Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výpomoc

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: so květen 31 2008, 18:18    Předmět: Výpomoc Citovat

Sháním někoho na výpomoc s výrobou různých elektro konstrukcí.
Nejlépe začátečníka, který se zajímá či studuje elektroniku a chtěl by se naučit víc, než jen teorii. Rád bych někoho, kdo raději neumí z elektrotechniky nic, ale je slušný a spolehlivý, než experta s chováním pod psa! Pokud je někdo takový z okolí Ostravy napište mi na email nebo pošlete PM.
S pozdravem Banda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
creativko



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 72
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 0:12    Předmět: Citovat

Podla poziadaviek je zrejme, ze hladas mna. Smile
Cestovanie z vychodu slovenska by ma vsak zabilo.

(ale inak, mile rad by som vypomohol)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 5:42    Předmět: Citovat

creativko napsal(a):
Podla poziadaviek je zrejme, ze hladas mna. Smile
Cestovanie z vychodu slovenska by ma vsak zabilo.

(ale inak, mile rad by som vypomohol)
Ty asi nevieš čítať , on píše - Pokud je někdo takový z okolí Ostravy. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 7:03    Předmět: Citovat

Sad škoda že z ostravy, kdyby měl někdo zájem o študentíka z Brna nechť pisne.. znalost výroby DPS fotocestou, návrhy zapojení a jejich realizace.. cokoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 9:53    Předmět: Citovat

creativko hned bych tě bral, ale ta vzdálenost je vážně smrtelná, každopádně díky, že jsi se ozval.

Davidusi tebe bych zas neměl už co naučit, vypadá to, že vše již umíš.

Pro ostatní upřesním mou představu:
Ideálně bych potřeboval studenta 1-2. ročníku střední školy (není důležité), který zjistil, že elektronika je pro něj koníček a nejenom obor, či předmět v nudné škole. A chtěl by se naučit víc, než jen zapojit LED na akumulátor. Defakto to může být i 30-letý kuchař, který by si rád postavil nějakou elektro-konstrukci, ale neví jak na to, protože začátky mohou být namáhavé. Proto bychom si mohli navzájem pomáhat, já bych mu pomohl s elektronikou a se školou a on by mi na oplátku pomohl s pájením, výrobou plošných spojů apod., prostě co bude třeba.
V nouzi pokud bych někoho takového nenašel, bych se možná poohlédl po brigádníkovi, kterému bych za výpomoc zaplatil, ale to je pro mě, až ta úplně poslední možnost.
Díky, Banda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 14:50    Předmět: Citovat

To Banda: Radšej povedz rovno, že chceš aby niekto pre teba robil zadarmo, resp. skoro zadarmo, pod zamienkou, že sa možno aj niečo naučí.
Tak tomu hovorím novodobé vykorisťovanie. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5677
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 16:11    Předmět: Citovat

dolac napsal(a):
To Banda: Radšej povedz rovno, že chceš aby niekto pre teba robil zadarmo, resp. skoro zadarmo, pod zamienkou, že sa možno aj niečo naučí.
Tak tomu hovorím novodobé vykorisťovanie. Laughing

Velmi se mýlíš, Banda nikoho nenutí, pouze nabízí spolupráci. Je vidět, že si neuvědomuješ hodnotu duševního vlastnictví. Vždyť tu nabízí předání svých zkušeností oplátkou za výpomoc.
Tento typ "učení" se praktikoval dříve běžně. Učni dělali u svého "Mistra" jen za byt a stravu a při tom se naučíli jak řemeslu tak určitým finesám.
Pořád platí, že je lepší to jednou vidět a vyzkoušet si to, než o tom stokrát číst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31954
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 20:25    Předmět: Citovat

A takovou zkušenou většinou zakončovali tzv. "tovaryšskou" zkouškou - kde adepti řemesla dokazovali před konciliem mistrů cechu svoje umění, které se během "vandru" naučili - bez tovaryšské zkoušky nemohli žádat o přijetí do cechu a tím pádem se ani nemohli sami stát mistrem. Někdy jsem docela zklamán historickým zánikem těchto zvyků... viz "soudruh" nadporučík a další...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 20:45    Předmět: Citovat

Díky jezevce, tak jsem to i myslel. Nejsem žádný vyděrač!
Takhle by to přeci mezi slušnými lidmi mělo vypadat, vzájemně si pomáhat. Nedej bože, aby až budu potřebovat vědět kolik je hodin nebo kudy k nádraží budu muset vypláznout kilo! Co já osobně bych za to dal, aby mi někdo v začátcích pomáhal. Kolik času a součástek bych ušetřil, ajajaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červen 01 2008, 21:43    Předmět: Citovat

Otázka je, co potřebuješ. Pokud ale chceš nějakou kvalitu, množství a produktivitu - třeba osazování desek, mám několik sil specializovaných, s dlouholetou praxí a vybavením, k dispozici. Já jsem zkoušel používat různé mladé nadšence na věci, související s "rozvojem", ale asi jsem neměl štěstí, skoro vždy to dopadlo žalostně, nebo mým prodělkem. Jedna spolupráce sknčila tak, že hoch dělá brigády za 100Kč/h čistá ruka na tatínkově firmě, jeden zdejší hoch mi dodnes nedonesl slíbené výkresy, ani nevrátil zapůjčené věci a jeden hodně iniciativní mládenec mi zničil materiál za 2000Kč Mad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nxn



Založen: Apr 18, 2007
Příspěvky: 662
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: po červen 02 2008, 4:58    Předmět: Citovat

Já bych chtěl najít někoho kdo by byl z okolí Turnova taky bych se rád něčemu přiučil tak to zkusim touhle formou.Kdo by měl zájem o výpomoc tak
ať se mě ozve jsem Student 3.ročníku SPŠ Jičín

_________________
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 02 2008, 8:14    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
skoro vždy to dopadlo žalostně, nebo mým prodělkem. Jedna spolupráce sknčila tak, že hoch dělá brigády za 100Kč/h čistá ruka na tatínkově firmě, jeden zdejší hoch mi dodnes nedonesl slíbené výkresy, ani nevrátil zapůjčené věci a jeden hodně iniciativní mládenec mi zničil materiál za 2000Kč Mad .


nezáleží taky trochu na pedagogickém talentu mistra?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červen 02 2008, 9:11    Předmět: Citovat

Ale jistě, možná by vytrvalým řízením by se dalo dosáhnout zlepšení stavu. Ale co chceš dělat s mládencem, který fantazíruje o 3D modelaci, vizualizaci CAD výkresů, absolvoval strojní průmku, sám se žene do toho, že navrhne čelní panel stroje s 20 ovládacími prvky, několika měřáky... všechno ví, všechno zná, udělá virtuální prezentaci a večer je to hotový... v reálu pak přijde za 14 dnů, řekne, že je to složitý, donese malůvku (ani ne výkres), na první pohled vidím, že má u některých věcí blbé měřítko a některé ovladače chybí... hluboké, ale hluboké nedorozumění - znovu jsem zopakoval zadání, řekl co je blbě (chyběla třeba ochranná madla, rozmístění ovladačů nepřehledné a neergonomické), za týden to donesl znovu a zase všechno blbě, vykreslil to ale v nějakém woknočmárání barevně (třeba ručkové měřáky zeleně).

Nakonec to dopadlo tak, že potřetí už mládenec s výkresem nepřišel, prý mailem pošle vizualizaci, ale asi mu nejdou maily Shocked . Rozkreslila to 15 letá holka z druháku SŠ, až na pár drobností to nemělo vážný chyby, ovládání je lidské a navoditelné, udělala potom i strojařský výkres a výkres potisku. Přitom valnou část dělala metodou 1:1 papírové makety na stole. Zřejmě z ní něco bude Smile

Je to blbý, ale 90% těchto mládenců značně přeceňují své síly, a ti, co ty síly mají, zase z velké části přeceňují své požadavky. Ale stejně si stěžují kolegové na školách, že mají velké potíže najít použitelné pompedy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st červen 04 2008, 16:17    Předmět: Citovat

Jojo, těch teoretiků, co hubou staví katedrály je hromada, ale nedej bože po nich chtít realizaci...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund