Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

regulovatelny zdroj nn s tranzistorami
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 02 2008, 10:19    Předmět: Citovat

2 Dolfi : vždyť přátelé z nejvěrnějších byli skoro jedna rodina, není to jedno, který z bratrů to vyráběl, či pastevec ve své jurtě, nebo lovec někde na Sibiři ? Very Happy Ale asi to opravdu vyráběl Rus sám, protože to vyrábějí údajně dodnes.

Jinak - netřeba prověřovat. Jestli jede napěťově, tak svítí jedna žárovka, jestli proudově, tak druhá. Přepínače zatím nezlobí Smile . Podobné řešení má třeba i leckterá stará Delta, akorát že má na sobě jen pár světýlek (online, CV, CC, Protect a Standby). Ovládací panel u 10kW zdroje měl už jenom vypínač a nic víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DolfiG



Založen: May 25, 2008
Příspěvky: 375
Bydliště: Prešporok

PříspěvekZaslal: so srpen 02 2008, 20:29    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Ale asi to opravdu vyráběl Rus sám, protože to vyrábějí údajně dodnes.


Dosť elektroniky robili v európskej časti, tam na severe. Teraz sú to už zase naši priatelia z EU.

Odporové dekády sú fajn vec. Mám impulzný generátor TR-0360/ D007 od našich južných susedov a funguje to v pohode doteraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DolfiG



Založen: May 25, 2008
Příspěvky: 375
Bydliště: Prešporok

PříspěvekZaslal: so srpen 02 2008, 20:52    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
Takze mam odskusat ten zdroj co ste nacrtli? A na ten s tyristorom zatial zabudnut?


Je to na Vás ...

(Skúste to trebárs s tým BU208A "jednokanálovo" ...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: so srpen 02 2008, 21:14    Předmět: Citovat

DolfiG napsal(a):
zdenoeddie napsal(a):
Takze mam odskusat ten zdroj co ste nacrtli? A na ten s tyristorom zatial zabudnut?


Je to na Vás ...

(Skúste to trebárs s tým BU208A "jednokanálovo" ...).

ok sefe Wink vratim sa k tomu o tyzden, kedze zajtra cestujem prec, a v piatok zase, dam vediet co a ako. Zatial dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so srpen 09 2008, 10:52    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12502

PříspěvekZaslal: so srpen 09 2008, 11:20    Předmět: Citovat

V článku jsou některé nepřesnosti a opomenutí. Pozor na to.
Např. tranzistor KF508 je pro toto použití zcela nevhodný, protože je napěťově namáhán téměř stejně, jako BF a KU. Tranzistory si přímo koledují o průraz přechodu e-b, to by chtělo také ošetřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 09 2008, 12:27    Předmět: Citovat

Tenhle zdroj chcípne, prakticky to má kupu chyb. Myslím, že je to převzato od jednoho autora, který byl podobnými blbostmi proslulý, hlavně poddimenzováním součástek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 09 2008, 13:28    Předmět: Citovat

Takže jak jsem napsal, KU608 má Ucer 250V, ale pro Rbe 4R, nikoliv nekonečno, jak spáchal autor zapojení. Navíc SOA tohohle trandu je pro Uce nad 120V definováno jen pro pulzy, je to trand do takových regulací naprosto nevhodný. To spíš bych se podíval po výkonných audio speciálech, ty budou mít velké zesílení. KF508 je výsměch...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 6:35    Předmět: Citovat

Dostal jsem se k tomuto vláknu až nyní a nějak vám všem nerozumím . zkusím vám něco popsat . Elektroniku dělám amatérsky již 35 let . Vyučil jsem se na elektronkách . stavěl jsem zesiky od 3 w s EL 84 nahoru . Za celou dobu jsem nepotřeboval měřič elektronek . za bolševika jsem lidem opravoval lampáče rádia , aby mohli poslouchat Svobodnou Evropu , či Hlas Ameriky . Co jsem potřeboval měřit , to byly svody kondenzátorů ! To je stokrát důležitější , než měřit vlastí ampy . Také jsem potřeboval formovat elyty . a proto jsem si pořídil řízený zdroj napětí do 400 V . poběhal jsem smetiště a vykuchal staré telky s kondíky z řádku . Ty SUčka v Darlingtonu úplně stačí a stačí zapojit poťák M5 na těch 400ss a běžec dát na bázi vytvořeného Darlingtonu . Na výstupu máte 0-400V. Lampy se měří ve statickém režimu , takře , když budete velmi chtít , můžete si nastavit s měřákem i jednotky Voltů . Z jednoho trafa 2*300Vst mám po usměrnění +-400V . Regulaci mám jen v kladné části , ale 2x . Mám dva regulované výstupy 0-400 .No a mám zdířku -400v , takže mám pak zdroj na kontrolu kondů až do 800Vss . No a nyní , když jsou součástky levné , až na lampy , tak jsem si zhotovil měřák JEN na 34 . S velkou slávou jsem se dal do měření , ale ouha . Elka v zesiku si nenechala nastavit klidový proud , ale v měřáku elek se tváří jako nová . takže s velkou slávou jsem tento měřák použil k identifikaci odpadlé katody . Tam už opravdu do anody i G2 neteklo nic . Jinak je pravda , že při jediném zkratu odešlo SU , ale mám ho vzadu na zdviženém chladiči , tak jsem ho vyměnil , jinak používám zdroj k plné spokojenosti 15 let . s přáním zdaru bobobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 8:57    Předmět: Citovat

Jenže my někteří máme poněkud vyšší nároky. Aby zesilovač v pp zapojení dobře chodil, musí být charky elek co nejshodnější.

BTW, pokud se elka v zesáku nedala použít a na zkoušeči se tvářila OK, tak je buď zkoušeč blbej, nebo používá nevhodnou metodu, nebo bych uvažoval o kvalitách zesilovače...


Naposledy upravil Sendyx dne út srpen 12 2008, 9:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 9:06    Předmět: Citovat

Já Vám nic nevnucuji , ale s radostí se podívám na Vámi sejmuté charakteristiky elektronek a jejich vlivu na výstupní signál , což zde určitě demonstrativně ukážete , aby jste potvrdil svá tvrzení . Jsem s pozdravem . bobobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 9:25    Předmět: Citovat

Když to drahý kolego spoluzafinancujete, rád měření zveřejním Very Happy . Otázka je, kdo vše je v této zemi (bez urážky) schopen ta měření vůbec interpretovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 9:54    Předmět: Citovat

Proč potom bastlírnu zatěžovat temito výlevy . Já si myslel , že odpovědi mají někomu rychle , srozumitelně a levně pomoci . Zvláště se k tomu hodí letité zkušenosti , jež bývají k nezaplacení . Jsem s pozdravem bobobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 10:09    Předmět: Citovat

Bohužel, letité zkušenosti tak nějak při nákupu nové techniky, nebo čehokoliv, čím je člověk živ, jsou poněkud málo směnné oběživo. Proto jsem důsledně zavedl rovinu mezi free informace a ostatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 12 2008, 10:54    Předmět: Citovat

Na mne dělá Váš příspěvek dojem , že se něco změnilo na funkci lamp EL 34 a třeba ECC83 . V tom případě musím znovu do školy . Já si naopak myslím , že tato retrovlna je reálně minimálně 50 let zpět , kdy byla v podstatě všechna zapojení elektronek již realizována . Jestli je to jinak , měl by jste to hodit na papír a vydavatelství a patentový úřad Vám utrhnou ruce . Rychle - škoda autorských práv . Jsem s pozdravem bobobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Další
Strana 8 z 17

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund