Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CDI ze skůtru Honda Spacy125
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zouzel1



Založen: Jun 04, 2007
Příspěvky: 363

PříspěvekZaslal: so červen 28 2008, 11:30    Předmět: Citovat

Taky jsem loupal destičku z krabičky, kdysi se to zalívalo lukoprenem. Po opatrném vyloupání jsem zjistil zkorodované součástky a úplně užrané vývody MAA 725-ky. Lukopren byl nějaký agresivní, nebo špatně namíchaný, úplná časovaná bomba. Stalo se to postupně u pěti kusů. Pak výrobce od zalívaní upustil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 28 2008, 13:27    Předmět: Citovat

tak jsem se dal do kuchání. posílám fotku.už teď je jasné, že je vevnitř nějaký "šváb"(asi mb4213) nevzdávám se naděje, že je jen na omezení otáček a že babeta zapojení to nahradí. kondík tam je 2,2 mikro 400V


cdkiki 002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  cdkiki 002.jpg
 Velikost:  58.75 kB
 Staženo:  147 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 28 2008, 17:05    Předmět: Citovat

tak jsem vyrobil náhradní zapalovaní na principu babety. zapojil do skůtru a ono nic:( mel jsem totiž přehozenou anodu a katodu. tak jsem si to přepájel (na fotce to mám ještě špatně) a chytlo to na druhou otáčku. za chvilku to zdechlo. asi odešel kondík, byl dost zahřátej


babeta.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  babeta.jpg
 Velikost:  33.89 kB
 Staženo:  201 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: so červen 28 2008, 20:02    Předmět: Citovat

Pokud jsi tam dal ten co vidím na obrázku, tak se ani nedivím, že nejede. Laughing
Kondik musíš použít kvalitní pro pulzní zatížení. Řekl bych, že stačí do 1uF, použil bych 0,47uF. Zkus to jenom s jedním a případně přidej druhý.
Menší kondík se rychleji nabije, ale působí jako omezovač otáček, to musíš vyzkoušet.

CDI " BABETTA" jsem před léty dělal do KAWASAKI 50 a možná funguje dodnes.

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: so červen 28 2008, 20:20    Předmět: Citovat

Dnes to je ale brnkačka udělat elektronické zapalování. Když někdy před čtyřiceti lety potřebovali pánové Rain a Voňka do svého závodního motocyklu RAVO (složenina jejich jmen) s unikátním rotačním šoupátkem elektronické zapalování, tak dalo dovézt ze západu za v tu dobu neuvěřitelných 2.500 Kčs (více než měsíční plat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 28 2008, 20:42    Předmět: Citovat

v originálu jsem našel 2,2 mikro/400V (při kuchání jsem ho řízl). ten co je na fotce je jen na 100V, tak se asi prorazil. žádnej jinej dnes nemámSad moje zapalování zatím přišlo na 26+4kčSmile
vrtá mi hlavou, co je za součástku černý obdélník na fotce vypájený vedle vypájeného kondíku) má rozměry asi 20x7x2mm jediný nápis SARBA.
má to dva silnější a dva slabší vývody a chová se to jako polovodič,
podle připojení v CDI to vypadá, že v té součástce je dioda i tyristor. dělá se něco takového?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 12:19    Předmět: Citovat

Může to být můstek, nebo jak píšeš - tyristor s diodou.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 19:32    Předmět: Citovat

hledal jsem na netu něco k tomu švábu MB4213. našel jsem jen japonský návod asi na zapalování napájené z aku : http://www.110v.cn/html/1/9/2/20070706/15593_2.html
píšou tam něco o 5000 a 2300 a 8 stupňů. napadlo mě, jestli ten šváb nemění
předstih v závislosti na otáčkách. Je to přece jenom čtyřtakt, tak by se měl měnit předstih v závislosti na otáčkách, ne? přesně jak je na tom schématu, tak i u mě je desátej vývod u švábu přivedený na tyristor (je to ta černá součástka SARBA)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 20:21    Předmět: Citovat

Predstih sa s otáčkami mení, aj u nás na aute. U nás sa riadi podtlakom z karburátora do rozdeľovača. Natáča sa hallova sonda... U teba, ak nieje to riešené takto, tak to riešia elektronicky. Je to veľmi možné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 20:48    Předmět: Citovat

ještě jsem nezkoušel, jestli je špatný ten tyristor, nebo MB4213 (šváb) kdyby to byl šváb, myslíte, že by šel někde v česku sehnat? náhrada bude asi CP1023, FM4213
PS:stránka, co jsem uvedl jako japonský odkaz je čínská. Přesto mi to kamarád japanolog přeložil. MB4213 mění předstih v závislosti na otáčkách:(
Babeta zapojení bude fungovat, ale sníží se výkon:( budu muset opravit originál C.D.I . Snad bude špatnej jen tyristor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 17:14    Předmět: Citovat

dnes jsem zkoušel v origo CDI nahradit součástku s nápisem SIRBA tyristorem a diodou. Nefunguje to:( o té součástce SIRBA jsem na netu nenašel ani čárku:( Dnes jsem znovu zkusil i Babeta zapojení, s tím to ujelo asi půl kilometrů pak to chcíplo a už nic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červenec 02 2008, 11:02    Předmět: Citovat

Kupovane asi nechces kvuli cene?
http://www.ignitech.cz/
www.imfsoft.cz/hardware/produkty/
http://www.velorexy.cz/garaz/beton/betonecek/elektronicke-zapalovani-s-rizenym-predstihem-popis-serizovani-a-funkcni-konfiguracni-soubor
jinak kondenzatorove zapalovani na pionyra bylo kdysi v: "Udelej/Urob si sam", a v Prakticke elektronice 3/2006, pred asi 3 roky tamtez rizeni predstihu s mikroprocesorem.
Návrat nahoru
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 02 2008, 12:30    Předmět: Citovat

díky za odkazy. Zkusím doma prostudovat. Ještě jsem na netu našel toto:
http://www.minibike-shop.cz/cdi-turbo-ridici-jednotka-p-258.html
ATV má čtyřtaktní motor licence honda 110ccm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E8723



Založen: Sep 05, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2008, 8:32    Předmět: Citovat

skůtr stále ještě nejezdí. pořád nevím, čím nahradit součástku se čtyřmi vývody a jediným nápisem SIRBA. neporadíte někdo?
tu jsem našel nějakou další teorii, je to pro jiné HONDY ale funkci součástky SIRBA zatím neznám Sad
http://www.brommerforum.nl/knowledgebase/Honda/MT/9



1140796753.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1140796753.jpg
 Velikost:  37.01 kB
 Staženo:  232 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
suzukidriver od jinud
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červenec 26 2008, 12:52    Předmět: Citovat

Zdar mne take odešlo CDI na Suzuki DR600 a nelamal sem si z tím nějak hlavu.. udělal sem si to jak je tu u babetty jen sem to kapanek upravil a motorka běží..


nahrada CDI.JPG
 Komentář:
upravene babetácke zapalování

Stáhnout
 Soubor:  nahrada CDI.JPG
 Velikost:  31.86 kB
 Staženo:  442 krát

Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund