Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou vybrat gramo přenosku vyšší třídy?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 23:06    Předmět: Jakou vybrat gramo přenosku vyšší třídy? Citovat

Je to už stokrát probírané téma, ale tak proč to neprobrat po sto prvé...
Měl jsem dosud Lenco M400 (VM2103) a Ortofon OMB5. Jenže jak postupně vylepšuju svůj audioaparát, uvážil jsem že by bylo vhodné gramci dopřát nějakou lepší vložku.
A teď řeším jakou. Představuju si cenu tak do 2000kč.
Asi (možná?) nejlepší by myslím byla Denon DL-110 nebo 160. Jenže tu jaksi moje peněženka nepodporuje (2700kč), a DL-160 už vůbec ne. Snesl bych určitě i jetou, ale nikde jsem ji prodávat neviděl.
Jako další možnost vidím nějakou Shure. Jednu tu mám bez jehly, M74CS. Jak jsem se díval na parametry, nebude to nic hiendového. Chvějka do toho stojí necelé 3 stovky, tak to třeba zkusím. Ale zas je otázka nakolik to bude lepší jak ta Tesla. Firma Shure jak jsem si všiml hodně řeší parametr "trackability", tedy asi poddajnost (max. rychlost posuvu) při určité frekvenci. Třeba u toho Denonu jsem se o ničem takovém nedočetl. Dokonce se mi ani nepodařilo sehnat nějaký ucelený souhrn všech parametrů, což si myslím že při takové ceně je docela ostuda (možná jen neumím hledat). Taky ani nevím v jakých mezích by se měla trackability pohybovat, aby se dalo říct, že ta přenoska je dobrá a zajímalo by mě, jak je to u té Tesly...
Pak tu mám ještě JVC Z4S, ale o té si nedělám velké iluze. Sice vypadá že má pozlacené vývody, ovšem o zvuku to nic neřekne... Taky by potřebovala novou chvějku, ale nikde jsem na ni nenarazil.
Rady typu - tak to kup a uvidíš/uslyšíš se mi nelíbí, nehodlám rozhazovat peníze jen tak na zkoušku. Rád bych předem nějak objektivně zhodnotil situaci a pak podle toho vybral.
Měl by někdo nějakou radu?
Dík Martin

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 5:11    Předmět: Citovat

Rozhodně bych dal přednost Shurce (třeba M44-7) před JVC (Z4S je sice dobrá, ale jen jen v horní polovině střední třídy; kuželový hrot chvějky Z4S-R také poněkud omezuje parametry, přitom v Bavorsku za chvějku chtěli v roce 2001 EUR 30,99, u nás byla k mání celá přenoska za CZK 390,-).
Prostě v té kategorii do CZK 2000,- moc na vybranou nemáš:
Denon uvádí a nechává si zaplatit parametry, které už nikdo neuslyší (zejména kmitočtový rozsah - sice ještě na kvalitním řetězci je znát rozdíl mezi přenoskou, která v pásmu +/-5dB chodí do 20kHz a přenoskou, která takto zvládá 25kHz, ale 45kHz už určitě ne, nehledě k tomu, že ještě ve slyšitelném pásmu může být znát nějaká sotva slyšitelná rezonance chvějky, která pořadím přenosek může docela dobře zamíchat). Zkrátka u Denonu se platí snad to, že by možná zvládl i diskrétní kvadrofonní záznam ve formátu CD-4, což je nám dnes většinou na dvě věci.
Takže se drž Ortofonu nebo Shurky, už jsem tu ale někde napsal, že od dob, kdy se MM i MC přenosky nejvíce rozšířily, se vývoj nezastavil a dnes i ty, které zůstaly mezi střední třídou, tedy mezi levnými, jsou na úrovni tehdejších špičkových, jakkoli konstrukčně vypadají stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 21:51    Předmět: Citovat

Hille děkuji Ti za zhodnocení.
Ještě bych se chtěl zeptat na nějaké ohlasy ohledně Audio-technica AT110. Četl jsem na ni jednu recenzi která ji sice přímo neodsoudila ale ani nevychválila. Teoretické parametry jsou dobré, cena velmi příznivá. Nejeví se mi špatně, ovšem proti tomu Denonu DL110 nebo Shure M97 to bude poněkud horší. No asi kvalita odpovídá ceně.
Ještě by od téže firmy cenově připadla v úvahu AT120, má teoreticky parametry poněkud přesvědčivější, ovšem je otázka jaká bude praxe.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: pá květen 09 2008, 17:11    Předmět: Citovat

Taky uvažuju o lepší přenosce hodně se mi líbí sumiko pearl sice jsem ji neslyšel ale udivuje mě frekvenční rozsah který se blíží už MC přenoskám.Máte někdo zkušenost s touto přenoskou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bunik
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 17 2008, 9:38    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
Hille děkuji Ti za zhodnocení.
Ještě bych se chtěl zeptat na nějaké ohlasy ohledně Audio-technica AT110. Četl jsem na ni jednu recenzi která ji sice přímo neodsoudila ale ani nevychválila. Teoretické parametry jsou dobré, cena velmi příznivá. Nejeví se mi špatně, ovšem proti tomu Denonu DL110 nebo Shure M97 to bude poněkud horší. No asi kvalita odpovídá ceně.
Ještě by od téže firmy cenově připadla v úvahu AT120, má teoreticky parametry poněkud přesvědčivější, ovšem je otázka jaká bude praxe.


http://www.arar93.dsl.pipex.com/mds975/Content/vinyl02.html

Na výše uvedených stránkách zkoušeli několik přenosek na Technicsu SL 1200 MK2. Nejlépe v poměru cena/výkon vyšla právě Audio Technica AT120E .[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.11 sekund