Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Záhada...letní a zimní pneumatiky??
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 15:34    Předmět: Citovat

Kolik lidí, tolik názorů.
Při dnešních rychlostních omezeních, pokud se dodržují, snad už ani není důležité, jestli se v létě jezdí na letních či na zimních gumách.
Přesněji - jde o způsob jízdy. Jezděte i tady jako v zahraničí, kde si nedovolíte překročit rychlostní limit, abyste se nemuseli dohadovat s místními policajty, a dáte na radu techniků z pneuservisu, kteří například o Polariskách jisté nejmenované tuzemské značky tvrdí, že při výšce vzorku pod 4 mm mají vlastnosti srovnatelné s letními a že je lepší je už ani nepřezouvat a přes léto je dojezdit.
A letní obutí snad není povinné v žádné evropské zemi.
Tak si to přeberte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 15:51    Předmět: Citovat

Tak ono i pri omezenich v 90km/h pokud je to opravdu zimní guma je to na ceste nestabilni. Coz jde v zatackach a brzdeni opravdu poznat. Hlavne na predni naprave. Pokud jsem s autem najezdil rocne 5tis kilometru jezdil jsem na celorockach uplne v pohode. Ted najezdim 30-40 tis a bez letnich - zimnich si to nedokazu predstavit.
Dostal jsem se i k nazoru ze na co kupovat kvalitni gumy ze levne odvedou stejnou sluzbu. Nevim jestli je to, ale setreni na pravem miste.

Edit: Jezdím na tomto bez posilovace rizeni a plná spokojenost
http://www.pneunet.cz/pneu/1398/bridgestone-turanza-er300-185-60-R-14-82-H-letni/

_________________
Internet - metla lidstva


Naposledy upravil rezis dne ne květen 11 2008, 22:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 19:37    Předmět: Citovat

Je to tak, ako píšeš. Záleží na tom, ako často, kde a ako rýchlo sa z autom jazdí. Mne stačilo raz vyskúšať kvalitné pneu - letné i zimné, a pri dôraznejšej jazde je to neporovnateľné v prospech kvalitných. A to je najmä o bezpečnosti mojej i môjho okolia. Potreba výrazne spomaliť v zákrute - /alebo vyletieť či neubrzdiť/ nie z vlastnej viny sa bez následku na horších gumách zriedka podarí.
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 20:51    Předmět: Citovat

V parném létě bych se bál na zimních jezdit, myslím, že vzadu by se to asi dalo, ale na předku bych se bál, snad pak jezdit krokem a to nechci Wink

Zítra jestli to vyjde, zašel bych se po něčem podívat v reálu a pozeptat se co a jak Idea Wink

P.S. Ale ty Pirelli by se mi fakt líbily. Mají je tady v Praze.
Jaký máte názor na tu vyšší nosnost ? Má to nějaký smysl?

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt květen 15 2008, 20:40    Předmět: Citovat

Zdravím, osobne si myslím, že je ďaleko vyšší hazard jazdiť v zime na letných pneumatikách. Kto neskúsil dobré zimné gumy, nepochopí.
Na 1000% majú letné a zimné pneumatiky inú a tvrdšiu resp. mäkšiu zmes. Dezén je zámerne iný, lebo aj adhézne podmienky sú iné. V každom prípade je tam viacero protichodných požiadavok a vždy ide o určitý kompromis.
Aj pri servoriadení je poznať, ale skôr na konforte jazdy, (na zimných jazda ako v papučkách), aké gumy sú obuté.
Já osobne by som na zimných gumách leto odjazdil bez výhrad. Určite nie však na protektoroch. (Raz som rozsekol gumu o obrubník a kúpil som čosi ojazdené a zrejme dostatočne odležané za pár korún u tých pofidérnych predajcov ojazdených pneumatík. Na dialnici mi uletelo kus dezénu. Ak to nie je vzadu, tak vás tu neotravujem svojími "kecami".
Poznám pár ľudí, čo jazdia na zimných pneumatikách celoročne a inak ani nemienia. Priznám sa, že ani ja som ešte "nenašiel čas" a neprezul som. Aj keď mám kvalitné gumy, pri rozjazdoch a v zákrutách už začínajú pískť. Určite sa zhoršujú jazné vlastnosti, no zdá sa, že až tak dramaticky nie.
Niektorí výrobcovia robia aj celoročné gumy. Keby sa tak dali požičať na odskúšanie ... Možno by Vás niektorý typ uspokojil.
Znova si dovolím poznamenať, že všetko hore uvedené, je len môj osobný názor,

Dolfi
Návrat nahoru
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 15 2008, 21:25    Předmět: Citovat

V úterý jsem koupil nové gumy na předek, jsou to nějaké ukrajinské "Rosavy" za 830Kč kus. Nechal jsem ty ze předu dát na zadek a na předek ty Rosavy. Je to mnohem lepší, než ty Barum Brilanttis, sice ještě to není jako se zimníma, ale už se s tím dá jezdit a za ty peníze... Idea Wink

Jen je to pro mě neznámý typ, no uvidím časem jak se osvědčí. Idea

To Dolfi: Píšeš o protektorech....tak za prvé, je rozdíl mezi protektory a celoprotektory a já mám celoprotektory a za druhé, dřív jsem nejezdil na ničem jiném než na protektorech. Najezdil jsem na tom tak 300 tisíc Km a nikdy nebyl problém. Ale to bylo ještě s dušema.
Tyhle celoprotektory nepoznáš, když to nebudeš vědět, od nových, ten protektor je až ke kraji, pod ráfek, ne jako to bylo dřív. Byly úplně nové a se zárukou za 700Kč kus, takže s těmi se nebojím vůbec. Very Happy

Klidně bych šel i do letních protektorů, v takovém provedení jako jsou zimní. Nejsem žádný závodník, tak myslím, že by se to dalo v pohodě a ani nemám dálniční známku a navíc, třeba jezdit po brněnské...to je sázka do loterie, zda vůbec dojedeš i pořádnýma gumama Idea Question Wink Very Happy

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 15 2008, 21:30    Předmět: Citovat

Pneumatiky su jedina vec, na ktorych auto drzi na ceste (v idealnom pripade Very Happy ), takze nekupujem lacne smejdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 15 2008, 21:39    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Pneumatiky su jedina vec, na ktorych auto drzi na ceste (v idealnom pripade Very Happy ), takze nekupujem lacne smejdy.


Hm, asi jsem kaskadér a nebojím se Wink Ty zimní mám už pět let a pohoda. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 4:57    Předmět: Citovat

Dolfi mimo jiné napsal(a):
Niektorí výrobcovia robia aj celoročné gumy. Keby sa tak dali požičať na odskúšanie ... Možno by Vás niektorý typ uspokojil.
Znova si dovolím poznamenať, že všetko hore uvedené, je len môj osobný názor.

Auto jsem koupil obuté do celoročních Dunlopek (All weather). Nemohl jsem si stěžovat, za sucha i za deště držely na silnici perfektně. Jako zimní bych je ale rozhodně nedoporučil, to tak prvních 500 km. Stopu sice držely i ve sněhu dobře, ale záběr a brždění nic moc. Prostě do strany je nešlo tak snadno utrhnout, jako v přímém směru. Nejspíš jsou určené pro zimy někde v Holandsku či Porýní, kdy vlastně ani slušné zimy nejsou, zato silnice slušně uklizené ano. Příliš jemný vzorek do sněhu.
Jinak mám naježděno nějakých 750 tisíc km na různých pneu včetně protektorů a musím souhlasit - v zimě na letních je to daleko nebezpečnější, než v létě na zimních (to pravděpodobně za hodinu nenapadne dvacet čísel sněhu, pod kterým je namrzlý led).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 6:39    Předmět: Citovat

Ja jazdím celoročne na letných. V zime je to o držku, preto len v nevyhnutných prípadoch po meste. Tatkov argument pre nekúpenie zimných: celý život v práci jazdil bez zimných a nikdy sa nič nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 8:19    Předmět: Citovat

Tak dlouho se chodí se džbánem ( KRČAHOM ) pro vodu, až ....

...zavedou do kuchyně vodovod a se džbánem se jde pro pivo!!! Laughing Laughing Laughing

Doporučuju vyzkoušet - kdo není zvyklý jezdit v zimě, protože by si rozmáznul úsměv na letních gumách, se podle zákona schválnosti určitě jednou dostane do situace, kdy bude muset v zimních podmínkách vyjet - a pak si tu hubu nabije skoro určitě, až mu jeho letní gumy ustřelí v tom nejméně vhodném místě a čase...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 11:25    Předmět: Citovat

Ked somn nemal auto s 4WD, tak somm prezuval na zine v zime, lebo na letnych to stalo za prd... Nerozbehnut sa na rovinke na paarkovisku, to stoji za nic... Teraz ked mam lepsie auticko, tak jazdim na celorocnych pneu. v zime ziadny problem, ked potrebujem, stlacim si tlacitko a mozem aj do kopca s 20cm snehu ist...

Je pravda, ze letne a zimne maju inu zmes gumy z ktorej su vyrobene. zine maju meksiu zmes. Otec robi do gumariny a pneumatik, tak by Vam vedel vypravat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 13:38    Předmět: Citovat

Ako sa nám tá debata krásne rozbehla. Priznajte sa, za akú pneumatikáreň kto kopete ...?
Ale vážne, Ktosi povedal, že aj tie najhoršie zimné pneumatiky v zime sú lepšie ako najlepšie letné. Aj ja som zastával názor, že načo. Až pred časom som dostal k autu, (samozrejme ojazdenému), "grátis" zimné gumy. Dokonca úplne nové!
Až potom som pochopil, že jazdiť v zime na letných, je obrazne povedané, ako ísť venčiť psa na zamrznuté jazero vo večerných celokoženných poltopánkach. Je to možné, len ani venčiteľ ani venčený, (a teraz neviem, kto je vlastne kto), nemajú z toho žiaden pôžitok.
Jaj, štvorkolka, taká 530xi alebo xd, prípadne prekúsnem aj Legasi. Až budem veľký a bohatý ... , tak si také niečo kúpim Very Happy (Žiaľ, veľa času mi už nezostáva Sad

Zdravím, Dolfi
Návrat nahoru
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá květen 16 2008, 20:48    Předmět: Citovat

Dolfi, na starom aute bez 4WD som mal letne pneu FALKEN sincera, su vyrobene v japonsku, ani ich nebolo treba moc vyvazovat(do 5gtamov). Su to na libero iba 12" pneu, no... Na zimu uz ani neviem co to bolo, dost hlucne protektory nejake. Teraz na novom letne continental a zimne VREDESTEIN quatrac2. Nemozem sa stazovat... Nemam imprezu, ani bavoraka, ale obycajne subaru libero. 6 miestny mikrobus, 1,2l motor trojvalec, zadny trvaly nahon, predny si pripnem tlacitkom na fofrklacku... som rad ze som naskrabal tych par tisic aspon na libero... Nechcem mat auto bez 4WD, inak to nieje pre mna auto.

Pre rypalov Arrow nie, to sa neprekoti. to sa do zataciek naklana podobne ako motorka. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: pá září 05 2008, 8:49    Předmět: Citovat

http://www.youtube-video.cz/youtube/75/sport-uz-mate-zimni-pneumatiky
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund