Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Legalizace OS
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 10:13    Předmět: Citovat

Mirda napsal(a):
Kde se ten "legalizátor.exe" dá prosím "koupit"?

Napsat to do Googlu te nenapadlo? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 10:59    Předmět: Citovat

Mendor napsal(a):
A komu se nechce volat, může použít "legalizátor.exe", ten upraví čísla v registrech podle stávající konfigurace.


Pokud to není jen fór, tak je to zase nelegální a Mrkvosoft na to přijde při prvním připojení k jejich serveru, když budeš potřebovat nějaký jejich produkt. Nebudeš moci dělat Update systému, jinak jsi jejich Wink

Ano, systém ti bude fungovat, po úpravě tímto legalizátorem, ale u nich nebudeš přihlášen, tudíž jsi pirát Laughing Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 11:22    Předmět: Citovat

Fór je to hlavně od microsrotu. To mi chce někdo tvrdit, že když mám dva naprosto stejné počítače, ale jen jeden harddisk, který do nich strkám přes šuplík a na něm mám instalovaná okna XP Pro, tak při instalaci legalizační OEM verze budu muset 3x denně volat obrazek_cenzuraům na hotlinku, aby to měl v pořádku ? Toto nikde není napsáno a myslím si, že jde o legalizační podvod ze strany výrobce 1000x opravovaného OS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 12:09    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Fór je to hlavně od microsrotu. To mi chce někdo tvrdit, že když mám dva naprosto stejné počítače, ale jen jeden harddisk, který do nich strkám přes šuplík a na něm mám instalovaná okna XP Pro, tak při instalaci legalizační OEM verze budu muset 3x denně volat obrazek_cenzuraům na hotlinku, aby to měl v pořádku ? Toto nikde není napsáno a myslím si, že jde o legalizační podvod ze strany výrobce 1000x opravovaného OS.


Tak to se mýlíš....jasně je psáno, že jeden software je jen do jediného PC, pokud nemáš více zaplacených licencí. Je zcela jedno, zda jsou PC stejné...ty základní desky nemají stejné číslo, každá je v tomto případě jiná i když stejný typ.

A chceš mi tvrdit, že jeden disk ti korektně chodí i v druhém PC, ve kterém nebyla provedena instalace disku Question
Ztrácím smysl toho, že máš dva PC a jeden disk Question

Něco jiného je, když budeš mít několik disků, s instalovanými WinXP na stejném PC, pomocí šuplíků vyměnitelné, pak je máš v podstatě legální všechny. Protože nikdy není možné provozovat je současně, vždy samostatně a hlavně je vždy stejné číslo základní desky. Tohle funguje.

Nechápu, proč stále někdo řeší legální software Win XP. Já jsem si je kdysi koupil a nemám problém. Ale je zde spousta lidí, kteří se snaží obcházet vše. Tak aspoň ten hlavní soft by mohl mít každý svůj, legální....nebo je to zcestné myšlení Question Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 12 2008, 17:17    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):

Tak to se mýlíš....jasně je psáno, že jeden software je jen do jediného PC, pokud nemáš více zaplacených licencí. Je zcela jedno, zda jsou PC stejné...ty základní desky nemají stejné číslo, každá je v tomto případě jiná i když stejný typ. .

Myslím, že se opravdu nemýlím. Umíš definovat, co je to jediný PC ? Většinou se OS instaluje na harddisk.

Jenys napsal(a):

A chceš mi tvrdit, že jeden disk ti korektně chodí i v druhém PC, ve kterém nebyla provedena instalace disku Question .

Naprosto bez problémů. Až se nainstaluješ tolik OS na tolik PC jako já, tak se tomu ani nebudeš divit. (bez urážky)

Jenys napsal(a):

Ztrácím smysl toho, že máš dva PC a jeden disk Question

Bez urážky, jak můžeš ztrácet něco, co nemáš ? Wink Mám harddisky s Linuxama (různé verze), Win XP, Win Vista atd. Vše mi jede jak v jedné kanceláři tak v druhé. NB na to nemá, protože bych musel jich mít aspoň 5. A tahat se sebou 5 PC je trošku moc, ne ? Prostě mám PC se šuplíkama a podle potřeby tam vrazím to, na čem zrovna potřebuji dělat. Nebo jsou snad ty OS tak stejné, že by stačil jeden harddisk ?

Jenys napsal(a):

Něco jiného je, když budeš mít několik disků, s instalovanými WinXP na stejném PC, pomocí šuplíků vyměnitelné, pak je máš v podstatě legální všechny. Protože nikdy není možné provozovat je současně, vždy samostatně a hlavně je vždy stejné číslo základní desky. Tohle funguje.

Ne, ne. Ukaž mi někde v podmínkách pro OS, že nesmím dělat to, co dělám ? POUŽÍVÁM 1 OS NA JEDNOM PC V JEDNOM ČASE. Což jsou přesné podmínky a ne jeden počítač. Kdysi i finančáci tvrdili, že monitor je nedílnou součástí PC Laughing

Jenys napsal(a):

Nechápu, proč stále někdo řeší legální software Win XP. Já jsem si je kdysi koupil a nemám problém. Ale je zde spousta lidí, kteří se snaží obcházet vše. Tak aspoň ten hlavní soft by mohl mít každý svůj, legální....nebo je to zcestné myšlení Question Wink

Toto já neřeším, protože musím mít OS stále nové verze pro školení svých lam. Ostatní to řeší proto, že se potřebují poradit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: po květen 12 2008, 21:12    Předmět: Citovat

To P32:
Kecas ty a nie Jenys. OEM WinXP software beha len na jednej konfiguracii PC. V tvojom pripade, ked ti chodi jeden disk v roznych PC znamena, ze mas crackuty OS WinXP, teda nelegalny.
Ked si uz nainstaloval tolko OS, tak by si mal vediet, ze WinXP generuje instalacny kod z vyrobnych cisiel hardwaru, teda MB, HDD, sietovej karty atd. Tym padom je zarucena jeho jedinecnost a na zaklade tohto kodu dostanes od Microsoftu potvrdzovaci kod.

P.S.:
Precitaj si znovu a poriadne licencne podmienky OS Win, to co tvrdis ty plati pre tzv. krabicovu verziu a nie pre OEM verziu.

Tiez nema chybu, ked verejne priznavas, ze nelegalny software pouzivas za ucelom podnikania.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 12 2008, 21:56    Předmět: Citovat

To P32: Nemá cenu se zde vyjadřovat ke každé tvé větě. Pokud mám zkušenosti, nikdy jeden disk s OS Win nechodí korektně v různých PC, když už chodí, zamrzá. Několikrát jsem to zkoušel a nikdy to neskouslo jinou základní desku, vždy to instalovalo její ovladače a hardware, tím se to celé hnojilo. Aby jsi měl úplně identické několikeré PC, je nemožné a jestli jsi správce a ještě se zde chlubíš, že děláš takové nelegální věci.... věřejně.... Question Question Question
Hop 377 má pravdu....

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 15:44    Předmět: Citovat

Hop377 napsal(a):
To P32:
Kecas ty a nie Jenys. OEM WinXP software beha len na jednej konfiguracii PC. V tvojom pripade, ked ti chodi jeden disk v roznych PC znamena, ze mas crackuty OS WinXP, teda nelegalny.
Ked si uz nainstaloval tolko OS, tak by si mal vediet, ze WinXP generuje instalacny kod z vyrobnych cisiel hardwaru, teda MB, HDD, sietovej karty atd. Tym padom je zarucena jeho jedinecnost a na zaklade tohto kodu dostanes od Microsoftu potvrdzovaci kod.

P.S.:
Precitaj si znovu a poriadne licencne podmienky OS Win, to co tvrdis ty plati pre tzv. krabicovu verziu a nie pre OEM verziu.

Tiez nema chybu, ked verejne priznavas, ze nelegalny software pouzivas za ucelom podnikania.


Ehm, ehm, ani nevím jak odpovědět.
Vezmu to od konce. Chybu to má asi u tebe, že tomu nerozumíš a vkládáš jiným do klávesnice to, co tě zrovna napadlo nebo jsi na to zvyklý.
Já jsem někde psal, že používám jen OEM verze ? Plná verze není pro 5 počítačů (oprav si to tam, to je multilicence) - je pouze na kterýkoliv počítač zatímco OEM verze je dodávaná pouze s konkrétním jedním počítačem jako jeho součást, ale nikde není psáno, že při podmínce jednoho použití v jednom čase na stejném hardu nemůžeš použít jinou desku. Takže když pak si pohraješ s tím, aby to fungovalo i na tom druhém PC, tak se nemusíš starat o blokování na čipovou sadu desky - nikde to napsáno není. Takže používání jedné plné verze XP Pro nainstalovaném stále jen na jednom hardu je podle tebe nezákonné ? Rád se nechám poučit, když mi tady k tomu tvrzení okopíruješ ten kousek z licence, kde je to napsáno.
Když vyhodím ročně za nákup softwaru včetně OS pár desítek tisíc, tak si myslím, že si můžu dovolit sem tam něco po výrobci opravit, když to neumí sám. Surprised

to Jenys: správce tedy opravdu nedělám. To bys mi opravdu nandal (to je snad jen pro kluky po maturitě, ne ?) A to rozpitvání tvého textu nebylo proti tobě, jen jsem myslel, že je lepší odpovědět na 5 různých věcí konkrétně zvlášť. Takže jestli se tě to dotklo, tak to příště neudělám Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 16:04    Předmět: Citovat

p32:
Predychaj najskor a potom si to este raz, hlavne pomaly a pozorne. Snad pochopis.

P.S.:
Tu mas cast licencnych podmienok:

Obmedzená možnosť prevodu licencií medzi počítačmi a viazanosť na hardvér

• OEM licencie produktov spoločnosti Microsoft je možné používať iba v jednej kópii softvéru na jednom licencovanom zariadení.
• OEM licencie produktov spoločnosti Microsoft sú viazané na zariadenie, na ktoré boli prvotne nainštalované.


Cele to mas tu: http://www.microsoft.com/slovakia/licencie/rieseniatypl/oem.mspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 16:13    Předmět: Citovat

Jistě máš pravdu. Upozornil jsem, že mám plnou verzi, takže mě to jde.

Jinak, jak to děláte, když vyměníte CPU za rychlejší nebo vyměníte spálenou desku za novou stejnou ? To si kupujete zase OEM verzi, která donedávna byla fakt jen k celému PC ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 16:16    Předmět: Citovat

Zdvihnes telefon a zavolas do Microsftu a dostanes novy kod.
Ozaj, kde som pisal o nejakych piatich PC?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 17:08    Předmět: Citovat

Nikde jsi o pěti počítačích nepsal, ale tak nějak to z toho vyznělo (aspoň mě). Ona totiž i ta legalizační verze OEM je jaksi jen k té jedné desce, kde to bylo instalováno. Takže zvedneš telefon, zavoláš a oni ti hezky vysvětlí, že to tam máš v licenčních podmínkách napsáno:

http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx

Převod licence
Licence pořízená formou OEM zůstává po celou dobu užívání produktu vázána na počítač, na který byla prvotně nainstalována. S tímto počítačem může být dále prodána nebo převedena na dalšího uživatele. Licenci k softwaru pořízenou formou nákupu softwaru OEM nelze podle licenčních práv přeinstalovat na jiný počítač – v případě likvidace počítače nebo jeho vyřazení dochází zároveň k zániku licence. Od 1. 5. 2004 také platí, že v případě rozšiřování komponent počítače je možno vyměnit jakoukoliv součást počítače s výjimkou základní desky.

Takže bych tvrdil, že při první kontrole by to telefonování asi doopravdy neprošlo.

Já si dovolím tvrdit, že i uživatel, který má doma na 1. PC s hardem 200 GB v šuplíku s 1. OEM verzí XP pro tuto sestavu a na chalupě má 2. PC s 250 GB hardem v šuplíku s 2. OEM verzí XP pro tu 2. sestavu, tak má právo si harddisky prostě přehodit. Pokud má někdo variantu jak to v OEM verzích ošetřit oficiálně, tak sem s ní.
Podle mě někdo u Billa nedomyslel modernizaci (startování z USB disku atd.). Vždy se jedná jen o možné 2 uživatele na dvou PC se dvěma OEM verzemi (vše oficiálně, aby bylo některým jasno)- Cry

U nás je psáno, že je důležité mít ty oficiálně nabyté licence i s tím, že bude stejná verze OS instalována z jiného CD třeba od kámoše, když tu svou oficiální po spadnutí OS po roce nemůžeš najít (ale máš ji ! Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 17:18    Předmět: Citovat

To telefonovanie mam odskusane, funguje to.

A co sa tyka to prikladu s PC doma a na chalupe, ák si kupis tzv. krabicovu verziu a nie OEM, tak to bude fungovat.

Edit:
Nainstalovat OS mozes z hociakeho instalacneho CD, samozrejme rovnakej jazykovej verzii ak mas instalacny kod s ktorym si instaloval na konkretnom PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 20:08    Předmět: Citovat

To telefonování mám taky vyzkoušené. Protože v tom mají užasný pořádek ti z mrkwosoftu, tak už si žádám jednoho ze dvou na hotlajně, s kterými se už známe.
Nejlepší je taková perlička, když jsem u jednoho musel během roku potřetí na stejný počítač instalovat MS Office 2003 (plnou verzi), tak po internetu už to nechtělo aktivovat, že je to prej mockrát. Tak jsem tam zavolal a jen se tomu smáli, že taky nepočítali s tím, že se OS podělá vždy tak za 4 měsíce.

Právě u té OEM verze je to na palicu u dvou PC, protože není problém si vzít jen jednu plnou verzi na hard jako mám já a jde to. Na druhém vždycky vytáhnu šuplík s Linuxem a můžu pokračovat s prvním hardem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund