Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA 4131U ORAVA 131
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Primergy



Založen: Jan 25, 2007
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: pá srpen 29 2008, 21:06    Předmět: Citovat

Ježíšku na křížku! Hlavně nepoužívej tavidla ve formě past a kapaliny na DPS! Obsahují agresivní látky. Na DPS jedině kalafunu.
Pokud v oné televizi pájíš k desce VN trafo, tak nejdříve pájecí plošky na plechu VN trafa začisti (jehlovými pilníky) jinak ti na to nebude chytat cín. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinbbb



Založen: Mar 20, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: so srpen 30 2008, 8:28    Předmět: Citovat

Oberleutnant napsal(a):
Mám ještě jednu Oravu 131, ta zatím čeká na renovaci, ale nastal problém: zjistil jsem, že jeden zelený tišťák u VN trafa je odlouplý a cín se prostě na to šasi bez tišťáku nepřilne, takže skápne na zem, poraďte mi, jak to napravit, pomohla by nějaká pájecí pasta?Zkoušel jsem i kyselinu na pájení, ale to vůbec nepomohlo...díky Cry


Já už budu pěkně hnusnej, neodpustím si to.... všichni jste tady psali jakej já jsem špatnej že se mi líbí krystalky, jednolampovky a věci z pravěku radiotechniky a TV techniky a že na to utratím rozpočet celé rodiny atd. atd. když přitom nechápu že si dovolujete někoho takhle soudit, do našich rodinných financích nevidíte, tak pane Urbánku nesuďte, navíc stavím rodinej barák, takže každý měsíc nejvíc peněz spolyká stavba, takže laskavě držte ústa!....... a jestli si jak říkáte záchranu a renovaci TV ze sedmdesátých let představujete tak jak předvádí nadporučík, kterej plošňák rozleptá kyselinou, nebo všechno zasmrká od cínu, tak to je už lepší nezachraňovat a nerenovovat nic....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so srpen 30 2008, 9:46    Předmět: Citovat

No Ty ses nám rozkecal.
Taky mám rád krystalky. Asi mi něco uteklo,tebe za to někdo kritizoval?

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: so srpen 30 2008, 18:26    Předmět: Citovat

martinbbb napsal(a):
Oberleutnant napsal(a):
Mám ještě jednu Oravu 131, ta zatím čeká na renovaci, ale nastal problém: zjistil jsem, že jeden zelený tišťák u VN trafa je odlouplý a cín se prostě na to šasi bez tišťáku nepřilne, takže skápne na zem, poraďte mi, jak to napravit, pomohla by nějaká pájecí pasta?Zkoušel jsem i kyselinu na pájení, ale to vůbec nepomohlo...díky Cry


Já už budu pěkně hnusnej, neodpustím si to.... všichni jste tady psali jakej já jsem špatnej že se mi líbí krystalky, jednolampovky a věci z pravěku radiotechniky a TV techniky a že na to utratím rozpočet celé rodiny atd. atd. když přitom nechápu že si dovolujete někoho takhle soudit, do našich rodinných financích nevidíte, tak pane Urbánku nesuďte, navíc stavím rodinej barák, takže každý měsíc nejvíc peněz spolyká stavba, takže laskavě držte ústa!....... a jestli si jak říkáte záchranu a renovaci TV ze sedmdesátých let představujete tak jak předvádí nadporučík, kterej plošňák rozleptá kyselinou, nebo všechno zasmrká od cínu, tak to je už lepší nezachraňovat a nerenovovat nic....


Nejsem si vědom, že bych někdy někoho kritizoval za to, že se mu líbí krystalky, takže opravdu nechápu na co narážíte. Ať si každej sbírá, co se mu líbí a co má rád. Mě se líbí věci ze 60. až 80. let, tak je sbírám, ale nikomu to nevnucuji.

ad Leoš: takových "expertů" jako je on znám víc, většinou jsou to mladí kluci, kteří o elektronice dohormady nic neví, ale uvidí na skládce pěkný starý televizor, zalíbí se jim, tak ho přitáhnou domů a myslí si že to půjde spravit "šroubovákem a kladivem". Každý holt nějak začínal. Já jsem svůj první televizor taky opravil metodou pokus-omyl. (v té době ještě nebyl internet, já neměl skoro žádnou literaturu, schémata, ba ani pořádný voltmetr...) A stejně si myslím, že když takový televizor po sérii neúspěšných pokusů o renovaci skončí někde na skříni jako dekorace, tak je to pořád lepší než kdyby došlo na jeho "ekologickou likvidaci"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po leden 17 2011, 20:03    Předmět: Citovat

u Oravy 131 mi nefungoval žhavící obvod, měřením jsem zjistil, že bude přerušený odpor R601 o hodnotě 82 ohm/10W, ohmmetr ukazoval nekonečno a po zapnutí bylo před odporem napětí 232V a za ním bylo 0V, tedy vypadal, že je přerušený.Na zkoušku jsem k němu paralelně připojil odpor o stejné hodnotě a po zapnutí začaly elektronky žhavit.Když jsem ten připojený odpor odstranil a nechal tam jen ten původní, po zapnutí elektronky už také žhavily i přes to, že tento odpor se předtím jevil jako přerušený!Nevím, jak je to možné.Také jsem zjistil, že po vypnutí se začne hodnota na tom původním odporu zvyšovat až do nekonečna, přitom po vychladnutí elektronek jsem televizi zkusil znova zapnout jen s tím původním odporem a zase to normálně žhavilo i přes to, že na tom odporu se po vypnutí televize zvýšila hodnota až do nekonečna.Po připojení druhého odporu paralelně k původnímu na nich naměřím hodnotu 83 ohm, což je správně, ale po odstranění toho paralelního na tom původním naměřím nekonečno a přesto s ním elektronky žhaví.Za tím původním odporem jsem naměřil napětí 200V.Je to správně?Jak je možný tento jev s těma odporama?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út leden 18 2011, 19:56    Předmět: Citovat

tak jsem ten odpor R601 ve žhavícím obvodu vyměnil a je po problému, má pořád stejnou hodnotu, což ten původní neměl, jak jsem psal v předchozím příspěvku.Žeby to bylo tím, že ten odpor už mohl být částečně poškozen?Kdybych ho tam nechal a televizi používal, možná by se mohl přerušit úplně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 13:27    Předmět: Citovat

u té Oravy 131 během provozu problikává horní část obrazu a v okamžiku problikávání se v této části také zobrazují šikmé bílé proužky - tuto část jsem na první fotce označil bílým obdélníkem.Obraz v horní části ale neproblikává po celou dobu provozu, ani se v ní trvale nezobrazují ty šikmé proužky, ale jen po určité době - třeba třikrát za minutu, trvá to několik vteřin a pak to zmizí a stále dokola.Mám pocit, že na to problikávání horní části obrazu a zobrazování těch šikmých proužků má vliv kontrast obrazu - u více kontrastních scén se ty proužky většinou nezobrazují, ani tato horní část neproblikává, projevuje se to většinou, pokud jsou v obraze méně kontrastní scény.Čím by to mohlo být?Díky za radu


Orava 131.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Orava 131.jpg
 Velikost:  100.83 kB
 Staženo:  72 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 13:29    Předmět: Citovat

druhé foto


Orava 131 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Orava 131 2.jpg
 Velikost:  258.95 kB
 Staženo:  69 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardx



Založen: Sep 02, 2008
Příspěvky: 195
Bydliště: Kolínsko

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 17:08    Předmět: Citovat

Mě to také dělá u starých tv,je to prý signál teletextu.Když pustím signál třeba z dvd tak by tam ty pruhy být neměly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 17:14    Předmět: Citovat

To na prvom obrázku skôr vyzerá na preložené sp. behy. Ak to má vychylovačky napájané cez kondenzátor, začal by som s ním a pokračoval s kondom pre posilnenie napájania v období sp. behov (napätie na ňom sa pripočíta k napájaniu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 17:36    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
To na prvom obrázku skôr vyzerá na preložené sp. behy. Ak to má vychylovačky napájané cez kondenzátor, začal by som s ním a pokračoval s kondom pre posilnenie napájania v období sp. behov (napätie na ňom sa pripočíta k napájaniu).

Dušane - jsme na EB, v sekci TV - "kondomy" sem nepleť (spletl sis forum) Laughing Laughing Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 19:40    Předmět: Citovat

proč se u těchto starých tv zobrazuje signál teletextu?Je to dáno koncepcí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 19:51    Předmět: Citovat

Víš, který kond myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12449

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 20:52    Předmět: Citovat

Nestabilitu, způsobenou přítomností TXT signálu, má na svědomí špatná funkce oddělovače a ořezávače synchronizační směsi, tedy obvody elektronky PCH200. Nestabilita by měla jít odstranit změnou pracovního bodu heptody nebo triody, popř. obou. Doporučovalo se např. pro zlepšení činnosti připojit katodu triody PCH200 ke GND přes odpor 4k7 a přes odpor 33K ke katodě připojit napětí +200V. Možná by šlo nalézt správný pracovní bod heptody připojením 2. a 4. mřížky na napětí nastaveném trimrem na vhodnou velikost. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 30 2011, 22:49    Předmět: Citovat

Pardón, nevedel som , že to je ešte lampáč. Nepozrel som predchádzajúce stránky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund