Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Drvička vetví
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 8:24    Předmět: Citovat

To Masob: Ne není to vůbec z nijaké předlohy, to jesem jen měl takový nápad, když jsem viděl a to jen blbě hotovou drtičku v nějakém obchodě. Nakouknul jsem dovnitř a zahlédl ten kotouč a to jediné bylo inspirací něco vytvořit. Doma jsem měl ten motor s přírubou a pak to postupně v hlavě dozrávalo a jednou jsem se do toho pustil v dílně doma. Vůbec jsem to neměl změřené, jen jsem to dělal podle citu a možností. Časem jsem na tom dělal úpravu toho komínku, zvětšoval jsem průměr, protože se mi dole ucpával. Ty fabrické drtičky mají ten talíř s noži lisovaný,ale dá se to udělat ze silnějšího plechu. Odpoledne to vyfotím, aby jsi měl představu. Jinak asi by se s tím dalo topit, ale to by chtělo nechat vyschnout. Pokud to zůstane na hromadě, začne se to zahřívat a tlít, plesnivět. Možná když by jsi to přisypával do kotle k palivu, shořelo by to určitě. Já to prostě dávám do kompostu, ale šlo by s tím mulčovat. Wink
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 10:32    Předmět: Citovat

Jenys, pošli tu fotku prosím do fóra, taky jsem zvědav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 12:23    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Jenys, pošli tu fotku prosím do fóra, taky jsem zvědav.


OK šéfe Exclamation Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 19:04    Předmět: Citovat

Tak jsem něco nafotil. Koukal jsem, že to trochu uvnitř zrezlo, to je díky těm jablkům. Dobře, že jsem se podíval dovnitř, už trochu přireznula hřídel k unašeči. Povedlo se mi to naštěstí sundat, hned jsem jí namazal. Budu to muset uvnitř asi natřít, nebo spíš naolejovat.
Jinak jsem pořádně neviděl, jak je správné to uvnitř udělat, jen jsem jednou viděl trochu dovnitř přes tu gumovou clonu. Uviděl jsem ten kotouč s noži a to celé mi stačilo k vyrobení tohohle co vidíte. Jestli je zrovna takové provedení správné, nevím, ale funguje to a na to, že je to celé dělané doma na koleně....s pomocí rozbrušovačky, pákových nůžek, vrtačky a elektrické svářečky, tak je to snad dobré, ne Wink
Ty čtvercové rámy, nahoře a dole, jsou z nějakých stojanů a zdály se mi na to, jako dělané Wink Už jí mám deset let jak jsem zjistil Idea

P.S. Nějak se mi po odeslání nezobrazily obrázky, tak jsem to musel upravit a poslat znovu Rolling Eyes



P1020354.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1020354.JPG
 Velikost:  101.49 kB
 Staženo:  59 krát


P1020355.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1020355.JPG
 Velikost:  107.55 kB
 Staženo:  57 krát


P1020356.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1020356.JPG
 Velikost:  110.85 kB
 Staženo:  74 krát


P1020358.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1020358.JPG
 Velikost:  87.9 kB
 Staženo:  58 krát


P1020360.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1020360.JPG
 Velikost:  75.23 kB
 Staženo:  73 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne pá květen 16 2008, 19:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 19:09    Předmět: Citovat

Tady je zbytek fotek, co se mi tam nevešly Wink


P1020362.JPG
 Komentář:
Tak zde je vidět tu hoblovku na plocho. Uchycení nožů je podobné, přes přítlačné lišty a přitažené imbusy.

Stáhnout
 Soubor:  P1020362.JPG
 Velikost:  84.57 kB
 Staženo:  77 krát


P1020364.JPG
 Komentář:
Spodní pohled.

Stáhnout
 Soubor:  P1020364.JPG
 Velikost:  70.05 kB
 Staženo:  63 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Masob



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 21:33    Předmět: Citovat

Díky moc, mohl bys ještě, prosím, vyfotit tu drť, abych měl představu, jak to vypadá (případně s nějakým předmětem pro představu velikosti). No, snad moc neotravuji. Rolling Eyes

Motor je tedy 1,5kW a 3000ot, jak se s tím popere? Myslíš, že by stačil i 1kW? Nebo je to tak akorát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 21:55    Předmět: Citovat

Masob napsal(a):
Díky moc, mohl bys ještě, prosím, vyfotit tu drť, abych měl představu, jak to vypadá (případně s nějakým předmětem pro představu velikosti). No, snad moc neotravuji. Rolling Eyes

Motor je tedy 1,5kW a 3000ot, jak se s tím popere? Myslíš, že by stačil i 1kW? Nebo je to tak akorát.


Myslím si, že by 1kW stačil, pokud by jsi to nezatěžoval silnými větvemi. Tenhle 1,5kW o tom ani neví, nepoznám snížení otáček ani u větví kolem 4cm, ale tyhle silnější větve už dost kopou zpátky do ruky. Já teda moc ty silné nedrtím, jen jsem to zkoušel co to umí. Silné používám pod kotel a drtím tak do 2cm, zbytek využiju na teplo. Wink Ono je potřeba se spíš zbavovat těch slabých větviček a pálit a smrdět se mi nechce, tak to právě drtím a to je v pohodě a ještě je z toho kompost

Nadrtím ti na ukázku něco, chtěl jsem to původně ještě dneska, ale pak jsem to z časových důvodů neudělal, takže zítra v pohodě nadrtím a pošlu foto. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 8:50    Předmět: Citovat

Jenys, děkuji moc,fotky jsou vypovídající. Chci něco takovýho taky zbastlit. Dělal jsem už štípačku, teď přemýšlím na lisu na brikety z odpadu, topím dřevem a tak si myslím, že koupit pár balíků slámy a slisovat to by vyšlo levněji než dřevo. Ale jsou tady problémy s velkým lisovacím tlakem. Ještě k té drtičce, jaký je asi průměr toho kotouče? Nebyly problémy s vyvažováním? Řekl bych, že ta hmotnost nebude zrovna malá. Nože vyrobím asi ze strojní pily na kov, hoblovací by byly asi lepší, jsou myslím z radeca. No uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 10:40    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Jenys, děkuji moc,fotky jsou vypovídající. Chci něco takovýho taky zbastlit. Dělal jsem už štípačku, teď přemýšlím na lisu na brikety z odpadu, topím dřevem a tak si myslím, že koupit pár balíků slámy a slisovat to by vyšlo levněji než dřevo. Ale jsou tady problémy s velkým lisovacím tlakem. Ještě k té drtičce, jaký je asi průměr toho kotouče? Nebyly problémy s vyvažováním? Řekl bych, že ta hmotnost nebude zrovna malá. Nože vyrobím asi ze strojní pily na kov, hoblovací by byly asi lepší, jsou myslím z radeca. No uvidím.


Nemáš zač. Wink Tak já si tehdy moc starostí s vyvážením nedělal, prostě jsem to vše udělal od oka a vyšlo to. Jasně má to nějaké nevyvážení, ale problémy s tím nejsou. Pokud vše uděláš rovnoměrné a stejné váhy, tak by to mělo chodit a pokud by ti na nevyvážení záleželo, myslím, že by stačilo statické vyvážení, jen aby se při volném svislém otáčení, nevracelo do jednoho místa, pokud ano, tak zkoušet odvrtávat proti a tím odlehčovat. Ale fakt s tím problém není. Ze začátku jsem to kolo měl jen ostříhané a zapilované, tak to bylo trochu horší, potom jsem si to u strejdy nechal stočit na soustruhu a to je dobrý, s tím už nic nedělám.

Já jsem tehdy měl zbylé nože z hoblovky, zkracoval jsem je a pak se hodily na tohle. Z té strojní pily by to šlo, míval jsem je na sekačce a pokud jsem zrovna nevjel na kámen, nebo na obrubník, tak držely v poho... i ostří Wink

Tak k výrobě briket jsem se nikdy nedopracoval, mám plyn a jen na podzim spálím dřevo, které se přes léto objeví. Ale není to špatný nápad s se slámou. Kdyby jsi měl možnost sehnat hobliny a ty slisovat, nebo i piliny, to by asi také nebylo špatné, když už máš ten lis. A jak to dopadlo s tím motorem Question

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 12:02    Předmět: Citovat

Lis ještě nemám, problém jsou pístnice, chtělo by to průměr kolem 150 mm, sehnat ve šrotu se zatím nedaří, kupovat to nemíním.
Motor ze sekačky už zase běhá, psal jsem to. Vše jsem vyčistil i s ventily, vyměnil cívku, svíčku nabrousil nože a jede jak hrom.
Ale jaký máš ten průměr toho kotouče, přibližně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 19:02    Předmět: Citovat

Tak jsem odpoledne trochu nadrtil suchých větví a čerstvých větví, viz foto. Ten kotouč má 190mm, takže klidně může být těch 200mm Wink
Velikost štěpků lze nastavit vzdáleností nožů od kotouče. Já tam mám asi 10mm.

Tak když jsem dneska o tom přemýšlel, tak by to muselo jít udělat bez toho kotouče, jen s lištou podobnou sekačce na trávu a vespod by musela být nějaká deska, která by nastavovala vzdálenost mezi nožem a deskou Idea



P1020366.JPG
 Komentář:
suché větvičky

Stáhnout
 Soubor:  P1020366.JPG
 Velikost:  127.15 kB
 Staženo:  84 krát


P1020367.JPG
 Komentář:
čerstvé větvičky

Stáhnout
 Soubor:  P1020367.JPG
 Velikost:  129.94 kB
 Staženo:  57 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 17 2008, 19:09    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Lis ještě nemám, problém jsou pístnice, chtělo by to průměr kolem 150 mm, sehnat ve šrotu se zatím nedaří, kupovat to nemíním.
Motor ze sekačky už zase běhá, psal jsem to. Vše jsem vyčistil i s ventily, vyměnil cívku, svíčku nabrousil nože a jede jak hrom.
Ale jaký máš ten průměr toho kotouče, přibližně?


Aha, tak já si to asi s tím motorem s někým spletl, jak jsi psal o té štípačce, tak tu někdo psal něco o malém výkonu motoru 3, nebo více kW. Nevím už jestli to bylo na lisu, nebo na té štípačce Question

Píšeš o těch pístnicích, nešlo by použít šrouby místo pístnic Question Něco jako mají lisy na papír Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 19 2008, 12:33    Předmět: Citovat

Jen tak dotaz Question Chlapi, tak stačí vám takovéto štěpky Question Nebo je to veliké Question Šly by ještě udělat menší Wink
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po květen 19 2008, 15:59    Předmět: Citovat

Tak ty šrouby by určitě použít nešly, tlak na výrobu brikety musí být velký, tak nějak 600 kg/cm2. A pokud má být briketa v průměru kolem 5 cm, tak ta pístnice 150 odpovídá. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: po květen 19 2008, 18:51    Předmět: Citovat

Výkonná drtička vyšla v Urob si sám až do 8cm průměr větví. Má podávací válce a princip je podobný hoblovce. Bohužel nemám toto číslo. Na topení jsou lepší špalíčky - drtiče s frézou. Na brikety jsou lepší štěpky resp. piliny nebo hobliny, musí být suché, mokré lisovat nejdou, nedrží to pohromadě. Lis na brikety je mohutný stroj a funguje tak, že podávací zařízení zhutní materiál v lisovací komoře, hydraulická pístnice slisuje briketu, komora je na principu kleštiny ovládané další pístnicí -uvolnění brikety. Jednotlivé lisovací dávky jsou jednotlivé brikety. Dále se používají tzv. pelety - peletovací lis, jsou to malé asi 1x2cm válečky. Zpravidla se lisuje sláma. Cena malého lisu na brikety je cca. 0.5mil. Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.75 sekund