Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doba už bastlení nepřeje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 6:23    Předmět: Citovat

Bastlil som uz pred otvorenim trhu, a ked to porovnam s dneskom, tak moznosti vidim daleko vyssie. Jedine, coho bolo viac je cas, ale ten sa skracuje na zaklade vnimania vekom, takze co mi trvalo vtedy hodinu, trva mi teraz den. Dostat sa k modernym suciastkam je mozne cez free development samples, to poskytuju takmer vsetci vyrobcovia (skoda ze len suciastok) a je to uplne zadarmo. Staci sa len registrovat a vyhlasit, ze svoju konstrukciu nenasadim do ofenzivy proti US.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elipsa



Založen: Jul 02, 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 10:31    Předmět: Citovat

mihal- free development samples ?O tom slyším poprvé. Je možno o tom sehnat info? A to dodá výrobce zdarma? To se mi nezdá. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 10:47    Předmět: Citovat

elipsa napsal(a):
mihal- free development samples ?O tom slyším poprvé. Je možno o tom sehnat info? A to dodá výrobce zdarma? To se mi nezdá. Question

Podle me tim mihal myslel normalni samply, ktere firmy zdarma(ne vsechny, nektere chteji zaplatit postovne) zasilaji.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
elipsa



Založen: Jul 02, 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 11:50    Předmět: Citovat

To se ale asi týká pouze výrobků,které nejsou ještě na trhu? Nebo pro firmy kde je možný následně nějaký obchod? Ptám se asi divně ,ale fakt to slyším poprvé. Asi jako bastlíř s jedním kusem pro nikoho zajímavý být nemohu. Opakovat pak to samé je spíš facha pro fabriku. Ale tu poštu bych jim i zaplatil Já nic, já muzikant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 12:16    Předmět: Citovat

elipsa napsal(a):
To se ale asi týká pouze výrobků,které nejsou ještě na trhu?

Tak to se tedy mylis. Samply nabizeji skoro vsechny firmy na vetsinu sveho sortimentu. Napr. firma Microchip vyrabi jednocipy, signalova CPU a podobny kramy...ZDARMA ti poslou treba obvody, za ktery das v GME stovku/petikilo/litr a neplatis ani postovny. Ostatne oni nabizi vicemene samply z celeho jejich sortimentu(zasilaji max. nekolik kusu najednou...pokud se nepletu, po 3 kusech od 4 produktu na jednu objednavku). Dlasi firmy, jako ST, Fairchild, ON-SEMI, Freescale nabizeji take samply...atd atd atd.
elipsa napsal(a):
Nebo pro firmy kde je možný následně nějaký obchod? Ptám se asi divně ,ale fakt to slyším poprvé.

To si toho asi moc nenabastlil a jsi tady kratkou dobu Wink
elipsa napsal(a):
Asi jako bastlíř s jedním kusem pro nikoho zajímavý být nemohu.

Opet se mylis. Tento system maji dobre vymysleny a profituji z toho.
elipsa napsal(a):
Ale tu poštu bych jim i zaplatil Já nic, já muzikant

No nevim jestli se vyplati objednavat samply, ktery stoji dolar a postovny 20 dolacu Very Happy ...obvod ti poslou zdarma, ale postovny musis zacalovat...vyplati se ti to? Wink

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 12:28    Předmět: Citovat

Priklad: Potrebujem AD prevodnik 200MS. Otvorim stranku texas instruments zaregistrujem sa, prihlasim sa a najdem si suciastku. Cena na 1k je napr $10 za kus, tie ja nemam.. ale kliknem na ikonku free samples a uz to ide, vyplnim do coho to chcem, aky bude predpokladany odber (tu je logicke ze nepisem jeden kus pre svoju potrebu) a pod a do tyzdna mam zasielku UPS s integracom. Je to urcene pre firmy ale co ked ja svoj prototyp predam nejakej firme co ich vyroby 100k? (Ja som u firmy, takze mam trosku vyhodu Wink ) Je fakt ze to nieje celkom poctive, ale tymto spolocnostiam je to jedno, obchod generuju pocitace a par tisic suciastok pre nich nieje nic. Poznam hodne ludi co takto riesia suciastkovu zakladnu, dokonca aj lokalny distributori takto ziskavaju pre svojich zakaznikov kusove mnozstva - to samozrejme zdarma. Vyrobne na polovodice takto funguju co viem tak vsetky (niektore to maju cez vlastnu distribucnu siet), pasiva je mozne kupit. Komu sa toto nezda, moze si kupit aj jediny kus, ak sa nejedna o obsolete product, predajcov je na svete hodne, ale postovne bude balik.
Cakam este na podobnu sluzbu u automobiliek Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 12:32    Předmět: Citovat

Stepa, postovne som este nikomu neplatil, akorat som jeden krat presvihol $50 co bola cena zbozi a to potom chceli specialne colne odbavenie, ale aj to platil odosielatel Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 12:39    Předmět: Citovat

mihal napsal(a):
Stepa, postovne som este nikomu neplatil, akorat som jeden krat presvihol $50 co bola cena zbozi a to potom chceli specialne colne odbavenie, ale aj to platil odosielatel Twisted Evil

Z ON-Semi jinak samply nedostanes...plati se posta(ta nejlevnejsi vychazi okolo 20ti dolacu), prestoze maji v CR zastoupeni(celkem pakarna). Ale tohle je spise vyjimka, u vetsiny se postovne neplati.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
elipsa



Založen: Jul 02, 2008
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 13:32    Předmět: Citovat

To je pro mne novinka. Dík za informace . Někdy to zkusím.
Tak se pokouším registrovat u Texas
Tak jsem tam . Ještě jedou dík. Někdy to určitě využiju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 19:22    Předmět: Citovat

elipsa napsal(a):
Já si bastlím své konstrukce. Ty nikde nekoupím. Very Happy Takže když je čas a nálada....


Přesně můj názor. Dnes už nemá cenu stavět např. rádio VKV, ale najdou se konstrukce, které vzhledem se specifickým požadavkům nelze koupit. Pak je čas na bastlení.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
proel64



Založen: Jan 28, 2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 20:11    Předmět: Citovat

No neviem ci to nema vyznam,a hlavne z hladiska kvality mozno aj ano.Ved si staci pocuvnut nejaku kvazi hifi vezu v obchode.Reproboxy z tenkej drevotriesky a plastu,ktore rezonuju jak svina,samozrejme ziadne tlmenie,
sietove trafo je v momente vykurene lebo je presitene aby ho mohli urobit co najmensie,korekcak ziadny-inak toho co vymyslel to DSP-pop,rock,jazz,atd..
toho by som osobne nakopal do riti.Potom meganapis na krabici ze RMS vykon 200wat a PMPO-vypocet tohoto vykonu mi doposial nikto nevedel objasnit-480W!!!! A potom sklamany pohlad na stitok na zadnom dekly-
230v/65watt,a za toto pytaju cca 10tisic-dakujem ale neprosim.
Nedavno som kupil od jedneho manika MC900 za 500sk,k udivu este funkcny,akurat vobec nesvietil display.Tak som ho rozobral vycistil,vyhnal vsetky zivocichy.Hned sa mi nieco nepozdavalo,lebo nikde som nevidel vyduty elyt.Potom so to zapol a neveril som vlastnym usiam.....
Quo vadis,spotrebna elektronika....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33936
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 20:20    Předmět: Citovat

Nikto ta nenuti si kupovat taky smejd. Mozes si kupit starsi zosilnovac a repraky. Osobne by som to repraky nestaval, zosilnovac tak maximalne zo stavebnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 20:43    Předmět: Citovat

No já neřeším jestli to jde koupit (hotové řešení většinou existuje). Stavím to co mám chuť stavět a když mám chuť stavět. A ne proto abych ušetřil, ale pro potěšení z práce a pro ten pocit z fungujícího vlastnoručně zhotoveného výrobku. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: út červenec 29 2008, 23:50    Předmět: Citovat

Keď sme už pri tých Hi-Fi vežiach! Kde sa podeli klasické korekcie t.j. hĺbky a výšky. Question Každý to mal väčšinou na maximum, a teraz? Iba predvoľby:rock, pop, jazz,... a všetko je na p...u Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
proel64



Založen: Jan 28, 2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: st červenec 30 2008, 0:45    Předmět: Citovat

Doba kvality spotrebnej elektroniky je davno prec.Volakedy bolo popularne nadavat na vyrobky Tesla-kolovalo aj vysvetlenie skraky-TEchnicky SLAbe.
Ale mnohi tí netusili, ze pod nie moc pritazlivym dizajnom sa mnohokrat skryvala masina vynikajucich parametrov.Katalogove udaje boli nepresne,lebo pristroje boli zaradovane do kategoriiLen letmo-radia 814A,816A prip tuner 3606A,citlivost dosahoval pod 1uV/-26db odstup/f.zdvih 19khz.Pomerovy detektor v FM casti zarucil s parovanymi Ge diodami-vystup nf mal skreslenie pod 1perc a dalej napr.B113-ka na rychlosti 19 isla az do 25khz.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund