Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nezobrazuje display DMM Meco 803
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
elbastl



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 13:50    Předmět: Citovat

Často bývá přerušený spoj pod otočným přepínačem. Dost špatně se to opravuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 19:24    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
...Až si na to udělám čas, zkusil bych přivést napětí 9V přímo na 7106 a uvidím co to udělá. Ty dva tranzistory vypadají v pořádku a TL062, změřením na pin 4 a 8 také. Nevím, jak je na tom ta 4070ka, ale na napájení něco ukazuje, podobně jako jiné obvody, ale jinak nevím, k čemu tam vlastně je. Zkontroluju ty dva elyty a zkontroluji možné stuďáky Wink


To přivedení napájení přímo na 7106 jsi měl udělat hned jako první věc - podle dosavadního popisu bych si tipnul na špatný dotek mezi DPS a kontaktními pérky, co se posouvají po těch kontaktních ploškách pod sdruženým přepínačem - když s ním pohneš, spojí se to, šváb dostane krmení a ukáže cosi na displeji. Pustíš knoflík, kontakt se přeruší, displej zhasne. Ta HEF4070 je s největší pravděpodobností logika na přepínání desetinné tečky na displeji, tou bych se zabýval až v další řadě. Nejdřív zkontroluj ty kontakty na DPS a ty plíšky pod knoflíkem - a zkontroluj, jestli se drží trvale napájení na hlavních napájecích přívodech 7106.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 19:38    Předmět: Citovat

To přivedení napájení přímo na 7106 jsi měl udělat hned jako první věc - podle dosavadního popisu bych si tipnul na špatný dotek mezi DPS a kontaktními pérky, co se posouvají po těch kontaktních ploškách pod sdruženým přepínačem - když s ním pohneš, spojí se to, šváb dostane krmení a ukáže cosi na displeji. Pustíš knoflík, kontakt se přeruší, displej zhasne. Ta HEF4070 je s největší pravděpodobností logika na přepínání desetinné tečky na displeji, tou bych se zabýval až v další řadě. Nejdřív zkontroluj ty kontakty na DPS a ty plíšky pod knoflíkem - a zkontroluj, jestli se drží trvale napájení na hlavních napájecích přívodech 7106.[/quote]

No udělat jsem to nemohl hned, neboť jsem nevěděl kde co je. Našel jsem si datasheed, tak už aspoň vím,kde to má přívod. Já se v tom nehrabu nějak intenzivně,jen ve volné chvilce a hrozně špatně se v tom cokoli hledá a proměřuje. Nějak nejde vykoukat kam která cestička vede a tak je to složitější. Jo zkusím změřit co vede od baterie na 7106. Ale to s tím přepínačem, není že když ho pustím tak to nesvítí. To není špatným kontaktem na pérkách, takovou samozřejmost bych zjistil hned. Ono to přestane právě když je to připojené přepínačem, jen se to na chvilku rozsvítí a pak i když je dotyk, tak to zhasne. Když o tom nic nevím, neměl jsem vůbec žádné schéma a nikdy jsem nedělal žádný takový měřák, tak pak nevím co a jak vůbec funguje, tak proto se tu ptám. Hlavně nevím, proč vůbec přestal fungovat...možná ho někdo špatně připojil a tím odpravil. S kamarádem jsem už dost dlouho nemluvil, tak vůbec nevím, co s tím kdo udělal. Wink Nemůže být nějak poškozenej ten display, jak to vůbec zjistit Question

Snad jedině tím přímým zapojením napájení na 7106, až budu mít chvilku zkusím to Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 20:37    Předmět: Citovat

Viac sa to podoba na M890 ako na 3900. 3900 ma SMD suciastky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 20:51    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
...Nemůže být nějak poškozenej ten display, jak to vůbec zjistit Question
Snad jedině tím přímým zapojením napájení na 7106, až budu mít chvilku zkusím to Wink

Resis spoustu veci dopredu, zacni napajecim napetim a pak se dostavej hloubeji, nema cenu resit display, kdyz nevis, jestli do 7106 leze napajeci napeti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 22:54    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Jenys napsal(a):
...Nemůže být nějak poškozenej ten display, jak to vůbec zjistit Question
Snad jedině tím přímým zapojením napájení na 7106, až budu mít chvilku zkusím to Wink

Resis spoustu veci dopredu, zacni napajecim napetim a pak se dostavej hloubeji, nema cenu resit display, kdyz nevis, jestli do 7106 leze napajeci napeti.


Tak kamaráde, všechno je jinak....zkoušel jsem najít napájení na 7106, nějak na vývodech podle datasheetu nebylo, zkoušel jsem ho tam přivést přímo ze zdroje, nic, nešlo to. Tak jsem začal pátrat a hledat, kudy tudy cestička od baterie dál a pořád mi to nějak nevycházelo. Tam co byl pin 1, vůbec nevedly cestičky od baterie, ale za to jsem je našel na jiných pinech. Bylo mi to pořád divné, připadalo mi to jako by byl ten 7106 zrcadlově otočen, podle vývodů. Po dalším pátrání jsem se utvrdil, že fakt je otočen, ale patice i sítotisk ukazoval, že výřez pro 7106 je na správné straně. Podíval jsem se na starý 7106 a našel tam ještě písmenko R, což znamená zrcadlové otočení, zkusil jsem ho tam dát a zapnout, display se rozsvítil a ukazuje normálně. Já jsem to s tím starým 7106 nezkoušel, věděl jsem jen, že to nefungovalo a jelikož jsem neměl v tu chvíli baterii, tak jsem to nezkusil a rovnou tam dal nový 7106 a tak tam byl vlastně obráceně, tak ani nemohl chodit. Já když jsem se koukal, co to je za obvod, tak jsem jen uviděl 7106 a věděl jsem, že se tam takové používají, ale nevěděl jsem, že se dělá obrácená verze, tak jsem koupil ten normální...jojo, chybička se vloudí Embarassed
No, ale teď nevím, co tedy vlastně nefungovalo, je to dlouho co jsem to dostal a jen si pamatuju, že to nějak blblo na tom displayi. Tak mě to spletlo. Zkusím to smontovat a zjistit co to dělá, nebo nedělá Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 23:10    Předmět: Citovat

No a jsme u toho...dvakrat mer a jednou rez.

Bezhlave kupovat obvody, navic jeste spatny a cpat je tam neni to nejlepsi reseni Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1273
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 23:12    Předmět: Citovat

No vidíš ,zas vieš niečo nové . Very Happy
_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 23:12    Předmět: Citovat

Jo, tak jsem to smontoval a už vím co nejde, display ukazuje, po zapnutí ukazuje na prvním místě jedničku a bliká mínus, skoro na všech polohách ukazuje tu jedničku a ani na ohmetru se nevynuluje, na měření diod se vynuluje, ale měří špatně, všude jinde je to mrtvé na vstupní signál, tak budu muset zapátrat jestli to dělá něco na cestě k 7106, nebo přímo ten převodník. No aspoń někam jsem pokročil Laughing
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 23:20    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
No a jsme u toho...dvakrat mer a jednou rez.

Bezhlave kupovat obvody, navic jeste spatny a cpat je tam neni to nejlepsi reseni Laughing


No řekneš měř, ale ono tam, co mělo něco být, nebyly ani přívodní spoje a kdo by čekal takový podraz s obráceným převodníkem Sad Já jsem se s v tom zmatku na DPS ztrácel, takže jsem se nemohl pořád doměřit. Ono je to docela blbě čitelné. Fakt to pro mě bylo nové, neznámé, jak píše Smith, zase vím něco nové. Teď už se v tom lépe orientuju, když už něco o tom vím a hlavně, že jsou vývody na svém místě Wink Laughing

No jo, já se polepším a budu měřit Laughing Ale neřezal jsem naštěstí Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 23:37    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
No a jsme u toho...dvakrat mer a jednou rez.

Bezhlave kupovat obvody, navic jeste spatny a cpat je tam neni to nejlepsi reseni Laughing


Hele ono to nebylo bezhlavě, tak zaprvé, tyhle převodníky se používají ve většině přístrojů, třeba v panelových měřidlech. Už jsem je měnil a to tehdy stály 80Kč, tenhle byl za 45Kč, což je sranda. Za jedno DVD dám podobné peníze a ty DVD kupuju často, však si nějakou tu korunu vydělám Laughing Já nekouřím a pivo si dám levnější, takže v tom problém není...nějaký převodník sem či tam Laughing Navíc, já se dobrovolně rozhodl, že když to stojí jen tak málo, risknu tu koupi. Dokud to stálo těch 80Kč, to jsem do toho nešel.

No a píšeš, cpát tam ještě špatný, copak jsem to mohl vědět, že je špatný. Ono těch různých písmenek na obvodech bývá spousta a ne vždy se využívají. Když jsem ho kupoval, tak jsem mu řekl jen že chci 7106 a písmenka vůbec nechtěl, neptal se jaký chci. Copak ty znáš tyhle obrácené převodníky? Já, to, že jsou nějaké obrácené zjistil až z datasheetu nedávno, doposud jsem myslel, že je dělají jen v normálním provedení Rolling Eyes

Jojo, chybami se člověk učí
Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 23:44    Předmět: Citovat

Proc citujes/reagujes 2x? Delas to celkem casto. To to nejses schopny splodit najednou? Si to rozmysli a pak neco napis...je to akorat neprehledny.

Jenys napsal(a):
No a píšeš, cpát tam ještě špatný, copak jsem to mohl vědět, že je špatný. Ono těch různých písmenek na obvodech bývá spousta a ne vždy se využívají. Když jsem ho kupoval, tak jsem mu řekl jen že chci 7106 a písmenka vůbec nechtěl, neptal se jaký chci.

A proc by se te ptal? Rekl si 7106, tak ti ji dal. Kdyby si chtel reverzni, tak ti da reverzni.
Jenys napsal(a):
Copak ty znáš tyhle obrácené převodníky? Já, to, že jsou nějaké obrácené zjistil až z datasheetu nedávno, doposud jsem myslel, že je dělají jen v normálním provedení Rolling Eyes

Predstav si ze je znam. Uz se prodavaji dost roku. A je to prave kvuli implementaci z druhe strany DPS panelu, aby sedely lepe vyvody, z toho vyplyva jednodussi navrh layoutu desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 07 2008, 23:59    Předmět: Citovat

[quote="stepa"]Proc citujes/reagujes 2x? Delas to celkem casto. To to nejses schopny splodit najednou? Si to rozmysli a pak neco napis...je to akorat neprehledny.

Tak cituju dvakrát, protože jsem to nevymazal a použil stejný příspěvek...hluboce se omlouvám Wink

Najednou jsem to také nemohl udělat, protože jsem odpovídal nejdřív na jedno a pak jsem tam uviděl něco dalšího a to už jsem to měl odeslané, pak jsem odpovídal na to další, co jsem neviděl prvně a zapomněl jsem to odmáznout...stačí toto vysvětlení Question

Hele, ty jsi tu taková známá osůbka co jen ty druhé citýruje za jejich chyby...dovedeš si to představit, že by jsme všichni byli tak dokonalí a ty jsi nás nemohl opravovat Laughing

Já opravdu zase tak moc neznám všechny obvody co dělají, prostě je nepotřebuji a DPS nekreslím, tak snad dovedeš pochopit, že s tím nemám žádné zkušenosti a díky přehlédnutí písmenka(ono by mi stejně nic nenapovědělo) jsem to prostě spletl.....holt jsem tvor chybující.

Hele a ty fakt nikdy nic nepopleteš Question To já jo a zase si z toho nedělám takovou hlavu...jsou na světě horší věci a být jen dokonalý je nuda Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt květen 08 2008, 0:15    Předmět: Citovat

Ja jsem ti akorat napsal dvakrat mer a jednou rez, ty ses zacal ohrazovat...nechapu proc.

Nato proc citujes 2x to same jsem se zeptal proto, protoze jsem to chtel vedet(kdyz prispevek odesles, muzes ho upravit, od toho tam to tlacitko je). Za nic ti nenadavam, ani jsem se ti za to nesmal, tak co je na tom zavadneho?

Dokonaly neni nikdo, chybuje kazdy...celkem te nechapu na co narazis?

Kdyz nekomu neco reknu, tak to je kvuli pravidlum a foru, kdyz nekdo nechape na co je tlacitko HLEDAT, tak jak mu to chces vysvetlit? Pravidla nectou, tak co s tim? Jestli to je podle tebe spatne, tak nevim kde jsme...Napr. kdyz jdes na zachod, tak se taky vy*eres pred misu, misto do misy? Laughing Silne pochybuji.

PS: tagy jsou parove, tzn. ze je musis ukoncit.

Ale zase brutal OT, jako vzdycky s tebou Wink

HOWG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 08 2008, 0:48    Předmět: Citovat

[quote="stepa"]Proc citujes/reagujes 2x? Delas to celkem casto. To to nejses schopny splodit najednou? Si to rozmysli a pak neco napis...je to akorat neprehledny. [quote]

Tak pokud to někomu napíšeš tak jak jsi to napsal....ty to možná necítíš, ale ono to nevyznívá jako pochvala, ani tam není smajlík, který by tomu dal třeba nějaký jiný smysl. Tak já to od tebe bral jako výtku a myslím, že jsi to tak i myslel, nebo se podle tebe mýlím Very Happy

Pak se mi nediv, že se ohrazuji, ale všimni si, že jsem to smajlíkama převáděl do vesela Laughing

Někdy mi přijde, že jsi zbytečně veliký moralista a mravokárce Wink

Zkus také pochopit lidi z druhé strany než jsi ty sám a nechtěj jen, aby byli stejní jako ty.....myslím ty chybující a pokud chybuješ i ty sám,ostatní nekritizuj za kde co Very Happy

Nevím, proč ti vadí, že každý nepoužije Hledání...někdy je rychlejší se rovnou zeptat a mně nedělá problém tázajícímu pomoci i kdybych to měl hledat za něj, já jsem rád když můžu jinému pomoci Very Happy
Všiml jsem si speciálně u tebe, že to tobě nejvíc vadí a píšeš to tu...To si to nemůžete dát do vyhledávače Question a podobné hlášky.[quote]

[quote="stepa"]
Ale zase brutal OT, jako vzdycky s tebou Wink
[quote]

No kdyby jsi si do mě nerýpal, nebyla by tato diskuse...všimni si, že nikdo jiný se mnou neměl problém...všímáš si toho ...zamysli se nad tím Laughing Wink

Howk

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund