímá mě pouze konečná suma. Po vlastních zkušenostech vím, že třeba demontáž a zpětná montáž u digi fotoaparátu je poměrně náročný úkon, což se odráží i na ceně práce, ale když po mě v minulých dnech chtěli v mobilservise za odblokování operátora u starého Alcatelu 735i 250Kč, což je současná prodejní cena tohoto modelu, tak mě museli skoro omývat. Vzhledem k jednoduchsti a rychlosti tohoto úkonu musím opět tyto pracovníky označit za zloděje (veliké). Jako už v dalších případech předtím, po nějaké době strávené studiem internetových stránek a po zapůjčení kabelu došlo k odblokování "vlastní silou". Kdyby odblokovací úkon byl za přiměřenou cenu (akceptoval bych do 100Kč), tak jsem vynaložený čas mohl strávit rozumněji, ale na druhé straně mě hřeje vědomí, že jsem své těžce vydělané peníze nedal do chřtánu nějakému zloději a rozšířil jsem si tím i své vědomosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25 2008, 12:08    Předmět: Citovat

Ty se seš vypatlanej primitiv, v tom servisu asi mají legální SW za kterej museli zaplatit zatímco tys ho sprostě ukradl a kabel si musel vypůjčit. Vono to není jen 5 minut práce. Na tu se museli připravit. Přeju ti aby se ti pořád dařilo tak jako dosud. A taky ti přeju abys jednou potřeboval něco s čím si sám neporadíš a budeš muset ke "zlodějům". A až si omylem vodpráskneš mobil za 10 litrů tak tě pak "zloději" pošlou do pr.dele, hlavně žes ušetřil 250,-. A to se vyplatí.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kolemjdouci
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 25 2008, 12:45    Předmět: Citovat

škoda, jelikoz mi uz pul roku lezi tz1 na stole bez optiky a nemuzu nejak sehnat vadnou tz1.. nepotrebuju fotak ale kdyby se dal dokupy bylo by to lepsi nez abych to vyhodil..... prece jen lcd a baterka a kompletni prislusenstvi neni za 10kc Very Happy
Návrat nahoru
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25 2008, 17:49    Předmět: Citovat

mi-ro-své urážky si nech od cesty. Já nevydělávám své peníze lehce sdíráním zákazníků z kůže, ale náročnou prací a nemám jich při tom až tolik abych mohl tyto novodobé zloděje financovat. Pokud bych měl mobil za oněch 10kilo (což bych si nikdy nekoupil), tak by snad ta cena 250Kč byla asi přiměřená, ale u Alcatelu za 300Kč je neakceptovatelná. Dnešní systém, kde se jde zcela bezohledně za vlastním ziskem je zvrácený, ale tobě se v něm plave asi dobře, jelikož se nemusíš ohlížet po každé vynaložené korunce a ještě ti vadí, že si někdo pomůže sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martilulin



Založen: Nov 11, 2007
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28 2008, 21:39    Předmět: Citovat

Asi tak.U alcatelu je odblokovani velmi jednoduche,vlastne se jen vygeneruje kod kterym to jde,takze zminka o ukradenem programu je prilis tvrda.Ja to vidim z jineho hlediska,servis kde se vetsinou odblokovavaji mobily byva soukromy.Tam se plativa najem,elektrina,musi se nakoupit prislusenstvi jako jsou kabely,generatory atd.Ty kabely se musi nakoupit po dodani mobilu na trh,aby sedel a jelikoz se jedna o novy produkt,musi se bohuzel objednat original-to je kolem 2500,-Original soft stoji kolem 30tis,takze vetsinou se ceka nezli se objevi nekde neco universalniho-treba se daly sehnat sady s kabely a univerzalnim softem za si 40tis.Chapu,ze 250 za odblokaci je moc,ja bych se spokojil se 100kč maximalne,ale proste se kazdy snazi vydelat jak muze.Take jsem si drive sam delal kabely-treba odblokace 3210 nokie,se dala udelat doma,jenze za vygenerovani kodu telefonu se po internetu platilo,takze mobil se odblokoval,ale byl bez signalu.A dily,jsou bez diskuze predrazene,displaye se vyrabi pro kazdy model specialni,uz bohuzel neni mozne je zamenovat,drive to byla slusna sance.Cenu za display opravar neovlivni a pak vidite na fakture-2800 display 200,-kč prace,jenze treba vymena displaye u kamery,zabere spoustu casu a hlavne opravar vam ruci za to,ze kdyz neco podela,nahradi to-kdyz treba nechate vymenit display a nemaka pak cela kamera.Pokud si odblokaci udelate sam,gratuluji,jste sikovny,ale kdyby jste mel treba jinsi znacku telefonu,kde odblokace probiha treba prehratim firmware a vyply vam u flashovani elektriku,nikdo vam nic neda.Takhle alespon mate jistotu ze o svou vec neprijdete.Jinak souhlasim,ze kupovat mobil za 10k je blbost,kdo to potrebuje budiz,ale ja dostal od znameho 20 firemnich vyrazenych Nokii 5110 a postupne je pouzivam,nemusim se bat kradeze,takovy mobil uz nikoho nastesti nelaka..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sas
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt leden 01 2009, 14:53    Předmět: Citovat

zdravim
nemate nekdo lcd na prodej,pripadne rozbitej panasonic s dobrym lcd.dik
Návrat nahoru
martilulin



Založen: Nov 11, 2007
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: so leden 03 2009, 22:40    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund