Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jak zapúojit tři elektroměry
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SyX



Založen: Sep 08, 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 19:10    Předmět: jak zapúojit tři elektroměry Citovat

zdavím...
pls mohl by mi někdo poradit, jak zapojím tři elektroměry? (vrchní patro, spodní patro, zahrada + garáž)...
jde mi o malé elektroměry na DIN liště...
chápu vstup a výstup fází... zas takový laik nejsem, ale jak je mám prosmicovat? jednoduše udělat klemy z hlavního jističe do všechn alektroměrů? výspupy už si pak dám kam potřebuji...

jinak ještě jeden dotázek... k čemu slouží tzv impulsy '+' a '-' ? vysvětlí mi pls někdo jejich význam a případně použití?

díky moc všem kdo se ozvou

_________________
Kdo mě nakope, toho nakopu taky, dvojnásob Smile<br />
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 20:49    Předmět: Citovat

SyX napsal(a):
zdavím...
pls mohl by mi někdo poradit, jak zapojím tři elektroměry? (vrchní patro, spodní patro, zahrada + garáž)...
jde mi o malé elektroměry na DIN liště...
chápu vstup a výstup fází... zas takový laik nejsem, ale jak je mám prosmicovat? jednoduše udělat klemy z hlavního jističe do všechn alektroměrů? výspupy už si pak dám kam potřebuji...

jinak ještě jeden dotázek... k čemu slouží tzv impulsy '+' a '-' ? vysvětlí mi pls někdo jejich význam a případně použití?

díky moc všem kdo se ozvou


Pokud budeš chtít připojovat všechny elektroměry z jednoho přívodu, tak bez energetických závodů se neobejdeš, to by byl totiž zásah do jejich zařízení, přes plomby. Musel by jsi na všechny mít svůj jistič a tak. Jestli by jsi spíš nemohl mít ty další elektroměry jako podružné, tedy až za tím hlavním elektroměrem a potom to jen odpočítávat od hlavního Question To by jsi je jen zařadil do cesty odběru proudu. Idea

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 20:53    Předmět: Citovat

To + a - budu vystupne svorky pre merac impulzov. V tom zapojeni by som nevidel problem - ak to bude za hlavnym.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 21:16    Předmět: Citovat

SyX napsal(a):
chápu vstup a výstup fází... zas takový laik nejsem, ale jak je mám prosmicovat? jednoduše udělat klemy z hlavního jističe do všechn alektroměrů? výspupy už si pak dám kam potřebuji...

Áno urobiť klemy.
Predpokladám, že chceš robiť podružné meranie?
SyX napsal(a):

jinak ještě jeden dotázek... k čemu slouží tzv impulsy '+' a '-' ? vysvětlí mi pls někdo jejich význam a případně použití?

Výstup váhových impulzov. Využitie napr. pre záznam profilov zaťaženia jednotlivých vývodov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 21:41    Předmět: Citovat

dolac napsal(a):
SyX napsal(a):
chápu vstup a výstup fází... zas takový laik nejsem, ale jak je mám prosmicovat? jednoduše udělat klemy z hlavního jističe do všechn alektroměrů? výspupy už si pak dám kam potřebuji...

Áno urobiť klemy.
Predpokladám, že chceš robiť podružné meranie?
SyX napsal(a):

jinak ještě jeden dotázek... k čemu slouží tzv impulsy '+' a '-' ? vysvětlí mi pls někdo jejich význam a případně použití?

Výstup váhových impulzov. Využitie napr. pre záznam profilov zaťaženia jednotlivých vývodov.


Tak by mě zajímalo, jak chceš to proklemovat, bez porušení plomb na zařízení energetických závodů Question Pokud vím, tak cokoliv za hlavním jističem , jsou oprávnění dělat jen rozvodné závody, takže pokud by měly všechny tři elektroměry být na hlavním jističi, měly by to udělat rozvodné závody. Asi bylo málo problémů s porušenými plombami Question
A asi by se divili při revizi, co se jim to objevilo za další elektroměry Question Podružné elektroměry se dávají až za hlavní elektroměr. Jinak by to totiž byly samostatné měrné zařízení a ty by musely mít své jističe a asi i své desky, pro každý elektroměr a plomby.

Normálně bez problémů, bych dal další hodiny pro to patro, za hlavní jistič pro patro a pro garáž za její jistič. To by nevyžadovalo, krom dobré a bezpečné práce, žádné revize. Do hlavního jističe určitě vůbec nelézt, není to tvoje zařízení, ale rozvodných závodů Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 22:02    Předmět: Citovat

Všimli jste si, že SyX ještě na žádnou doplňující otázku neodpověděl?

Jasně, že musí jít o podružné měření. Hlavní elektroměr je dodán cejchovaný majitelem, tedy distributorem (na rozdíl od hlavního jističe, ten si distributor jen zaplombuje, ale je váš).
Na hlavní měření elektroměr nekoupíte. Takový elektroměr by vám distributor nezaplomboval a tím méně uznal jím naměřený údaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SyX



Založen: Sep 08, 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 22:28    Předmět: Citovat

dík moc lidi... mě stačilo jen vědět jestli to můžu klemovat, neco jestli se dělá nějakej rozbočovač abych měl ke každýmu elektroměru zvlášť kabel...

samozřejmě sem myslel vlastní elektroměry už v baráku za hlavním elektroměrem iu jističem... ty budou sloužit jen pro mou infomaci...

ale co když je kabel trochu větší? mám tu přívod 25-ku, tou se klemy do těch tří elektroměrů budou dělat blbě... a dělat klemy 16-kou mi přijde zas blbost, bude tu trochu větší odběr

zamozřejmě ty patra a garáž byly jako příklad...

_________________
Kdo mě nakope, toho nakopu taky, dvojnásob Smile<br />
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 22:29    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Všimli jste si, že SyX ještě na žádnou doplňující otázku neodpověděl?

Jasně, že musí jít o podružné měření. Hlavní elektroměr je dodán cejchovaný majitelem, tedy distributorem (na rozdíl od hlavního jističe, ten si distributor jen zaplombuje, ale je váš).
Na hlavní měření elektroměr nekoupíte. Takový elektroměr by vám distributor nezaplomboval a tím méně uznal jím naměřený údaj.


Jo, máš pravdu Hille, napsal jsem to blbě, hlavní jistič je jak píšeš majetkem vlastníka domu, či bytu. Chtěl jsem jen napsat, že není dobře lézt za hlavní jistit, k vůli té plombě. Rozvodných závodů je přívod k hodinám, ne tedy jistič. Prostě vše co je zaplombované, nechat na pokoji...potom je s rozvodnými závody docela velký problém a bylo to vidět i v TV, sice asi k vůli něčemu jinému, ale šlo vždy o porušení plomb Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne út červen 10 2008, 22:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 22:43    Předmět: Citovat

SyX napsal(a):
dík moc lidi... mě stačilo jen vědět jestli to můžu klemovat, neco jestli se dělá nějakej rozbočovač abych měl ke každýmu elektroměru zvlášť kabel...

samozřejmě sem myslel vlastní elektroměry už v baráku za hlavním elektroměrem iu jističem... ty budou sloužit jen pro mou infomaci...

ale co když je kabel trochu větší? mám tu přívod 25-ku, tou se klemy do těch tří elektroměrů budou dělat blbě... a dělat klemy 16-kou mi přijde zas blbost, bude tu trochu větší odběr

zamozřejmě ty patra a garáž byly jako příklad...


Mám dojem, že si trochu odporuješ.....pokud chápeš co ti tu píšu, tak potom nechápu, co máš pořád s klemami. Každý další elektroměr zapoj za jistič pro další měřené části, tedy pokud pro patro, za jistič patra. Zde nebudeš potřebovat žádné klemy, jen za jistič připojíš dráty, či kabelem ty hodiny, v sérii s vedením.

Celou dobu ti tu píšu a i druzí, že přívod, tedy i ta tvá 25ka přívod, není pro tebe, je to rozvodných závodů. Ty do toho vůbec nemůžeš nic připojovat, je to ještě před hlavním jističem a ten má plomby...chápeš mě Question Wink Jediné co můžeš dělat, je zapojovat cokoli až za hodinami, což je až na rozjištění za hodinami, nikde jinde to nejde. Navíc za hodinami už není 25ka, (asi myslíš hliník) ale max 6mm2, spíš 4mm2 v mědi.
Tak prosím tebe zapomeň na jakékoli klemy Idea Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 22:52    Předmět: Citovat

Jen ještě dotaz, jaké máš jištění před hodinami Question To vypadá na víc než 25A, nebo se mýlím Question
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1527
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: út červen 10 2008, 22:53    Předmět: Citovat

To Syx
myslýš takovéto elektroměry ?

http://www.elektromery.com/soubory/wertor.pdf

Vždyť v rozvaděči máš hlavní vypínač.
Z toho půjdou vodiče do tří třífázových jističů, které budou předřazeny před elektroměry.
Z jednotlivých 3f jističů vodiče do elektroměrů.
Vodiče z elektroměrů do jednotlivých okruhů ( patro, garáž ....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ranik



Založen: Nov 22, 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st červen 11 2008, 10:43    Předmět: Citovat

Tak jak to tady popisuješ je těžko ti poradit. Musíš napsat jak je to s rozvaděčem , jestli máš jen jeden odkud je napájené 1. patro a garáž, nebo jestli máš samostatný na každou část, kterou chceš měřit. Potom by se dalo poradit jak to máš zapojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: st červen 11 2008, 17:09    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Tak by mě zajímalo, jak chceš to proklemovat, bez porušení plomb na zařízení energetických závodů Question Pokud vím, tak cokoliv za hlavním jističem , jsou oprávnění dělat jen rozvodné závody, takže pokud by měly všechny tři elektroměry být na hlavním jističi, měly by to udělat rozvodné závody. Asi bylo málo problémů s porušenými plombami Question
A asi by se divili při revizi, co se jim to objevilo za další elektroměry Question Podružné elektroměry se dávají až za hlavní elektroměr. Jinak by to totiž byly samostatné měrné zařízení a ty by musely mít své jističe a asi i své desky, pro každý elektroměr a plomby.

Normálně bez problémů, bych dal další hodiny pro to patro, za hlavní jistič pro patro a pro garáž za její jistič. To by nevyžadovalo, krom dobré a bezpečné práce, žádné revize. Do hlavního jističe určitě vůbec nelézt, není to tvoje zařízení, ale rozvodných závodů Exclamation Exclamation Exclamation

To Jenys: Neprečítal si si poriadne môj príspevok. Napísal som tam: "Predpokladám, že chceš robiť podružné meranie?".
A keď spomína hlavný istič, neznamená to že to musí byť hlavný istič v skrini merania pred elektromerom, od ktorého hodnoty sa určuje stála platba.
Mohol by si vedieť, že u nových odberov by malo byť meranie v skrini merania na verejnom priestore, napr. v oplotení. Tam musí byť zaplombovaný hlavný istič a elektromer, prípadne aj ovládací prvok tarify.
Odtiaľ sa vedie kábel, väčšinou v zemi do domu do hlavnej istiacej skrini, kde musí byť taktiež istenie (hlavný istič). Asi o tomto hovoril Syx. Určite ani jeho, ako laika by nenapadlo niečo zapájať pred elektromer, takže to toľko nedramatizuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SyX



Založen: Sep 08, 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st červen 11 2008, 19:28    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Jen ještě dotaz, jaké máš jištění před hodinami Question To vypadá na víc než 25A, nebo se mýlím Question


tu 25-ku mam od hodin do baráku... a i když to je mimo téma... hlavní jistič před hlavníma hodinama mam 63A

už jsem to vyřešil... hodil jsem přívod do svorkovnice a ze svorkovnice to už mam rozházený do různých částí...
jen jsem to neměl před očima takže sem se rači ptal předem Surprised)
jinak díky všem Surprised)

_________________
Kdo mě nakope, toho nakopu taky, dvojnásob Smile<br />
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 11 2008, 20:46    Předmět: Citovat

dolac napsal(a):
Jenys napsal(a):
Tak by mě zajímalo, jak chceš to proklemovat, bez porušení plomb na zařízení energetických závodů Question Pokud vím, tak cokoliv za hlavním jističem , jsou oprávnění dělat jen rozvodné závody, takže pokud by měly všechny tři elektroměry být na hlavním jističi, měly by to udělat rozvodné závody. Asi bylo málo problémů s porušenými plombami Question
A asi by se divili při revizi, co se jim to objevilo za další elektroměry Question Podružné elektroměry se dávají až za hlavní elektroměr. Jinak by to totiž byly samostatné měrné zařízení a ty by musely mít své jističe a asi i své desky, pro každý elektroměr a plomby.

Normálně bez problémů, bych dal další hodiny pro to patro, za hlavní jistič pro patro a pro garáž za její jistič. To by nevyžadovalo, krom dobré a bezpečné práce, žádné revize. Do hlavního jističe určitě vůbec nelézt, není to tvoje zařízení, ale rozvodných závodů Exclamation Exclamation Exclamation

To Jenys: Neprečítal si si poriadne môj príspevok. Napísal som tam: "Predpokladám, že chceš robiť podružné meranie?".
A keď spomína hlavný istič, neznamená to že to musí byť hlavný istič v skrini merania pred elektromerom, od ktorého hodnoty sa určuje stála platba.
Mohol by si vedieť, že u nových odberov by malo byť meranie v skrini merania na verejnom priestore, napr. v oplotení. Tam musí byť zaplombovaný hlavný istič a elektromer, prípadne aj ovládací prvok tarify.
Odtiaľ sa vedie kábel, väčšinou v zemi do domu do hlavnej istiacej skrini, kde musí byť taktiež istenie (hlavný istič). Asi o tomto hovoril Syx. Určite ani jeho, ako laika by nenapadlo niečo zapájať pred elektromer, takže to toľko nedramatizuj.


Ale jo, v něčem máš pravdu....neuvědomil jsem si, tedy ono ani moc nebylo z čeho, velmi málo informací, že se jedná o hodiny na plotě, já je mám ještě na domě i s jističi. Z toho co nám Syx dal za informace, nebylo nic moc jasné Idea

Navíc, psal jsem tam, že je potřeba dávat hodiny vždy za jističe k jednotlivým měrným místům, tedy spodní, či horní patro a tak. Pak není důvod mít problém s nějakými klemami z 25tky, protože se přívod do podružných hodin bere z jednotlivých jističů, kde už není potřeba tak silný vodič. A ani nebylo z toho jeho psaní jasné, zda dělá teprve nové rozvody, či to najednou přidává do již stávající instalace....

Asi by bylo vhodné, nějak upřesnit otázku a pak nebude docházet k takovým dohadům. On totiž Hlavní jistič, je Hlavní jistič a ten je jen jeden a to na začátku. Pokud píše o Hlavním jističi a neuvede kde, v jakém rozvaděči, tak z toho není vůbec jasné, co tedy myslí. To jen k té "dramatizaci" Wink Idea

To Syx: To máš asi elektrické topení, když náš tak silný jistič, že Question Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund