Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problémy s WC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 944
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 16:48    Předmět: Citovat

Samozrejme vodomer tocil ale kym ti napustilo vanu tak si sa stihol ozrat a vytrizviet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 17:56    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
Plovák neuzavírá přímo tlak vody, ale komoru, jejíž aspoň jedna strana je gumová membrána. Ta membrána pak uzavírá výtok vody do nádrže. Někdy i při malém tlaku vody ventil méně těsní a teče. Jedno smítko na dosedací ploše jehly od plováku znemožní zavření ventilu, takže filtr je dobrá volba a doporučil bych občas vyměnit i tu membránu.


Dovolím si k tomu tvému příspěvku trochu oponovat. Jelikož jsem se s těmito problémy potýkal jak doma na třech WC, tak asi devět let v údržbách. Jedna věc je znečištění bordelem z potrubí, třeba když se zastaví voda při nějaké opravě a pak následně spustí, nebo drobnými kousky vodního kamenu.
Ale nejčastější problém není ani tak membrána, ale spíš jehla, která uzavírá vtok do membránové komory a pokud nedotěsní, nenafoukne se membrána a neutěsní hlavní přívod. To byly jedny ze starších napouštěcích ventilů, tam stačilo tu jehlu a její vodící plastové nýtky vyměnit, nebo aspoň řádně vyčistit a jelo to dál. Další ventil měl pod membránou takový plastový kolíček a ten uprostřed gumový špalík, v něm se časem vymačkal kroužek, což by nevadilo,ale jelikož měl možnost se otáčet, ale nebyl vymačkám uprostřed, tak potom už přes vymačkaný a nestředěný kroužek v gumě protékala voda a membrána nezavřela hlavní přívod.
V tomto případě stačilo špendlíkem vyndat gumový špalík a otočit a dát zpět a zase to fungovalo. Co je ale dobré a to myslím u všech ventilů, namočit je celé, nebo jen jejich vnitřnosti do octa, či kyseliny citronové a vyčistit od vodního kamene(u kovových jehel opatrně, lepší byla výměna). Samozřejmě výměnou vnitřností, jak membrán, tak dalších gumových prvků se nic nezkazí, ale pokud je potřeba jen narychlo udělat opravu, stačí a to u většiny ventilů opravit utěsnění jehly, nebo toho kolíčku s gumou.

Podtékání vypouštěcího ventilu bylo časté u kombíků s takovým tím balonovým ventilem, tam bylo potřeba zvětšit zatížení, nebo rovnou vyměnit a hlavně vyčistit dosedací plochy u všech typů ventilů. Vsazení těsnícího sítka do vstupu vody před ventil je velmi dobré.

Já mám zkušenost, nevím jak je to teď dělané u závěsných WC, že fakt největší problém je s utěsněním té malé dírky v membráně, ona pak nedosáhne tlak na uzavření přívodu. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 18:04    Předmět: Citovat

Dřív se na vesnici používal systém, kdy se do "boileru" ve vodárně při čerpání vody přifouklo i trochu vzduchu, a ten následně tlačil vodu do domu (nebyla tam membrána jak dnes). Já na to mám připojenou ještě tu část domu, co jede na studnu a má to jednu nevýhodu a přitom obrovskou výhodu- ono si to občas cucne víc vzduchu a čas od času (tak jednou za 14 dnů) to prskne. Jenže při tom prsknutí to posbírá všechen binec v trubkách a profoukne i tu nádržku na záchodě. Instalatér, když vyřezával 40 let starý trubky nevěřil svým očím, že ve Moravským krasu, kde je voda tvrdá jak diamant jsou trubky čistý jako slovo boží. Někdy holt chce obětovat trošku toho pohodlí.... Jediný, co to vždycky odneslo, byl "perlátor" - ten je bohužel tady nepoužitelnej, jedině, že by ho pořád někdo čistil. Kupodivu kartuše v RAFkách drží, měl jsem strach, že se vydřou mnohem dřív.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 21:52    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Dřív se na vesnici používal systém, kdy se do "boileru" ve vodárně při čerpání vody přifouklo i trochu vzduchu, a ten následně tlačil vodu do domu (nebyla tam membrána jak dnes). Já na to mám připojenou ještě tu část domu, co jede na studnu a má to jednu nevýhodu a přitom obrovskou výhodu- ono si to občas cucne víc vzduchu a čas od času (tak jednou za 14 dnů) to prskne. Jenže při tom prsknutí to posbírá všechen binec v trubkách a profoukne i tu nádržku na záchodě. Instalatér, když vyřezával 40 let starý trubky nevěřil svým očím, že ve Moravským krasu, kde je voda tvrdá jak diamant jsou trubky čistý jako slovo boží. Někdy holt chce obětovat trošku toho pohodlí.... Jediný, co to vždycky odneslo, byl "perlátor" - ten je bohužel tady nepoužitelnej, jedině, že by ho pořád někdo čistil. Kupodivu kartuše v RAFkách drží, měl jsem strach, že se vydřou mnohem dřív.


Tak s tím vzduchem a prsknutím.....to velmi dobře znám. Když ještě dříve jsem měl právě nádobu voda/vzduch bez membrány a Nautilu, kde se automaticky přisával vzduch s každým novým čerpáním a velmi brzy přestala v zásobníku fungovat automatika na odvzdušnění přebytečného vzduchu, tak někdy to bylo docela humorné, ale ne pro toho, kdo si točil vodu do sklenice. Nečekaně si to střelilo a sklenice letěla do dřezu a zlilo to toho, kdo byl u kohoutku. To by jste nevěřili, jak dovedou být lidé sprostí Laughing

Žena mě za to věčně nadávala, když se chtěla umýt v koupelně pak přišla střelba a mokrá byla až za ušima.....ten zas*anej vodovod, já se z toho zblázním. No mě to také samotného vypeklo, tak jsem ji chápal Wink Laughing Ten vynález na automatiku nějak nefungoval jak měl a ty plováky šly brzy do háje a i nové nic moc nevydržely, tak jsem musel hlídat vzduch a to je na nic Sad
Teď co jsem vyhodil zpětnou klapku s přisáváním(mám tam obyčejnou přímo na Nautile), dal trubky do plastu a přiřadil expanzní nádobu s membránou, nemusím se o nic starat a je klid.

Jo a co se týkalo zanášení všeho tou střelbou, je svatá pravda, stále ucpané sítka a záchodový splachovač, jojo Wink

No a k těm trubkám....já jsem je měnil po sedmnácti letech v koupelně(vše do plastu) 1/2" ucpaná, že netekla voda do splachovače a 3/4" měla 5mm dírku. Na pěti místech prorezlé a hned zase zacelené kamenem a to je voda z pískovce (Praha) Rolling Eyes

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 22:00    Předmět: Citovat

Dá se koupit plovákový ventil, je to vpodstatě kopie toho úplně prastarého plováku, v mosazném tělesu je pouze pákovým mechanismem od plováku tlačen gumový špuntík proti sedlu ventilu. Jednoduché a chodí to i tam, kde ze studny je voda tvrdá a je v ní písek. Inu zpět na stromy!


art_598_3f910_v.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  art_598_3f910_v.gif
 Velikost:  5.6 kB
 Staženo:  151 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1526
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 22:09    Předmět: Citovat

To jim ale trvalo ( výrobcům )než nato přišli, že klasika je klasika.
V jednoduchosti je spolehlivost a je to blbuvzdorné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 22:35    Předmět: Citovat

Artax napsal(a):
Dá se koupit plovákový ventil, je to vpodstatě kopie toho úplně prastarého plováku, v mosazném tělesu je pouze pákovým mechanismem od plováku tlačen gumový špuntík proti sedlu ventilu. Jednoduché a chodí to i tam, kde ze studny je voda tvrdá a je v ní písek. Inu zpět na stromy!


Tak asi jsi to nezkoušel v praxi, tenhle ventil z roku 1978 není tak úplně blbuvzdorný jak někdo píše. Ucpával se stejně jako jiné, jen trochu jinak a jinde. Ta dírka v trysce se ucpávala bordelem a já před ní smotával kousek sítka, aby tam nemohly ty kousky bordelů. Další problém, který měl, byl zarůstání vodním kamenem, kdy se přestával posouvat pístek.
Ale jinak byl spolehlivější, to je fakt. Já měl ještě plovák polystyrenový. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 22:38    Předmět: Citovat

Artax napsal(a):
Dá se koupit plovákový ventil, je to vpodstatě kopie toho úplně prastarého plováku, v mosazném tělesu je pouze pákovým mechanismem od plováku tlačen gumový špuntík proti sedlu ventilu. Jednoduché a chodí to i tam, kde ze studny je voda tvrdá a je v ní písek. Inu zpět na stromy!


Hm, co když máš přívod vody spodem do nádržky splachovadla Question Jak potom použiješ tento krásný ventil Very Happy Question

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DolfiG



Založen: May 25, 2008
Příspěvky: 375
Bydliště: Prešporok

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 10:07    Předmět: Citovat

Zažil som aj tento jednoduchý ventil na WC, (tak rok 1980 ?). No myslím si, že to bolo ešte horšie. Kavitácia vytrhala mosadznú dosedaciu plošku a furt to pomaly tieklo. (Ešte že kubík vody vtedy stál 0,50 Kčs). Laughing

Náprava nastala, keď niekto vyrobil napúšťaciu trysku z teflonu. A zrazu bol svätý pokoj. A výrobca trysky si viacej nezarobil ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 11:12    Předmět: Citovat

Nevím co řešíte Very Happy . Před měsícem jsem dával nový plovákový ventil (komplet), obyčejný Myjava plast za 120Kč, po asi 15 letech provozu začal protékat, zdeformovaná membrána. Zarostlé to bylo dost, ale pořád jelo... sítko před ventilem máme. Nikdy jsem to nečistil.

Ale musím uznat, že ventil původně kdysi instalovaný byl zážitek, při zavírání začal rezonovat a když byl nižší tlak vody, dokázal vydávat řev raněného lva i celý den. Jakýkoliv odběr na stupačce komentoval změnou výšky a hlasitosti řevu, takže se sousedi naučili ho občas zastavovat prudkým puštěním všech kohoutků u sebe Very Happy . Po stupačkách, tehdy kovových, se to fantasticky neslo celým domem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 15:41    Předmět: Citovat

Ja mám membránové ventily docela rád. Tie terajšie zatvárajú vodu naraz, bez rezonančných vokálov. Laughing
Tie staré, celomosadzné s priamym zatváraním pákou plaváku mi liezli na nervy, dve minúty napúšťania, potom 20 minút syčania, ktoré bolo v noci dosť rušivé. A to mám najstarší typ nádrže, má cez 60 rokov a je drevená. Originálny ventil som vyhadzoval pred 20-timi rokmi, lebo ho voda celkom zožrala... Cool
Ak budete chcieť, môžem pridať fotku tohto technického skvostu.

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 17:05    Předmět: Citovat

Já mám na WC tohle napouštění http://www.tesneni.info/images_zbozi/96.jpg (je to asi typ T2442, ta membrána na obrázku je z nějakého jiného typu, v tomhle typu má ještě jednu menší dírku) a musela jsem ho hned na začátku upravit, aby fungovalo, resp. jsem nepochopila, jak mělo bez té úpravy fungovat. Mezi plastovým talířkem s tryskou na jedné straně a čtyřmi čudlíky na druhé straně (v obr. označeno č. 8 ) a plastovým šroubovacím víčkem uzavírajícím komůrku byla i po dotažení na doraz asi 2mm mezera. Takže plovák místo uzavření trysky celou gumovou membránu nadzvedával a voda pak protékala pod ní. Důsledkem bylo periodické, jen slabě tlumené poskakování plováku při ukončování napouštění, doprovázené už zmíněnými rezonančními vokály. Vyřešila jsem to vystřižením kolečka z duše a vložením do víčka. Kolečko vyplnilo onu 2mm mezeru mezi víčkem a čtyřmi čudlíky talířku s tryskou a od té doby to funguje (asi 8 let). Jen se ta gumová membrána postupně nějak rozpouští a pomalu mizí. A v coby koupená nová membrána tam nejde nacpat, má malý průměr Sad
Návrat nahoru
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 17:23    Předmět: Citovat

Oba otvory na tej gumenej membráne - stredný aj na boku som opatrne zvätšil na priemer - ak sa ešte pamätám na 1,4 mm /alebo 1,6?/ a po tom to už funguje dobre.
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 18:03    Předmět: Citovat

Nebožtík děda měl na splachování velmi svérázný názor - nádržku pokládal za velmi neekonomickou (a to prosím v době, kdy platil měsíční paušál 11,- Kčs bez ohledu na spotřebu!!!), takže na splachování používal obyčejný uzavírací 3/4" kohout... Po několika letech ho upgradoval na kulový "rychlostav" otevíraný jen o 90° a strašně si pochvaloval, jak rychle se s tím dá spláchnout. Naštěstí pro něj se nedožil povinné instalace vodoměru - to se splachovací nádrž se stupňovitým splachováním instalovala jaksi automaticky v rámci rekonstrukce na chalupě, on sám by to za svého života nedopustil... Pokud by se vůbec po instalaci vodoměru doplatil...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 18:09    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Nebožtík děda měl na splachování velmi svérázný názor - nádržku pokládal za velmi neekonomickou...

To se divím, že nechodil do kadiboudy nebo raději rovnou někam do prostoru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund