Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA 4131U ORAVA 131
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 21:07    Předmět: TESLA 4131U ORAVA 131 Citovat

Dnes jsem u tohoto historického kousku TESLA 4131U ORAVA 131 zprovoznil žhavicí řetězec a řádkový rozklad, nejdřív TV normálně ladila i na UHF, později jsem ji znova zapnul a na UHF už nešlo nic naladit, pouze to zrní viz. foto v příloze, když to přepnu na VHF, tak to ladí.Závadu bych hledal v UHF tuneru...


Orava 131.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Orava 131.jpg
 Velikost:  289.51 kB
 Staženo:  127 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 21:50    Předmět: Citovat

zkontroluj nedřív, jestli správně kontaktuje přepínač VHF/UHF - tenhle typ se moc nepovedl. (neboli zda dostává UHF tuner to co má)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: st červenec 30 2008, 7:48    Předmět: Citovat

Foto připomíná spíš noční ozářenou vodní hladinu. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st červenec 30 2008, 18:40    Předmět: Citovat

Tak už to ladí i na UHF, bylo to skutečně tím přepínačem VHF/UHF, měl špatný kontakt a po rozdělání a vyčištění je vše OK Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: st červenec 30 2008, 18:59    Předmět: Citovat

Mna by zaujimalo,odkial to bereš,tie stare črepy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st červenec 30 2008, 20:28    Předmět: Citovat

Beru to ze sběrného dvora a ze skládky, ale poslední dobou už tam žádné elektronkové TV nejsou, vždyť pomalu mizí i C428...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: čt červenec 31 2008, 7:31    Předmět: Citovat

O nedlho tam budu plazmy a LCD,,,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjoj
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 31 2008, 18:39    Předmět: Citovat

Nie nebudu, tí blbci to budú skladovať na povalách 20-30 rokov s tým že sa im to možno niekedy zíde, prípadne sa nájde niekto kto im to opraví, ikeď v servise im povedali - nerentabilná oprava.
Návrat nahoru
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: ne srpen 10 2008, 18:24    Předmět: Citovat

Nemáte někdo servisní dokumentaci na tuto TV Tesla Orava 131 nebo na jinou TV se stejným šasim?Jde mi hlavně o rozmístění součástek ve snímkovém rozkladu a řádkovém oscilátoru.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinbbb



Založen: Mar 20, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: po srpen 11 2008, 17:59    Předmět: Citovat

Tato TV stejně jako Martino a podobné moderny má historickou hodnotu nulovou... jestli se chceš skutečně věnovat sběratelství, tak se zaměř na první a skutečně hodnotné typy, třeba 4001, 4002, Ametyst, Mánes a pod.
možná bych ti mohl věnovat i něco ze svých nadbytkůSmile) v poslední době se zaměřuju spíš na rádia a krystalky, nechceš za něco vyměnit třeba vrak té první 4001A, jednu mám už zrenovovanou a krásnou.... a tenhle vrak, z kterýho jsem bral ND při renovaci nemám kam dát....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po srpen 11 2008, 18:19    Předmět: Citovat

Nemají, ale budou mít. Tyhle telky už, narozdíl od těch 4001A, Oravanů, Athosů apod., na půdě neskončí a co se neuloží teď, to navždy zanikne. Proto je dobře, že jsou lidi, kteří je sbírají a nepohrdnou ani takovou modernou, jako je řada 416. Dneska už vyřazenou elektroniku nikdo doma schovávat nebude. Nehledě na to, že většina těchhle telek je i designově celkem povedená.
Na druhou stranu je otázka, jestli má sběratelství vypadat tak, jak to tu předvádí Leoš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
poradtemiprosim
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 13 2008, 18:15    Předmět: Citovat

Cry taky mám oravu 131 byla na internetu zadarmo přinesl jsem ji chyběl u ní kabel který jsem přimontoval i jsem vyměnil bouchly na půl přelomený kondenzátor 55 kilo 1000v, ale televize dál nejela, zjistil jsem že elektronka na vysokém napětí dy 86 hrozně žhavila,bylo mně to podezřelé co s tím, zjistil jsem že je vypálená patice /elektronka dy 86/ a to vysoké napětí jde na kostru ,,potřebuji novou patici na elektronku dy86 prý patice nejde přehodit je nutné to odmontovat od tech cívek a přehodit i ze závitem takže potřebuji ,patici se smičkou a s kabelem na obrazovku,, prosím poradte kde to mám sehnat a jak to mam udělat


muj email fifa.kaplan@seznam.cz

děkuji za každou odeslanou větu na muj e-mail která mně půže pomoci

jirka
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: st srpen 13 2008, 19:22    Předmět: Citovat

poradtemiprosim napsal(a):
Cry taky mám oravu 131 byla na internetu zadarmo přinesl jsem ji chyběl u ní kabel který jsem přimontoval i jsem vyměnil bouchly na půl přelomený kondenzátor 55 kilo 1000v, ale televize dál nejela, zjistil jsem že elektronka na vysokém napětí dy 86 hrozně žhavila,bylo mně to podezřelé co s tím, zjistil jsem že je vypálená patice /elektronka dy 86/ a to vysoké napětí jde na kostru ,,potřebuji novou patici na elektronku dy86 prý patice nejde přehodit je nutné to odmontovat od tech cívek a přehodit i ze závitem takže potřebuji ,patici se smičkou a s kabelem na obrazovku,, prosím poradte kde to mám sehnat a jak to mam udělat


muj email fifa.kaplan@seznam.cz

děkuji za každou odeslanou větu na muj e-mail která mně půže pomoci

jirka


Milý Jiříku , kup si cca 1kg plastelíny a můžeš si z ní dělat prdelky až do alelůjááááá . Zdravím Ivan
Návrat nahoru
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 8:53    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Nemají, ale budou mít. Tyhle telky už, narozdíl od těch 4001A, Oravanů, Athosů apod., na půdě neskončí a co se neuloží teď, to navždy zanikne. Proto je dobře, že jsou lidi, kteří je sbírají a nepohrdnou ani takovou modernou, jako je řada 416. Dneska už vyřazenou elektroniku nikdo doma schovávat nebude. Nehledě na to, že většina těchhle telek je i designově celkem povedená.
Na druhou stranu je otázka, jestli má sběratelství vypadat tak, jak to tu předvádí Leoš.


Přesně tak. Dvoulampovky z první republiky taky svého času končily na půdách a v garážích (v tom lepším případě), nebo na skládkách jakožto bezcenné křápy a dnes se za ně platí "zlatem"...
Každý sbírá to co se mu líbí a je to v jeho možnostech (ne každý si může dovolit za svého koníčka obětovat celou výplatu či rodinné úspory).
Já taky sbírám to co ostatní vyhazují, protože mě zkrátka daleko víc oslovuje televize ze 70. let než nějaká krystalka z "pravěku" radiotechniky. A je tu ještě jedna věc. Když má něco vysokou "tržní" hodnotu, tak vím že taková věc na skládce neskončí, takže se o takovou věc nemusím zajímat a zajišťovat místo pro její uskladnění. Naopak právě to co se dnes jeví jako bezcenné je potřeba zachránit před likvidací a uchovat na horší časy, kdy už ty přístroje zkrátka nebudou... A to je jeden z důvodů, proč jsem se stal sběratelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 15:08    Předmět: Citovat

Podle mě je ten dotaz od anonyma poradtemiprosim nějaký divný, už jen kvůli tomu přelomenému kondenzátoru 55 kilo na 1000V a že DY86 hrozně žhaví Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund