Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Názor na cyklónový filtrační systém u vysavače
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 18:56    Předmět: Názor na cyklónový filtrační systém u vysavače Citovat

Zdravíčko. No myslím si že tento druh filtračního systému je naprosto k ho...u. Co se týče účinnosti filtrace tak děs běs. Mám doma dva vysavače s tímto druhem filtračního systému a oba dva vysavače jsou na houby. Oba dva jsem vyčistil,vyfoukal a po měsíci provozu jsem je rozdělal a motorky a plasty motoru byli od prachu. Od jemného prachu. Co se týče toho jednoho vysavače tak ten filt mám nasazaný jak má bejt a ještě k tomu utěsněn silikonem. A ten druhý - ten je půl roku starý a dnes jsem jej též rozdělal a motor je též celý obrazek_cenzuraý od prachu. Je to opravdu hrůza Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 19:34    Předmět: Citovat

Cyklóňák je nejúčinnější na hrubší nečistoty - protože funguje na principu odstředivé síly, čím těžší je nečistota, tím lehčeji se z proudu vzduchu odlučuje. Pokud požaduješ nasávaný vzduch vyfiltrovat i od nejlehčích prachových částeček, musíš buď použít vícestupňovou cyklónovou filtraci se stále většími průměry komor, aby se zvětšovala i oběžná rychlost filtrovaného proudu a vzdálenost stěny od odběrného potrubí ve středu komory a nebo obyčejný papírový mikroporézní filtr, kterým zachytíš zhruba 95-98% všech jemných prachových částeček v daleko menším filtračním objemu...
Používat cyklónový filtr jako předřadný k domácímu vysavači se vyplatí snad tam, kde požaduješ vysátí hrubších nečistot (nad 0,5mm) ve větším objemu - příklad: vysypané dětské korálky na podlaze - a nechceš je smíchat s běžným bordelem v pytlíku vysavače...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 20:00    Předmět: Citovat

cyloňak-- nikdy viac , aspon u nás, mali sme ho rok a šiel z domu , na chatu akurat tak na vysávanie auta. doma znova nastúpila sáčková klasika v podaní Zelmeru Meteor výkon 1200W je pri prazdnom sačku až prebytačný , iba my to zbytočne dvíha koberce pretože hubivca sa tak prisaje. výkon mu zostava aj s plnším sáčkom. takže u nás cykloňák už nepochodí. robilo to presne to čo popisujete a podruhe objem tej prachovej nádoby sice stačil ale vysavač uplne stratil tah alebo výkon po povysavaní jednej izby. takže uplne nevhodne, zelmer zatial len potešuje.
_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 21:38    Předmět: Citovat

Já mám doma bezsáčkový vysavač s přídavným cyklonem na sacím potrubí. Zatím jsem spokojenej a už ho mám rok a půl a bez problémů. Dvakrát jsem čistil ten kontejner a filtr ve vysavači a do motoru jsem nelezl, neb je v záruce.
Teď jsem se byl podívat na vysavač...kontejner byl ze čtvrtiny naplněnej jemným prachem(ulízel jsem totiž u otce a on tam měl letitý bordel), filtr hlavní zas*aný dosti až běda, filtr přímo u vstupu k motoru jen trochu špinavý a výstupní filtr, co jde výfuk do místnosti, jen neznatelně zaprášen..nestojí to ani za zmínku.
Tak bych řekl, že do motoru nejde to, co popisuje durkovic. Ten cyklon má krom nádoby na odpad, ještě sítkový filtr a pak je teprve další veliký kontejner s molitanovým a papírovým filtrem a za ním je umělá plst, filtr do motoru, uvnitř vysavače. Asi záleží na tom jaká a kolikrát je tam filtrace.

Mám Samsung SC7830 1600W a kupoval jsem ho schválně bezsáčkový, mám totiž psa a když začne línat, nestačil bych kupovat sáčky. Jsem s tím spokojen, jen snad to, že někdy je brzy znečištěn ten sítkový filtr uvnitř cyklonu a pak málo saje, takže je potřeba častěji čistit, ale jinak pohoda tabáček. Klidně bych šel do něj zas. Možná, že by byl dobrý ten s vodním filtrem, nemám vyzkoušené Wink Ale asi by nebyla taková pohoda při čištění vodního filtru a ta voda by se asi musela hned vylít po vysávání Sad

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 21:54    Předmět: Citovat

Kdyby nestála "DUHA" 100kKč a kdyby se Zelmerův Vodník nepřestal vyrábět a prodávat, byly by to nejideálnější vysavače - voda je asi nejlepší filtr. Pravda - musí se po vysávání pokud možno co nejdřív vylít, aby nezačala běhat, ale kubík vody stojí pár pětek a nádobu vypláchnu sprchou - zatímco pro nový pytlík musím do Elektry nebo za zástupcem...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 22:43    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Kdyby nestála "DUHA" 100kKč a kdyby se Zelmerův Vodník nepřestal vyrábět a prodávat, byly by to nejideálnější vysavače - voda je asi nejlepší filtr. Pravda - musí se po vysávání pokud možno co nejdřív vylít, aby nezačala běhat, ale kubík vody stojí pár pětek a nádobu vypláchnu sprchou - zatímco pro nový pytlík musím do Elektry nebo za zástupcem...


Jo tak to máš pravdu, proto jsem chtěl bez pytlíků Smile ten starý vysavč ETA 400 měl sice jako na ukázku asi dva papírové sáčky, které se vkládaly do plátěného. Klasický plátěný pytel jsem používal do doby než jsem koupil bezsáčkový a muselo to stačit a přes ten plátěný pytel se muselo zákonitě také něco dostat ven. Ale nepamatuji si, že by v motoru bylo zaprášeno nějak moc.

Tak vodník by asi byl dobrý, ale fakt pokud jde o chlupy ze psa, chce to ještě něco jiného, než jen vodníka, to by ucpalo tu vodní lázeň. Mě velmi dobře vyhovuje ten přístupný cyklon na trubici, jen vysypu do koše a je po ptákách. Nemusím nic rozebírat a vyndavat. Proti tomu starému vysavači pohodička Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 0:09    Předmět: Citovat

Na typ vysavače bohužel nemám názor, ale co se týče prachu v motoru - nijak bych to nedramatizoval, protože ruční nářadí, speciálně rozbrušovačka a různé brusky mají motor totálně pod prachem a fungují bez problémů řadu let. Určitý problém by mohl nastat při extrémě hořlavém prachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 470
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 6:27    Předmět: Citovat

Každý má svoj názor, podľa mňa tie lacné cyklóny nestoja zaveľa - asi preto toľko stoja ?! - za chvíľku sa upchá HEPA fiter, vysávač stratí ťah a človek je nasr... ., má to vysoký hluk. Keď sa to zjavilo v obchodoch, kúpil som to s dvomi spolupracovníkmi - úplne nezávisle - a takisto úplne nezávisle máme každý už iný vysávač, dvaja sáčkový a jeden cyklón, ale ten stál okolo 10 000 Sk, a sním plná spokojnosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 7:34    Předmět: Citovat

ano páni, verím tomu že cykloňák môže byť kvalitný a učinný, ale nie tie lacne sr.... ktore su k dostaniu v hypersupermarketoch. ten môj cykloňák jednak nikde netesnil ani okolo nadoby na prach, okolo prípoju hadice do vysavača to nasavalo plno falošneho vzduchu , proste to nevysavalo ale inač to bol dobrý stroj Smile

čo sa týka udržby vysavača tak myslim že raz za par rokov ako spravny kutil si ten vysavač rozoberie, motor celý vyčistí vožiska namaže poprípade vymení a vysavač pracuje dalej. takto mi dodnes slúži aj legenda spomedzi vysavačov ETA veľmi známa "klobása" v takej modrej farbe, z jednej strany výfuk vzduchu z druhej sanie, na obydve starany sa da pripojit hadica, vypínač koliskový na tele vysavača, sačok jak inač ako zklad platený a dotoho ide ešte papierový ako to tu už bolo popísane.
ten vysavač nema chybu a to bohate príslušenstvo k tomu v šedej brašni takisto nemalo chybu Smile

pekný deň

_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 7:39    Předmět: Citovat

Ten stary modry ETA vysavac ma jednu chybu - vobec nevysava Laughing Aspon co som ich par videl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 9:22    Předmět: Citovat

durkovic napsal(a):
ano páni, verím tomu že cykloňák môže byť kvalitný a učinný, ale nie tie lacne sr.... ktore su k dostaniu v hypersupermarketoch. ten môj cykloňák jednak nikde netesnil ani okolo nadoby na prach, okolo prípoju hadice do vysavača to nasavalo plno falošneho vzduchu , proste to nevysavalo ale inač to bol dobrý stroj Smile

čo sa týka udržby vysavača tak myslim že raz za par rokov ako spravny kutil si ten vysavač rozoberie, motor celý vyčistí vožiska namaže poprípade vymení a vysavač pracuje dalej. takto mi dodnes slúži aj legenda spomedzi vysavačov ETA veľmi známa "klobása" v takej modrej farbe, z jednej strany výfuk vzduchu z druhej sanie, na obydve starany sa da pripojit hadica, vypínač koliskový na tele vysavača, sačok jak inač ako zklad platený a dotoho ide ešte papierový ako to tu už bolo popísane.
ten vysavač nema chybu a to bohate príslušenstvo k tomu v šedej brašni takisto nemalo chybu Smile

pekný deň


Tak pokud šlo o levný cykloňák ze supermarketů, tak to je jasné, za ty prachy nelze čekat zázraky. Ten můj stál v Elektro Wordu skoro čtyři tisíce a za ty prachy by už něco měl a on umí dělat. Ale to jsi nenapsal, že je to levný krám...otázka byla na cykloňáky všeobecně, ne Question

Tak ale pokud to má dva roky záruku, tak by ho nikdo neměl rozebírat si myslím Idea

Jo měl jsem také sice už novější ETA 400 a ten jsem párkrát rozebral, spíš, když si o to sám řekl a šlo buď o uhlíky, nebo o ložisko a jednou se povolila matička od otočného kolečka a nasála jí turbína, což jí trochu poškodilo. Ale v garáži maká stále a to ho mám od roku 84. Kryt je už trochu slepovanej. Ale fakt je, že ty staré vysavače měly houby tah, to není vysávání jako s tím novým Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 10:52    Předmět: Citovat

Taková sáčková ETA424 s rotačním kartáčem (ETA1-956 tuším, označení už je odrbané) z roku 1984 slouží dodnes, jen s občasnou výměnou řemínku náhonu kartáče. Výkon adekvátní tomu, že je sáčkový. Pravda, teď spíše slouží jako putovní, když někdo ze sousedů či z rodiny vsadil na něco z obchoďáků a čeká na vyřízení reklamace. Nevyžaduje školení obsluhy.
Vodník za asi 6500 peněz z roku 1996 už trochu moc řve (jednou se zapomnělo na filtr ve víku a nějaké to bláto proletělo motorem, než to zavřel plovák), ale zatím žádný agent s vysavači nenabídl za takovou cenu ani stejně výkonný, natož lepší. Tak mu tu složitější manipulaci s praním molitanů a vymýváním rád odpustím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 13:57    Předmět: Citovat

No to je jasne že ta ETA nejako extra nesaje ale ako nudzovka to posluži. mno neviem ako vy ale v dobe kúpy to salo celkom optimalne ako sa na vtedajší nový vysavač patrí. vtedy postačoval, teraz je to skôr taký deduško, aj ked má nove uhliky a ložiska ale predsa tam motor má už niečo odkrutene.

čo sa týka tých cykloňákov tak som nič extra nevyhladaval a preto som šieldo prveho čo sa na pultoch marketov objavil. po skusenosti je pre nás cyklon nevhodný a preto šiel z domu, možna že keby sa dostal do ruky nejaký cyklon vychytenej značky tak by aj splnal naroky ale ja radšej zostanem pri sačkovej klasike.

_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9769
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 16:08    Předmět: Citovat

Ono nejde jen o to, jakej dokáže udělat danný vysavač podtlak. Když máš hustej koberec, tak můžeš mít sebelepší stroj, ale ten bordel nenasaje. Tudiž bez kartáče se neobejdeš. Na druhou stranu, pokud je dobrej kartáč, vysavač bere to, co mu "podá" kartáč a tak ten vysavač může mít slabší výkon.
Osobně si myslím, že bohatě postačí jakkýkoliv vysavač na pytlíky, s výstupní HEPA filtrem, kterej pochytá i uhlíkový prach a kvalitní rotační kartáč, nejlépe z vlastním elektrickým pohonem.
(vlastníme Lindhaus a pytle měníme až tehdy, když jsou na omak tvrdý jak kameň. Asi 3X za rok)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 18:38    Předmět: Citovat

co se týče kvality starších vysavačů tak spolehlivost je opravdu na prvním místě. Na auto používám starý vys Eta 409 z roku 1973 a jediné co potřeboval tak profouknout motor. A namazat ložiska. uhlíky už nic moc ale na komutaci to není znát - ještě maj délku tak 1 cm. Filtrace je mizerná to je fakt. Doma používáme starou Etu 7400 z motorem 0984.1 - 1000 W a přidávám k látkovému pytliku i papírový a myslím si že to má lepší filtraci než ten cyklon. Jinak - motorek v těch nových vysavačích je tak malý. Výkon vysoký a rozměry malinké. Nevím jak vyhání ten výkon. Asi vysokými otáčkami a proto se to tak hřeje což je děs...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund