Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

virus problem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 29 2008, 20:47    Předmět: Citovat

Tak u ségry PC začalo zlobit neuvěřitelně. Už delší dobu se ho snažím všemožnými programy a utilitami stavět na nohy a pořád to není ono. Už to začalo po zapnutí jakéhokoli programu hlásit...Omlouváme se, ale je to potřeba zavřít..vznikl problém atd.
Projel jsem to Advanced WindowsCare, C Cleanerem, našel jsem tam nějakou neplechu a zlepšilo se to. Nějak nechodil firewal Kerio, tak jsem ho dal pryč a místo něj dal COMODO, po instalaci to skenovalo PC a našlo dva trojany, dal jsem je pryč a PC po restartu, zapnul se sám, začalo to blbnout, tak, že naběhne a hned restart a dokola, když zakážu po zapnutí F8 restart při problémech, objeví se modrá smrt.
Už před tím to párkrát udělalo, ale nějak jsem to rozběhal. Do nouzového stavu jde zapnout, ale tam je problém s tím rozlišením, chtěl jsem to projet znovu Advancedem, ale to okno je tak veliké, že nejsou vidět dole tlačítka na zapnutí scanování. Neměl jsem ani moc času se s tím dál zabývat, ale vidím to na přeinstalaci systému. Tam něco je, něco má na svědomí synovec, po jeho brouzdání to začalo dost blbnout, to už bylo dřív, to jsem nějak rozchodil, ale stále se to chová divně. Zkusil bych zazálohovat co půjde, pak zkusit přelíznout opravnou instalací systém a když to nepomůže, asi ne...tak bych zformátoval disk a nainstaloval znovu.
Nebo máte někdo nějaký lepší nápad Question děkuji Smile

No a teď jsem něco objevil, možná je to známá věc, ale je to zajímavá pomůcka od Microsoftu, kterou dobře tají. Je to takový prográmek na zjištění co vše jde v PC za našimi zády. (Autoruns)
Ani windowsy to sami nezobrazí.

Ale já přesně nevím co můžu a co nemůžu povypínat. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost Question Dávám sem odkaz http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/bb963902(en-us).aspx

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5131
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne červen 29 2008, 21:21    Předmět: Citovat

Jestliže padají programy a skáče modrá smrt,je reinstall nejlepší volba. Tady už není co čistit,už jsou poškozené samotné WINDOWS Rolling Eyes Na opravnou instalaci se vykašli a udělej to načisto s FORMAT C Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 29 2008, 21:28    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
Jestliže padají programy a skáče modrá smrt,je reinstall nejlepší volba. Tady už není co čistit,už jsou poškozené samotné WINDOWS Rolling Eyes Na opravnou instalaci se vykašli a udělej to načisto s FORMAT C Wink


Hm, také si to myslím, ale musím si na to udělat čas, nějak zprovoznit windowsy, abych udělal zálohu všeho co jde. Asi bych použil Nouzový stav, v nejhorším bych vymontoval disk a vzal ho ke mě domů a tam to stáhnul na můj disk v mém PC. Tam je to fakt už dost nabořené a veškerá práce na opravě je ztráta času. Ale potom zase ty instalace programů a nastavení...jo tak to bude zase dílo Sad

Díky za odpověď Smile

Nekoukal jsi na ten odkaz Question

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5131
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne červen 29 2008, 21:31    Předmět: Citovat

Koukal,ale moc moudrej z toho taky nejsem Confused asi bych v tom radši nešťoural,k vyřešení problémů to stejně nepovede.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 29 2008, 21:48    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
Koukal,ale moc moudrej z toho taky nejsem Confused asi bych v tom radši nešťoural,k vyřešení problémů to stejně nepovede.


Ne, to není na opravu toho ségřina PC, je to spíš k vůli zpomalování PC obecně. Tam je vidět které všechny programy na pozadí běží, což normálně není vidět. Našel jsem to jako rady o antivirech a ochraně PC při používání Internetu. A krom toho je tam několik odkazů na různé pomocné programy, pro odhalení co běží při startu windows a brzdí je. Jen bych potřeboval vědět co můžu zakázat a tak.
Je tam i program na Rootkity- krycí manévry škodlivých kodů.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 29 2008, 22:00    Předmět: Citovat

Tady jsou další adresy http://www.trendmicro.com/download/rbuster.asp
http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/bb897445(en-us).aspx, koukni na to Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 9:30    Předmět: Citovat

Pročti si něco o registrech, o jejich zálohování a obnovování. Všechny ty programy, co furt zkoušíš, tak jsou jen o jednom - o práci s registry. Jsou samozřejmě vhodné pro ty, co systému jako takovému nerozumí, protože tomu prostě neholdují. Ale ještě jsem neviděl program, který by mi ukázal něco v registrech, co si sám nemůžu prohlédnout. To, co se stalo u ségry, tak byla obyčejná změna ukazovatelů odkazů v registrech a poté "narovnání" pomocí programů, kteé to neumí opravovat a jen to srovnají odříznutím větve na které sedíš Wink Známý takovým "spravováním" byl Award. Proto ho dodnes nemůžu cítit, protože neudělal víc užitku jak ruční oprava v registrech. Avast taky našel jen ty viry, přes které sám nebyl přesměrován. Wink Něco podobného se mi stalo u AVG asi dva měsíce po té co byl odkoupen Mrkvosoftem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 13:22    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Pročti si něco o registrech, o jejich zálohování a obnovování. Všechny ty programy, co furt zkoušíš, tak jsou jen o jednom - o práci s registry. Jsou samozřejmě vhodné pro ty, co systému jako takovému nerozumí, protože tomu prostě neholdují. Ale ještě jsem neviděl program, který by mi ukázal něco v registrech, co si sám nemůžu prohlédnout. To, co se stalo u ségry, tak byla obyčejná změna ukazovatelů odkazů v registrech a poté "narovnání" pomocí programů, kteé to neumí opravovat a jen to srovnají odříznutím větve na které sedíš Wink Známý takovým "spravováním" byl Award. Proto ho dodnes nemůžu cítit, protože neudělal víc užitku jak ruční oprava v registrech. Avast taky našel jen ty viry, přes které sám nebyl přesměrován. Wink Něco podobného se mi stalo u AVG asi dva měsíce po té co byl odkoupen Mrkvosoftem.


Hele, u té ségry je to problém hlavně ve špatném zabezpečení jako takovém a poslední kapku tomu dal synovec, když na něco kliknul a už to šlo do háje. Já to jen, aby ségra mohla vůbec něco dělat trochu postavil na nohy, ale stejně to nějak zlobilo. proto jsem tam zkoušel kde co, abych to dal do provozuschopného stavu, ale ta zrada je asi dost hluboko v systému, takže já jsem pro radikální přeinstalaci po formátu disku. Pak už to bude chtít udělat zabezpečení a chovat se potom obezřetněji. Nevím jestli jsi zkoušel ten odkaz na Autoruns, já jo a právě, co mě zlobí, že mi tam stále jde spousta programů při startu, myslím u mě doma. Zatím žádný program, ani samotný Mrkvosoft mi to množství jako bylo tam neukázal. Jen přesně ještě nevím, co můžu vypnout a co ne.

Ani Advanced nenajde vše a ani asi není v silách žádného programu umět vše, vždy umí jen něco a ten druhý zase další, takže mě se osvědčilo mít několik programů a tak krom zpomalení, je zatím už dlouhou dobu stabilní Wink Jinak já mám AVG 8 a také nezastane úplně vše, ale snaží se Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 19:23    Předmět: Citovat

Ještě, že to přiznáš, že ségru málo navštěvuješ a pak ten počítač tak vypadá. Laughing Znám takové případy, donesou počítač, že tam asi mají víra a pak je tam 200 virů, rezidentů, spywaru a vše, co internet dá. Nejlepší je když se nemusí nic zálohovat, tak se to přeformátuje, instaluje nově systém, strčí se tam ovládače, pár free prográmků na ochranu a za dvě hodinky jsi hotovej. Za jedno kafé a sušenky docela dobrej kšeft - aspoň ze strany poškozených. A ty se pak mlátíš druhej den do hlavy, že jsi tu jejich představenou hodinku, dvě mohl celej den prochrápat u televize Laughing
Zkus si spustit RegEdit a mrkni se hledáním na slůvka Run atd. Ukáže ti to vše bez problémů a určitě při tom přijdeš na to, jak jednou za čas udělat zálohu všech registrů a usnadnit si potom opravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 19:45    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Ještě, že to přiznáš, že ségru málo navštěvuješ a pak ten počítač tak vypadá. Laughing Znám takové případy, donesou počítač, že tam asi mají víra a pak je tam 200 virů, rezidentů, spywaru a vše, co internet dá. Nejlepší je když se nemusí nic zálohovat, tak se to přeformátuje, instaluje nově systém, strčí se tam ovládače, pár free prográmků na ochranu a za dvě hodinky jsi hotovej. Za jedno kafé a sušenky docela dobrej kšeft - aspoň ze strany poškozených. A ty se pak mlátíš druhej den do hlavy, že jsi tu jejich představenou hodinku, dvě mohl celej den prochrápat u televize Laughing
Zkus si spustit RegEdit a mrkni se hledáním na slůvka Run atd. Ukáže ti to vše bez problémů a určitě při tom přijdeš na to, jak jednou za čas udělat zálohu všech registrů a usnadnit si potom opravy.


Tak prvně bych chtěl říct, že u ségry jsem ten systém zatím postavil na nohy, bylo krásně a nechtělo se mi tam trávit odpoledne přeinstalací, ale bude mě to stejně čekat. No po nějakém marném snažení se mi konečně přes F8 podařilo dostat na nastavení....poslední známá funkční konfigurace a přes ní jsem to spustil, původně k vůli zazálohování dokumentů a Outlooku, ale pak jsem si říkal, když jí to ještě nějakou dobu půjde, tak ať to trochu potrápí a když to bude hodně zlobit, udělám přeinstalaci na čistý disk. Zkoušel jsem synovcův účet a ten vysloveně zlobil, tak nemilosrdně jsem do zrušil. Tím se to nějak zklidnilo, tak uvidím.
Jo a nechodím tam často a ona nějak nechce věnovat peníze do dobrého antivirového programu, teda už jsem jí to vysvětlil, že tady není důvod zase škudlit a ona si to může dát do nákladů, takže není o čem mluvit...jojo, někdy by lidé šetřili na všem Rolling Eyes No a kdyby synovec nevpustil do PC nějakého šmejda, nebyl by to takovej průser Smile A to je mu 37 let Sad

Tak a teď, prosím, zkus mi to nějak polopaticky vysvětlit, jak to myslíš s tím regeditem, znám, také ho používám, ale jak to myslíš s tím RUN Question
Mám je dát hledat, nebo jen tak koukat, kde jsou Question A k čemu to bude dobré Question Děkuji Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
moisidis



Založen: Apr 12, 2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 21:37    Předmět: Citovat

Zkus si spustit RegEdit a mrkni se hledáním na slůvka Run atd.

Stačí kontrolovat tyto dva klíče? Já se teda ohledně samospouštění programů vždycky v registrech dívám jenom sem:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run


Jinak nedávno jsem si udělal obraz sytému po instalaci všech ovladačů, programů a aktualizací. Obnova zabere cca 2,5 minuty, oproti klasické instalaci docela změna Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 30 2008, 22:29    Předmět: Citovat

moisidis napsal(a):
Zkus si spustit RegEdit a mrkni se hledáním na slůvka Run atd.

Stačí kontrolovat tyto dva klíče? Já se teda ohledně samospouštění programů vždycky v registrech dívám jenom sem:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run


Jinak nedávno jsem si udělal obraz sytému po instalaci všech ovladačů, programů a aktualizací. Obnova zabere cca 2,5 minuty, oproti klasické instalaci docela změna Cool


Hm, tak jsem se na to kouknul, ale co s tím potom udělat? Smazat? to by asi nebylo to pravé. nemůžeš to nějak upřesnit co s tím dál? Jak se dělá obraz systému Question

Posílám sem zdroj těch mých odkazů na Autoruns a pod. Tady Autoruns najde mnohem víc, než je vidět v registrech, jen je otázka co možno vypnout, možná ...pokus, omyl Laughing



Bezpečnost na netu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bezpečnost na netu.jpg
 Velikost:  58.48 kB
 Staženo:  49 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5213
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 9:48    Předmět: Citovat

apropos tie vetvy z databazy registry najdete aj v programe MSCONFIG na karte PRI SPUSTENI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 9:52    Předmět: Citovat

Tak s tím synovcem tě litutju, 37 let a nic asi neumí Laughing
S tím RegEditem je to jen takový návod, učit tě to asi nebudu. V každém případě položku, která se tam má spouštět, tak ji uvidíš a můžeš ji smazat. Předpokládám, že víš, co se může mazat a co ne, aby se ti OS ještě nastartoval. Wink

Obrázky jen ukazují jak najít jen to, co hledáš. Ale těch spouštění je tam víc, takže pomocí F3 se to musí projít celé. Podrobněji bych radil raději až zkušenějšímu, aby si tam toho moc nepokazil. Proto jsem psal, aby sis něco o tom taky přečetl, abys v návalu informací nesmázl i něco dobrého pro funkci woken (moc tam toho není) Laughing



nalezeni_runu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nalezeni_runu.jpg
 Velikost:  45.26 kB
 Staženo:  37 krát


vyhledani_runu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vyhledani_runu.jpg
 Velikost:  39.56 kB
 Staženo:  40 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
moisidis



Založen: Apr 12, 2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út červenec 01 2008, 10:40    Předmět: Citovat

Obraz systému jsem dělal přes acronis true image. Program je v češtině, takže se hodí pro vesničany Wink
Odkaz např. tady:

http://www.acronis.cz/download/trial-verze/

Po nainstalování XP a všech dalších sračiček to na céčku zabíralo přes 6 giga. Pak jsem nastartoval PC z bootovacího CD acronis a nechal obraz disku C zkomprimovat a uložit na disk D. Zabírá to tam cca 2,5 giga. Dělal jsem to u příbuzných, kteří bydlí daleko a jednou za čas jim počítač softwarově kleknul (možná díky synátorovi, má 3 roky). Nechce se mně tam jezdit, nešlo to řešit po telefonu, přes vzdálenou plochu ani přes nástroj Obnovení systému, tak jsem jim dal bootovací cd a když bude potřeba, tak si tu zálohu během tří minut rozbalí na céčko a je to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund