Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nabíječka FILSON z Kauflandu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 15:51    Předmět: nabíječka FILSON z Kauflandu Citovat

Táta mi k narozeninám koupil nabíječku FILSON. S díky jsem odmítl- zrovna jsem měl čerstvě koupenou nabíječku Tronic z lídlu. Dostal ju tedy bratr. Takhle dopadla při nabíjení motobaterky. Málem jsme vyhořeli, Garáž je celá černá. Půl vrtačky vedle na ponku a rádio shořelo. Chytli i hodiny na zdi! v garáži byla i felície na LPG a plynovej autogen, ale to táta stihl uhasit.Ještě že byl doma! Všecky zdi jsou černé od kouře. Dejte si na tu mrchu pozor. Myslíte si, že jde od Kauflandu dostat nějaké odškodnění? Mohl bych ji tam přinést reklamovat ať mi dají novou, tu stejnou:))


Obraz013.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz013.jpg
 Velikost:  50.87 kB
 Staženo:  458 krát


Obraz018.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz018.jpg
 Velikost:  49.49 kB
 Staženo:  396 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 15:54    Předmět: Citovat

Tak tohle bych rozmazal takovým způsobem, že by se v Kauflandu asi ledaskdo podělal. Jseš pojištěný ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:06    Předmět: Citovat

"Záruka" se vztahuje i na škody vzniklé při poruše toho krámu či náklady na jeho reklamaci, jako je jízdné atd. Nezbývá, než se o svoje práva přihlásit.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:06    Předmět: Citovat

já tam už nebydlím, ale rodiče myslím nejsou. Teď čekám na nějaké lepší fotky. Jo a horkem to nebylo, v garáži je pořád chládek

Naposledy upravil E8723 dne po červen 30 2008, 16:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:07    Předmět: Citovat

Informoval bych Novu, aby to přijela nafilmovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:09    Předmět: Citovat

možná by kaufland přijel dřív, kdybych se o té nově zmínil:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:24    Předmět: Citovat

Jediné účinné řešení je nekupovat náhražky zboží, ale skutečné kvalitní zboží.
To ale musíš obyčejně jinam než do řetězců. Budiž to vaší rodině poučením.
Nevěřím, že v případě sporu budete mít lepší právníky než Kaufland, obzvlášť v tomhle našem Čunkistánu. Vždycky se najde něco, co jako na potvoru tvoji verzi nalomí. Třeba nezávislý expert zjistí, že výrobek měl zakryté větrací otvory odhozeným hadrem, a bude to tvrzení proti tvrzení.
Jinak by reklamanti ten Kaufland už dávno položili. Stalo se něco řetězcům, kde prodávali umývané salámy? Rolling Eyes

Majitel vyhořelé nemovitosti je pak nejvěrnějším zákazníkem firmy vyrábějící detektory požáru, tak jako vykradení jsou věrní zákazníci firem na alarmy. Některé poplachové ústředny zvládají obojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:31    Předmět: Citovat

já si myslím, že by to bylo pro kaufland lepší řešit po dobrém. škoda není zas tak velká. trošku nešikovně jsem to napsal tak, že to vypadá, že hořelo i to auto. Táta to uhasil dřív. Takže jen vrtačka, rádio, hodiny, nabíječka + úklid. Naši by byli vděční za novou vrtačku, rádio, nabíječku. To by kaufland nezrujnovalo, kdežto o antireklamu asi nestojí. Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 16:47    Předmět: Citovat

E8, to je samozřejmě na tobě, jakou metodu zvolíš, nebo jestli vůbec nějakou metodu zvolíš.
Napsal jsi svůj příspěvěk který chápu jako varování před výrobkem Filson. Je fakt, že jestli budeš chtít pět tisíc držhubného, Kaufland to nepoloží, to je jeho tržba za dvacetpět vteřin. Tvůj tatík si koupí nový rádio a hodiny a pikslu Primalexu a budete spokojení. Kaufland tu sračku bude vesele prodávat dál.
Systémové to ale není.
Bez znalosti příčiny těžkou soudit, teoreticky nabíječka za nic nemohla a chyba byla třeba v blbě upnuté svorce na hořlavém podkladu Rolling Eyes
Daleko víc ale (po zkušenostech mnoha lidí s takovou produkcí, to už se tu v Bastlírně xxxx-krát řešilo) věřím ve zfušovaný asijský výrobek na který skáčou zákazníci v kategorii lowcost.
Ostatně o něčem svědčí i profil firmy Filson, podepsaný doc.Dr.František Čihákem,CSc. :
"Počátkem roku 2000 se naše firma začala orientovat na nákup sortimentu z oblasti Asie a tím zvýšila atraktivnost své nabídky pro zákazníky. V dnešní době dováží společnost Filson s.r.o. širokou paletu výrobku, od standartních produktů...
...Snahou naší firmy není nabízet pouze úzký sortiment výrobků za nejnižší cenu, ale především nabídnout co nejširší sortiment..."

Už víckrát jsme se tu bavili o kvalitě čínské produkce, o chybějících atestech, poddimenzování materiálů...
Ta nabíječka je dle obr. ve II. třídě izolace, v plastovém pouzdru. Odborník by musel posoudit dimenzování součástí, oteplení, materiál pouzdra z hlediska zápalnosti, jištění, kvalitu návodu...
Uvědom si, že dneska Kaufland rozhodl o tom, že ještě máš tatíka naživu a že z toho baráku není kráter a z těch vedlejších králíkárny..... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 17:05    Předmět: Citovat

Jestli opravdu většina Čechů uvažuje tak, že jeden málem vyhoří a pak řeší, zda byl či nebyl poškozený nekvalitním výrobkem a jestli si nechat ucpat pusu pětitisícovkou, tak si plně zasloužíme ten bordel, co tady je. I s přídavkem.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 17:18    Předmět: Citovat

já si myslím, že ta nabíječka asi svorky neměla, že má kablíky napevno.
určitě neměla žádné pojistky. hned po koupi (narozeniny mám 8.května) nabíječka nechtěla fungovat. nic nesvítilo, koukal jsem se, jestli to nejsou pojistky, ale žadné to nemělo. V kauflandu jsme pak dostali druhou...



48355.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  48355.jpg
 Velikost:  12.1 kB
 Staženo:  224 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 17:32    Předmět: Citovat

Myslel jsem svorky na připojení k aku, ten snad napevno nebyl.

Výrobek bez jištění nemá na trhu co dělat, minimálně tam měla být tepelná pojistka ve vinutí trafa. Říkám minimálně, svědomitý výrobce se snaží jistit všemožné eventuality, ale pak už to není výrobek určený pro Lidl. Stál by víc než tři obědy a to už je pro Lidlistu nepřijatelné.
Jinak mentalitu lidí, kteří tuhle sortu zboží kupujou, radši řešit nebudu... Wink
Při pohledu na připojovací kablíky ke kleštinám a na údaj 8A mě napadají neslušná slova Twisted Evil
Z čistě profesního hlediska by mě zajímalo, co na takovou demontovanou nabíječku řekne zkušební laboratoř a co na to následně majitel dovozní firmy...
Myslím, že tady jsme se konečně jmenovitě přiblížili někomu hmotnému, kdo se o čínské dobrodiní na našem trhu posledních let podílí.

Kaufland je velká firma a má určitě profesionální vedení, těžko půjde do něčeho, co by někomu do budoucna mohlo poskytnout záminku k názoru, že podlehli korupčnímu jednání nebo snaze o ututlání. Budou se striktně řídit reklamačním řádem a Občanským zákoníkem, maximálně se budou snažit prokázat pochybení na straně kupujícího, což se jim může do velké míry podařit.

Musely by měsíčně lidem vybuchnout tak 4 Felicie na LPG, aby se myšlení lidí změnilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 17:43    Předmět: Citovat

ale svorky na aku zase nemohly být na hořlavém podkladu. vyhodila pojistky v celým baráku, tak při požáru nešlo otevřít ani garáž pro zahradní hadicí. Jinak s nabíječkou Tronic z lidlu jsem spokojený. Kdosi tu dokonce dával fotky vnitřku a fotky podobné mikroprocesorem řízené nabíječky tuším Bosch za 2500kč. Ta Bosch byla made in China a ve vnitř vypadala hůř než ta z lídlu. To si člověk nevybere. jinak LPG v autech moc nebouchá. Viděl jsem hořet Gázíka z lesů české repunliky. Hasiči to odmítli hasit. Až po dlouhé době si LPG jen upšouklo přetlakovým ventilkem. Benzín je větší prevít. Ale ten autogén by asi řachl slušně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 17:53    Předmět: Citovat

Bohužel, když si lidi kupujou čínu v Lidlu, i ten Bosch tam nakonec zadá výrobu. Výrobce poslouchá trh a trh mu říká "my nechceme kvalitu, my chceme slevu".
Je to věc individuálníh názoru, mě by odradil od nákupu takové věci určitý technický instinkt: obal z hrubě lisovaného plastu, absence pojistky, kombinace 100W výkonu a II. třídy bez PE. Jinak se snažím kupovat výrobky v středně vyšší cenové kategorii (pro x-leté používání), kousek před hranicí, kdy se na ně začne nabalovat přirážka za luxus. Viz Baťův výrok.

S těma vratama, to chceš říct že při výpadku sítě neotevřete garážová vrata a není možnost napájet je z aku nebo otevřít manuálně? Nejste vy adepti na Darwin Awards?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 18:02    Předmět: Citovat

to jsou takové ty vrata, jak jezdí nahoru a dolu. manuálně to jde, ale prý nebylo vidět na krok. Muselo se to prosvítit halogenovou baterkou 50W. Jinak ten skoropožár byl přesně během našeho zápasu s Tureckem. Od té doby nikdo neměl odvahu garáž uklidit. Naši jsou z toho trošku v šoku.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund