Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Notebook Acer
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 13:13    Předmět: Notebook Acer Citovat

Mám doma notebook acer a je treba preinštalovať WIN XP. Originál je kupovaný s WIN XP home, je na ňom aj nálepka, ale je tam nainštalovaný WIN XP profesional a disk rozdelený na C a D. Známi k nemu nemá žiadne CD, ale zistil som že na HDD je skrytá partícia a má 2,9GB, takže si myslím že je to záloha disku aj s WIN. Neviem akým programom, alebo ako sa tá záloha dá znovu nahrať, používa Acer na to nejaký svoj program? A ak náhodou nebol pôvodný disk rozdelený, nestraťí sa mi oddiel D? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 13:22    Předmět: Citovat

ne nestrati,ten obraz by mal obsahovat instalacne subory,ale ja ich mam aj na 3CD,asi ich znami niekde od.... . Napalit neviem ci sa to da a ci to ma zmysel. Instalovat z toho ak sa nemylim sa da,len uz nepamatam ako,cosi sa mi mari ze vo win musis zapnut acer utility alebo daco take a tam je niekde preinstalovanie win, ktore sa spusti z tej particie po restarte,ale ozaj uz nepamatam presne.
Ja osobne to robim tak ze tu particiu som celu vyhodil, disk si prerozdelil (na viac ako 2,kedze pouzivam aj linux), a instalujem klasicky z CD (v tvojom pripade asi by bolo vhodne si pozhanat cd s home xp,ale predtym si stiahni z netu (stranka acer) ovladace k danemu notebooku! ), a potom nahadzem ovladace,soft atd.
Ak chces preinstalovat z tej particie,podmienka je ze C musi byt FAT a nie NTFS kedze pouziva na instalaciu Norton Ghost ak sa nemylim.
tot vse
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 13:28    Předmět: Citovat

A ten norton ghost ako spustím, má nejaké bootovacie CD ako True Image?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 13:30    Předmět: Citovat

Jancis1 napsal(a):
A ten norton ghost ako spustím, má nejaké bootovacie CD ako True Image?

ten norton sa spusti sam ked spustis tu preinstalaciu z tej particie.
na rovinu povedane vyser sa na to,prepal si od niekoho home xp,cislo mas original tak ti nemoze nikto nic povedat,nainstaluj,nahod ovladace,soft a mas po probleme.zalezitost hodiny a pol maximalne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 13:38    Předmět: Citovat

JJ diky ja len ze true image sa spúšťa na začiatku F11, alebo bootovacím diskom. A ten WIN mám prepáliť normálne z originálu? Sory možno za blbú otázku Laughing . Tie ovládače už som stiahol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 13:40    Předmět: Citovat

Jancis1 napsal(a):
JJ diky ja len ze true image sa spúšťa na začiatku F11, alebo bootovacím diskom. A ten WIN mám prepáliť normálne z originálu? Sory možno za blbú otázku Laughing . Tie ovládače už som stiahol

ano z originalu
nikto ti nic nemoze nic povedat:
1. mas originalne jedinecne sn
2. mas pravo na jednu kopiu pre vlastne pouzitie
3. my tu v skole mame vsetci napaleny win na cd,len kazdy ma svoje sn,takze som si isty ze nebudu ziadne komplikacie (pre rypalov,je to priamo od microsoftu cez msdna,kde kazdy student si stiahne obraz CD a dostane svoje sn ktore moze pouzivat dozivotne,skoda vsak ze len na jeden pc)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 18:21    Předmět: Citovat

A já jen dodám, že zrovna u ACERu jsem se setkal přesně s popsanou skutečností - sice to byl desk top, ne NTB, ale také jsem k němu nic jiného než prázdné DVD ROM na automatické vytvoření zálohy systému nedostal - a to v něm bylo cca 15GB OEM softu, ale žádný instalátor, žádná záložní instalační disketa nebo CD, o nějakých manuálech nemluvím - a nepomohlo ani poslání ČOI na prodejce, takže po 2 měsících šel komp z domu a nechával jsem si stavět sestavu podle svého návrhu - a po nějakých zkušenostech z mezitím uběhlého roku už bych ani to nedělal, stavěl bych si komp sám...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 20:05    Předmět: Citovat

Niektori vyrobcovia znackovych PC sa dostali do takej absurdnej situacie, ze v baleni nenajdes ziadne CD ani ziadny navod na pouzitie. Ale zato najdes hrubu knihu, kde mas licencie k softwaru v 42 jazykoch...

Takze ked nechces porusovat zakon, knihu vyhodis, cely disk zmazes a nainstalujes si Linux Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 20:19    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Niektori vyrobcovia znackovych PC sa dostali do takej absurdnej situacie, ze v baleni nenajdes ziadne CD ani ziadny navod na pouzitie. Ale zato najdes hrubu knihu, kde mas licencie k softwaru v 42 jazykoch...

Takze ked nechces porusovat zakon, knihu vyhodis, cely disk zmazes a nainstalujes si Linux Very Happy


No neviem prečo píšeš, že sa "oni" dostali do takej situácie - oni dostali spotrebiteľa do nej. Alebo za to môže distribútor.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
havela



Založen: Nov 26, 2004
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 20:45    Předmět: Citovat

Postup obnovy systému bez disků CD či DVD je uveden v manuálu pro NT Acer:
1. Ověř, zda je v BIOSu povolena funkce Acer disk-to-disk recovery
2. Ověř, že položka D2D Recovery v nabídce Main je nastavena na hodnotu Enabled
3. Ukonči nástroj BIOS a ulož provedené změny. Systém se restartuje
(BIOS aktivuj stiskem F2 během startu NT)

Po restartu:
4. V okamžiku zobrazení loga Acer aktivuj proces zotavení současným stiskem <Alt> + <F10>
5. Proveď obnovu podle pokynů

Jinak mě se osvědči záložní USB disk, na kterém mám obrazy disků (stabilní systém) ze svého PC a NT vytvořené programem Acronics. V případě problému obnovím obraz disku a za 20 minut je PC a NT funkčníé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 21:39    Předmět: Citovat

Je to hezký - ale předpokládá to předchozí přípravu a hlevně ZNALOST, JAK NA TO - a tu například já před rokem neměl vůbec žádnou. Takže pokud by se mi na desktopu cokoliv zhaluzilo, musel bych to posílat do značkového centrálního servisu ACERu v Brně, kde by mi všecko přeinstalili - samozřejmě bez nároku na zálohu už mezitím uložených MÝCH VLASTNÍCH DAT... Nasrat a rozmazat, přátelé, pokud už ne Tučňáka, tak přinejhorším boxovanou verzi Woken, aby si majitel mohl cokoliv přeinstalit nebo nechat přeinstalit bez shánění SN pod rukou nebo po p2p sítích...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 21:58    Předmět: Citovat

havela napsal(a):
Postup obnovy systému bez disků CD či DVD je uveden v manuálu pro NT Acer:
1. Ověř, zda je v BIOSu povolena funkce Acer disk-to-disk recovery
2. Ověř, že položka D2D Recovery v nabídce Main je nastavena na hodnotu Enabled
3. Ukonči nástroj BIOS a ulož provedené změny. Systém se restartuje
(BIOS aktivuj stiskem F2 během startu NT)

Po restartu:
4. V okamžiku zobrazení loga Acer aktivuj proces zotavení současným stiskem <Alt> + <F10>
5. Proveď obnovu podle pokynů

Jinak mě se osvědči záložní USB disk, na kterém mám obrazy disků (stabilní systém) ze svého PC a NT vytvořené programem Acronics. V případě problému obnovím obraz disku a za 20 minut je PC a NT funkčníé.

Dík. No tak som to pozeral a neviem nájsť v biose funkciu Acer disk-to-disk recovery. Položku D2D Recovery som prepnul na enable a vôbec sa mi pri spustení nezobrazuje logo Acer, skúšal som aj bez toho stláčať Alt+F10, ale vždy nabehne len Windows.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt květen 08 2008, 0:46    Předmět: Citovat

Jancis1 napsal(a):
havela napsal(a):
Postup obnovy systému bez disků CD či DVD je uveden v manuálu pro NT Acer:
1. Ověř, zda je v BIOSu povolena funkce Acer disk-to-disk recovery
2. Ověř, že položka D2D Recovery v nabídce Main je nastavena na hodnotu Enabled
3. Ukonči nástroj BIOS a ulož provedené změny. Systém se restartuje
(BIOS aktivuj stiskem F2 během startu NT)

Po restartu:
4. V okamžiku zobrazení loga Acer aktivuj proces zotavení současným stiskem <Alt> + <F10>
5. Proveď obnovu podle pokynů

Jinak mě se osvědči záložní USB disk, na kterém mám obrazy disků (stabilní systém) ze svého PC a NT vytvořené programem Acronics. V případě problému obnovím obraz disku a za 20 minut je PC a NT funkčníé.

Dík. No tak som to pozeral a neviem nájsť v biose funkciu Acer disk-to-disk recovery. Položku D2D Recovery som prepnul na enable a vôbec sa mi pri spustení nezobrazuje logo Acer, skúšal som aj bez toho stláčať Alt+F10, ale vždy nabehne len Windows.

mozno blbost ale skus vypnut silent boot alebo tak nejak sa to vola Wink
idem pozriet presnejsie (restart nutny Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt květen 08 2008, 1:06    Předmět: Citovat

tak beriem spat ten silent boot som si pomylil s doskou intel co mam doma.
tuto v aceri je polozka quiet boot ktora ovplyvnuje jedine to zobrazovanie loga Aceru pri starte.
D2D recovery aj ked je povolene tak nefunguje Alt-F10, funguje jedine F2 pre vstup do BIOSu a F12 pre rychly vyber bootovania (ktory mam povoleny),nic ine sa neda robit.
Mne sa zda ze sa to robi cez ten Acer power manager alebo nieco take vo windowse ako som pisal vyssie. Predtym pokial som nemal original win XP zo skoly, tak som tento dodany k notasu instaloval z tych 3CD co mam pri nom.
btw mam Acer Aspire 1414LMi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: čt květen 08 2008, 6:35    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
tak beriem spat ten silent boot som si pomylil s doskou intel co mam doma.
tuto v aceri je polozka quiet boot ktora ovplyvnuje jedine to zobrazovanie loga Aceru pri starte.
D2D recovery aj ked je povolene tak nefunguje Alt-F10, funguje jedine F2 pre vstup do BIOSu a F12 pre rychly vyber bootovania (ktory mam povoleny),nic ine sa neda robit.
Mne sa zda ze sa to robi cez ten Acer power manager alebo nieco take vo windowse ako som pisal vyssie. Predtym pokial som nemal original win XP zo skoly, tak som tento dodany k notasu instaloval z tych 3CD co mam pri nom.
btw mam Acer Aspire 1414LMi

Máš presne pravdu že to tak funguje. Mám zaujímavú chybu prečo som ho vlastne šiel preinštalovať. Prestala ísť na ňom klávesnica, ale myš išla normálne. Písať sa nedalo v ničom a keď som ťukal napr. na jedno písmeno, tak sa zobrazilo až po neviem kolkátom raze, ale programy sa dajú spúšťat. Vtedy sa nedalo dostať myšou ani do správcov zariadení, ale v ovládacích paneloch klávesnice stav zariadenie pracuje normálne. Nedal sa ani vypnúť myšou, bol akokeby zatuhnutý, ani hlavným tlačítkom, aj keď sa dlkšie podržalo, tak som musel vybrať batérku. Po asi siedmych hodinách som ho išiel preinštalovať, zapnem ho a notebook normálne nabehol, všetko fungovalo. Potom som ho reštartoval a už zasa po nabehnutí nešiel dobre. Podarilo sa mi náhodou dostať do správca úloh systému a zaťaženie procesora bolo stále okolo 60%. Musel som zasa vybrať batérku a znova som ho zapol a šiel normálne asi dve hodiny, teda kvôli teploťe si myslím že to nie je. Takto striedavo sa mi to prejavovalo, ale keď som bol v núdzovom režime, klávesnica vždy išla. Tak som sformátoval oddiel C a začal som inštalovať na novo win XP. Po zobrazení časového pásma nasleduje zadanie tuším Meno a názov firmy a už tam sa mi nedalo písať. Tak som musel znova vyberať batérku, aby som ho reštartoval a zasa som sa dostal na tie kolónky a už sa dali vyplniť. Takto som nainštaloval čistý windows a hneď som šiel vyskúšať vo Worde či sa dá písať a samozrejme že nedalo. Takto som to zopakoval tri kát a stále nič. Myslel by som si že je to nejaká hardwérová chyba, ale je mi divné že vždy keď spustím núdzový režim, tak klávesnica ide, aj sa dá normálne notebook vypnúť. Nemáte niekto s takýmto niečim skúsenosť čo by to mohlo spôsobovať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund