Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sluchátka - pecky náhle napiču
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 8:10    Předmět: Sluchátka - pecky náhle napiču Citovat

U přehrávače Iriver se mi zničehonic propastně zhoršila reprodukce přes dodávaná sluchátka - špunty, ztráta basů a částečné zeslabení celkově. Napřed jsem se vyděsil, že odešla chinská elektronika, ale dělají to fakt sluchátka. Nejsem si vědom že by mi sluchátka spadla nebo s nimi někdo třískl. Možná příčina by snad mohlo být hnutí systému kmitačka vs. magnet, ale je mi divné že vada nastala u obou naráz, nenapadá mě jiné "kurvítko" které by se po čase projevilo. Nesetkal se někdo s podobným problémem?
Ta sluchátka nejsou nic moc (v recenzích a v uživatelských diskusích k X20 bývají celkem dehonestována), ale zas úplně na h vno nebyla... až do téhle závady. Teď je to fakt telefon. Špunty nejsou drahý článek elektroakustiky a navíc v mých uších žádné pořádně nedrží, ale stejně by mě to zajímalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 8:20    Předmět: Citovat

Ëhm, neupadla ti částečně nebo zcela GND k oběma zároveň ? Pak se dějou věcy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 8:31    Předmět: Citovat

Éhm, to mě nenapadlo Wink jestli může upadnout gnd v plastové šňůrce neb v zalisovaném jacku... v případě made in Lidová republika china asi samozřejmě může Very Happy
Otázka je, jak to přeměřit bez rozpárání lepených pecek. Od jacka má jeden systém 32 ohm, druhý asi 40, jestli to tak bylo původně nevím. Asi vivisekce, nic jiného nezbývá. Ale životnost teda ani půl roku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 8:53    Předmět: Citovat

Teda od Tebe bych Crifodo takový název příspěvku nečekal, asi Tě to hodně vzalo Twisted Evil Pokud tedy nespadly na zem nebo Ti je někdo nepřipojil na zesilovač, tak Sendyx má nejspíš pravdu i když se divím, že jsi tam těch 32 Ohm naměřil. Ty zalisované jacky (CHINA) nikdy moc dlouho nevydrží. Ustřihnout a napájet nový, tam už není co ztratit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 9:03    Předmět: Citovat

Pol roka - nerozoberat a reklamovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 9:12    Předmět: Citovat

Stříhat konektor se mi v tomhle momentu zdá neopodstatněné, pecky se chovají stereo i při cloumání šňůrkou. Subjektivně posuzováno mají teď excellentní podání hihatky a klepání paličkou o obrubu bicích Twisted Evil
Jak to ti žlutí psi dělají je mi ale záhadou.
Reklamace je stylově nejčistější řešení, ale v mém případě by to obnášelo půl dne až den cestou do prodejny a zpět a duševně náročný hovor se sotva zletilým prodavačem, nebo náročnou poštovní výměnu... obojí se mi zdá u doplňku za stěží 200,- neadekvátní. Navíc by chtěli vrátit a řešit celý přístrojek, což se mi nehodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 9:32    Předmět: Citovat

Tohle se mi stalo - na vině byl magnetický prach, který se nevím jak dostal na membránu a natolik omezil její pohyb (nepřidírala se cívka v mezeře, ale celá membrána byla zepředu "obalená") zvýšením její hmotnosti, že prostě basové pomalé výchylky nestíhala - malé rychlé u vyšších kmitočtů ano, i když se značným zeslabením, prostě špunty najednou hrály jako starý ruský tranzistorák s magnetickým sluchátkem. Šlo o no name příslušenství, takže i když se mi je povedlo opatrným použitím redukované hubice od vysavače vyčistit, stejně šly za pár měsíců do (_!_)... A jak se mi dostal magnetický prach do sluchátek? Pravděpodobně z toho, že jsem je měl v kapse montérek, které jsem nevím kdy předtím používal u brusky na kov - z vnitřních švů ten železný prach nedostalo ani několikanásobné vyprání, zato magnetické pole ho spolehlivě vytáhlo...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 9:34    Předmět: Citovat

Tak počkej, až se podělá něco dalšího... jde mj. o princip. Když svému tínskému dealerovi omlátíš o hlavu tento šmejd, příště bude uvažovat o prodeji něčeho míň poruchového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 9:44    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Reklamace je stylově nejčistější řešení, ale v mém případě by to obnášelo půl dne až den cestou do prodejny a zpět a duševně náročný hovor se sotva zletilým prodavačem, nebo náročnou poštovní výměnu...


Obávám se,že pokud porucha zařízení za 200Kč vyvolala potřebu takového jména vlákna, jaké bylo použito, znamenal by "duševně náročný rozhovor" minimálně uškrcení zmíněného prodavače.

Nicméně pocity sdílím, nedávno jsem skoro zbořil obchod při reklamaci syrové mražené sekané za 50Kč, ze které se vyklubala mražená paštika ze strojně oddělených sraček. Následná léčba v přilehlém hostinci byla výrazně dražší.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 9:50    Předmět: Citovat

pomalé výchylky ztěžklá membrána nestíhala ale rychlé výchylky ztěžklá membrána stíhala? to je docela nad moje chápání Rolling Eyes
Uvažoval bych ještě o možnosti zvlhnutí membrán a jejich vykřivení, takže nemají amplitudu v mezírce.
Sendyx, máš v principiální rovině pravdu, ale je to taková pravda typu " i při záplavách si každý večer pečlivě zametu na svém dvorku". Tu žlutou povodeň ve svém celku žádná taková ojedinělá reklamace nezastaví, na to je nás poněkud nevýhodný poměr bílí/žlutí a obávám se ani mentalita českých, obecně ne-žlutých zaprodanců není natolik reflexe schopná. Reklamací si budu řešit jen svůj osobní majetkový prospěch ale nebudu věřit, že tím donutím v té čínské záplavě dealery v jejich chování. Po pravdě, ten hošík v krámě je nula v prvním sledu a kdyby se mi podařilo ho přimět k tomu, aby moji nespokojenost s firemní politikou tlumočil výš, dostane se maximálně k nějakému odulému onáušnicovanému hovadu nebo vyžranému bývalému svazákovi, který takového agilního prodavače prostě vyrazí.
Navíc, pomalu přestává alternativa, odkud kvalitní produkci brát. A nebo za naprosto neúměrnou cenu - cena je v tomto případě trestem za touhu požadovat kvalitu a neobráží pouze tu kvalitu samu o sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 9:59    Předmět: Citovat

Nezlob se, ale kupovat anonymní mraženou sekanou, to hraničí s rituální sebevraždou... Twisted Evil
Hodně si rozmyslím, jestli si dát teplou čerstvou sekanou a to v řeznictví, kam léta chodím a kde mě dobře znají, a to jen v době kdy si myslím že jsem 100% žaludečně OK Rolling Eyes
To se dalo v 20-25, sežrat kdejaký humus s nezdolným apetitem a ještě podávat celý den plný výkon...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dikobraz



Založen: Oct 17, 2004
Příspěvky: 911
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 10:11    Předmět: Citovat

Možná jsem úplně - mimo mísu - ale podobné patálie mi připravily pecky zaj*bané ušním mazem. Nikdy bych nevěřil že se to může stát (jsem celkem čistotný moravák a uši si pravidelně čistím).

Naposledy upravil Dikobraz dne út červen 24 2008, 12:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 10:56    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Nezlob se, ale kupovat anonymní mraženou sekanou, to hraničí s rituální sebevraždou... Twisted Evil


Poslední OT : Problém byl v tom, že jednak z toho dělám rizoto, což z paštiky nejde, jednak jsem do té doby kupoval daleko anonymnější a uvnitř bylo výborný hrubě mletý maso. Bohužel došlo ke změně dodavatele, tvar zůstal zachován, fotografie na obalu svědčila o tom, že by taky všechno mělo být v pořádku, bohužel obsah se výrazně lišil. Zřejmě se v Kralupech nad Vltavou rozhodli, že už jsem měl dost mastnou hubu. Nevadí. SZPI už leští boty.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 11:18    Předmět: Citovat

Kupovaná sekaná = BOŽSKÉ JÍDLO.


Neb jen Pán Bůh ví, co všecko do ní bylo semleto... Shocked Shocked Shocked

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červen 24 2008, 12:45    Předmět: Citovat

Ja si skôr myslím, že žlté kobylky ušetrili na magnetoch a namiesto nich tam vrazili železné namagnetované podložky. To, čo popisuješ, vyzerá práve na syndróm odchádzajúceho magnetu... Confused
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund