Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zapojenie motoru vrtacky NAREX EV 513 D
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kassquit



Založen: Apr 25, 2008
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: so červenec 19 2008, 23:15    Předmět: zapojenie motoru vrtacky NAREX EV 513 D Citovat

na vrtacke NAREX EV 513 D mi odisla elektronika na riadenie motoru. Chcel by som ju pouzivat aspon bez riadenia otacok, viete mi poradit ako pozapajat vyvody ktore idu z vinutia a z uhlikov? Celkovo to vyzera tak ze z elektroniky idu do motora tri vodice, dva cierne a jeden zeleny, vsetky tri koncia na statore a dva sa odtial vracaju na uhliky.

Inak planujem ju pouzivat hlavne v stojane, ak by ste poradili ako riadit tie otacky, bolo by aj taketo riesenie zaujimave, keby elektronika bola mimo, nemusi sa zmestit do rukovate vrtacky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5131
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so červenec 19 2008, 23:29    Předmět: Citovat

Je to do série - jedna cívka statoru,pak uhlík,rotor,uhlík a druhá cívka statoru. Zelený je ochranný vodič připojený na plechy. Když na ty dva černé přivedeš 230V,pojedeš na max. otáčky.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 8:44    Předmět: Citovat

to je takový problém tu elektroniku opravit? může tam být vadný diak, triak nebo potenciometr, položky za desetikoruny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kassquit



Založen: Apr 25, 2008
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 9:02    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
to je takový problém tu elektroniku opravit? může tam být vadný diak, triak nebo potenciometr, položky za desetikoruny.


to je rucna vrtacka, vsetko sa to musi zmestit do dost maleho priestoru a to co je tam originalne, tak to je jeden blok v spusti ktora je sucasne potenciometrom a to je znutra cierne vyhorete a este dalsi blok v epoxide kde je vidno nejaky kondenzator ale este je tam aj nieco ine co nevidno a to nedokazem tak rozbit aby som identifikoval co tam je... a ten kondenzator je tiez vyhoreny lebo z bloku epoxidu je vytrhnuty speceny kus.

Takze asi by to slo nahradit novou regulaciou ale vsetko by sa to muselo postavit nanovo a nestaci vymenit nejaku jednu suciastku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33919
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 9:47    Předmět: Citovat

A nedaju sa na to kupit originalne nahradne diely?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 9:52    Předmět: Citovat

Pro narex určitě, nebude to levné ale myslím že pro tak kvalitní značku to dává smysl. Dotyčný si musí spočítat, jestli se mu vyplatí regulátor za pětikilo den bastlit nebo koupit. Jinak se tu triakovým regulátorem na bastlírně určitě už nějaké příspěvky zabývaly, možná je to i downloadu.
Ten potenciometr ve spoušti se bude nahrazovat blbě, ostatní by šlo improvizovat i zalít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kassquit



Založen: Apr 25, 2008
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 10:04    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Pro narex určitě, nebude to levné ale myslím že pro tak kvalitní značku to dává smysl.


Raz som to videl v jednom obchode a stalo to viac ako 2000Sk co mi priladalo sialene.

Crifodo napsal(a):
Dotyčný si musí spočítat, jestli se mu vyplatí regulátor za pětikilo den bastlit nebo koupit. Jinak se tu triakovým regulátorem na bastlírně určitě už nějaké příspěvky zabývaly, možná je to i downloadu.
Ten potenciometr ve spoušti se bude nahrazovat blbě, ostatní by šlo improvizovat i zalít.


zatial mi staci ju roztocit co mi uz bolo poradene. Casom sa mozno pustim aj do tej regulacie. Je to naozaj kvalitna vrtacka, ked to porovnam s tym co sa predava v tescu:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 12:15    Předmět: Citovat

Ta regulace má u sebe zároveň kondík na odrušení - to je ta kostka zalitá v epoxidu. Osobně doporučuju zajít do servisu a regulátor si tam koupit origo, výměna je snadná podle původního - sice bude stát něco kolem 400,- Kč, ale bude tam patřit. Na Slovači mají stejnou daň, v ČR je ale takový nákup v servisu levnější, protože je vykázán jako služba ve snížené sazbě (bývalých 5%, dnes 9%), když budeš kupovat náhradní díl v obchodě, zaplatíš 19% daně a jdeš... Pokud je Ti ale líto dát více než 200,- Sk za regulátor, nepatří Ti NAREXka do ruky - Tvoje kategorie je hyperbordelovej Made in PRC šmejd kus za 500,-, kde nový regulátor má pomalu stejnou cenu jako ta vrtačka...
DŮLEŽITÁ PŘIPOMÍNKA: pokud nenainstaluješ v rámci "opravy" původní nebo původnímu odpovídající regulátor, narušíš elektrické krytí pouzdra vrtačky a porušuješ při jejím používání bezpečnostní předpisy o používání ručního elektrického nářadí. Pokud se potom něco stane Tobě a Kmotra Elektrika Ti přitom nakope (_!_), Pámbu s Tebou - a patří Ti to, máš to dělat jak se patří; pokud se s tím ale po Tvé opravě zraní někdo jiný, je to trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti se vším všudy. Už se to tady probíralo ve vlákně o "vrahovi" Přemkovi s kozlíkem Šikulou - kutilství ano, ale VOCAĎ AŽ POCAĎ - nesmí to být na újmu bezpečnosti. Pojišťovny v těchto případech bývají nesmlouvavé a v regresním řízení tvrdě vymáhají po viníkovi částky vyplacené poškozeným...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 13:56    Předmět: Citovat

A jsme zase u toho bastleni a nebastleni a u Premka Podlahu. Souhlasim s Ekkarem, ze cilem bastleni by melo byt udelat si neco podle svych predstav a hlavne lepe a kvalitneji nez je bezny hypermarketovy sortiment "made in PRC".

Pokud bastleni sklouzne do roviny "at to mam zadarmo", misto predepsanych kabelu se taha dvoulinka nalezena ve sklepe a nebo se regulator vrtacky i s odrusenim klemuje natvrdo jen kvuli par usetrenym korunam, neco je spatne.

Osobne zastavam filozofii "zij a nechej zit", doma si delam a opravuju to v cem se vyznam a co dovedu udelat mozna i lepe nez profesional. A to, do ceho nevidim nechavam na odborniky. Bylo by mi blbe nevedet ani jak ta vrtacka funguje a kam patri ktery drat a snazit se o opravu podle rad z fora. To radsi vrtacka jede do znackoveho servisu Narex a ja na jeji opravu vydelam praci, ve ktere jsem zase odbornik ja...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 14:31    Předmět: Citovat

I značková vrtačka je jenom stroj - a její zapojení je poměrně jednoduché, opravdu jsou tam jen 2 dráty na vstupu a 3 na výstupu + odrušovací kond k tomu, zapojení nového exempláře regulátoru zvládne desetiletý kluk, pokud bude mít možnost se podívat na původní zapojení a někdo to po něm překontroluje, věřím tomu, že to bude i bezpečné.

Druhá věc je, že zmastit to bez regu jen kvůli ušetření pár stokorun je PRASÁRNA. NAREXkám se mezi prodejci nářadí říká "mercedes mezi vrtačkami" a udělat mu takovou věc je jako namastit do barevné 82cm/100Hz TV Panasonic obrazovku z ruského 60cm Rubína...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 18:29    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
... NAREXkám se mezi prodejci nářadí říká "mercedes mezi vrtačkami"...


Čo sa týka spoľahlivosti, možno Mercedes, ale príklep je na ho*vno. Na vŕtanie do betónu a tvrdej tehly si radšej požičiam Bosch.
Mám doma NAREX EV513D, EVP13C-2H3, EC080D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33919
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 19:03    Předmět: Citovat

Mercedes je vsetko mozne, len nie spolahlivy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 20 2008, 19:04    Předmět: Citovat

Do betonu je lepší koupit/půjčit vrtací kladivo - kombinovaná vrtačka s příklepem je jen na nějaké sem-tam vrtnutí na jednu hmoždinku na obrázek, kdo chce vrtat díry na 10mm hmoždiny na zavěšení nějaké konstrukce (kuchyňská linka nebo jiný velký kus nábytku), nebude se v tom dloubat jako v nose "évé-513kou" ale vezme na to něco s pneumatickým příklepem - třeba Tebou zmíněného Bosche...
Pro porovnání - mám 550W kombinovaného KRESSe (opajcovaný BOSCH) s otáčkami 3000 za minutu, ale do betonu i se 4mm příklepákem jde jen veeeelmi zvolna a neochotně. Vedle toho mám 5kg no-name vrtací kladivo za 1000,- z OBI s příkonem 750W a než s KRESSem vyvrtám 6cm hlubokou dírku "ráže" 4mm, mám s tím kladivem a s SDS-vrtákem hotové 4 díry 10mm průměr/10cm hloubka...
Ale tohle celé je dost OT - tazatel chtěl nahradit (úplně zbytečně) zničený originální regulátor nějakým bastlem - i když je originální náhradní díl poměrně snadno dostupný. Ještě bych doporučil udělat pečlivou kontrolu motorku, hlavně očistit komutátor a ev. vyškrábnout izolaci mezi lamelami - dřív, než se zapojí nový regec, protože ten starý patrně neodešel jen tak sám od sebe - může to být závitovým zkratem na motoru a nový reg odejde taky ještě dřív, než se kassquit rozkouká.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po červenec 21 2008, 18:01    Předmět: Citovat

Taky si myslím,že je lepší to oravit z origo dílů.I bastlení by mělo být na úrovni. Pokud tam dáš origo regulátor,tak Ti to bude chodit napoprvé.Pokud budeš bastlit nějaký jiný regulátor,tak se s tím nadrbeš a pak stejně koupíš ten origo. No a okleštit tu vrtačku o regulaci je dost brůůůůtus.

Já osobně mám vrtačku od ETy 1000W,ale důležitější je,že má mechanický převod ve dvou stupních. Když to přepnu na pomalochod,tak to má celkem sílu a kroutící moment na kotvě není až ,tak velký.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kassquit



Založen: Apr 25, 2008
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: út červenec 22 2008, 7:14    Předmět: Citovat

dakujem zasvetenym ze mi pomohli k tomu co som chcel, roztocit vrtacku. chodi a sluzi na ucel na ktory chcem.

je to smutne, ze sa to opakuje stale dokola, vsade na internete, na kazdom fore, je jedno ci je o politike, subkulture, alebo elektronike, ale nech uz sa spytate na cokolvek, vzdy sa najde plno ludi ktori si musia pridat nieco zo svojich rozumov a je im jedno, ze debata sa ubera kamsi uplne inde.

pisal som ze vrtacku chcem pouzivat v stojane a staci mi ju roztocit, nepotrebujem ju regulovat, pripadne ak by bola regulacia, kludne moze byt aj mimo tela vrtacky. Mam tu 5 vrtaciek, od malej akumulatorovej Black&Decker az po asi 25kg tazku Hilti ktora sa prebura cez kazdy beton. Kazda je na nieco ine. A okrem toho mi asi 5 rokov stala na polici Narex s vyhoretou elektronikou. Kedze som kdesi vykopal jej stojan a chcel som ju v nom pouzivat, napisal som sem na forum nech mi s tym niekto pomoze. Stalo sa a dakujem este raz ze vrtacka uz vdaka tomu pracuje a robi to co ma. Ze je vnutri miesto spinaca s elektronikou len svorkovnica a I/O sa deje vypinacom na stene ktory vypina a zapina zasuvku do ktorej je vrtacka zapojena moze byt asi kazdemu na tomto fore jedno.

A najhorsie je ked si niekto ani neprecita co je pisane vyssie a mudruje. Pisal som ze mi elektroniku ponukali v obchode za 2000Sk a tu sa docitam ze ak mi je vela dat viac ako 200Sk za elektroniku, Narex mi do ruky nepatri. Budem velmi rad ak mi tu niekto poradi kde tu elektroniku kupim za 400Kč, ale aby tu niekto rozhodoval ci mi Narex do ruky patri alebo nie, no teda dakujem pekne. Myslel som ze toto je Elektro Bastlirna a nie pedagogicko psychologicka poradna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund