Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hasta la vista:-D
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5214
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 8:11    Předmět: Hasta la vista:-D Citovat

Mozno to pre vas nebude nic nove ale ja som sa prijemne pobavil Smile
http://www.danyk.wz.cz/vista.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6307
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 11:54    Předmět: Citovat

podobné výkřiky do tmy už mě pomalu začínají srát a spíš se směju autorovi článku než Vistě ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 12:47    Předmět: Citovat

Systém je většinou takový jaký je uživatel, pokud s nímneumí zacházet jeho problém. Mám známeho který se v tom opravdu vyzná, a po správném nastavení to valilo rychleji jak XP. ALe ja su lama, ja s tím neumim tak sem tam si trošku zanadávam. Taky mě sere cena toho OS, myslím si že je dost přemrštěná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 13:11    Předmět: Citovat

Vista = v pocitaci hlista Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5214
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 13:42    Předmět: Citovat

kolko ludi tolko chuti:-) je pravda ze tomu po instalacii nieco chyba ale ktoremu OS nie...podla mna ma zbytocne velke naroky na system.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DannyC



Založen: Aug 02, 2004
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 15:09    Předmět: Citovat

Já si je koupil, ať se to někomu líbí nebo ne, je to krok kupředu. Mám bussiness, takže s možností downgradu na XP, kdybych si náhodou chtěl zavzpomínat, ale nechci.. systém je stabilnější, i když nejsem zastáncem cinkrlátek je to i hezčí, sidebar fajn, po vypnutí pár hovadin to neotravuje.. řek bych že systém uměj sprznit další programy, viz třeba nero.. od ver.7 je to hrůza.. neustále mi hlásí systém že bylo nalezeno řešení na program kterej dělá problémy...ha! Nero Updater.. kdo se ho prosil??? já ho nechci, ale spywarem napěchovaný nero si ho nainstaluje samo..

abych reagoval na původní článek...že syst. zabírá 10GB? směšný při ceně disků. Pokud autorovi nechodí na 1GB ram a 3GHz CPU tak by se měl podívat spíš na HW počítače a hledat problém tam.. a zase, PC s corequad a 2GB paměti od HP (dx7400) je 10k s DPH.. je to problém? To co autor píše ohledně stability? Výsměch.. PC mi běží měsíc bez restartu naprosoto v pohodě, opět bych hledal problém v HW (nestavil si ho autor sám? pak je namístě jeho LOL)....

to že na předinstalovanej PC někdo nacpe 30 denního Nortna a 60 denní ofisy, neni problém MS... tak proč to spojovat s vistou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 17:24    Předmět: Citovat

Vistu nemám a nechci, vydržel jsem dokonce dost dlouho s W98/pentium366, které s dobře vybranou a nakonfigurovanou sestavou na mb s dobrým čipem běhaly rychleji než spousta pozdějších sestav s XP a GHz, které byly idiotsky poskládané a udržované. Ona nebyla výjimka přijít k mašině, kde je sice rychlý disk ale neni zapnuto DMA a magor-uživatel rok nedefragmentoval a není že mu tam běží x parazitních procesů. Jak říká předřečník, "trochu" záleží na kondici sestavy i uživatele.

Ale o trendu a mentalitě M$ vím přece jen svoje, ta poznámka o dvoujádru a GB paměti na kterých slépka v kanceláři píše dopisy je taky hluboce pravdivá... je pravda že při dnešních cenách čipů i ploten nehraje 10 GB roli, akorát že to z druhé strany nahrává a tlačí pro neustálé a zbytečné upgrady hw...
Když už tu vistu někteří zatracujete a jiní nad ní vytékáte, čím si odůvodňujete to 15násobné nabobtnání systému, když okruh činností které se na PC vykonávají zůstává zhruba stejný?
Už jsem viděl player mpg který běžel ve fullscreenu na 486 v DOSu, protože měl holt dobře napsaný kód...
To že firma vydá systém a za půl roku musí příjít s patchem a že nutí člověku předinstalované ntb bez možnosti prodeje holé mašiny bez systému, nechávám bez komentáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 17:28    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Už jsem viděl player mpg který běžel ve fullscreenu na 486 v DOSu, protože měl holt dobře napsaný kód...

Určitě v javě Smile (sorry, jsem si musela rejpnout)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 17:39    Předmět: Citovat

Danykův PC je na tom asi hodně špatně, když má zatížení pořád na 100% a musí to pořád restartovat (to taky mluví dost o tom jak zkušený uživatel to je).
Visty jsem měl předinstalované na svém notebooku a na Celeronu 1,73GHz s 1GB RAM jely naprosto v pohodě, ale i přes to jsem je dal pryč a nainstaloval jsem si win XP do té doby než budou Visty mít nějaké service packy (XP na začátku stály taky za prd a pak se to pomocí různých oprav vše vychytalo) .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 17:44    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):


Zdielam tento názor, pridám svoje myšlienky> počítač používam na prácu, nie na zábavu. Na prácu mi stačil W98 dosť dlho, dokonca na druhom disku /používam dva HDD 40GB/ mám tento OS. XP som nainštaloval kvôli niektorému pracovnému programu, ktorý pod W98 nebežal. Ak užívateľ nepozerá filmy, nehraje hry, Vistu podľa mňa nepotrebubuje. Pravda, Microsoft príde časom s takou brzdou v systéme, že novšie programy pod predošlými OS nepobežia a tak prinúti užívateľa k zmene.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 17:51    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Crifodo napsal(a):
Už jsem viděl player mpg který běžel ve fullscreenu na 486 v DOSu, protože měl holt dobře napsaný kód...

Určitě v javě Smile (sorry, jsem si musela rejpnout)


Tak třeba MPEGone (ten není v javě Laughing ) a požadavky jsou opravdu nízké, na 486 běželo ve fullscreenu v pohodě video 640x480
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 18:20    Předmět: Citovat

jandu napsal(a):
Pravda, Microsoft príde časom s takou brzdou v systéme, že novšie programy pod predošlými OS nepobežia a tak prinúti užívateľa k zmene.


Vůbec mě nenapadá nějakej novější program, co bych potřeboval k životu. Čím novější aktualizace některých softů, tím víc opičáren a stále méně věcí, který by někdo opravdu využil. Jen 30 otevřených portů komunikujících s bůhví čím. Děkuji, nechci.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 18:26    Předmět: Citovat

Vistu mám asi půl roku a nemohu si stěžovat. Zatížení procesoru v klidu je různé, nicméně při spuštění jiné aplikace zůstane stejné, nebo se dokonce sníží. Proč? Protože Vista má narozdíl od windows XP lépe propracovanou zprávu paměti a celkového vytížení. Když se na PC nepracuje, provádí jiné úlohy, které se při zátěži vypnou. Samozřejmě přinesla i hodně much, a proto je dobré část věcí povypínat... Windows nebyl (pro mě) nikdy lepší než linux, ale je to standart, proto ho používám a nejsem tak nespokojený jak říkají vtipy o microsoftu. Krok vzad to není. Toť můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2008, 7:50    Předmět: Citovat

Visty oproti XP je samozřejmě pokrok, ale ne o krok - pouze o krůček. V zahraničí již hodně velkých firem dalo vědět, že si raději počkají na celý operační systém (Windows 7). Pokud někdo tvrdí, že mu Vista nejede na PC s 512 MB pamětí a hardem 80 GB, tak se musí podívat i na CPU, co tam má, případně do zrcadla. Stačí bohatě P4 na 2 GHz. Pokud ale někdo tvrdí, že mu Vista běží bez úprav a vypínání něčeho rychleji než XP, tak by se měl zamyslet nad tím v jakém stavu měl ty XPéčka Wink
Jen tak na okraj, Vista je stejně jako XP jen operační systém, takže na práci by měly být vlastní programy jako MS Office, AutoCad, SuperÚčetnictví atd. a ne se hrabání v podělaném základním operačním systému. Ten by totiž měl fungovat a ne, aby pro svou práci potřeboval 3000 záplat atd.
Mimochodem, na to aby se uživatel dostal do počítače, spustil internet, napsal panflet a vytiskl ho, tak jsou Visty jako OS dost předrážené a překomplikované. Na to stačí bohatě jen jedno CD (600 MB) s Linuxem a ne Vista s 10 GB instalací na harddisku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2008, 10:06    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

Mimochodem, na to aby se uživatel dostal do počítače, spustil internet, napsal panflet a vytiskl ho, tak jsou Visty jako OS dost předrážené a překomplikované. Na to stačí bohatě jen jedno CD (600 MB) s Linuxem a ne Vista s 10 GB instalací na harddisku.


Tak na to už stačily staré Pindows95 s instalací na míň než 100MB Wink
a mám ten dojem, že s nějakým síťovým přílepkem i ještě starší 3.11

Je fakt, že systémové prostředky, které potřebuje uživatel posledních Ofys na jeho obvyklou práci jsou zcela nehorázné tak jako celý ten nejmodernější operační systém Grcek
Opodstatněnost megalomanských nároků bych chápal pro hry nebo pro přeplácané grafické efekty (mezi nimi a vymakanými demo na ZX Spectrum je kvalitativní rozdíl asi tak 1:10, ale hardwarový asi tak 1:10E6). Ale co říct na to, že takové dvoujádro s Vistama se stane běžnou výbavou úřednice, která na tom bude psát špatnou gramatikou buzerační přípisy o nezaplacení složenky na domovní odpad.
Jak říká předřečník, OS by měl být unitř mašiny k užitku a člověk by o něm neměl ani vědět, a ne se v něm každý den hodinu hrabat.
Nevadilo by mi, že duševní pracovníci Microsoftu nevytvořili žádný opravdu dobrý program ani OS, ale vadí mi jejich firemní politika po dlouhá léta. Nějak mi to připomíná metody a způsoby ČEZ a vědu popsanou tady http://www.plotknihy.cz/titul.php?id=116 Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.49 sekund