Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Záhada...letní a zimní pneumatiky??
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 10 2008, 21:29    Předmět: Záhada...letní a zimní pneumatiky?? Citovat

Chlapi, nevyzná se někdo v pneumatikách a v řízení konkrétně krátké Felicie?

Mám tenhle problém....už když jsem v roce 2002 v létě koupil z bazaru tuhle Feldu a jel s ní domů, říkal jsem si jde to řízení nějak ztuha, byl jsem zvyklej na zadní náhony, tak jsem si myslel, že je to tím předním náhonem Idea

Pomalu jsem si zvykl a pak přišla zima...dal jsem zimní gumy a pak sednul do auta a nevěřil jsem vlastním rukám, jak lehounce šlo točit volantem i na místě Rolling Eyes

Tak jsem si liboval, jak to mám jako s posilovačem a pěkně si točím volantíkem prstíčkem, no paráda. Laughing

Čelist mi poklesla, když jsem na jaře zase vrátil staré letní gumy Matador MP 12...nemohl jsem to urvat a v zatáčkách jsem cítil jak se volant chce silou vracet zpět. Sad
Naštvalo mě to, byl jsem namlsanej, jak se to krásně vylepšilo, pak zase nic, tak jsem koupil nové přední gumy. Barum Briliant bylo to mnohem lepší, ale ty zimní mě vždy po nasazení utvrdí v tom, že s nimi je to jiné kafe. Laughing

Teď tam zase mám ty letní Barumky a před chvílí jsem dojel domů, tak jsem zase znechucenej a proto píšu, zda někdo neví, proč to takhle dělá. Jestli je to jen gumama, nebo něco s geometrií?

Na technických prohlídkách to prochází normálně a to to tam proměřují dost fest, mají na to vybavení Wink

Takže teda nevím co s tím, asi navštívit odborný servis a přímo jim ukázat oba druhy pneu Wink Question

Děkuji za případné rady Idea Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 10 2008, 21:39    Předmět: Citovat

Zkus jiné gumy. U určitého typu vzorku je to normální.

A projeď si jiná fóra, třeba www.automix.cz , www.autorevue.cz , www.rozhlas.cz/radiozurnal/porady/_zprava/444688 , www.profiautoskoly.cz/dokumenty/zimni_pneumatiky_ak.pdf

Nebo si přečti testy na www.pneu-peterka.cz/infobox/testy-pneu ,
www.pneu-pneumatiky-testy.cz ,

prostě škoda, že si nepamatuju, na kterém se to řešilo (možná, že na úplně jiném, než jsem tu uvedl).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 10 2008, 21:45    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Zkus jiné gumy. U určitého typu vzorku je to normální.

A projeď si jiná fóra, třeba www.automix.cz , www.autorevue.cz , www.rozhlas.cz/radiozurnal/porady/_zprava/444688 , www.profiautoskoly.cz/dokumenty/zimni_pneumatiky_ak.pdf

Nebo si přečti testy na www.pneu-peterka.cz/infobox/testy-pneu ,
www.pneu-pneumatiky-testy.cz ,


Děkuji, zkusím to projít Wink No právě jsem koukal v Diskont Plusu že tam mají Debica pneu, asi za 700Kč, tak mě napadlo jestli bych je nekoupil,ale nejdřív bych se podíval po jiných podobným těm zimním.
Potřeboval bych tvrdší vzorek, aby se uprostřed neprobořil. Už teď je hustím na 2,5 Baru, což je dost a nepomohlo to Sad

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so květen 10 2008, 22:14    Předmět: Citovat

Jenys mimo jiné napsal(a):
No právě jsem koukal v Diskont Plusu že tam mají Debica pneu, asi za 700Kč, tak mě napadlo jestli bych je nekoupil...

Z bláta do louže. Kup si cokoliv jiného značkového, jen ne tohle...

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 10 2008, 22:21    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Jenys mimo jiné napsal(a):
No právě jsem koukal v Diskont Plusu že tam mají Debica pneu, asi za 700Kč, tak mě napadlo jestli bych je nekoupil...

Z bláta do louže. Kup si cokoliv jiného značkového, jen ne tohle...

Killroy


Ale jo,však také jsem je nekoupil, to víš, ta cena Laughing Koukám se po nějakém vzorku který je plný uprotřed. Ty zimní měly takové ty špalky a navíc jsou to celoprotektory a s tím jsem spokojenej. Kdyby byly i takové protektory v letním provedení, ty byly také za 700Kč a to by bylo dobré Very Happy
U Peterky vidím ty samé co mám na předku Brillantis, já to předtím popletl s Brilantem. A ty mají uprostřed tu drážku na odvádění vody, kdyby měli nějaké s plným středem, to by se mi líbilo Wink Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 10 2008, 22:24    Předmět: Citovat

Mám tyhle na obrázku: a to není ono, ty bych dal do zadu a na předek by to chtělo něco lepšího, budu pátrat Wink


BRILLANTIS.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BRILLANTIS.jpg
 Velikost:  39.44 kB
 Staženo:  61 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 10 2008, 22:28    Předmět: Citovat

Ale je mi to divné, to s tím mám jen já jako uživatel Feldy problémy, neco jsem taková citlivka.
Myslím kdyby to měla tahat ženská, asi by se jí to moc nelíbilo Rolling Eyes Question

Že s tím nikdo jiný nic neřeší. Vlastně jsem něco slyšel o tom, jak je to jiný kafe s posilovačem a když jsou tam dobrý gumy, tak to jde i bez posilovače Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 7:37    Předmět: Citovat

Mě dělalo to samý u Golfa.Bylo to tim že jsem měl zimáky 155/70 R13 a letní 175/70 R13.
Můžeš mít taky jiný ET ráfku na zimních a jiný na letních.Pak se ti mění páka vůči svislemu čepu a jde to různě ztuha řídit.Nebo je to jen tim že ty zimní jsou měkčí a líp to rejduje.Dezén na to má taky vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 8:14    Předmět: Citovat

Máme doma dvě felicie, a na obou naprosto stejný problém. Dopracoval jsem se k závěru , že je to 100% záležitost vzorku a výšky vzorku pneu. Měl jsem i MP12, i brilantisy, měl jsem Debicy. Na zimních gumách je řízení podstatně lepší, ale i tam jsou velmi znatelné rozdíly.

Mám dvoje zimní Debicy, jedny starší (jiný vzorek ale velmi zachovalý) jedny od minulé zimy vzorek je jiný (koupeno v Kauflandu) A tyto po montáži na vůz byl efekt jako by mě někdo namontoval posilovač.

Můj osobní názor na věc je ten, že to částečně dělá použitá pneu, ale hlavně absence posilovače řízení. Není to tím, že je to felície Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 10:45    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Mě dělalo to samý u Golfa.Bylo to tim že jsem měl zimáky 155/70 R13 a letní 175/70 R13.
Můžeš mít taky jiný ET ráfku na zimních a jiný na letních.Pak se ti mění páka vůči svislemu čepu a jde to různě ztuha řídit.Nebo je to jen tim že ty zimní jsou měkčí a líp to rejduje.Dezén na to má taky vliv.


Ráfky mám stejný typ pro letní i zimní a typ pneu je také stejný, jen na zimních je jiný dezén viz. foto

Ne, neřekl bych, že jsou ty zimní měkčí, naopak, ty špalky musí být tužší a je to celoprotektor. Podle mě je celý problém v tom, že styčná plocha zimní a letí gumy, ještě podle druhu dezénu, se zemí je jiná. Zimní vzorek je hrubší a uprostřed tvoří menší plochu, tolik se nepromáčkne, než ta letní a tak se lépe otáčí, neklade tomu takový odpor. Porovnej tu Brillantis s tou zimní, už od pohledu je to rozdíl.

Tak teď ještě sehnat letní gumy s podobným hrubším vzorkem jako jsou zimní. Možná někdo namítne, že ty co jdou ztuha lépe sedí na zemi, ale to je na prd, když se s nimi mizerně jezdí, komfort řízení je v háji. Zatím jsem našel nějaký vzorek, který by se mi líbil. Napadá mě jestli by nepomohlo, použít stejný typ, ale na větší zatížení s indexem RF nebo XL.
Třeba by se ta guma tak nebořila zatížením předku a tak by tolik nezvětšovala tření...jen taková úvaha Idea Wink



P1020352.JPG
 Komentář:
Zimní gumy, se kterými nemám problém.

Stáhnout
 Soubor:  P1020352.JPG
 Velikost:  89.85 kB
 Staženo:  51 krát


Pirelli-P2500-Euro.jpg
 Komentář:
Tahle Pirelli se mi zdá být nejpodobnější z těch co jsem zatím viděl a cenově by byla dobrá.

Stáhnout
 Soubor:  Pirelli-P2500-Euro.jpg
 Velikost:  32.23 kB
 Staženo:  72 krát


BRILLANTIS.jpg
 Komentář:
Tuhle mám na předku

Stáhnout
 Soubor:  BRILLANTIS.jpg
 Velikost:  39.44 kB
 Staženo:  57 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 10:52    Předmět: Citovat

badoch napsal(a):
Máme doma dvě felicie, a na obou naprosto stejný problém. Dopracoval jsem se k závěru , že je to 100% záležitost vzorku a výšky vzorku pneu. Měl jsem i MP12, i brilantisy, měl jsem Debicy. Na zimních gumách je řízení podstatně lepší, ale i tam jsou velmi znatelné rozdíly.

Mám dvoje zimní Debicy, jedny starší (jiný vzorek ale velmi zachovalý) jedny od minulé zimy vzorek je jiný (koupeno v Kauflandu) A tyto po montáži na vůz byl efekt jako by mě někdo namontoval posilovač.

Můj osobní názor na věc je ten, že to částečně dělá použitá pneu, ale hlavně absence posilovače řízení. Není to tím, že je to felície Very Happy


No, není to tím, že je to Felície....přeci existují Felície i s posilovačem Idea Wink

Ale já má GLXi 1,3, tak holt nemám posilovač Sad

Jak píšeš, opravdu asi záleží na vzorku a jeho výšce a hrubosti. Už to jinak nevidím a přeci nebudu nechávat za drahé peníze dodělávat posilovač i když to by asi hoooodně zlepšilo jízdu Wink Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 11:50    Předmět: Citovat

Kdesi jsem četl, že je výhodný používat i v létě zimní gumy. Spotřeba se zvýší nepatrně, životnost gum je 4 roky a to se žádný zimní neojedou. Je sice pravda, že se používají dál, ale ztrácí svoje příznivý vlastnosti pro provoz v zimě. Takže moje doporučení je, když se ti s nimi rejduje dobře, jezdi s nimi i v létě. Moje neteř je má na Corse taky celoročně a pohoda. Ještě si to ale někde ověř. Prodávám, jak jsem koupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 12:28    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Kdesi jsem četl, že je výhodný používat i v létě zimní gumy. Spotřeba se zvýší nepatrně, životnost gum je 4 roky a to se žádný zimní neojedou. Je sice pravda, že se používají dál, ale ztrácí svoje příznivý vlastnosti pro provoz v zimě. Takže moje doporučení je, když se ti s nimi rejduje dobře, jezdi s nimi i v létě. Moje neteř je má na Corse taky celoročně a pohoda. Ještě si to ale někde ověř. Prodávám, jak jsem koupil.


No to se mi moc nezdá, myslím že se píše o tom, že při vyšší teplotě nad 20°C ztrácí svoje vlastnosti úplně, prý moc změknou a je to nebezpečné. Tak nevím, asi to bude chtít pátrat Idea
Zase bych nerad udělal nějaký prů*er, i když kvůli jízdním vlastnostem, by se mi to líbilo.

Pamatuji si, když jsem míval ještě Škodu 100, používal jsem na zadní nápravě zimní gumy OR7 celoročně, byly to protektory(já vlastně vždy jezdil jen na protektorech a pohoda) a neměl jsem s tím problémy, tak nevím, snad to jedině zkusit. Nevím zda by nebyly problémy při kontrole na silnici(na STK by to asi neprošlo). Jen je zajímavé, že spousta lidí jezdí na letních i v zimě, což se v některých případech dozvíme i TV novin Sad
Ale, že by někdy bylo něco o tom, že díky zimním gumám měl ten či ten nehodu Question To nevím Idea Question

Nejezdím jako závodník, nejezdím ani po dálnicích, tak si myslím, že by se to asi dalo použít, co se týká vlastností Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 12:57    Předmět: Citovat

Nedavaji se take za zimni pneu v lete pokuty? Navic zimni gumy v lete dost nechutne huci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 14:50    Předmět: Citovat

Zimni gumy v lete je sebevrazda. Klouze to nebrzdi to.To je dobre tak nekde se vybourat.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund