Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Premek Podlaha nejvetsim vrahem v dejinach CR ???
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslite, ze by meli porady Premka Podlahy a jinych zakazat ??
Urcite ano
17%
 17%  [ 5 ]
Urcite ne
67%
 67%  [ 19 ]
Zalezi na lidech
14%
 14%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 28

Autor Zpráva
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: čt červenec 17 2008, 21:58    Předmět: Premek Podlaha nejvetsim vrahem v dejinach CR ??? Citovat

Dostal jsem odkaz na docela zajimavy clanek. Jaky je ale Vas nazor ??

http://presler.blog.idnes.cz/c/42773/Premek-Podlaha-Nejvetsi-vrah-v-nasich-dejinach.html

Zatim se schvalne zdrzim komentare, at neovlivnuji dalsi nazory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 17 2008, 22:03    Předmět: Citovat

citace:
S podobně podomácku vyrobenou sekačkou pracoval na zahradě můj kolega z práce, bohužel za lehkého deště. Stalo se neodvratitelné, nějakým způsobem se elektrický proud dostal do kostry a kolegu zasáhl. Byl na místě mrtev. Z chaty vyběhla manželka, chtěla mužovi pomoci, bohužel se sekačky také dotkla a zemřela. Smrt svých rodičů pozoroval z okna chaty malý syn – zbláznil se a dodnes žije v ústavu.


No, když jsem to četl, napadlo mě, že ten autor článku je poněkud duševně chorý... Co mě to jenom připomíná ? Co pes, nezačal jíst mrkev ?

EDIT : Aha - už chápu

citace:
Poslední články autora

* Přemek Podlaha: Největší vrah v našich dějinách
* Má Česká televize své diváky za idioty?
* Česká gay/lesbická elita? Opravdu?
* Jak se krade v regionech České republiky
* Život začíná po sedmdesátce!




_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt červenec 17 2008, 22:18    Předmět: Citovat

Ten bloger je kandidat na ho*ado stoleti a jenom to potvrzuje ze ty blogy jsou o nicem. Ale kazdy ma pravo na nazor...ale tomuhle rikat nazor? Celkem podstatne ovlivnuje verejnost mylnymi informacemi.

1)Kdyby ten zesnuly chatar mel tu sekacku zapojenou poradne, nikdy ho to takhle nezabije, zila by jeho manzelka a dite by se nezblaznilo(ale o tom se nezmini, protoze se mu to nehodi do kramu, nebo tomu nerozumi)

2)Ty napady ktere tam zminoval byly nahodou vyborne(zvedak, cirkule, atd), ale musi to delat ten, kdy neco podobneho delal a ne nejaky pravnicek, ci nejaky BLOGER, ktery umi akorat psat na klavesnici. Odjakziva jsme byli narod kutilu a tenhle manik to nezmeni.

3)Nikdo nenuti ty lidi stavet ty "pomocniky"...asi nechape, ze to treba nekoho bavi, pripadne se to konkretne nevyrabi. A kdyz mam dostupny material a zkusenosti? Driv to ani jinak neslo, tatik si za komousu musel vsechen vercajk postavit a vyrobit, protoze napr. stojanova vrtacka, svarecka, nebo bruska byla nesnesitelne draha.

4)Ze se do toho motaji exoti, kteri na to nemaji snad neni problem Podlahy. Ja taky nebudu vyrabet vybusniny, ikdyz na to sezenu na internetu navod, protoze tomu nerozumim a nejsem sebevrah(mozna blby priklad, ale vsichni vite, co jsem tim myslel)

Podlaha je podle me celkem znalec a ma prehled.

EDIT//ten vyraz blogera taky asi o necem vypovida, obcas by se mel jit podivat ven na slunicko, nebo do dilny(ale to on asi nezvladne, proto o tom takhle pise)

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt červenec 17 2008, 22:31    Předmět: Citovat

Vytah z diskuze, dokonale ukazuje inteligenci toho blogera...bloger je ten Presler:

kacer.blog:
Prosím o prominutí,ale Váš článek je nefalšovaná Karmohoňka. Do Přemka Vodvahy se leckdo trefuje už 40 let, protože je opravdu děsivým fenoménem ve stylu Karla Gotta či Evy a Vaška, ale takhle přiboudle to ještě nikdo nezkoušel. ;-D Kutilství přece pramení z touhy něco vytvořit, nebýt závislý, dokázat si, že něco zvládnu, naprosto to nesouvisí, jestli si můžu či nemůžu koupit nějaký čínský či jiný šmejd. Rodiny Vašeho kolegy je mi upřímně líto, ale o působení elektrického proudu se vážně učí děti na základní škole. Navíc jsem přesvědčen, že byste měl vážit slova, Váš titulek je zralý nejen na stažení z blogu, ale hlavně na trestní oznámení s jasným průběhem ve Váš neprospěch.

AlesPresler:
Jak jste sám konstatoval, PP to dělá už pár desetiletí. Tím soudním výrokem bych si nebyl až tak jist, viz propagace těch děsivých domácích výrobků - drtičů, cirkulárek a zvedáků. Naopak, pokud by někdo zažaloval PP v Americe, neboť na základě Přemkových rad se mu něco stalo, Přemek už by dávno seděl...

Stará kára:
Jenže - my se snažíme přenosu obrazek_cenzura z USA bránit. I když se nedaří (viz harassment). Tak nás už přestaňte nutit k obrazek_cenzura. Stačí naše milá vláda a zbožňovaný parlament.

akk:
Promiňte, P.Podlahu nesleduji, ale tenhle díl jsem v pozdní noční hodině viděla. On přece nedával návody, jenom ukazoval výtvory šikovných kutilů! Když je někdo bude chtít bez znalostí napodobit, koleduje si o Darwinovu cenu. Takže z nás ostatních nedělejte nesvéprávné debílky.

zlatokrtek:
Tak se raději odstěhujte do Ameriky, pokud nejste manuálně schopnej si vyměnit ani žárovku. Bude vám tam o mnoho lépe.

Copak to Podlaha nekomu doporucuje stavet, natoz nekoho nuti?
Rolling Eyes No to mi hlava nebere.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt červenec 17 2008, 23:05    Předmět: Citovat

stepa: 4)Ze se do toho motaji exoti, kteri na to nemaji snad neni problem Podlahy. Ja taky nebudu vyrabet vybusniny, ikdyz na to sezenu na internetu navod, protoze tomu nerozumim a nejsem sebevrah(mozna blby priklad, ale vsichni vite, co jsem tim myslel)

Presne o tom to je. Ale tak isto by nebolo od veci, keby PP pri takýchto príspevkoch nezabudol upozorniť na nebezpečie, keď to vyrába človek, ktorý nie je znalý v tej-ktorej oblasti. Poznáte to aj z ,,CLEVERu" na TV NOVA: ,,Ne, ne ne! Pozor! Doma to nezkoušete!" Laughing Ide o to, že keby TV zažalovali, možno by to rozhodnutie nebolo také jednoduché Wink Už sa nám v ďaka súčastnému, novému ,,RVHP", do ktorého sme vliezli, dostalo do zákonov toľko blbostí, že zostáva rozum stáť! Napr.: Ementál môže byť v predaji, keď má diery od...do..mm Rolling Eyes Banán môže byť zakrivený iba v uhle od.. do.. Rolling Eyes / Tie presné hodnoty si už nepamätám/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 6:10    Předmět: Citovat

no někteří " žurnalisté" pro čtivost udělají cokoliv, ale na stranu druhou. Viděl jsem jeden receptář kde "Přéma" ukazoval důchodce co si udělal pilu z vrtačky. A ta podle mě byla žhavým kandidátem na vraha, vrtatká konstukce z překližky a uchycení kotouče na šroub do sklíčidla bez jakéhokoliv krytu. Bohužel to bylo tak jednoduché, že si to mohl udělat téměř každý a moc se to líbilo Twisted Evil A ještě jednu věc by si měl ve svých pořadech ohlídat, alespoň základní ochranné pomůcky , když vidím jak chlapík s nadšením předvádí řezání motorovou pilou ve výšce pasu bez alespoň ochranných brýlí ta už vidím jak tím dává podvědomý návod všem podobným amatérům. A to se mi fakt nelíbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 6:43    Předmět: Citovat

Ten blogger mě nezajímá ani jeho výroky, ale k PP si rád řeknu svoje: kutilství a invence má svoje klady, např. snahu o nápadité využití odpadových materiálů bych velmi ocenil.
Ale něco jiného je výroba přenosného ručního nářadí, nejen kvůli bezpečnosti, ale i z důvodů pro které by si nějakou sekačku nebo vrtačku nikdy nevyráběl britský domkář: protože si prostě ten výrobek (i kvalitní non-china) normálně koupí ze své slušné mzdy za slušnou práci, není v situaci, kdy má evropské ceny a životní úroveň na jedné pětině evropské. V tomhle kutilství a la PP nahrává českému vohnoutství, já nemusím mít slušnou mzdu, protože já si po práci své živobytí zajistím tím, že si zeleninu vypěstuju a dodávku nepotřebuju, sám si svařím přívěsný vozík za auto, na domádo cirkulárce pořežu dříví na zimu.
Tím se blížíme Rusku, kde nezaplacení akademici kandidáti věd za ústavem pěstujou rajčata aby rodině něco přinesli k jídlu.
Je fakt, že domádo sekačky způsobily moc českých tragédií, viz černé kroniky a statistiky pojišťoven. Nabádat lidi k diletantské manipulaci s elektřinou by mělo být posuzováno stejně jako radit jim ať si dělají plynovou přípojku nebo trhaviny.
V čem u mě PP propadl úplně, je jeho účinkování v reklamě. Ten člověk pro prachy ztratil tvář. Viděl jsem scénku, kde ten postarší pán poskakoval dle představ režiséra jako kůzle a hulákal slogany. Kdo k tomuhle nutí šedovlasého seriozního pána, je pra.se, a který penzista se za prachy k tomuhle sníží, je prostitut. Pak mě už jeho odborné kvality nezajímají. Tolik k PP Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 7:29    Předmět: Citovat

Ono se to řeší kdekoli, kvalitní a věcná diskuse k tématu "kutilství v naší zemi" pěkně od podlahy je tady:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,8942.0.html
Vlastně to také vyvolal odkaz na týž blog.

Pravdou je, že určitým tématům by se měli tvůrci takových pořadů, tedy nejen On s kozlíkem, před zveřejněním nebo ještě lépe během natáčení, aby neztráceli čas, raději několikrát poradit se skutečným odborníkem. A během předvádění, jak se co zapojuje, bych vyžadoval v obraze výrazný titulek upozorňující na neviditelné nebezpečí s tím, že odborník aspoň (doufám) bude vědět, co dělá. Já vím, bude to zase jen obyčejný alibismus, ale někdo si stejně poradit nedá.
Také je ale pravdou, že jsem během druhé půlky z téměř 30 let revizačiny viděl i blíže nespecifikovaný počet dovozových hrůz, na kterých se zcela bezostyšně skvěla značka ESČ, taky CE a deset dalších navzájem se uznávajících značek, ačkoliv bezpečněji by to snad provedl i každý kutil i bez Podlahy. Ony ty značky jsou také Made in China nebo P.R.C., tedy KLDR. A že to žádná evropská zkušebna neviděla? No a co? Jděte do háje s takovými formalitami, však ono se to tu prodá, v obchoďákách to zkoumat nebudou...

A vrátím se k blogu: tahle historka (dva mrtví a jeden psychicky podlomený), jakkoli se někde nejspíš stala, patří k elektrikářské latině. Slyšel jsem ji několikrát a pokaždé to byli známí někoho jiného. Nebo že by ti tři byli společní známí všech, kdo to vypravovali? Jinak totiž by za ta léta byly ústavy plné sirotků s duševní poruchou způsobenou neodborně spáchanou sekačkou, potažmo jejím propagátorem...
Fakt je, že ani u továrního výrobku, natož schvalovaného SZÚ, nejde zabránit třeba přeseknutí síťové šňůry. Pak jde jen o to, jak dalece je zabráněno tomu, aby se fáze dostala na kostru sekačky i tlačícího. Případně, jak je zajištěno, aby se tam ta fáze nezdržovala zbytečně dlouho, čímž míním proudový chránič pro zásuvku, do níž se zapojuje ta sekačka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 7:50    Předmět: Citovat

Já si myslím, že ten blog je přesně obrazem myšlenek naši vládnoucí kliky. Evil or Very Mad Tím nemyslím žádnou konkrétní stranu.
Aby se národ dostal na "Evropskou úroveň", tak mu všechno evropsky zdražíme a potom zakážeme kutit nebo dovážet ojetá auta. S práznou kapsou se vyskakovat mezi elitu nedá. Pokud 2/3 národa nedosáhne na průměrný plat, tak na nás bude EVROPA koukat, jako na "chudý východ" ať kutíme nebo ne.
PP je "frajer", protože spousta "světových" pořadů zanikla a nezanechala po sobě ani stopu a RPN běží už spoustu let.
Taky bych rád kupoval jen značkové nářadí a nová auta, ale např. akušroubovák za 150 Kč nebo za 1800 Kč je rozdíl. (mám zkušenost, že jen v ceně, víc jak 2 roky nevydrží ani jeden)
A někteří novináři......... Jidášský groš se vždycky hodí.

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 9:08    Předmět: Citovat

No PP a jeho pořad mi ani tak moc nevadí, spíše se mi příčí jeho účast v různých TVproduct nabídkách se sloganem "Přemek Podlaha doporučuje". Zajímalo by mne zda by si takový krám opravdu sám koupil když je ochoten stát se jeho tváří. Myslím si že ten člověk při svých příjmech nemá zapotřebí se snížit k něčemu takovému. Ale takových je víc.

BTW: kdo pamatujete když moderoval soutěž "Deset stupňů ke zlaté" a na upocené tatíky ze soutěžících BSP?

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 9:33    Předmět: Citovat

A myslíš, že by PP měl takové příjmy, kdyby svůj ksich necpal do reklam s kdečím ?

Jinak s tím kutěním je to spíš věc poměru odvahy ke znalostem. Před pár týdny jsem viděl v majetku jednoho pana s dvěma tituly cirkuli, jím upravenou - odstraněný kryt (překážel při prořezu do masivních trámů), vypínač odstraněn a nahrazen šňůrovým a hlavně, měla držák, za který se drží levou rukou, na jedné straně od těla úplně ulomený a na druhé přilepený vteřinovým lepidlem, vše zpevněno omotáním lepící páskou Sad Scared Když jsem se ptal proč, tak jsem se dověděl, že to byla levná pila a hned se to zlámalo, tak to musel přilepit. A to si koupí a provozuje člověk s příjmem nad 1M ročně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 11:30    Předmět: Citovat

já na vlastní oči viděl jak děda sekal sekačkou ala PP kola od kočárku deska z dřevotřísky a 2KW motor na 3 fáze bez jakéhokoliv krytu a babka za ním nosila ten tlustý gumák kabel samozřejmě celý mokrý od trávy. Když jsem jim řekl aby ten motor prodali a za ty peníze koupili bezpečnější sekačku ještě mě poslali do pr.. , že už takhle sekají od Kuvajtu napadení . Tak takhle to už je fakt moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 12:01    Předmět: Citovat

No upřímně... známý má na zahradě domorobo s kočárkovými koly, 1kW motor, a cpe to do zásuvky s chráničem (poslední rok). Před pár lety chtěl modernizovat, koupil od Bohdalová-Podlaha šopu, sekal necelou jednu sezónu a je motor v háji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 12:12    Předmět: Citovat

No ono se musí rozlišovat ,co je kutilství a co šlendrián. Určitě jsou kutilové,kteří zvládnout ukutit výrobek kvalitnější než,co se prodává na tržnicích. Jsou také kutilové ,kterým ten zlepšovák sice funguje,ale nesplnňuje bezpečnostní předpisy,ty uznávám jen za předpokladu,že tento vynález nedoporučují ostatní veřejnosti, no a jsou takoví,kterým jejich šmejd ohrožuje život jejich vlastní i lidí kolem a navíc jim to funguje jen za pomocí dalších pomůcek,tu podložit,tady opřít a zástrčku vypodložit sirkou. Takže můj názor je :"Kutilství jen pokud je kutilstvím" A na téma Přemek Podlaha chci říct,že pokud má někdo úspěch tolik let,tak se samozřejmě najdou závistlivci a kritikové,kteří začnou šťourat a mnohdy právem.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 18 2008, 13:18    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
No upřímně... známý má na zahradě domorobo s kočárkovými koly, 1kW motor, a cpe to do zásuvky s chráničem (poslední rok). Před pár lety chtěl modernizovat, koupil od Bohdalová-Podlaha šopu, sekal necelou jednu sezónu a je motor v háji.

I tom to je. Já jsem přesvědčenej že takhle jednoduchou věc si lze udělat i "domorobo" bezpečně a pořádně. Tak dobře, že ve výsledku bude kvalita mnohem lepší než obdobných kupovaných rychlokvašek na dvě sezóny. Ale musíš k tomu mít možnosti. A kabel - ten si usekneš na na OBI šmejdu zrovna tak dobře jako prkýnku s kolečkama. To už je pak o něčem jiném.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund