Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vypíníní mobilu při autonabíjení
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 21:35    Předmět: Vypíníní mobilu při autonabíjení Citovat

Zdravím, chtěl jsem si udělat do auta GSM lokalizátor. Použil jsem siemens S55, ale měl takovou vlastnost, že se při nabíjení z auta vypínal po max 21Hodinách. Tak jsem použil siemens c25, ten možnost nastavení vypínání neměl, ale zase se po určité době vypne. Nabíjení je realizováno pomocí klasického autoadaptéru za 50,-Kč. Nevím proč se telefon vypíná. Nevíte, jaký použít telefon, nebo jak zamezit vypání? Napadá mě, že by to mohl dělat adaptér, který má v sobě nějaký IO, je to možné?Díky za odpověď.
Návrat nahoru
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: po červen 16 2008, 22:58    Předmět: Citovat

U těchto telefonů je problém, že ikdyž je telefon připojen k nábíječce stále, nedokáže při poklesu kapacity baterie obnovit nabíjení. Já jsem to vyřešil u c35 vyndáním baterie a výrobou smd dc-dc měniče na 3,9V (napětí vyštelováno aby tlf. ukazoval plné nabití). Telefon měl v zadu díru a napájen byl rovnou z palubní sítě vozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 10:47    Předmět: Citovat

To by asi také šlo, jen že je škoda, že při použití v autě, nebude mít telefon záložní zdroj baterii. Napadlo mě, že by to šlo udělat pomocí relé, kdyby vypadlo palubní napájení, relé by přeplo na baterii, ale nevím jestli by se telefon do doby přepnutí relé nevypnul. Mořná to vyřešit nějakým kondenzátorem, který po tu dobu udržel napětí. Co myslíte?
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33948
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 12:13    Předmět: Citovat

Sprav si nejaky casovac, ktory napr. po 10 hodinach na chvilu prerusi napajanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 12:49    Předmět: Citovat

Taky zajímavý nápad. Zkusím něco dohledat na netu, jestli bude.
Návrat nahoru
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 13:42    Předmět: Citovat

Napadá mě použití IO 555, ale nevím, jako hodnoty odporu a kondenzátoru zvolit, aby bylo schopno zařízení sepnout rele resp. rozepnout napájení. A jak se dá nastavit doba sepnutí relé u takového obvodu?Je to vůbec možné, nebo sepnutí probíhá pouze na principu pulsu? Díky za odpovědi.
Návrat nahoru
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 14:02    Předmět: Citovat

Přerušovač nabijení pro MTB Siemens byl v PEAR 6/2004 a v KTE10/2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 14:27    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
Přerušovač nabijení pro MTB Siemens byl v PEAR 6/2004 a v KTE10/2003
Tak to bohužel nemám možnost sehnat. Cry
Návrat nahoru
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 21:25    Předmět: Citovat

To je dobrej nápad s tím časovačem Smile

Extrahoval jsem ti ten návod z KTE Arrow



kte_10-03.pdf
 Komentář:
stránky 9-11

Stáhnout
 Soubor:  kte_10-03.pdf
 Velikost:  519.85 kB
 Staženo:  178 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 5:33    Předmět: Citovat

PEAR 6/2004 http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/92017/PE06_2004.pdf_1.15MB.html

Opraveno.


Naposledy upravil Milan_F dne st červen 18 2008, 13:56, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 8:01    Předmět: Citovat

Děkuji vám mnohokrát za návody kucí Wink ještě mě napadá jedna věc, nokie mají stejný problém, nevíte?
Návrat nahoru
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 8:12    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
PEAR 6/2004 http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/92017/PE06_2004.pdf_1.15MB.htm

"Tento soubor již neexistuje" Confused Mohl by jsi prosím ještě jednou? Děkuji mnohokrát.
Návrat nahoru
LadasW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červen 20 2008, 9:53    Předmět: Citovat

Možná že, by nebylo třeba stavět přerušovač, protože vlastně dnes už takové mobili koupíte za pár korun, proto bych se chtěl zeptat, zda mají i tuto vlastnost jiné značky mobilu, jako třeba Nokia? Díky za odpověď.
Návrat nahoru
jpirat



Založen: Apr 01, 2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st červenec 16 2008, 19:49    Předmět: Citovat

Setkal jsem se se stejným problémem u Siemens C55. Taky jsem přemýšlel o cyklickém přerušení napájení a dalších věcech... Problém byl však v tom, že adaptér dával moc velké napětí do mobilu. Rozebral jsem adaptér, zjistil zapojení (měl jsem spínací) změnil jeden odpor v děliči a od té doby bylo vše OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: st červenec 30 2008, 13:13    Předmět: Citovat

Měl jsem podobný problém u Siemens CF62 - někdy při nabíjení se vypnul. Reklamoval jsem ho v záruce, tam mi řekli, že v telefonu není originál baterka a tím se zničily obvody v telefonu. V duchu jsem se zasmál, že to je kravina, ale pak jsem tam dal původní originál baterku (i když už slabší) a ejhle - problém vypínání byl pryč a samozřejmě žádné obvody zničeny nebyly. Ty baterky mají totiž ještě dva další podezřelé kontakty a kdoví co tam všechno dělá. Třeba to může být tvůj problém.
Pro použití v autě jako hlídače používám 2 varianty - buď v mobilu baterku nechám a na její kontakty z DC/DC měniče dávám trvale 3,9V, nebo baterku vyndám a přímo na napájecí piny přivedu z toho měniče 3,9V - ale v tomto případě je nutné přímo na tyto piny dát kondenzátor (min 2G2/6.3 nebo 10V).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund