Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ESR merač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 37, 38, 39  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2011, 20:21    Předmět: Citovat

Moje chyba, má to spotřebu 6 až 7 mA. A už to bez kondíku ukazuje 0,0pF.

Teď mám v PIC na zkoušku verzi 1.25, taky je anglicky. Pak tam teda přepálím v1.35.
Ale jaký je v nich rozdíl, když vydává dvě verze?

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2011, 20:36    Předmět: Citovat

• • V1.25-LCM3 fojtótekercses a LCM3 v1.35- železné jádro pot-designu
novinky:
o Slabá element, "Low Batt" Dump Power On Self-test, symbol baterie místo
o LCD typ je nezávislý a omega u skládky exotické druhy LCD
o kiírásnál Hz symbol míru je
o Ccal uloženy na zlepšení Kalibrační adaptér.
Ve stručnosti - stavěl jsem to s displejem, co neuměl zobrazit znaky a ten soft to eliminuje + zobrazuje slabou baterku - a umožní měření dalších typů tlumivek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2011, 20:48    Předmět: Citovat

niko231 - máš už tester oživený? Myslím tím hotový a osázený pl. spoj, s PICem a displejem? Pokud ano, pokusím se ti nacvakat postup. I když ten je na stránkách maďara stačí zadat překlad. Já sám mám 2ks postavené, a největší drbačka byla - dát tomu kabát. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4006
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2011, 21:00    Předmět: Citovat

Kolegové, podívejte se do tohoto vlákna zhruba po těchto datech:
pá červen 03 2011, 7:32
pá červen 24 2011, 21:01
Je tam použitá verze sw a potom jsou diskutovány i některé komponenty. Některé jiné verze sw potřebují přídavné obvody pro vypínání baterie apod. Většina součástek je v GES nebo GME, i když pod jiným označením. Někde ve vláknu je ale také doporučený soupis. Jedinými nedodávanými jsou přesné styroflexy, ty lze koupit v Pesimatu, nejlépe více ks hodnot 680pf/63V a 330pF/63V a složit je na přesnou hodnotu 1000pf±0,5%.
Pokud jde o kalibraci, ta je dána právě těmihle styroflexy 1nF. Přesně se LCM3 nastaví softwarově zhruba takhle:
-zapnout - zahřát.
-při nezapojených svorkách podržet tlačítko (přepínač) v poloze kal až se objeví povel změnit měření (maďarsky). Povolit tlačítko nebo přepnout na meas, ustaví se hodnota kapacity blízká nule.
-zkratují se svorky ESR a opakuje se postup s tlačítkem (přepínačem), ustaví se hodnota mΩ blízká nule.
Tím je kalibrace pro C a ESR ukončená. Pokud je třeba opakovaně kalibrovat, je třeba vypnout přístroj a po znovuzapnutí opakovat oba kroky v popsaném sledu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2011, 21:25    Předmět: Citovat

Jirka napsal(a):
Moje chyba, má to spotřebu 6 až 7 mA.

Napiš pro zajímavost jaké hodnoty f v kHz a napětí v mV Ti to zobrazuje při zapnutí a při kalibraci. To jsou věci na které má mj velký vliv kvalita tlumivky. Ať to můžeme porovnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2011, 21:51    Předmět: Citovat

jjilek:
2011-06-03, 07:32:16
2011-06-24, 21:01:23
Je tam napsaná verze, kterou si použil. Pro zajímavost jsem chtěl vědět popis všech verzí - rozdíly. Vyzkouším, uvidím.
Taky jsem si všiml, že maďaři "neskládají" kondenzátory. Mají tam skoro vždy jen jeden. Asi to bude, jak píšeš v tom druhém odkazovaném příspěvku, že přesnost tak nevadí, ale neměly by se od sebe moc lišit. Takže by se daly možná koupit i tady http://www.tipa.eu/cz/kondenzator-svitkovy-1n-63v-tgl5155-c/d-89557/ a vybrat z několika kusů dva o stejné hodnotě.

fredis: Ve čtvrtek je pro zajímavost napíšu. Teď už mám uklizeno. Ale 6 až 7 mA vypadá v pořádku. Původních 60mA bylo moc pro napájení z 9V baterie, ale to byla moje blbost.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2011, 21:59    Předmět: Citovat

Jenom bych chtěl upozornit na co nejkratší přívody,a co nejmenší přechodové R na přepínačích a svorkách. Hodně to ovlivní měření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4006
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2011, 10:52    Předmět: Citovat

To Jirka: rozdíly verzí napíšu po Novém roce, až budu doma. Někomu jsem to ale již posílal, snad si to tady přečte a napíše to dřív. Ty přechodové odpory přepínačů jsou mimořádně důležité, musí být nejen malé, ale reprodukovatelné. přívody ke svorkám jsem dělal z CYKY 1,5mm se staženou isolací a zároveň jsem na ně pověsil celý tišťák. Ty kondíky TGL 5155 jsem používal taky, jen jsem je skládal. Nabízené, co uvádíš by měly vyhovět, dokonce by se při téhle ceně daly vytřídit správné hodnoty nebo menší doplnit malými kapacitami. Možná se do Opavy rozjedu, koupím jich stovku a vytřídím. To chce ale čas a více zájemců. Pak bych mohl rozpočítat důchodcovské jizdně (120,- Kč) a rozeslat je zájemcům obyčejným nebo doporučeným dopisem. Třeba se tady ale objeví někdo přímo z Opavy.
.J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
niko231



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 418
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2011, 13:02    Předmět: Citovat

Tak jsem také podle popisu LCM-3 zprovoznil, zde je výsledek, budu hledat krabičku pro zabudování


lcm-3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  lcm-3.jpg
 Velikost:  247.61 kB
 Staženo:  152 krát


lcm-3 001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  lcm-3 001.jpg
 Velikost:  244.12 kB
 Staženo:  127 krát


lcm-3 002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  lcm-3 002.jpg
 Velikost:  244.83 kB
 Staženo:  116 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2011, 14:14    Předmět: Citovat

Vidím, že máme hodně následovníků. Laughing Já je mám v KP 52U.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2011, 9:56    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Napiš pro zajímavost jaké hodnoty f v kHz a napětí v mV Ti to zobrazuje při zapnutí a při kalibraci. To jsou věci na které má mj velký vliv kvalita tlumivky. Ať to můžeme porovnat.


Při zapnutí bez měřicích vodičů
Fo = 513,7k
Fcal = 366,9k

Při kalibraci - propojené svorky Q_GND a Q_EL, použity 2 tyto krokošňůry (než vyhrabu ve sklepě lepší kabely na šňůry)
Uesr = 94,3mV
Fesr = 91,1k

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2011, 12:46    Předmět: Citovat

Moc dlouhé je zas nedělej. A pokud chceš udělat šňůry na měření zapájených elytů tak se snaž do +- 250mm Při delších kabelech než 300mm mi oba testery co mám ukazují nesmysly..(alespoň já to mám ověřené na těch svých)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2011, 15:08    Předmět: Citovat

Moje:
Při zapnutí bez měřicích vodičů
Fo = 512,6 501kHz
Fcal = 364,9 357,9kHz

Při kalibraci -
Uesr = 108,3 123,8mV
Fesr = 92,1 87,2kHz
V měřáku s údaji v pravém sloupci mám vinutou tlumivku, v druhém je doporučená tovární.No koukám že po odeslání už odstavce nejsou... Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2011, 16:45    Předmět: Citovat

V levém sloupci (tovární tlumivka?) jsou údaje podobný jako u mého LCM3, až na to napětí. Jde z toho něco vyvodit? Jsem zvědavej, jestli se ty hodnoty změní, až dám jiné šnůry a konektory

Při zkoušce jsem měřil pár kondíků a byly mezi nimi 3 použité Matsushity. U nich kapacita úplně přesně odpovídala udávané hodnotě. Asi dobrá značka.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29 2011, 18:16    Předmět: Citovat

Ano, v levém tovární. Jen jsem chtěl demonstrovat vliv R a Q tlumivky na velikost měřicího napětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 37, 38, 39  Další
Strana 23 z 39

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund