Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Premek Podlaha nejvetsim vrahem v dejinach CR ???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslite, ze by meli porady Premka Podlahy a jinych zakazat ??
Urcite ano
17%
 17%  [ 5 ]
Urcite ne
67%
 67%  [ 19 ]
Zalezi na lidech
14%
 14%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 28

Autor Zpráva
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 14:56    Předmět: Citovat

Jakožto kutil tělem i duchem musím taky přispět se svou troškou do mlýna. Já věřím, že výše zmiňovaný "britský domkář" si i k praské žárovce zavolá elektrikáře, ale takového mouly je mi spíš líto, než že bych mu to záviděl.
Bohužel velký bratr evropský a ještě větší bratr zaatlantický se nám snaží vnutit, že kutilství je vlastně zoufalství těch, kteří si kšeftama nebo zlodějnou nedokážou vydělat dostatek peněz, aby si mohli všechno koupit nebo nechat namontovat odbornou firmou. Proto jsem rád, že lidé jako PP dostávají ještě prostor v médiích a propagují kutilství a tvůrčí činnost lidí (ikdyž už ty pořady zdaleka nejsou na takové úrovni jako kdysi).
Kdysi jsem poslouchal rozhovor s jedním naším europoslancem, který barvitě vyprávěl, jaké peripetie způsobí v EP tiskárna, ve které dojde toner. Když totiž zavolal na správu budovy (nebo jak se to tam jmenuje), že chce nový toner do tiskárny, došel chlapík (ovšem bez toneru), že musí tiskárnu nejdřív "omrknout". Po půlhodině špekulování došel k závěru, že bude opravdu asi prázdný toner, a odešel. Za chvíli se vrátil i s pomocníkem - tiskárnu odpojili, zabalili a odnesli "do servisního střediska". Druhý den už konečně byla tiskárna i s novým tonerem na svém místě... Ale proč o tom píši. Ačkoliv rozhodně neslouhlasím se všemy názory daného poslance, tak v jedné věci měl nepochybně pravdu: oni totiž "na západě" neumí improvizovat, vůbec neumí řešit nestadnardní situace, nebo se je snaží řešit standardním způsobem. Pokud se takto konzervativně postupuje nejen v parlamentu, ale i ve firmách, tak se vůbec nedivím úpadku evropské (ale i americké) ekonomiky. A to že se Čína stává světovou technologickou i ekonomickou velmocí je (ať se to komu líbí nebo ne) právě důsledek toho, že tam platí zcela jiná pravidla, než v zakonzervované Evropě či Americe.
Kdybychom nelezli do Evropy s ohnutým hřbetem a nepřejímali každou sebevětší blbost od našich západních sousedů, mohli bychom tím "motorem Evropy" být my, právě díky tomu, že máme tvořivé lidi schopné improvizace.
Kutilství zdar!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 15:16    Předmět: Citovat

Bývalý kolega si kolem roku 2000 jezdíval načerno přivydělat na Floridu - do motelu, kde dělal provozního údržbáře. Majitel mu nakonec vyřídil nějakým polopodfukem "zelenou", protože díky kutilské invenci českého človíčka měsíčně ušetřil stovky USD za služby místních firem - což se stalo také příčinou konce mého známého v USA - někdo z místních, kdo díky němu přicházel o kšeft, ho udal na imigračním...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 17:03    Předmět: Citovat

Ono je kutilství ala improvizace a kutilství ve stylu ušetřit na všem, včetně sebe sama.
Pak je taky ještě třeba rozlišovat kutilství před 89 a kutilství v době, kdy je trh plný spotřebného zboží od čínských šmejdů až po Hi-End.
Nepočítám kutily kteří vyrábí ne pro samotný výrobek ale proto, že je vyrábět baví, podobně jako modeláře, které víc baví lepit a laminovat než lítat s hotovým koupeným.
Za železnou oponou, když bychom za tuner museli dát dva neslavné platy, bylo dobrým řešením si rádio vyrobit. Ano, v 80. letech, po 60 letech průmyslové výroby radiopřijímačů, si člověk ve východním bloku vyráběl FM přijímač protože si za pakatel vyrobil něco s užitnou hodnotou stejnou nebo někdy i vyšší než poskytovala Tesla Bratislava. Sad
Krátce po válce si lidi vyráběli dokonce i pračky - soudruzi v pětiletkách jich neuměli naplánovat dost.
Sekačka která přesekne kabel závisí na proudovém chrániči, bohužel spousta sekaček zabije svého kutila tím, že probije na kovovou kostru, nebo jezdí na prodlužovák 2x0,75 čili bílou dvoulinku... takový kutil je u mě mamlas a ne tvořivý člověk oproti britskému neschopnému línému bohatému domkáři. Český kutil, který z improvizovaného žebříku slítne ze střechy a zmrzačí se, se pak na zbytek života pověsí na krk sociálnímu systému a čerpá invalidní důchod, ale s dobrým pocitem že všchno co vydělal dal za bůček a pivo, nikoliv za drahého řemeslníka. To jsou ty exploze rodinných domků plynařů-amatérů. Zažil jsem člověka, který čerpadlem z ledničky ládoval zemní plyn do tlakových nádob a těmito topil na chatě Twisted Evil říkám, je kutil a kutil.
Ke kutilskému guru který nabízí kutilské potřeby a současně je placen za šaškovské reklamy výrobci nářadí jsem už se vyjádřil... Grcek
Šikovný Čech který pod cenou a asi bez zdravotního pojištění posluhuje v jiné zemi je taky problematický, až se tam zmrzačí, skončí na ulici nebo ještě hůř, místním lidem kazí mzdový průměr a něco podobného se nám jako bumerang vrátí z Východu, až my a naši potomci neseženeme slušně placenou práci, protože ji za polovic zastanou "kutilové" z Bulharska, Ukrajiny,ˇVietnamu nebo mongolíci.
Oni nejsou zvyklí pracovat proto, aby v 70 v dobré kondici utráceli penzi jakožro turisté v hotelích, oni jsou rádi, když přežijou a pošlou něco domů příbuzným.
takže, kutilství pro radost z tvorby rozumím a fandím, kutilství z bídy je pro mě kutilstvím z bídy. A člověku, který chce uškudlit a pak se zmrzačí nebo zanechá siroty, přispívám solidárně asi tak rád jako kuřáku - zdravotní a sociální pojistné platíme stejně, tam se tohle nezohledňuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 17:18    Předmět: Citovat

s tím jen souhlasím. Obdivuju lidi kteří mimo své povolání dokážou vyrobit, či vypěstovat skvost, nádherně natřít okap, cokoliv . Ale prezentovat v televizi jako šikovné , " hovada" co nedodržují základní bezpečnostní pokyny a ochranu. A jejich výrobky jsou inspirací pro podobné experty to je trestuhodné, čekám kdy PP ukáže jak si doma na koleně vyrobit plynový sporák z konzerv po paštice, nebo petardu z běžně dostupných chemikálií na silvestra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 17:31    Předmět: Citovat

urbanek napsal(a):
Kdybychom nelezli do Evropy s ohnutým hřbetem a nepřejímali každou sebevětší blbost od našich západních sousedů, mohli bychom tím "motorem Evropy" být my, právě díky tomu, že máme tvořivé lidi schopné improvizace.
Kutilství zdar!


Tragédiou je, že sa nám "vyspelí" snažia dokázať, že lepší ako "bastliari" sú "Training personel" (cvičené opice na výmenu celkov). Cry

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 20:39    Předmět: Citovat

To je zvláštní, že homemade sekačka bez nápisu MADE IN PRC (tudíž stejně ne-bezpečná) vyvolá tolik vášní, ale že dva úchylní kluci v akci do všeho lejou olivovej olej a dokonce na extra virgin smaží maso - to nechává tento národ naprosto klidným. Já osobně bych je za to kopl do prdele, protože u nás na Moravě se vždycky smažilo na sádle a extra panny jsme zavírali do klášterů, ať si ji tam suší, když nemajÝ (ty ženy Smile ) rozum.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 22:48    Předmět: Citovat

Já bych řekl, že tento příspěvek, od začátku zavání asi všem dobře známým pisálkem "Ross Hedvicek"

Ten píše stylem, vše pohanit a vše odsoudit a vše zadupat do země.

Nevím, proč se tu tohle řeší Question Založit diskusi na jednom, ještě pochybném případu, o kterém nic pořádně nevíme, mi přijde scestné.

I když PP něco ukazuje v TV, neznamená to, že někomu dává konkrétní radu, že nemá motor či jiné elektrické zařízení zapojovat bez ochrany. To tam nikde nebylo a není. Jsou to spíš jen nápady a takový nápad, udělat něco fušérsky, tito lidé jak já jim říkám "Pazgráfové" tuhle kravinu...(udělat jakékoli elektrické zařízení bez uzemnění a ochrany), mohou kdykoli i bez nápadů z TV a je jen jednoduché to chtít svalit na někoho, kdo ukazuje dobré nápady v TV.

Už na PP koukám řadu let a nikdy by mě nenapadlo si zapojit cokoli na zahradě i bez chrániče, či s ním, bez ochrany kovové kostry. Že to někdo udělá, je to normální blb a není možné to svalovat na PP. Ano, kdyby tam říkal, vezměte motor z pračky a dejte ho na kočárek a zapojte jen dvoulinkou....tak to by asi bylo opravdu špatné, ale nic takového tam není.
Každý zde jsme dospělý a snad i trochu soudný, tak nevím, proč by se z blbosti jednoho opravdu Fušéra, měl dělat precedens a dokonce tu začít zpochybňovat Bastlení. Pokud má člověk v sobě trochu citu, pro věc a improvizaci, tak dokáže bastlit třeba mimo normu, ale stále bezpečně, za tím si stojím. Normy jsou dobré, ale také je potřeba je používat s citem a s rozumem a vědět, kdy je přesné znění potřebné a důležité a kdy se dá obejít bez nebezpečí sobě i druhým. Já vždy, když něco dělám, snažím se o to, aby to bylo bezpečné i když to není podle normy. Wink

Před 26 lety, jsem si dělal přívěsný vozík za auto, neměl jsem k tomu žádné plány, snad jen jeden na náboje a osy kol. Ten přívěs odvozil opravdu mega tuny materiálu, svařoval jsem to já a ještě se nestalo, že by něco upadlo či prasklo a to nejsem žádný svářeč. Když něco přivařím, vím, že to vydrží, pokud by to nemělo být v pořádku, nepustil bych to nikdy do provozu. Už kolik let prochází normálně technickou, teď nedávno byla nová a bez problému prošel na další dva roky.

A co se týká amatérských oprav čehokoli, na plynových spotřebičích, není vše jen vina amatéra, který si něco opraví doma sám. Je jedna stará zásada, vždy po smontování spojení potrubí či šroubení, provézt čichovou a po sléze Jarovou kontrolu, zda spoj někde nepouští plyn ven. Tvořící bubliny to jasně ukazují a věřím, že ten, kdo způsobí exploze plynu doma, tuto jednoduchou a pro všechny dostupnou kontrolu nikdy na svém výtvoru neudělal.
Takže práce na plyn spotřebičích není ani problémem amatérů, ale spíš nezodpovědných individuí, kteří na vše kašlou a pak padne vina na všechny a to se mi hrubě nelíbí. Sad Rolling Eyes

Takže, jsou Bastlíři a Fušéři a já se spíš řadím mezi amatéry kutily Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund