Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Grundig chassis K1

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mario_cz



Založen: Aug 03, 2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Kutná Hora

PříspěvekZaslal: po srpen 04 2008, 21:30    Předmět: Grundig chassis K1 Citovat

Ahoj přátelé,
mám na stole TV Grundig má to chassis K1, závada se projevovala pravidelným pumpováním zdroje. Vyměnil jsem elyty v prim i sek. Byl vadný LM431 dále kondy (vyšší napětí) u budícího trandu prim ve zdroji. Když jsem odpojit RKS a napájení procesoru a zatížil zdroj žárovkou tak by zdroj OK. Když jsem připojil procesor, začala LED blikat chybu 2 nebo 22 podle toho kolikrát ten dvojblik bych počítal. Hledal jsem servisní manuál, ale našel jsem jen schéma, tam ale popis chyb podle blik. LED není. Nemáte někdo nápad kde by se to dalo najít případně nemá to někdo ve svém repertoáru ??

Prošel jsem diskuze zde na fóru ale podle toho jsem našel a odzkoušel tak nic nepomohlo. Ještě jsem zkoušel jestli není zaseklá dětská pojistka, ale podle příspěvků by se to mělo odblokovat přes tlačitko PG ale to jsem na DO nenašel.

Díky za případnou ochotu / radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12527

PříspěvekZaslal: út srpen 05 2008, 10:04    Předmět: Citovat

A ten RKS už máš připojený?
Kódy chyb jsem také pro tohle chassis nenašel. V servisním ani uživatelském manuálu o něm není zmínka.
Budeš se asi muset zaměřit na chování RKS při pokusu o start, osciloskop na buzení RKS atd.
Manuál dám na upload.
Wink

p.s. Předpokládám, že napětí +8V, +3,3V,+1,8V jsou o.k.

Manuál jsem dal sem:
GRUNDIG K1 chassis SM.part1.rar
GRUNDIG K1 chassis SM.part2.rar

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mario_cz



Založen: Aug 03, 2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Kutná Hora

PříspěvekZaslal: út srpen 05 2008, 18:04    Předmět: Citovat

Díky za dokumentaci.

RKS mám ještě odpojený, je tam zátež ze žárovky. Napětí je OK (ale vzhledem k tomu že zdroj zapíná / vypíná pravidelně tak to napětí tam vydrží jen několik desetin vteřiny.

Všiml jsem si takové zajímavosti .... když je připojenej RKS (bez žárovky) tak LED bliká jako když by docházelo k zákmitům. Podezírám IO ve zdroji nebo ST_BY signál z procesoru.

Co jsem zjistil jako "matoucí" je že např propojka J625 je na DPS na jiném místě než na předloze v PDF (resp přehozeno s J624) ale to je jen poznatek.

Napadá někoho něco ? Na osciloskop dojde dnes večer, zatím nebylo moc času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 05 2008, 18:59    Předmět: Citovat

mario_cz napsal(a):
Díky za dokumentaci.

RKS mám ještě odpojený, je tam zátež ze žárovky. Napětí je OK (ale vzhledem k tomu že zdroj zapíná / vypíná pravidelně tak to napětí tam vydrží jen několik desetin vteřiny.

Všiml jsem si takové zajímavosti .... když je připojenej RKS (bez žárovky) tak LED bliká jako když by docházelo k zákmitům. Podezírám IO ve zdroji nebo ST_BY signál z procesoru.

Co jsem zjistil jako "matoucí" je že např propojka J625 je na DPS na jiném místě než na předloze v PDF (resp přehozeno s J624) ale to je jen poznatek.

Napadá někoho něco ? Na osciloskop dojde dnes večer, zatím nebylo moc času.
zkontroluj jestli není vadnej ještě pojistkový odpor v napájení 8V processoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12527

PříspěvekZaslal: út srpen 05 2008, 20:02    Předmět: Citovat

Pokud je RKS odpojený, tak procesor nedostává signál zpětného běhu řádku HFLB a vyhodnotí to jako poruchu a vypne do stand-by. HFLB zkontroluj a stejně i VPROT a všechna napájecí napětí na příslušných pinech procesoru. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund