Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronkovy zesilovač "lampač"
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 21:25    Předmět: Citovat

Radix napsal(a):
Dá se vůbec před epidemií stavby lampáčů někam ukrýt?
Nedopadne to jako v povídce Maska červené smrti od Poa, nebo Bergmanově Sedmé pečeti?


Každá doba má svoje epidemie, když byla doba plastových lžiček, bateriových tranzistoráků, Zetawattů, modrých LEDek, šplhounů po střechách se "satelitem", proč by nemohla být epidemie lampáčů a tesláků? Rolling Eyes
Líbí se mi jak se v některých epidemiích chovají tmavší spoluobčani, v něčem jsou jako zpožďovací linka s t=25 let, už jsou u žigulů a kazetových dvojčat Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 21:31    Předmět: Citovat

Tady u nás jsou v předstihu... recyklují kovy, které by mohly ještě desítky let sloužit Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 21:40    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Radix napsal(a):
Dá se vůbec před epidemií stavby lampáčů někam ukrýt?
Nedopadne to jako v povídce Maska červené smrti od Poa, nebo Bergmanově Sedmé pečeti?


Každá doba má svoje epidemie, když byla doba plastových lžiček, bateriových tranzistoráků, Zetawattů, modrých LEDek, šplhounů po střechách se "satelitem", proč by nemohla být epidemie lampáčů a tesláků? Rolling Eyes
Líbí se mi jak se v některých epidemiích chovají tmavší spoluobčani, v něčem jsou jako zpožďovací linka s t=25 let, už jsou u žigulů a kazetových dvojčat Twisted Evil

Já tou epidemií stavby lampáčů kdysi taky trpěl, vinul jsem výstupní trafa atd.
Jen mne zajímalo, jestli proti prodělané nemoci si člověk vypěstuje doživotní imunitu, nebo tato může recidovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 21:51    Předmět: Citovat

Jedna věc je ta móda aneb "každý trotl postaví hiend s 16 součástkama" (sorry, jestli jsem se někoho dotknul Very Happy ), a druhá věc jsou dost promyšlené konstrukce lampového hifi, které občas vídám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 21:55    Předmět: Citovat

Neviděl bych to vždycky jako nemoc, je to prostě hobby jako jsou jiné. Mladí se na tom něco naučí a staří si připomenou mládí.
Mně se líbí mistrovské kusy s dobře zpracovaným designem, o špičkových elektrických parametech se tu většinou nedá mluvit.
Akorát mi přijde jako škoda času stavět něco dopředu odfláknutého ze smetištních zásob s kompromisy od začátku do konce, na čem se nikdo nic ani nenaučí ani nevyrobí mistrovské dílo, přijde mi to jako zabíjení času v podobném stylu jako burneři H můstků v teslácích - blbnu s tím proto, protože už s tím blbne kámoš o patro níž i přes ulici naproti tak nechci být pozadu Wink
Sendyx to v podstatě napsal dřív a hutněji přede mnou Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 22:14    Předmět: Citovat

Jo, někdy mám kompaktnější a méně diplomaticky řečené myšlenky Very Happy

Ale i na stavbě předem odfláknutého kusu se člověk něco naučí, pořád lepší, než stahovat nové 3,14oviny do mobilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 22:24    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):

Ale i na stavbě předem odfláknutého kusu se člověk něco naučí, pořád lepší, než stahovat nové 3,14oviny do mobilu.


Naučí se flákat práci, a v současném tržně neprůhledném systému bohužel často i úspěšně prodávat. Mám dojem, že jaksi ubývá těch, kteří by je té odfláknuté práci odnaučili.
A propos, co je s tvým rukopisem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 22:57    Předmět: Citovat

Má zatím pouhých cca 90 stran, a přednost mají jiné věci. Zase na druhou stranu jsem konečně našel možnost vydání, která se mi líbí a snad by to akceptovala i valná část holoprdelníků Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shepardt



Založen: Nov 04, 2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 8:00    Předmět: Citovat

elektronky jsou podle mně neco co nevyprcha ani za 20 let o tom mně přesvětšuje i GES ktery pořad rozšořuje sortiment ceny sou sice jako pro rokšildy ale aspoň něco.Ja se o elektronky zajimam asi od 9 roku vždycky mně lakalo jak ty elektronky žhavi a sala z nich teplo atd.Ted jsem dostavěl zesilovač Hi-fi stereo s TDA2040 ale neni to ono takove zesaky sou super ale pokud chcete do bytu něco co je stylove a hřeje na srdci tak lampač je vyborna volba.Kdyby nebyli ceny postavenych zesaku tak vysoke kdyby se dělali i pro normalni lidi ne pro milionaře tak věřim že každy druhy by mněl tento zesak doma..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 8:08    Předmět: Citovat

Asi před 5-6 lety jsem nabízel v Annonci a jinde 100 televizních elektronek (PCL, PCF, EF, PCC...) za 90 Kč, tedy 90 hal./ks. Připravil jsem si pro začátek tři sady po 100 ks.
Nikdo to nechtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 8:14    Předmět: Citovat

shepardt napsal(a):
Kdyby nebyli ceny postavenych zesaku tak vysoke kdyby se dělali i pro normalni lidi ne pro milionaře tak věřim že každy druhy by mněl tento zesak doma..


Tomu moc nevěřím, milionář je dneska každý majitel RD, desetimilionář leckterý podnikatel, a nejen že nemají doma lampáč ale většinou ani obstojný tuner nebo reprobednu. I když pojem HiFi znají. Komerční lampáč se dá koupit za ekvivalent 2-3 průměrných platů (nemyslím toho co z nich průměrně zbyde, ale celých), není to málo ale kdysi jsme si třeba šetřili na magneťák v ekvivalentu 3-4 platů a to i jako studenti.
Prostě si lidi zvykli na to že elektronika se dneska kupuje jako okrajové zboží, a ty lampáče pak jsou cenově tam, kde jejich cenu určuje módní zájem.
Kdysi se lamp válelo plno v bazarech a za 2,- Kčs byly neprodejné. Za čas se takhle bude slintat třeba nad vakuovým 14" monitorem, jak krásně hřeje, je těžký a svítí vlákno obrazovky Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 9:18    Předmět: Citovat

Vždyť to je něco podobného, jako mít v pokoji stále vánoční stromeček, jak ty flašky krásně svítí a vytvářejí teplo domova.Very Happy Je pravdou, že dříve se v tom hrabal a leštil lampičku kdejaký pionýr.
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/5/7/f_abcradioamam_15f6224.jpg

Ceny elektronek jsou asi přiměřené k dnešním platům; díval jsem se do starého katalogu elektronek Tesla z roku 1970/71, kde mám poznámku: ECC83 – 13,60 Kčs Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 9:30    Předmět: Citovat

Ceník elektronek z r. 1963:


t0015.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t0015.jpeg
 Velikost:  286.24 kB
 Staženo:  96 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 9:35    Předmět: Citovat

A tady z roku 1950, ještě před měnovou reformou:


t0016.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t0016.jpeg
 Velikost:  262.33 kB
 Staženo:  98 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 10:05    Předmět: Citovat

tady jde hlavně o to, že ceny lamp padly poté, co tranzistory začaly být módní a bylo jich málo protože jejich výroba byla v začátcích.
Pamatuje někdo, co stála CD-ROM v roce 1997? Wink a co stála první DVD vypalovačka?
Pár let stará elektronika se dneska šrotuje aby se mohla vyrábět nová.

Podle elektronických knížek z předválečných a válečných dob nebyla elektronika nijak levná. Za bolševika taky moc ne, na druhou stranu energie, voda, bydlení nebo žrádlo stálo směšný peníz.
Spotřební elektronika je dneska ošizená a bez hodnoty, tomu odpovídá cena, ale obyvatelstvo podojí systém daní a ceny energií a potravin.
Kvalitní dřevo nebo velké trafo se spoustou mědi už asi levné zpátky nebude. Ale můžem se nažrat betonu, plastu nebo tištěné reklamy Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund