Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nabíječka FILSON z Kauflandu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 18:30    Předmět: Citovat

Je to jednoduché...
1. jseš pojištěný ?
- pokud ano, bude věcí pojišťovny zahojit se na Kauflandu.
2. má prodejce prohlášení o shodě k výrobku ?
- pokud ne, GOTO ČOI, a jseš na pořádném oři
- pokud ano, je třeba zjistit, kdo ho kdy jak a k jakému výrobku vystavil
- je prohlášení důvěryhodné ? pokud ne, ihned informovat ČOI
3. Jestli je prohlášení OK, jak je možné, že přístroj způsobil takovou škodu ? Odpovídá přístroj tomu, na který bylo vydáno prohlášení ?

V každém případě trosky nafotit tak, aby bylo co nejvíc zřetelné zbytky vnitřku, a nechat je v celku. Znalec by měl být schopen i z trosek zjistit některé vady atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 21:22    Předmět: Citovat

Mám obavu, že s běžným malým zákazníkem se prodejce o výrobcích na úrovni Prohlášení o shodě nebude vůbec bavit, aspoň ne do doby než bude zmobilizován právník. Navíc, pochybuju že běžný personál Kauflandu vč. úsekového vedoucího pobočky vůbec je k takovému úkonu kvalifikovaný. Obyčejně působí dojmem, že jsou to lepší závozníci...
Nevím jestli tohle je případ pro znalce, jak bylo výše řečeno, poškozenému stačí, když dostane novou vrtačku a rádio, tu garáž si už za týden ve svém volném čase vymaluje a uklidí sám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 10:09    Předmět: Citovat

Dělal jsem 35 let u hasičů. Požáry jsem šetřil a při zjištění příčiny jsme běžně dávali na požádání písemné stanovisko majiteli pro pojišťovnu, v daném případě třeba pro soud, pokud nejsi pojištěný. Nikdy se nikdo neohradil a vždycky to pojišťovny braly. Spíš byl problém v tom, že poškozený si obvykle navymýšlel, co všechno mu shořelo. Takto se to upřesnilo.Škodu ti musí každopádně uhradit. Rozhodně se s nima neser. Zajdi na Hasičský záchranný sbor za vyšetřovákem, co zpracovával dokumentaci o požáru, nech si vystavit posudek a zajdi s ním na pojišťovnu, pokud jsi pojištěn, nebo za prodejcem v opačném případě. Pokud nemá v hlavě kobylence, promtně ti škodu uhradí. Medializací by mu škoda mohla vzniknout daleko větší. A rychlost radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pan Známý
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 20:54    Předmět: Citovat

Prohlášení o shodě je prodejce povinen předložit k nahlédnutí každému zákazníkovi, pokud to neučiní, ČOI to ráda řeší (jednoduchý případ, pokuta jistá).
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 22:27    Předmět: Citovat

No jo, jenže prodejci většinou mívají pouze Ujištění o Prohlášení o shodě, což jsou 3 řádky textu s razítkem. Většinou se tam dočteš, že patřičný doklad se nachází k nahlédnutí v sídle firmy v Tramtárii...

P.S. Mám radost, že i "staří vlci" pochopili moji hru s anonymy Very Happy O jablko se prát nebudu...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1527
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 22:54    Předmět: Citovat

Poslal jsem odkaz na tuto diskusi :
1. Hasičům Olomouc , p. Šolc
2. ČOI Olomouc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 23:08    Předmět: Citovat

Být to já, tak :

1. Už dávno místní SDH viděl ten bordel se všemi důsledky - ti většinou nejlíp ví, co dál

2. Pokud by nevěděli, tak www.spotrebitele.info

3. Je to únavný, jak si ty instituce přehazují stížnosti jak horkej brambor, ale člověk se nakonec naučí a "po-hodně po(tom)-učí ". Jako já, že SZPI sice kontroluje potraviny, ale konzistenci a složení má na starosti veterinární správa, což je podle mě instituce na úplně jiný věci....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 03 2008, 9:43    Předmět: Citovat

Zdravím Vás. Kaufland se k problému postavil čelem a chce problém řešit. Ani tu nabíječku jsem u nich už neviděl. Nicméně na firmu FILSON si dejte bacha, určitě se neprodává jenom v Kauflandu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt červenec 03 2008, 10:16    Předmět: Citovat

Ber to jako zdvižený prst Manitoua, tentokrát jste vyvázli a zůstal ti tatínek, maminka, rodný barák i brácha Rolling Eyes
I když si vybereš lepší nabíječku, provozujte ji radši než na ponku s mastnýma hadrama někde na dlaždici aspoń 50x50 nebo na betonu, k vratům si nechávejte nebráněný přístup a k otvírání vrat dodělej nouzový zálohovaný světlo a havarijní otevírání s označením reflexní barvou... nedejte se usmažit zaživa! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 03 2008, 10:24    Předmět: Citovat

Já si dávám na elektriku docela pozor (mám 9 let elektroškol , 3 roky jsem elektřinu vyučoval a teď za elektriku ručím u nás ve firmě)
Měla to být výstraha pro každého, kdo si toto téma přečetl. Těch nabíječek je v republice určitě víc. Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: čt červenec 03 2008, 10:36    Předmět: Citovat

Z Kauflandu jsem již měl doma kdeco a tak z 50 procent to bylo zcela nefunkční, nebo to nějakou poruchu vykazovalo. Nikdy nebyl sebemenší problém s reklamací. Dokonce jsem nabyl pocitu, že si je Kaufland moc dobře vědomtoho, co za šunt prodává a nestojí o problémy, které by si mohl přivodit ještě arogantním přístupem při reklamaci.
Mám elektro vzdělání, celý život dělám v oboru, zkoušky z vyhl.50/78 sb jsem poprvé absolvoval asi před 28 lety, ale tehdá se mi ani nezdálo, čeho se jednou dožiju... Sad
Konkrétně: PRYČ od značek jako Filson, nebo Noell, to jsou vražedné nástroje nejvyšší třídy nebezpečnosti. Nevyhovují našim normám ani zdaleka a troufám si vyslovit názor, že za certifikování pro prodej na území ČR (tedy, pokud vůbec nějaké proběhlo), někdo zhrábl slušný balík.
A na tu Novu či ještě lépe ČT bych se opravdu obrátil.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt červenec 03 2008, 10:40    Předmět: Citovat

Mám strach (někdy opravdu docela strach), že dokud se nezmění plošně přístup lidí k těm kauflandům, tak žádný pořady v ČT nebo dokonce na Nově nic nezmění. Co udělá takový pořad? divák pokývá hlavou, televize vykáže sledovanost, umístí reklamu (na Kaufland... Razz ) a divák tam zítra stejně nakoupí.
Totéž čínské šmejdy na tržnicích. Každý ví, že se tam prodává šmejd, padělky a taky třeba hračky ohrožující děti. A zkrachuje snad rákosník? Ani po deseti raziích ne.
Vada je v nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt červenec 03 2008, 10:44    Předmět: Citovat

Ještě něco z hasičský praxe. Podle normy musí garáž vestavěná, nebo přistavěná k budově pro bydlení a ubytování tvořit samostatný požární úsek. Kdo se tomu směje, dělá chybu. V praxi to znamená, že pokud je garáž spojená s obytným domem, nebo RD, musí být dveře mezi nimi jako požární uzávěr s určitou odolností, tuším že 30 minut. Při požáru v garáži musí odolávat po tuto dobu požáru, tudíž přenosu tepla a zplodinám hoření. Dveře mají v drážce nalepenou samozpěnitelnou pásku, která nárůstem teploty napění a ucpe všechny fuky. Dveře jsou běžně v prodeji a nestojí ani nějak moc. Po zkušenostech, kdy jsem viděl vykouřené celé rodinné domky, ta investice stojí rozhodně za to. Norma platí už někdy od konce sedmdesátých let a při kolaudacích se na to dohlíželo. Jenže, hasiči nemohli a nestihli chodit na všechny kolaudace rod. domků a tak dost věcí uteklo. Majitelé, aby ušetřili si osazovali papundeklové dveře, které jsou na nic. Jelikož garáž obvykle slouží jako dílna (mimochodem to je v rozporu s hasič. normami), tak se tam svařuje, rozbrušuje a všechno možný. Takže ty požární dveře opravdu doporučuji všem, kteří si mysleli, jak odrbali stavební úřad (ten obvykle nepoznal nic) a ušetřili. Mastné černé saze na všem v domě, záclonách, stěnách nábytku, prostě všem, to je na oběšení. A to je ten lepší případ. Taky jde o život otravou zplodinami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kasym



Založen: Jan 16, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 11:09    Předmět: Citovat

Takovej dotaz...píšeš motobaterii..byla normální a nebo taková ta rádoby gelová?ty jsou pokud je mi známo poměrně náročný na nabíjecí proud a hlavně napětí a tím že nemájí odvětrání tak pří vyšší zátěži plynují a v extremním případě může i explodovat?jen se blbě ptám nečem jsem všechny příspěvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ee8
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 13:14    Předmět: Citovat

byla to klasická se špuntíkama (6V). Stála dál od nabíječky, tak ani není moc zasažená ohněm. Na gelovku ze skůtra mám Tronica:)
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund