Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak nainstalovat OS bez CDrom

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 13:11    Předmět: Jak nainstalovat OS bez CDrom Citovat

Zdravím ve spolek mám tady NB(notebook) nebo spíše subnotebok který nemá žádnou mechaniku pouze mám ext.flopynu.Potřebuji na tento stroj nainstalovat OS zkoušel jsem nakopírovat celou složku I386 z instalačního CD WIN XP na HDD z tohoto NB.HDD je rozdělen na dvě části já jsem instalaci nakopíroval na D a potom jsem nabotoval disketu z WIN 98 najel jsem na D:/I386 a zadal WINNT ale instalace vůbec nazačala.Zkusil to stejné ale s WIN 2000 tam jsem zadal WINNTUS spustila se normální instalace jako z CD ale po prvním restartu mi instalace nepokračuje a vůbec neví o tom že by měl dokončit instalaci.Může někdo poradit jak nato? Z USB nejde nabotovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 13:18    Předmět: Citovat

Dávnejšie som to robil pomocou Volkov Commandera /VC/. Ale na partíciu C som musel pomocou bootovacej diskety preniesť mbr disc a potom som sa cez VC prepol na D disk a spustil instal.exe..
_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 13:28    Předmět: Citovat

a jakej os chceš na ten notebook dostat???? XPcka?? bez CDrom??? no myslím že seš bez šance ale počkej co řeknou jiní já tohle v životě nezkoušel.... snadjen W95 natahat po disketach do 486ky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 13:29    Předmět: Citovat

Posledný systém, ktorý sa dal inštalovať týmto spôsobom bol W98 a Me. U W2000 je potrebné vytvoriť štartovacie diskety, asi 4 kusy z inštalačného CD v nejakom inom funkčnom počítači. Sú tam uložené ako image súbory a je k nim program, ktorý z tohoto obrazu diskety vytvori systémovú disketu č.1, č.2 atď. S tými sa dá nabootovať počítač, ktorý potom je schopný inštalácie aj z uloženej kópie inštalačného CD. Zrejme podobne je to aj u WXP, ale nie som si istý, takýto spôsob som používal ozaj len pre W2k.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 14:45    Předmět: Citovat

Pomocí diskety W98 funkcí FDISK bych zkontroloval partition. Naformátoval C: na FAT32 a nastavil ji jako aktivní. Pak bych na něj přesunul I386. Nejlépe s integrovaným SP2. WINNT.EXE by mělo instalaci za běžných podmínek spustit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 15:17    Předmět: Citovat

Tak se povedlo dělal jsem chybu že jsem nechával připojenou tu flopynu,teď jsem před první restartem flopynu odpojil a po restartu začala normální instalace jako z CD.Mám tam teď 2000 a přez ně už pujde nainstalovat i XP takže děkuji všem za rady.Pro ty co budou mít podobný problém tak tady je postup.Na jiném PC ten disk rozdělit na dva oddíly musí být oba na FAT 32,na D natáhnout složku z instalačního CD s názvem I386.Potom HDD strčit do NB nabootovat disketu z 98 nebo nějak se dostat na příkazový řádek tam se přepnete na oddíl kde máte nakopané ty wokna a zadáte D:/I386/WINNTUS a enter poté se spustí klasická instalace windows.U XP to prý jde stejným postupem jen s tím že se zada WINNT.exe ale to se mi nepovedlo možná jsem někde udělal chybu.Na začátku instalace když se nakopírují hlavní věci na C se potom dá zvolit aby oddíl C přehodil na NTFS toť vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2402
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 17:38    Předmět: Citovat

pokud to umí bios tak nabootovat z USB disku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 22:39    Předmět: Citovat

Já to udělal tak , že jsem nakopíroval na disk instalaci W98 a WIN XP. Nejprve jsem z diskety nainstaloval W98. Pak jsem spustil W98 a z nich jsem spustil instalaci XP. A povedlo se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út květen 06 2008, 6:59    Předmět: Citovat

Áno, spomínam si, že ozaj W2k štartuje aj z DOS-u, teda z zo zavádzacej diskety pre W98 - čo je DOS 7.x . Ale Microsoft to plánoval inak: Na inštalačnom CD s W2k je adresár BOOTDISK. V ňom je uložený obraz štyroch diskiet - súbory CDBOOT1.IMG až CDBOOT4.IMG .Sú tam aj dva exe súbory MAKEBOOT.EXE na vytvorenie štyroch systémových diskiet vDOS-e alebo 16 bitovom Windowse a MAKEBT32.EXE na to isté v systéme 32bit Windowsoch. Cez tieto diskety sa štartuje W2000, v takom prípade nezostáva na disku DOS, ktorý tam nie je potrebný. S týmito disketami možno upraviť partíciu aj v systéme NTSF. To je všetko, čo by som povedal k inštalácii W2k
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uzivatel x
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne květen 11 2008, 21:06    Předmět: Citovat

Instaloval som XP uz na vela NB bez CD (sub-NB z nemeckych/rakuskych recyklaciek), a idealny postup je nasledovny:
1) nabootovat (POZOR! - LEN V INSTALOVANOM NB) z diskety win98
2) fdiskom zrusit particie
3) vytvorit jednu FAT 32
4) naformatovat a preniest system
5) cez redukciu alebo suplik nahrat na HDD a) adresar I386 z instalacneho CD XP b) NC alebo VC c) smartdrv.exe
6) vratit HDD do NB, nabootovat
7) spustit smartdrv.exe - POZOR, v opacnom pripade trva pociatok instalacie tak dlho ze Vas trafi slak
8) spustit z adresara I386 subor winnt.exe.
Ostatne je uz len system otazka/odpoved ako je obvykle pri windowsackych instalaciach. Ine postupy su chodenie okolo horucej kase. Dalej, este raz dbajte aby format, vytvaranie particie a prenesenie systemu prebiehalo v pocitaci do ktoreho sa system instaluje. XP je nato haklivy, v opacnom pripade vypise po prvom restarte "ntldr missing / nenalezen".
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund